Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Einai palio to forum alla otan proteina kati tetoio phra apanthsh oti den ginetai kai oti oi efarmoges einai kleidwmenes ktl ....

 

Alloi upokrinontai kati pou den einai ...

 

Έχεις δοκιμάσει το documents to go με το serial; λένε ότι δεν δουλεύει στο 9500 και πρέπει να κάνεις update αλλά σίγουρα δεν είναι blacklisted το serial

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συνήθως δεν παίζουν γιατί συνδέονται με τους κωδικούς της συσκευής. θα δοκιμάσουμε όμως λογικά :)

 

Arketa paixnidakia kai efarmoges pou exw dokimasei paizoun kanonika ..

Link to comment
Share on other sites

Einai palio to forum alla otan proteina kati tetoio phra apanthsh oti den ginetai kai oti oi efarmoges einai kleidwmenes ktl ....

 

Alloi upokrinontai kati pou den einai ...

 

Μην τα παίρνεις... Είναι αλήθεια ότι οι εφαρμογές που είναι συνδεδεμένες με pin είναι λίγο απίθανο να παίξουν σε άλλη συσκευή.

Παράδειγμα εγώ πριν μια εβδομάδα άλλαξα συσκευή λόγο βλάβης και δύο προγράμματα που είχα αγοράσει δεν παίζανε στην νέα μου συσκευή. Στο ένα μου έβγαζε "no valid key" στο κλειδάριθμο που μου είχαν δώσει κατά την αγορά (ο οποίος ήταν συνδεδεμένος με το pin) και στο άλλο μου έλεγε ότι είναι άλλο pin.

Στο forum που παράθεσες δεν ανταλλάζουν εφαρμογές "μαμίσιες". Τις έχουν "πειράξει" πρώτα (σπασμένα) και μετά την ανταλλάζουν με τους υπόλοιπους. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. ;)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

pareighla shmera to blackberry bold!Thn poio aksiopisth lush tis RIM ,mias k apo to storm Dn eida prokoph!!!!Ena neo prob g to storm pou me odhghse sto bold htan oti eixe problhma to akoustiko tou .To phga g ftiaksimo gt 8a to poylhsw!!Kai poly anteksa.Kalh tuxh stous upoloipous

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

pareighla shmera to blackberry bold!Thn poio aksiopisth lush tis RIM ,mias k apo to storm Dn eida prokoph!!!!Ena neo prob g to storm pou me odhghse sto bold htan oti eixe problhma to akoustiko tou .To phga g ftiaksimo gt 8a to poylhsw!!Kai poly anteksa.Kalh tuxh stous upoloipous

 

ελπίζω αυτή τη φόρα να είσαι πιο τυχερός! πάντως το storm εμένα δεν μου έχει βγάλει τίποτα, σίγουρα το bold, απ ότι έχω διαβάσει σε blog, είναι αν όχι η καλύτερη, μία απο τις καλύτερες και πιο σταθερες συσκευές της rim

Link to comment
Share on other sites

pareighla shmera to blackberry bold!Thn poio aksiopisth lush tis RIM ,mias k apo to storm Dn eida prokoph!!!!Ena neo prob g to storm pou me odhghse sto bold htan oti eixe problhma to akoustiko tou .To phga g ftiaksimo gt 8a to poylhsw!!Kai poly anteksa.Kalh tuxh stous upoloipous

 

Εμένα πάντως αν εξαιρέσουμε ότι η πρώτη συσκευή πήγε από μπαταρία :lol::lol::lol: δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόγραμμα (η δεύτερη !)

 

 

μία απο τις καλύτερες και πιο σταθερες συσκευές της rim

 

Όχι της rim. Του κόσμου διάβασα. Αν όχι η καλύτερη συσκευή αλλά από τις καλύτερες συσκευές του κόσμου... :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αν εξαιρέσουμε ότι η πρώτη συσκευή πήγε από μπαταρία :lol::lol::lol: δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόγραμμα (η δεύτερη !)

 

εμένα πάντως δεν έχει βγάλει τίποτα (χτύπα ξύλο) και η πλάκα είναι οτι το πήρα πάνφθηνα και μεταχειρισμένο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ γιατί έμεινα έκπλητος με αυτά που κάνουν τα BlackBerry αλλά ακόμα βασανίζομαι με την Vodafone εδώ και δύο μέρες... Τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών και είναι λες και μιλάω σε άλλη γλώσσα... Βάσανο πραγματικό... Μια ερώτηση για όποιον το γνωρίζει: υπάρχει περίπτωση να συχρονίσει η συσκευή με το BIS του προηγούμενου χρήστη και να πέρνω τα e-mail του; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο. Κάνε wipe και βρες τον προηγούμενο χρήστη για να αφήσει τη συσκευή ελεύθερη. Τι ακριβώς συμβαίνει?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ένα προβληματάκι με το storm μου:(

Βασικά μου το έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής 3 φορές...

Μου δείχνει οτι έχω μήνυμα, δονείται ανάβει το λαμπάκι και κάνει τον ήχο αλλα όταν το βγάζω απ την θήκη του το μήνυμα φαίνεται να μήν υπάρχει!

Εμφανίζεται το εικονίδιο του μηνύματος στην οθόνη και μετά απο μισό δευτερόλεπτο εξαφανίζεται...

Έχει κανεί σας παρόμοιο πρόβλημα? καμιά ιδέα? τα μηνύματα άραγε που υποτίθεται πως έρχονται είναι πραγμάτικα μηνύματα που για κάποιο λόγο τα διαγράφει ή έτσι τρώει φλασιές και χτυπάει μόνο του? :S

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο. Κάνε wipe και βρες τον προηγούμενο χρήστη για να αφήσει τη συσκευή ελεύθερη. Τι ακριβώς συμβαίνει?

 

Ένα wipe το έκανα μόλις πήρα την συσκευή... αλλά δεν νομίζω να έχει κάνει unregister ο προηγούμενος χρήστης... το λέω αυτό γιατί σήμερα μόλις συνδέθηκε στην υπηρεσία κατέβασε τα e-mail του... Πως και από ποιον γίνεται αυτή η διαδικασία;

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μιλήσεις με τον προηγούμενο χρήστη να σου δώσει κωδικό χρήστη για mobileemail.vodafone.gr ή να στείλει fax στη voda για αποδέσμευση. Βρες τον άλλον δηλαδή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα. Μια βδομάδα πέρασε άλλωστε νωρίς είναι.

 

@super goofy

Baterry Pull έκανες? Τα μηνύματα έρχονται σίγουρα. Όταν το έχεις στη θήκη λόγω της τεχνολογίας του αισθητήρα (σε κάποια χρονικό διάστημα) σε πάει απευθείας στο μήνυμα. Λογικά περίμενε. Πχ. οταν χτυπήσει ξανά, μην το βγάλεις αμέσως. Μετά θα είσαι ΟΚ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

 

@super goofy

Baterry Pull έκανες? Τα μηνύματα έρχονται σίγουρα. Όταν το έχεις στη θήκη λόγω της τεχνολογίας του αισθητήρα (σε κάποια χρονικό διάστημα) σε πάει απευθείας στο μήνυμα. Λογικά περίμενε. Πχ. οταν χτυπήσει ξανά, μην το βγάλεις αμέσως. Μετά θα είσαι ΟΚ.

ναι έχω κάνει baterry Pull. Το ξέρω οτι στο εμφανίζει το μήνυμα αυτόματα αλλα σε αυτές τις 3 περιπτώσεις δεν το έκανε και ας περιμένα, παρέμεινε στην κεντρική οθόνη και το σήμα του μηνύματος εξαφανίστηκε:s και στον φάκελο με τα εισερχόμενα δεν υπήρχε κανένα νέο μήνυμα. Έστειλα δοκιμαστίκα 5 μηνύματα τώρα και τα 4 τα πήρα χωρίς πρόβλημα... το 5ο δεν έφτασε ποτε.....:S -------- Έφτασε και το 5ο μετά απο 20λεπτη καθυστέρηση:P

Link to comment
Share on other sites

Ένα wipe το έκανα μόλις πήρα την συσκευή... αλλά δεν νομίζω να έχει κάνει unregister ο προηγούμενος χρήστης... το λέω αυτό γιατί σήμερα μόλις συνδέθηκε στην υπηρεσία κατέβασε τα e-mail του... Πως και από ποιον γίνεται αυτή η διαδικασία;

 

δεν μπορείς να βρείς το Mail του και να του στείλεις ενα mail και να του εξηγήσεις? επίσης αν το πήρες και ο προηγούμενος χρήστης είχε απόδειξη μπόρεις να το βρείς απο εκεί, γράφει κάποιο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω κάνει baterry Pull. Το ξέρω οτι στο εμφανίζει το μήνυμα αυτόματα αλλα σε αυτές τις 3 περιπτώσεις δεν το έκανε και ας περιμένα, παρέμεινε στην κεντρική οθόνη και το σήμα του μηνύματος εξαφανίστηκε:s και στον φάκελο με τα εισερχόμενα δεν υπήρχε κανένα νέο μήνυμα. Έστειλα δοκιμαστίκα 5 μηνύματα τώρα και τα 4 τα πήρα χωρίς πρόβλημα... το 5ο δεν έφτασε ποτε.....:S -------- Έφτασε και το 5ο μετά απο 20λεπτη καθυστέρηση:P

βάλε την τελευταία αναβάθμιση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κάνε downgrade και ξαναπέρασε την!

χμμμμμμμμμμμ

Τώρα πραγματικά μου βάζεις δύσκολα!

Θα το προσπαθήσω πάντως! αν και νομίζω -χωρίς να είμαι βέβαιος- πως μου το είχε κάνει πρώτη φορά όταν είχα κάποια απο τις προηγούμενες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Το downgrade δεν είναι δύσκολο. Σβήσε το os που έχεις τώρα από τον πίνακα ελέγχου, τρέξε αυτό που θες και ακολούθησε τις οδηγίες από το faq (βλ. υπογραφή).

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το downgrade δεν είναι δύσκολο. Σβήσε το os που έχεις τώρα από τον πίνακα ελέγχου, τρέξε αυτό που θες και ακολούθησε τις οδηγίες από το faq (βλ. υπογραφή).

ΟΚ! Thanks για την βοήθειά σας παιδιά!

Θα το δοκιμάσω later... :D:D:D

Έχω τώρα και κάποιες απορίες σχετικά με τον χειρισμό πυραύλου.... :P

Link to comment
Share on other sites

και εγω με 151

 

οτι καλυτερο ως τωρα

καλυτερο και απο την υβριδικη

 

χαι λαιτ το σκρολινγκ μεταξυ των οθονων που μοιαζει λιγο με του αι φον

 

 

παραμενει ακομα η ηλιθιομαρα του αξελερομετρου και οταν παιρνεις τηλ και πας στο μενυ τωνκλησεων, αν επιλεξεις εναν αριθμο να παρεις τηλεφωνο σε πεταει στο αρχικο μενου

:X
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχθές από το V service όπου το είχα αφήσει λόγω του κλικ της οθόνης και τα παιδιά έκαναν το θαύμα τους πάλι. Μου το επέστρεψαν μετά από 15 μέρες έχοντας κάνει απλά μια... αναβάθμιση :D:D Εννοείται ότι με την οθόνη δεν ασχολήθηκαν καν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχθές από το V service όπου το είχα αφήσει λόγω του κλικ της οθόνης και τα παιδιά έκαναν το θαύμα τους πάλι. Μου το επέστρεψαν μετά από 15 μέρες έχοντας κάνει απλά μια... αναβάθμιση :D:D Εννοείται ότι με την οθόνη δεν ασχολήθηκαν καν.

 

Κλασική βοιδαφον... Κρίμα να μην υπάρχει η συσκευή στην κοσμο...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...