Jump to content

BlackBerry Skype iSkoot & VoIP


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://3466.voxcdn.com/wp-content/uploads/2009/06/skype2.png[/imgalign]Τον Μάιο αναμένεται η έκδοση του skype για BlackBerry. Αρχικά θα υποστηρίζει μόνο τα μοντέλα bold και curve. Με την εφαρμογή θα επιτρέπει κλήσεις και instant messages προς skype, κλήσεις πρός σταθερά και κινητά αλλά όχι video κλήσεις. Οι χρεώσεις και η δυνατότητα κλήσεων προς κινητά και σταθερά εξαρτώνται απο τον πάροχο.

 

Οι εταιρείες κινητής έχουν αρχίσει ήδη τα παράπονα στο εξωτερικό με πρώτους πρώτους τους Άγγλους. Όλα ξεκίνησαν με την ανακοίνωση της Νokia οτι λανσάρει στην αγορά το Ν97 με προεγκατεστημένη την εφαρμογή του skype. Στην Αμερική οι χρήστες των iphone μπορούν να πραγματοποιούν κλήσεις μέσω skype μόνο μέσω wifi.

 

Ελπίζω να μην φτάσουμε και στην Ελλάδα σε αυτό το σημείο. Ήδη χρυσοπληρώνουμε τις υπηρεσίες σε σχέση με το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
βγήκε ήδη η beta έκδοση για developers. δείτε πληροφορίες εδώ: http://forum.skype.com/index.php?showtopic=344371
Link to comment
Share on other sites

έτσι κι αλλίως δεν μπορείς να το βάλεις βρήκαν τους δοκιμαστές που ήθελαν! είναι ένα πρώτο βήμα και δείχνει οτι το skype ΕΡΧΕΤΑΙ!
Link to comment
Share on other sites

iSkoot for Skype δοκιμάσατε? Εμένα μου δούλευε κανονικά για λίγο που το δoκίμασα..

Truephone ?

WebMessenger for Skype ?

Yeigo ?

Link to comment
Share on other sites

μια απορία μιάς και το χρησιμοποίησες έστω και λίγο, τι data plan χρειάζεται να έχεις? για κλήσεις μιλάω πάντα
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Αν έχεις BIS λογικά δουλεύει.. Τώρα που να ξέρω αν εσύ θες να κάνεις 1 κλήση την ημέρα ή 40! ? Εγώ με 250 που έχω είμαι μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

πρός το 40 το κόβω, χαχα! έχει η κοπέλα μου έχει omnia και... καταλαβαίνεις! εννοείται για bis αλλά για τα Mb μιλούσα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει το Omnia VoIP ενσωματωμένο? Και με τι χρεώσεις? Αν είναι για 1 αριθμό, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο πρόγραμμα του carrier σου για φτηνές - δωρέαν κλήσεις προς 1 αριθμό... ;)
Link to comment
Share on other sites

το VoIP έχει τις χρεώσεις του dev και όχι το πάροχου.

 

βέβαια απόσο ξέρω είναι κλειδωμένο στα ελληνικά δίκτυα.

 

γενικά μόνο μέσω wifi.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Kλήσεις από skype σε skype γίνονται κανονικότατα χωρίς απαραίτητη χρήση wi-fi, τουλάχιστον από την wind σίγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν είναι κλειδωμένο απο την wind δεν θα είναι και απο την vodafone. αν διαβάσεις και σε blog η vodafone ποτε δεν έβγαλε επίσημη ανακοίνωση κατα της εφαρμογής του skype, όπως έκαναν άλλες εταιρίες! το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε. και δεν θα είναι με wi-fi στα windows mobile και τα iphone που ήδη υπάρχει η εφαρμογή μπαίνεις και με 3g. ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΒΕΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ DEVELOPERS!
Link to comment
Share on other sites

πέρασα το beta στο storm αλλα δεν λειτουργεί ούτε με compatibility mode. μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος άλλος και να πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι θα γινει με το skype θα το βγαλουνε ποτε ναι η οχι ?? λεγανε τελος Μαιου απο οτι θυμαμαι αλλα ακομη δεν εχω βρει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε beta. Δοκίμασε την, η εγκατάσταση γίνεται μέσω dm. Δυστυχώς δεν υποστηρίζει touch οπότε δεν το χρήσημοποίησα και πολύ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανενα ρημαδι λινκ γιατι δεν βρισκω τιποτα :(:(

 

Μονο για Στορμ ειναι ?? εχω Μπολτ . λες να παιζει ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το skype αργεί και αργεί. βρήκα ένα πρόγραμμα συνεργάτριας εταιρίας της skype, δείτε εδώ και εδώ

 

alexasso sorry που δεν απάντησα γρήγορα αλλά έψαχνα σχόλια απο χρήστες του 9000 και να βρώ και κάτι που να κάνει. το beta δεν δούλεψε σε κανέναν ούτε καν στα 9500 για τα οποία "σχεδιάστηκε"

Link to comment
Share on other sites

Αυτά υπήρχαν. Δουλεύουν;;; Δοκίμασες κάτι από τα δύο?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

http://www.techshout.com/images/skype-blackberry.jpg

 

Leaked beta...

 

(Χάλια απότι άκουσα - δεν υποστηρίζει WiFi, ούτε 3G, ούτε SKYPE OUT Credit - Και δεν τρέχει σε Στορμ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...