Jump to content

CESIM A9530


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικο μου ηταν αλλη παρτιδα μαλλον!

στο φως φίλε τα πιο πολλα κινητα ειναι ετσι! δεν βλεπεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου ηταν αλλη παρτιδα μαλλον!

στο φως φίλε τα πιο πολλα κινητα ειναι ετσι! δεν βλεπεις τιποτα

 

Φιλε manwlis αυτο παρα ειναι << φωτεινο>>.:)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια δικαιολογια το εστειλες πισω? Τι τους ειπε? Θα σου στειλουν αλλο μοντελο?

 

Αυτο με τα τετραγωνακια στο google το εχω δει σε video του f006 νομιζω που δεν εχει ελληνικα και ηταν και το αγγλικο google. Αν καταλαβα καλα σε αλλες σελιδες λες οτι τα εμφανιζει καλα τα ελληνικα. Browser ποιον εχει δε μας ειπες ακομα.

 

Σε πιο f006 αναφέρεσαι; Σε αυτό http://www.lightinthebox.com/F006-Dual-Card-Quad-Band-TV-Function-WIFI-JAVA-Flat-Touch-Screen-Cell-Phone-Black--SZRW366-_p55215.html ; Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω λόγω του WVGA και της καλής κάμερας . Τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν. Δείχνει τετραγωνάκια στα αγγλικά; Ποιό είναι το video που λες;

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ φιλε διχνει τετραγωνακια στα ελληνικα.

ειανι αυτο που λεσ το λινκ.

κατα τα αλλα ειναι αριστο το τηλ. πιο μικρο απο το κ599

και πολυ πιο ελαφρυ!!

αλλα τι να το κανεις αν δεν μπορεις να δεις μια ιστοσελιδα στα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ φιλε διχνει τετραγωνακια στα ελληνικα.

ειανι αυτο που λεσ το λινκ.

κατα τα αλλα ειναι αριστο το τηλ. πιο μικρο απο το κ599

και πολυ πιο ελαφρυ!!

αλλα τι να το κανεις αν δεν μπορεις να δεις μια ιστοσελιδα στα ελληνικα

 

Πω πω φίλε με έσωσες! Θα έπερνα προβληματικό κινητό. Μπορείς τουλάχιστον να μου δώσεις το link που βγάζει τετραγωνάκια και στα αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο f006 αναφέρεσαι; Σε αυτό http://www.lightinthebox.com/F006-Dual-Card-Quad-Band-TV-Function-WIFI-JAVA-Flat-Touch-Screen-Cell-Phone-Black--SZRW366-_p55215.html ; Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω λόγω του WVGA και της καλής κάμερας . Τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν. Δείχνει τετραγωνάκια στα αγγλικά; Ποιό είναι το video που λες;

 

Καταρχην WVGA οθονη κατα 90% αποκλειεται να εχει. Μη πιστευεις οτι γραφουν. Ο καθενας γραφει τα δικα του δε βγαζεις ακρη.

 

Αν δεν εχει ελληνικα πως θα κανεις αναζητηση στο google π.χ.?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω πω φίλε με έσωσες! Θα έπερνα προβληματικό κινητό. Μπορείς τουλάχιστον να μου δώσεις το link που βγάζει τετραγωνάκια και στα αγγλικά;

 

αυτο ειχα δει νομιζω.

Προσεξε στο 1.56 να δεις πως εμφανιζει το google

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειχα δει νομιζω.

Προσεξε στο 1.56 να δεις πως εμφανιζει το google

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Θέλω να μου πείτε την άποψή σας για το Α007. Οι πληροφορίες είναι διαφορετικές: εδώ (http://www.sourcinggate.com/cesim-a007-quadband-tv-mobile-phone-with-wifi-java-p-5497.html) αναφέρεται με κάμερα 5ΜΡ και ελληνικό μενού (με τσιμπιμένη τιμή) και εδώ (http://www.banggood.com/Wholesale-Hiphone-A007-Wifi-Tv-5.0-Mp-Camera-Dual-Camera-3.5-Inch-Phone-p-7069.html) με 2ΜΡ και χωρίς ελληνικά. Τελικά τι ισχύει; Ξέρει κανείς αν το συγκεκριμένο κινητό δουλεύει καλά στο Internet;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Θέλω να μου πείτε την άποψή σας για το Α007. Οι πληροφορίες είναι διαφορετικές: εδώ (http://www.sourcinggate.com/cesim-a007-quadband-tv-mobile-phone-with-wifi-java-p-5497.html) αναφέρεται με κάμερα 5ΜΡ και ελληνικό μενού (με τσιμπιμένη τιμή) και εδώ (http://www.banggood.com/Wholesale-Hiphone-A007-Wifi-Tv-5.0-Mp-Camera-Dual-Camera-3.5-Inch-Phone-p-7069.html) με 2ΜΡ και χωρίς ελληνικά. Τελικά τι ισχύει; Ξέρει κανείς αν το συγκεκριμένο κινητό δουλεύει καλά στο Internet;

 

 

Για να μη βγουμε offtopic επειδη μιλαμε για αλλο κινητο καλυτερα να ρωτησεις εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246353

Παντως αν ενδιαφερεσαι για το συγκεκριμενο καλυτερα να κοιταξεις το Κ599 που το εχουν παρει πολλοι απο εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μη βγουμε offtopic επειδη μιλαμε για αλλο κινητο καλυτερα να ρωτησεις εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246353

Παντως αν ενδιαφερεσαι για το συγκεκριμενο καλυτερα να κοιταξεις το Κ599 που το εχουν παρει πολλοι απο εδω.

 

Οκ έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παρελαβα σημερα και εγω μετα απο 2 βδομαδες..

 

Προς το παρον δε μπαινει ιντερνετ με τιποτα. Στην αρχη εχανε επαφη με το ρουτερ. Το σταθεροποιησα αλλα στο WAP γραφει συνεχεια unknown host και ουτε καν το ανοιγει. Τα εχω δοκιμασει ολα απο τα settings χωρις επιτυχια.

Μου βγαζει και αυτο με το μπλε χρωμα στις κλησεις και οντως ειναι λιγο δυσκολο να δεις ποιος σε καλει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα και εγω μετα απο 2 βδομαδες..

 

Προς το παρον δε μπαινει ιντερνετ με τιποτα. Στην αρχη εχανε επαφη με το ρουτερ. Το σταθεροποιησα αλλα στο WAP γραφει συνεχεια unknown host και ουτε καν το ανοιγει. Τα εχω δοκιμασει ολα απο τα settings χωρις επιτυχια.

Μου βγαζει και αυτο με το μπλε χρωμα στις κλησεις και οντως ειναι λιγο δυσκολο να δεις ποιος σε καλει

 

από που το πήρες, από το focal ή to dualsimmobile.uk???

σήμα στις 2 γραμμές οκ? ακουστικό μικρόφωνο συσκευής οκ?

καμερα? παίζει να βάλεις κανένα δειγματάκι στα 2μπ?

Link to comment
Share on other sites

από που το πήρες, από το focal ή to dualsimmobile.uk???

σήμα στις 2 γραμμές οκ? ακουστικό μικρόφωνο συσκευής οκ?

καμερα? παίζει να βάλεις κανένα δειγματάκι στα 2μπ?

 

απο focal. σημα κανονικο ναι. Το ακουστικο ειναι απιστευτα δυνατο με καθαρο ηχο σε ραδιο Tv. τα handsfree αναμενομενο μετρια εως κακη ποιοτητα ηχου.

Καμερα 2mp ναι. αρκετα καθαρη

Νεοτερα αυριο το εχω βαλει να φορτισει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω αλλα με αυτα που διαβασα εδω με εκαναν να το σκεφτω...δεν θελω ομως ενα κλονο του iphone και αυτο μου αρεσε παρα πολυ..εχω δει ολα τα βιντεο απο το youtube για αυτο το μοντελο αλλα τελικα την λυση για τα υπερ και τα κατα μπορουν να την δωσουν μονο ατομα που το εχουν.εαν μπορεις να μας πεις για το προβλημα με το οτι δεν παταει το κενο στα ελληνικα οταν γραφεις sms, για το εαν τα ελληνικα site φαινονται κανονικα οταν μπαινεις στο internet,αν υπαρχει καποιο προβλημα υποστηριξης bluetooth και ενα απο τα πιο βασικα το προβλημα που υπαρχει με τις επαφες και δεν φαινονται θα ητανε μια τρομερη βοηθεια για εμενα...σε ευχαριστω πολυ (συγνωμη αν ζητησα πολλα αλλα πιστευω πως ολοι θα θελαμε αυτες τισ γνωσεις)

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=2gPVV3tZaAo

 

δες και αυτο που μαλλον σου ξεφυγε...

με 90€ ακομα και για dual sim μια χαρα είναι...αν δεν ειχε τις βλακειες του δεν θα ηταν κινεζικο!

εξακολουθω να πιστευω οτι αξίζει...και ποιος ξερει μπορει να εισαι τυχερος και να μην εχει το θεμα με τις επαφες...αναλογως την παρτιδα πανε αυτα αποτι καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=2gPVV3tZaAo

 

δες και αυτο που μαλλον σου ξεφυγε...

με 90€ ακομα και για dual sim μια χαρα είναι...αν δεν ειχε τις βλακειες του δεν θα ηταν κινεζικο!

εξακολουθω να πιστευω οτι αξίζει...και ποιος ξερει μπορει να εισαι τυχερος και να μην εχει το θεμα με τις επαφες...αναλογως την παρτιδα πανε αυτα αποτι καταλαβαινω

πολύ καλη επιλογη αλλα δεν λεει ποιο μοντελο ειναι ενα ξερο μονο blackberry.εχεις καποια παραπανω στοιχεια για να μπορεσω να διαβασω για αυτα τι εστι?

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω αλλα με αυτα που διαβασα εδω με εκαναν να το σκεφτω...δεν θελω ομως ενα κλονο του iphone και αυτο μου αρεσε παρα πολυ..εχω δει ολα τα βιντεο απο το youtube για αυτο το μοντελο αλλα τελικα την λυση για τα υπερ και τα κατα μπορουν να την δωσουν μονο ατομα που το εχουν.εαν μπορεις να μας πεις για το προβλημα με το οτι δεν παταει το κενο στα ελληνικα οταν γραφεις sms, για το εαν τα ελληνικα site φαινονται κανονικα οταν μπαινεις στο internet,αν υπαρχει καποιο προβλημα υποστηριξης bluetooth και ενα απο τα πιο βασικα το προβλημα που υπαρχει με τις επαφες και δεν φαινονται θα ητανε μια τρομερη βοηθεια για εμενα...σε ευχαριστω πολυ (συγνωμη αν ζητησα πολλα αλλα πιστευω πως ολοι θα θελαμε αυτες τισ γνωσεις)

 

 

Με τα ελληνικα στα σμσ θα δυσκολευτεις λιγο δεν ειναι βολικο πρωτον γιατι μπορεις να στειλεις μονο 60 χαρακτηρες δευτερον το κενο δουλευει μονο αν πατησεις πρωτα το πληκτρο που σε οδηγει στα συμβολα και μετα επιλεξεις space δηλαδη αλλαζει το πληκτορλογιο και μετα πρεπει να το ξαναπατησεις για να γυρισεις στα γραμματα. Κ πρεπει να κανεις αυτη τη διαδικασια καθε φορα για το κενο.

Το ακυρο ειναι οταν θες να βαλεις αριθμους πρεπει να περασεις ολες τις γλωσσες μια μια και να φτασεις στο numeric. μετα παλι πισω στην αλφαβητα.

 

Στο ιντερνετ καταφερα να μπω για λιγο μονο και υστερα απο reset γιατι ειχε φαει κολλημα και δεν εμπαινε με τιποτα. φταιει και το ρουτερ μου γιατι χανει επαφη το wifi οποτε δε μπορω να κρινω.

 

Bluteooth κανονικα συνδεθηκε με pc και handsfree.

 

Και τελος αυτο με το ποιος σε καλει δε νομιζω να αλλαζει απο τις ρυθμισεις. Αυτος ο συνδυασμος σκουρο μπλε - μαυρο δε ξερω που τον βρηκαν.. Παντως αν εισαι σε ανοιχτο χωρο με εντονο φωτισμο θα δυσκολευτεις πολυ να δεις ποιος σε καλει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα εσυ ικανονοποιημενος η¨ μου προτειενεις να στραφω πως καποιο αλλο κινητο?(ελπιζα να μην χρειαστει να παρω και εγω ενα iphone clone) ευχαριστω για την απαντηση+

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλη επιλογη αλλα δεν λεει ποιο μοντελο ειναι ενα ξερο μονο blackberry.εχεις καποια παραπανω στοιχεια για να μπορεσω να διαβασω για αυτα τι εστι?

 

φιλικά πάντα...το τοπικ ειναι για το cesim A9530 , λες να εβαζα βιντεακι από άλλο κλώνο bb?:cool::D

από τη σελίδα του uploader με embedded και το βιντεακι:

http://kensgadget.multiply.com/photos/album/239/Blackberry_A9530

Link to comment
Share on other sites

τελικα εσυ ικανονοποιημενος η¨ μου προτειενεις να στραφω πως καποιο αλλο κινητο?(ελπιζα να μην χρειαστει να παρω και εγω ενα iphone clone) ευχαριστω για την απαντηση+

 

Αν λυσω καποια μικροπορβληματα καλο ειναι. Τωρα εξαρταται απο το τι θελει ο καθενας και για τι χρηση το προοριζει. Παντως ειναι αρκετα γρηγορο στο μενου του και στο ανοιγμα

 

Αν το θελεις για ιντερνετ στο λεω απο τωρα αφησε το.

Εχω μια μερα και ακρη δεν εχω βγαλει. Το wifi κανει κολπα Opera mini δεν εχω καταφερει να εγκαταστησω καν το bolt κολλαει δεν το ανοιγει και ο default browser ειναι απλα μαπα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα στο FORUM.

Ειμαι καινουργιος.

Εχω παρει και εγω τον ιδιο κλωνο και εχω τα ιδια προβληματα.

Ειδικα με το χρωμα του ονοματος αυτου που σε καλει.μου το δειχνει μπλε σε μαυρο φοντο.εχει βρει κανενας καποιο τρικ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο FORUM.

Ειμαι καινουργιος.

Εχω παρει και εγω τον ιδιο κλωνο και εχω τα ιδια προβληματα.

Ειδικα με το χρωμα του ονοματος αυτου που σε καλει.μου το δειχνει μπλε σε μαυρο φοντο.εχει βρει κανενας καποιο τρικ?

 

Οταν το συνδεσα με το pc μου εβγαζε καπου στους φακελους τα fonts και γραμματοσειρες αλλα εκανα φορματ και σβηστηκαν ολα τα αρχεια. Παντως δε νομιζω να μπορεις να τα αλλαξεις.

 

Ιντερνετ μπαινει κανονικα εσενα? οπερα δουλευει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει ακομα ,θα το δω και θα σου πω.

εσενα εχει προβλημα συνδεσης?

εχεις και εσυ το ιδιο προβλημα με το φοντο?

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει ακομα ,θα το δω και θα σου πω.

εσενα εχει προβλημα συνδεσης?

εχεις και εσυ το ιδιο προβλημα με το φοντο?

 

ναι το ιδιο. ιντερνετ μονο με τον browser στο κεντρικο μενου συνδεθηκα αλλα ειναι χαλια λιγες σελιδες ανοιγει.

Οπερα δε μπαινει με τιποτα. Java εφαρμογες εγκαθιστα πολυ δυσκολα και σχεδον ποτε με την πρωτη..

Εχω δοκιμασει οτι java browser κυκλοφορει και σε διαφορετικες εκδοσεις αλλα τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειπαμε το τηλ. ειναι αχρηστο.

οποιος θελει κατι αντιστοιχο να παρει το κ599 ή το w001 που ειναι το ιδιο με το κ599 αλλα σε πιο μικρο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...