Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kwnstantinos (21 Φεβ. 2004 , 16:17)

 

Kserei kaneis an yparxei dynatotita gia anabathmisi tis mnimis tou kinitou?

 

 

Οχι δεν γινεται κατι τετοιο :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ομως η συμπιεση των προγραμματων που κανει κατι αντιστοιχο!
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (20 Φεβ. 2004 , 01:11)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Thanks! Na parw bluetooth h irda? Ti proteineis?

 

 

Να πάρεις irda γιατί το bt είναι καλό μέχρι να το αγοράσεις. Απο την στιγμή που θα αγοράσεις όμως θα είναι το χερότερο. Για να το εγκαταστήσεις και να βάλεις σε επικοινωνία με το κινητό θα πρέπει να έχεις 100 σελίδες σημειώσεις. Βάλε ένα irda να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από TYPHOON

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (20 Φεβ. 2004 , 01:11)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Thanks! Na parw bluetooth h irda? Ti proteineis?

 

 

Να πάρεις irda γιατί το bt είναι καλό μέχρι να το αγοράσεις. Απο την στιγμή που θα αγοράσεις όμως θα είναι το χερότερο. Για να το εγκαταστήσεις και να βάλεις σε επικοινωνία με το κινητό θα πρέπει να έχεις 100 σελίδες σημειώσεις. Βάλε ένα irda να είσαι σίγουρος.

 

Me to irda sindeetai kateuthian dhladh? Tha mporw na sthlw apo kai pros to kinhto efarmoges kai alla?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

hackfree....@ ...Me to irda sindeetai kateuthian dhladh? Tha mporw na sthlw apo kai pros to kinhto efarmoges kai alla?................................................. :) ολα μπορεις να τα κανεις με τις υπερυθρες εγω τις εχω πολυ καιρο και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος ....και αν παρεις και της MobileAction ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ για λογοτυπα ,αποθηκευση μην ,ηχους ...κλπ :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από xagios

hackfree....@ ...Me to irda sindeetai kateuthian dhladh? Tha mporw na sthlw apo kai pros to kinhto efarmoges kai alla?................................................. :) ολα μπορεις να τα κανεις με τις υπερυθρες εγω τις εχω πολυ καιρο και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος ....και αν παρεις και της MobileAction ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ για λογοτυπα ,αποθηκευση μην ,ηχους ...κλπ :)

 

Poso peripoy kanei?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που το BT έχει εμφανίσει συχνότερα προβλήματα στην εγκατάσταση απ' ότι το IR, είναι γρηγορότερο και πιο εύχρηστο (λόγω της μη αναγκαιότητας οπτικής επαφής). Ας μην ξεχνάμε ότι κάποια προγράμματα (όπως το bemused) λειτουργούν μόνο με BT. Επίσης είναι λίγο ακριβότερο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Dhladh poso dyskolh einai h egkatastash to bt me to pc kai h epikoinwnia me to kinhto? An exeis ta kainourgia drivers de linetai to problhma?(kai pou mporw na tous brw an parw to bt?)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο επισημασμένο θέμα Bluetooth και θα ... δείς! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως θα παρεις bt. Αμα ακολουθησεις ακριβως τις οδηγιες του θεματος bluetooth δεν θα εχεις κανενα προβλημα!

Επισης αλλο ενα καλο που εχει το bt ειναι και αυτο

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TYPHOON (24 Φεβ. 2004 , 01:49)

 

Να πάρεις irda γιατί το bt είναι καλό μέχρι να το αγοράσεις. Απο την στιγμή που θα αγοράσεις όμως θα είναι το χερότερο. Για να το εγκαταστήσεις και να βάλεις σε επικοινωνία με το κινητό θα πρέπει να έχεις 100 σελίδες σημειώσεις. Βάλε ένα irda να είσαι σίγουρος.

 

 

Αυτη ειναι εν μερει η αληθεια....

Πες στον φιλο μας επισης ποσο γρηγοροτερο ειναι το ΒΤ σε σχεση με irda.... :whistle: :!: :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Woca

Εννοειται πως θα παρεις bt. Αμα ακολουθησεις ακριβως τις οδηγιες του θεματος bluetooth δεν θα εχεις κανενα προβλημα!

Επισης αλλο ενα καλο που εχει το bt ειναι και αυτο

 

Pio einai kalhtero bt? Diabasa sto thread kati gia oxigen bt,omnius bt,kai ena swro problems! Exei kaneis tis selides me ta kainourgia drivers na ta katebasw? Pou na psaxnw se olo to thread! Trelathika :wacko: mpainw kai apo wap twra giati apo to pc me th foititikh syndesh kanei 500 wres mexri na sindethw...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (24 Φεβ. 2004 , 16:57)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Pio einai kalhtero bt? Diabasa sto thread kati gia oxigen bt,omnius bt,kai ena swro problems! Exei kaneis tis selides me ta kainourgia drivers na ta katebasw? Pou na psaxnw se olo to thread! Trelathika :wacko: mpainw kai apo wap twra giati apo to pc me th foititikh syndesh kanei 500 wres mexri na sindethw...

 

To gigabyte νομιζω ειναι πολυ καλο!
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Woca

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (24 Φεβ. 2004 , 16:57)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Pio einai kalhtero bt? Diabasa sto thread kati gia oxigen bt,omnius bt,kai ena swro problems! Exei kaneis tis selides me ta kainourgia drivers na ta katebasw? Pou na psaxnw se olo to thread! Trelathika :wacko: mpainw kai apo wap twra giati apo to pc me th foititikh syndesh kanei 500 wres mexri na sindethw...

 

To gigabyte νομιζω ειναι πολυ καλο!

 

Phga sto germano kai mou pan oti den exoun bt adaptor gia to pc! Pou na paw? Kai de mou les tha pw oti thelw ena bt adaptor ths gigabyte h ena gigabyte bt?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (24 Φεβ. 2004 , 17:35)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To gigabyte νομιζω ειναι πολυ καλο![/b]

 

Phga sto germano kai mou pan oti den exoun bt adaptor gia to pc! Pou na paw? Kai de mou les tha pw oti thelw ena bt adaptor ths gigabyte h ena gigabyte bt?

 

Δοκιμασε το πλαισιο

:) (bt adaptor ths gigabyte )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ δυο μέρες να συνδέσω το 7650 με Ιr στο PC Συμβαίνουν όμως κάτι τρελά! Ενώ το PC το βλέπει στην περιοχή η PC Suite δεν το αναγνωριζει. Όταν στέλνω κάποιο αρχείο από το PC προς το κινητό περίπου σε 1-11/2 λεπτό βγαίνει πινακακι ότι η σύνδεση διακόπηκε (στο CD την PC Suite δεν αναφέρονται τα WINDOWS XP) Έλεος! Θα έχω τα ίδια αν πάρω Blutooth για το PC ; Καμία βοήθεια…
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitnic (27 Φεβ. 2004 , 01:00)

Ενώ το PC το βλέπει στην περιοχή η PC Suite δεν το αναγνωριζει.

 

Ερώτηση: όταν εγκατέστησες το Pc suite εμφάνισε ένα εικονίδιο στο system tray το οποίο λέγεται mrouter,έκανες εκεί διπλό κλίκ και τσέκαρες την υπέρυθρη? :)

 

Όταν δε στέλνω κάποιο αρχείο από το PC προς το κινητό περίπου σε 1-11/2 λεπτό βγαίνει πινακακι ότι η σύνδεση διακόπηκε

 

 

Χμχμχμ εμένα το κάνει κάποιες φορές όταν πάρω το κινητό μακριά από τις υπέρυθρες του υπολογιστή,παρόλο που δεν στέλνω τίποτα.Απλώς όταν δεν κάνεις τίποτα κλείνε τις υπέρυθρες από το pc ;) τρώνε και πόρους από το σύστημα :p

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MrZ (27 Φεβ. 2004 , 08:08)

 

Ερώτηση: όταν εγκατέστησες το Pc suite εμφάνισε ένα εικονίδιο στο system tray το οποίο λέγεται mrouter,έκανες εκεί διπλό κλίκ και τσέκαρες την υπέρυθρη? :)

 

 

 

Χμχμχμ εμένα το κάνει κάποιες φορές όταν πάρω το κινητό μακριά από τις υπέρυθρες του υπολογιστή,παρόλο που δεν στέλνω τίποτα.Απλώς όταν δεν κάνεις τίποτα κλείνε τις υπέρυθρες από το pc ;) τρώνε και πόρους από το σύστημα :p

 

 

α. H Ir συνδεση τσεκαριζμενη στον mrouter.Οταν ανοιγω το PC suite εμφανιζεται πινακακι¨ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ... ΣΥΝΔΕΣΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ΅ κανω κλικ στο οκ. αλα ματαια.

β. μαλον δεν εγινα κατανοητος. Ενω στελνω αρχειο προς το Νοκια αποσυνδεεται σε 1' περιπου. Απο δε το κινητο με τιποτα δεν μπόρω να στειλω στον υπολογιστη. σε συνδεση με το Ρ800 που εχω ολα παν καλα μεταξυ τους... Ελεος τι κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

mitnic, για το πρώτο ζήτημα, δοκίμασε ν' απενεργοποιήσεις οποιουδήποτε είδους firewall (συμπεριλαμβανομένου αυτού των XP αν έχεις απενεργοποιώντας το αντίστοιχο service). Παλαιότερα είχα το ίδιο πρόβλημα τόσο με BT όσο και με IR και έφταιγε αυτό. Πιθανώς να έχει σχέση και με το δεύτερο θέμα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

:confused: Μπά,για firewall δεν νομίζω,αφού εγώ σε XP pro με norton και 98se με Blackice δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.Μόνο όταν το πρωτοεγκατέστησα έκανε κάτι "κουλά" όπως να βρίσκει το κιν,να το χάνει,να το ξαναβρίσκει κτλ. και αν έστελνα κάτι από το κιν στο pc δεν το δεχόταν.Μετά από μερικά restart όμως...έστρωσε μόνο του! :D Δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω....Κάνε 5-6 restart...δεν εγγυώμαι τίποτα...!

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, το δικό μου πρόβλημα οφειλόταν στο firewall των XP. Το ίδιο πρόβλημα το έχω δει να αναφέρεται και σε κάποια forums, αν έχω κρατήσει Link θα το βρω και θα το βάλω εδώ...

 

Τώρα χρησιμοποιώ TinyPersonalFirewall και δεν έχω πρόβλημα πάντως.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Gays phga sto site toy my-symbian kai nomizw sta tips and tricks brhka ayto: to 7650 leei ama bgaleis to plhktrologio,exei dipla sth kamera mia ypodoxh gia kalwdio poy me ayto kaneis anabathmish format k.L.P mporeis an katalaba kala na to xrhsimopoihseis gia shndesh tou kinhtoy me pc! Mallon den tha diabasa kala...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλά διάβασες, έχει κάποιες επαφές ακριβώς κάτω από την κάμερα. Φαίνονται μόνο εάν "βγάλεις" πιο κάτω το πληκτρολόγιο (με το γνωστό εργαλείο ή το γνωστό κόλπο). Μάλλον άχρηστες μας είναι όμως, εκτός εάν κυκλοφόρησε κάποιο καλώδιο σύνδεσης με PC. Αλλά για αναβάθμιση μάλλον χρειάζεσαι ειδικό εξοπλισμό κι όχι απλά ένα καλώδιο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (27 Φεβ. 2004 , 15:59)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Gays phga sto site toy my-symbian kai nomizw sta tips and tricks brhka ayto: to 7650 leei ama bgaleis to plhktrologio,exei dipla sth kamera mia ypodoxh gia kalwdio poy me ayto kaneis anabathmish format k.L.P mporeis an katalaba kala na to xrhsimopoihseis gia shndesh tou kinhtoy me pc! Mallon den tha diabasa kala...

 

Φιλε μου, ετσι οπως το γραφεις σημαινει πως μας λες... αδερφες!!! :p

Μαλλον guys ηθελες να πεις :) ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...