Jump to content

Chang jiang A5000 Quad Band Dual SIM Card TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν απενεργοποιούνται...Αυτά τα βίντεο που βλέπεις είναι με το παλιό μενού του Α5000.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά όταν πρωτοάνοιξα το κινητό έγραψα από τη tv κανονικά με ήχο απο κει και πέρα ότι κι αν κάνω αδυνατεί γράφει μόνο εικόνα, τι στο καλό έχω κάνει;; δε βρισκω και ρυθμίσεις εγγραφής tv πουθενά, ακόμα και προγραμματισμένη εγγραφή εβαλα που επιλεγεις ποιοτητα ήχου είτε low είτε high μονο εικόνα γράφει, τι στο καλό έχω κάνει;

Επίσης αυτο με το να γυρνάει ολο το μενού τελείως ανάποδα και να μην επιστρέφει στο ίσιο το κανει πολυ συχνά και λύνεται μονο με επανεκίνηση, συμβαινει και σε άλλους;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραγγειλα και εγω αυτο το τηλεφωνο και το παρελαβα σημερα. Ειναι ωραιο τηλεφωνακι αλλα τα κουμπια του δεν ειναι και τα πιο βολικα/ευχρηστα. Ειναι πολυ μικρα και ολα ενωμενα μεταξυ τους. Οντως αρκετα καλη η τηλεοπτικη ληψη.

 

Φιλε Pan82 στην μιση ωρα περιπου που δουλεψα σε αυτο το κινητο δεν μου συνεβηκε το προβλημα που λες οτι γυρναει αναποδα το μενου. Δηλαδη εκεινη την στιγμη που "παιζεις" με το κινητο σου γυρναει ξαφνικα αναποδα το μενου;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει και εμενα προβλημα........δεν φορτιζει ουτε δουλευουν τα ακουστικα. Θα παει ταξιδακι πισω στην Αγγλια

 

Παιδες ξερει κανεις αν ο dualsimmobileshop ειναι καλος σε περιπτωσεις προβληματος; Δηλαδη αν δινει ευκολα refund ή αν στελνει αλλο καινουργιο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραγγειλα και εγω αυτο το τηλεφωνο και το παρελαβα σημερα. Ειναι ωραιο τηλεφωνακι αλλα τα κουμπια του δεν ειναι και τα πιο βολικα/ευχρηστα. Ειναι πολυ μικρα και ολα ενωμενα μεταξυ τους. Οντως αρκετα καλη η τηλεοπτικη ληψη.

 

Φιλε Pan82 στην μιση ωρα περιπου που δουλεψα σε αυτο το κινητο δεν μου συνεβηκε το προβλημα που λες οτι γυρναει αναποδα το μενου. Δηλαδη εκεινη την στιγμη που "παιζεις" με το κινητο σου γυρναει ξαφνικα αναποδα το μενου;

σήμερα δε μου το έπαθε ούτε εμένα, ναι ξαφνικά όλα γύρναγαν ανάποδα πλην της επιφάνειας εργασίας, κάτι με τους αισθητηρες παίζει; μπορεις να δοκιμάσεις να γράψεις κάτι από tv να μου πεις αν γραφει ήχο. Πρώτη φορά παρείγγειλα απο κει κι εγώ δε ξέρω τι παίζει με αλλαγές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

σήμερα δε μου το έπαθε ούτε εμένα, ναι ξαφνικά όλα γύρναγαν ανάποδα πλην της επιφάνειας εργασίας, κάτι με τους αισθητηρες παίζει; μπορεις να δοκιμάσεις να γράψεις κάτι από tv να μου πεις αν γραφει ήχο. Πρώτη φορά παρείγγειλα απο κει κι εγώ δε ξέρω τι παίζει με αλλαγές

 

Για να μην σου γυρναει αναποδα, θα μπεις στις ρυθμισεις -> Rotate screen settings -> αν εχει κατι εκει ενεργοποιημενο απενεργοποιησε το. Το ιδιο θα κανεις και για το accelerometer setting θα απενεργοποιησεις την επιλογη για rotate screen. Εγω το εχω στα αγγλικα γιατι οι μεταφρασεις στα ελληνικα ειναι αρκετα κακες. Αν εξακολουθεις να εχεις προβλημα δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Δοκιμασα να γραψω κατι απο την tv. Κανενα προβλημα, γραφει κανονικα και τον ηχο. Νομιζω οτι ισως θα φταει καποια ρυθμιση σου. Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πιστευω θα εισαι οκ.

 

Ανακαλυψα οτι το δικο μου δεν φορτιζει γιατι το καλωδιο USB δεν συνδεεται καλα με το κινητο. Χρειαζεται αρκετη πιεση για να "κουμπώσει". Με αρκετη πιεση μπαινει και φορτιζει κανονικα. Και σε σενα φιλε Pan82 συμβαινει το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου γυρναει αναποδα, θα μπεις στις ρυθμισεις -> Rotate screen settings -> αν εχει κατι εκει ενεργοποιημενο απενεργοποιησε το. Το ιδιο θα κανεις και για το accelerometer setting θα απενεργοποιησεις την επιλογη για rotate screen. Εγω το εχω στα αγγλικα γιατι οι μεταφρασεις στα ελληνικα ειναι αρκετα κακες. Αν εξακολουθεις να εχεις προβλημα δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Δοκιμασα να γραψω κατι απο την tv. Κανενα προβλημα, γραφει κανονικα και τον ηχο. Νομιζω οτι ισως θα φταει καποια ρυθμιση σου. Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πιστευω θα εισαι οκ.

 

Ανακαλυψα οτι το δικο μου δεν φορτιζει γιατι το καλωδιο USB δεν συνδεεται καλα με το κινητο. Χρειαζεται αρκετη πιεση για να "κουμπώσει". Με αρκετη πιεση μπαινει και φορτιζει κανονικα. Και σε σενα φιλε Pan82 συμβαινει το ιδιο;

 

Το εκανα απο μονος μου αυτο με τις επιλογες εκει μαλλον γι΄αυτο δε το κανει πλέον. Ο φορτιστης δε μπαινει μεχρι μεσα και μεσα οπως τα ακουστικά αλλά φορτιζει κανονικά, το τρανταζα κι ολας αλλα δε χανει επαφη, το μονο που μ΄ανησυχει ειναι επειδη ειναι πολυ σκληρο μηπως χαλασει ευκολα οποτε καλυτερα στον εξωτερικο φορτιστη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ηθελα να ρωτησω κατι.οταν λαμβανω στο Α5000 φωτογραφιες με bluetooth ερχονται πλαγια στην οθονη.δεν μπορω να τις κανω rotate?καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • The title was changed to Chang jiang A5000 Quad Band Dual SIM Card TV

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...