Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω 100% με τον φίλο παραπάνω. Απο γνωστες μαρκες και απο γνωστα και αξιοπιστα sites οι αγορες, αλλιως ρισκάρετε λεφτά, τα οποια στις μερες μας ειναι ολιγον δυσεύρετα.

 

Θεωρούνται γνωστές μάρκες η knew και η cubot? :p

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρούνται γνωστές μάρκες η knew και η cubot? :p

Ειδες να αναφαιρονται καπου..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μιας που πιάσατε τις ¨γνωστές¨ κινεζομάρκες έχει κάποιος εμπειρία καλή/κακή από τα elephone?

Είμαι εδώ και κάποιες μέρες ανάμεσα στις 2 συσκευές που είναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά το elephone έχει λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά ειδικά στην ραμ+1gb

 

Ποιό από τα 2 προτείνετε και γιατί;

 

http://www.minideal.net/elephone-p9-water-mtk6592-1-7ghz-octa-core-android-4-2-gps-dual-sim-with-5inch-hd-corning-gorilla-glass-2.html

 

http://www.minideal.net/thl-w200s-smartphone-mtk6592-octa-core-with-5-0-inch-gorilla-glass-screen-32gb-otg.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

ηθελα να κανω μια ερωτηση, ξερει κανεις απο που μπορω να βρω(αξιοπιστο μαγαζι) ενα ΚΑΛΟ Galaxy Note 2 ή 3 ΚΛΩΝΟ?

με προτιμηση να εχει quad core και 2gb ram

btw Πρεπει να λεει Samsung η συσκευη πανω της και να εχει τις ιδιες διαστασεις με το Original.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προσθέσεις και το buyincoins.com, αγόρασα από αυτούς και ήταν άψογοι. Με το που είχαν το δέμα έτοιμο για αποστολή, μαζί με το τράκινγκ νάμπερ μου έστειλαν και φωτογραφία του δέματος με τα στοιχεία και τον αριθμό γραμμένο επάνω του. Απλά άψογοι.

 

Παναγιώτης

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια,

ηθελα να κανω μια ερωτηση, ξερει κανεις απο που μπορω να βρω(αξιοπιστο μαγαζι) ενα ΚΑΛΟ Galaxy Note 2 ή 3 ΚΛΩΝΟ?

με προτιμηση να εχει quad core και 2gb ram

btw Πρεπει να λεει Samsung η συσκευη πανω της και να εχει τις ιδιες διαστασεις με το Original.

 

Φίλε μου νομίζω πως αυτό είναι παράνομο. άλλο είναι το "κατασκευάζω ένα κινητό το οποίο είναι -σχεδόν- ίδιο με ένα επώνυμο και στο πουλάω στο 1/3 της τιμής με τη μάρκα μου επάνω" και τελείως διαφορετικό το " βγάζω ένα κινητό -ρέπλικα- του αληθινού και βάζω και τη φίρμα μιας άλλης εταιρείας επάνω".

Αν λοιπόν θέλεις κλώνο του Ν2 ή του Ν3 θα πάρεις κλώνο, με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το Dhgate δεν ειναι αξιοπιστο.Ειναι σαν το ebay.Εχει διαφορους πωλητες.καλους και απατεωνες.

Στο dhgate, όπως και στο ebay και aliexpress, πάντα κοιτάμε τις αξιολογήσεις του πωλητή. πάντως όντως το dhgate ειναι κυριολεκτικά γεμάτο απαταιώνες

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω συναντήσει, όμως χρεώνει 18,6 δολάρια με το απλό ταχυδρομείο.

Οπότε φτάνει τις τιμές των γνωστών μαγαζιών

 

Απο 30-9-2013 περιμένω μια θήκη για κινητό και ακόμα να έρθει. Free shipping πάντως. Ο κινέζος επιμένει οτι την έχει στείλει. Μου έφαγαν τα ευρώπουλα. Μακρια από αυτό το μαγαζί -Να μην μας περνάνε για βλάκες και οι κινέζοι- Εχασα και την προθεσμία για Dispute

Edited by kpik2010
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά παραγγέλνω απο to2c, να πληρώσω το '' With Packaging Box'' ή δε χρειάζεται ?

Ποιά η διαφορά με το ''No Packaging Box '' ?

 

'Ακυρο βρήκα στο utube τη διαφορά, αλλά με no packaging box είναι ασφαλές το κινητάκι?

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

ηθελα να κανω μια ερωτηση, ξερει κανεις απο που μπορω να βρω(αξιοπιστο μαγαζι) ενα ΚΑΛΟ Galaxy Note 2 ή 3 ΚΛΩΝΟ?

με προτιμηση να εχει quad core και 2gb ram

btw Πρεπει να λεει Samsung η συσκευη πανω της και να εχει τις ιδιες διαστασεις με το Original.

 

Hdc mobiles.com νομιζω ακριβως αυτο που ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά παραγγέλνω απο to2c, να πληρώσω το '' With Packaging Box'' ή δε χρειάζεται ?

Ποιά η διαφορά με το ''No Packaging Box '' ?

 

'Ακυρο βρήκα στο utube τη διαφορά, αλλά με no packaging box είναι ασφαλές το κινητάκι?

 

Μια χαρά είναι το κινητό, πολύ καλή συσκευασία. Καμία ανησυχία

Link to comment
Share on other sites

Πώς μας την διαφορά μην ψάχνουμε και εμείς :)

Με "with packaging box" ερχεται τοο κινητο μεσα σε κουτι και με "no packaging box" ερχεται ετσι : http://m.youtube.com/watch?v=jXdgM40OzS8

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω πως αυτό είναι παράνομο. άλλο είναι το "κατασκευάζω ένα κινητό το οποίο είναι -σχεδόν- ίδιο με ένα επώνυμο και στο πουλάω στο 1/3 της τιμής με τη μάρκα μου επάνω" και τελείως διαφορετικό το " βγάζω ένα κινητό -ρέπλικα- του αληθινού και βάζω και τη φίρμα μιας άλλης εταιρείας επάνω".

Αν λοιπόν θέλεις κλώνο του Ν2 ή του Ν3 θα πάρεις κλώνο, με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Παναγιώτης

 

Συνονοματε δεν ξερω κατα ποσο ειναι παρανομο ή οχι

αυτο που ξερψ ειναι οτι ολοι οι Κλωνοι γραφουν την μαρκα της original εταιριας (samsung στην περιπτωση μας)

Εαν κανεις μια αναζητηση για κλωνους θα δεις οτι ισχυει το παραπανω.

 

@xrisosalfisti

thk u αλλα αυτο που προτεινεις(1GB RAM, and 4GB storage) δεν πλησιαζει τα χαρακτηριστικα που θελω(2gb ram και λιγο παραπανω storage)....εχω βρει αρκετα αλλα κανενα απο αξιοπιστο μαγαζι

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Δεν προτεινα καποιο. Ιστοσελιδα σου προτεινα. Αν κοιταξεις προσεχτικα θα βρεις μεταξυ των πολλων μοντελων της ιστοσελιδας και note 3 με 3 gb ram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες για να μην ψαχνεις :

 

http://hdcmobile.com/android-phones/hdc-galaxy-note-3-n9000-845.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μιας που πιάσατε τις ¨γνωστές¨ κινεζομάρκες έχει κάποιος εμπειρία καλή/κακή από τα elephone?

Είμαι εδώ και κάποιες μέρες ανάμεσα στις 2 συσκευές που είναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά το elephone έχει λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά ειδικά στην ραμ+1gb

 

Ποιό από τα 2 προτείνετε και γιατί;

 

http://www.minideal.net/elephone-p9-water-mtk6592-1-7ghz-octa-core-android-4-2-gps-dual-sim-with-5inch-hd-corning-gorilla-glass-2.html

 

http://www.minideal.net/thl-w200s-smartphone-mtk6592-octa-core-with-5-0-inch-gorilla-glass-screen-32gb-otg.html

Εδώ θα βρεις παρουσίαση του Elephone P8 Core από το site και γράφει ότι μπορείς να το πάρεις από το Coolicool πολύ πιο οικονομικά σε σχέση με τα άλλα sites. Μάλιστα για το εν λόγω μαγαζί υπάρχει έξτρα έκπτωση/διαφήμιση, να σου βγει πιο φθηνό. Σχετικά με το κινητό υπάρχουν σχόλια στο θέμα αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!!!!!!!!!!!!!!

θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ψαχνω για κινητο με μεγεθος 4,7 εως 5

ram 2gb

rom 16 ή 32

καμερα απο 13mp κ πανω

κ dual sim

κ στα λεφτα μεχρι 250 ευρω

υπαρχει κατι??????????????

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!!!!!!!!!!!!!!!

θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ψαχνω για κινητο με μεγεθος 4,7 εως 5

ram 2gb

rom 16 ή 32

καμερα απο 13mp κ πανω

κ dual sim

κ στα λεφτα μεχρι 250 ευρω

υπαρχει κατι??????????????

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

 

Γράψε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5288706#post5288706

 

Εδώ μιλάμε για τα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω αξιόπιστο site για αγορά του doogee dg100

Μέχρι χθες το είχε στο focalprice στα 60+ευρώ αλλά βγήκε από προσφορά

Μόνο από Minideal έχω αγοράσει αλλά δεν πωλείται εκεί

Ψάχνω ταυτόχρονα και καμιά άλλη λύση αλλά το cubot gt90 έχει μικρότερη μπαταρία και χειρότερη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω αξιόπιστο site για αγορά του doogee dg100

Μέχρι χθες το είχε στο focalprice στα 60+ευρώ αλλά βγήκε από προσφορά

Μόνο από Minideal έχω αγοράσει αλλά δεν πωλείται εκεί

Ψάχνω ταυτόχρονα και καμιά άλλη λύση αλλά το cubot gt90 έχει μικρότερη μπαταρία και χειρότερη οθόνη

Δοκιμασε και απο το geeκ. 7 Αγορες εκανα απο εκει ολες σε σουπερ συσκευασια αλεξισφαιρη. Ναι το gt εχει οπως τα λες, οθονη εχουν ιδιες, αλλα σαν κατοχος ειμαι ευχαριστημενος.

gt90

 

Γιατι θελεις συγκεκριμενα αυτο; το Jiagu δεν το εχεις ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Το Dhgate δεν ειναι αξιοπιστο.Ειναι σαν το ebay.Εχει διαφορους πωλητες.καλους και απατεωνες.

 

 

Αφαίρεσα το dhgate και πρόσθεσα το buyincoins.com

 

 

Ελπίζω η λίστα να βοηθά τους επίδοξους απανταχού αγοραστές :p

Edited by sotevag
αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και απο το geeκ. 7 Αγορες εκανα απο εκει ολες σε σουπερ συσκευασια αλεξισφαιρη. Ναι το gt εχει οπως τα λες, οθονη εχουν ιδιες, αλλα σαν κατοχος ειμαι ευχαριστημενος.

gt90

 

Γιατι θελεις συγκεκριμενα αυτο; το Jiagu δεν το εχεις ακομα;

 

το jiayu G3S το έχω ακόμη εννοείται και δουλεύει ακριβώς όπως και την πρώτη ημέρα.Δεν κολλάει πουθενά με 56 εφαρμογές, μπαταρία τέρας και γενικά αψεγάδιαστο.

Το doogee το θέλω για την κοπέλα μου για να αλλάξει το Sony NeoV

Από μπαταρία πως τα πάει?γιατί θεωρητικά είναι μικρότερη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχει το to2c το κινητο TCL Hero N3 σε 2 εκδοσεις , το Υ910 και το Υ910Τ .

http://www.to2c.com/tcl-hero-n3-y910-mtk6589t-quad-core-3g-mobile-phone-6-fhd-2gb-16gb-bluetooth-gps-fm-dual-camera-13-0mp-android-4-2.html

http://www.to2c.com/tcl-hero-n3-y910t-td-version-mtk6589t-quad-core-3g-6-fhd-2gb-16gb-bluetooth-gps-fm-dual-camera-13-0mp-android-4-2.html

εκτος τις αλλες διαφορες τους το Υ910Τ το αναφερει σαν TD Version

Τι ειναι αυτο το TD Version ?

Το αναφερει στην παρακατω σελιδα , στην ενοτητα NetWorks , αλλα ακομα δεν ξερω τι ειναι αυτο ...

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/3e5bbc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...