Jump to content

Tablet Pc με bluetooth Headset


stadem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα table pc και έχω συνδέσει το κινητό μου (sony ericsson k610i) μέσω bluetooth με headset gateway (default πρόγραμμα που έχει το bluetooth).

 

Όταν καλώ από το κινητό μου αυτόματα μεταβιβάζεται η κλήση στον υπολογιστή και μιλάω κανονικά. Όταν όμως με καλεί κάποιος αυτόματα ανοίγει η γραμμή χωρίς να προλαβαίνω καν να ακούσω το κινητό να χτυπάει.

Έχει κανένας καμία ιδέα?

 

Δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Τον ρόλο του handsfree παίζει το pc μου.

Το πρόγραμμα είναι το widcomm bluetooth δοκίμασα να βάλω το BlueSoleil μήπως είχα καλύτερη τύχη αλλά αυτό δεν αναγνώριζε το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν βλέπεις κάποια επιλογή στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς τότε ξανακοίτα τις ρυθμίσεις απο το κινητού σου.

 

Σίγουρα δεν είναι επιλεγμένη η αυτόματη απάντηση;

 

Απ ότι θυμάμαι (γιατί πάει καιρός που έχω να πιάσω SE) πας ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα και εκεί που έχεις τις "συσκευές μου" στο bluetooth επιλέγεις τον υπολογιστή σου, που λογικά το έχεις κάνει ήδη pair, και πατάς επιλογές ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο και αν έψαξα, και update από την εταιρία κατέβασα η λύση είναι μία. Όταν με καλεί κάποιος κάνω σύνδεση της συσκευής και όταν διακόπτεται την απενεργοποιώ. Μπακαλίστικη μεν αλλά δουλεύει δε.

Αν βρω κανένα συμβατό πρόγραμμα θα το postaro.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...