Jump to content

wma πρόβλημα...


ten-ten78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

 

Έχω ενα πρόβλημα με τα αρχεία .wma...Στο PC της κοπέλας μου τα συγκεκριμένα αρχεία δεν παίζουν με τίποτα...Υποθέτω ότι κάτι λείπει...(να υποθέσω κάποιος codec???????)Αν και όταν πάω να τα παίξω από το media player βγάζει μια προειδοποίηση για κάποιο missing file και ζητάει σύνδεση στο internet...Το θέμα είναι όμως ότι η κοπέλα μου δεν έχει internet...(ναι συμβαίνει και αυτό!!!!!!!!)

 

Τι μπορώ να κάνω?Έχετε κάποια ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φιλικά ten-ten

Link to comment
Share on other sites

Να πληρώσεις και να της βάλεις Internet!!! :lol: Σίγουρα λείπει ο codec για wma γιατί κι εμένα μου ζητούσε να τον κατεβάσω όταν προσπαθούσα να παίξω wma στο Media Player. Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται να τον κατεβάσεις από αλλού και να τον περάσεις στον υπολογιστή της. Πάντως δε νομίζω να γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρώ φίλε μου αλλά θα προτιμούσα (αν υπάρχει) μια πιο οικονομική λύση... :D :D :D

 

Πάντως όπως και να έχει να είσαι καλά...

 

Φιλικά ten-ten

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι και αυτό χρειάζεται να κατεβάσεις codec για wma... Η μήπως όχι;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος engineer ( 1 Φεβ. 2004 , 01:42)

 

katevase to mediaplayer 9 apo th selida ths micrososft kai kane to install

 

 

Μήπως κάποιο αρχείο wma είναι corrupted? Δοκίμασες να παίξεις το ίδιο αρχείο σε άλλο pc?

 

Μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η εγκατάσταση του media pleyer-δεν νοείται να μην μπορεί να αναπαραγάγει wma, το δικό του φορμά δηλαδή! ! Ξαναβάλετο είτε μέσω ιντερνετ, είτε βρες το σε κάποιο cd περιοδικού, και αν έχεις παλιό σχετικά υπολογιστή βάλε τον 8 ή τον 7...

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία τα δοκίμασα στο δικό μου pc και παίζουν κανονικά...Θα κατεβάσω το media player 9 και θα το εγκαταστησω πάλι και θα δούμε...

 

Παιδια σας ευχαριστώ και πάλι...

 

Φιλικά ten-ten

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...