Jump to content

Γνώμη για wireless mobile internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα :)

Ειμαι ναυτικος...

Το ιντερνετ ειναι βασικο κομματι της δουλειας μου αλλα κ τ καθημερινότητάς μου...

Χρειαζομαι οπωσδηποτε μια wireless συνδεση μεσω του κινητου τηλεφωνου...

Τ διλημμα μου ειναι :

*Να επιλεξω τ Wind<που τυχαινει να ειναι και η συνδεση του κινητου>,

ή καλυτερα Cosmote που οπως λεγεται, πιθανα να εχει πολυ καλυτερο σημα??

*Επισης,

ειναι καλυτερα να επιλεξει κανεις <ειδικα γ wireless mobile> ενα πακετο ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗΣ ή ΧΡΟΝΟΧΡΕΩΣΗΣ??..

 

Να σημειωσω οτι η γραμμη που δουλευω ειναι "Πειραιας-Σαμος"...:rolleyes:

Τ λεω γιατι πολυ πιθανα η ισχυς του οποιου σηματος να ειναι διαφορετικη στο Βορειο ή στο Νοτιο Αιγαιο αντιστοιχα...:blink:

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ γ τ χρονο σας :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν το έχω ψάξει το θέμα και πολύ αλλά πριν προχωρήσεις σε κάποια αγορά θα σου πρότεινα να ελέγξεις την κάλυξη του δικτύου, καθώς και τις επιμέρους χρεώσεις ανά εταιρεία.. Όλα εξαρτώνται από τι ακριβώς σε ενδιαφέρει να κάνεις.. Αν θες πχ να σερφάρεις ασταμάτητητα ;) η ογκοχρεωση θα σου βγαίνει ακριβά.. Αν θες emails θα σου πρότεινα Blackberry... Κτλ κτλ ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει το θέμα και πολύ αλλά πριν προχωρήσεις σε κάποια αγορά θα σου πρότεινα να ελέγξεις την κάλυξη του δικτύου, καθώς και τις επιμέρους χρεώσεις ανά εταιρεία.. Όλα εξαρτώνται από τι ακριβώς σε ενδιαφέρει να κάνεις.. Αν θες πχ να σερφάρεις ασταμάτητητα ;) η ογκοχρεωση θα σου βγαίνει ακριβά.. Αν θες emails θα σου πρότεινα Blackberry... Κτλ κτλ ;)

 

Αυτό το παραπάνω θα έγραφα και εγώ, είναι πολύ σημαντικό να έχεις καλή κάλυψη και ειδικά με σήμα 3g/hsdpa (όπου είναι αυτό δυνατόν).

 

Στην συνέχεια ανάλογα και με το πόσο θέλεις να κάθεσαι Online, θα δεις αν σε συμφέρει ογκοχρέωση ή χρονοχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...