Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Νομίζω πως είναι υπέρ-αρκετά.:p

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη οταν λετε επωνυμα τα clone samsung και apple δεν κανουν δουλεια ;;; να προτιμησω το THL W8S η το Pulid F17 καλυτερα ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οταν λετε επωνυμα τα clone samsung και apple δεν κανουν δουλεια ;;; να προτιμησω το THL W8S η το Pulid F17 καλυτερα ;

 

Το THL W8S και γενικά οποιοδήποτε THL με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Το THL W8S και γενικά οποιοδήποτε THL με κλειστά μάτια.

 

τόσο ποιοτητα δηλαδη ;; μαλιστα ευχαριστω πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Δεν βρηκα πολλες πληροφοριες στο forum για το http://vickmall.com/

 

Εχει το THL w8s σε πολυ καλη τιμη εδω

http://vickmall.com/thl-w8s-smartphone-mtk6589t-5-0-inch-fhd-screen-ram-2gb-rom-32gb-android-4-2-13-0mp-camera-white.html

 

Toυς εστειλα ενα mail αλλα δεν απαντησαν ...

Εχει ψωνισει καποιος?

 

Ευχαριστώ

Edited by loupis
ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Δεν βρηκα πολλες πληροφοριες στο forum για το http://vickmall.com/

 

Εχει το THL w8s σε πολυ καλη τιμη εδω

http://vickmall.com/thl-w8s-smartphone-mtk6589t-5-0-inch-fhd-screen-ram-2gb-rom-32gb-android-4-2-13-0mp-camera-white.html

 

Toυς εστειλα ενα mail αλλα δεν απαντησαν ...

Εχει ψωνισει καποιος?

 

Ευχαριστώ

Παρα πολλα σου ζητανε !!! Τσεκαρε απο δω φθηνο και εμπιστευσιμο site :cool:

http://www.igdsmall.com/quad-core/thl-w8s-smart-phone-5-0-fhd-screen-13-0mp-camera-android-4-2-quad-core-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-32gb-rom.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Δεν βρηκα πολλες πληροφοριες στο forum για το http://vickmall.com/

 

Εχει το THL w8s σε πολυ καλη τιμη εδω

http://vickmall.com/thl-w8s-smartphone-mtk6589t-5-0-inch-fhd-screen-ram-2gb-rom-32gb-android-4-2-13-0mp-camera-white.html

 

Toυς εστειλα ενα mail αλλα δεν απαντησαν ...

Εχει ψωνισει καποιος?

 

Ευχαριστώ

Hi,i am Vick.

sorry it seems we didn't receive your email,maybe our email has some problem.

Can you contact us online?

Thanks in advance.

Thanks

Hello everyone, welcome to www.vickmall.com!

We will provide the best service to you.our email:vivian@vickmall.com skype:selina.wang1208

Link to comment
Share on other sites

HDC S4 legend και No.1 S6 είναι ακριβώς τα ίδια κινητά. Υπάρχει κι αντίστοιχο θέμα για τη συσκευή στο φόρουμ, κι είναι εντάξει σε γενικές γραμμές, με πλεονέκτημα το μαζεμμένο μέγεθός της. Παρ' όλ αυτά θα σου πρότεινα το THL W8, κι ας ειναι ακριβότερο και μεγαλύτερο σε μέγεθος. Το fastcardtech είναι μια χαρά, απ τα παλιότερα καταστήματα, απαντανε κι άμεσα στο skype όταν τους χρειαστείς. Ταλαιπωρούν καμιά φορά αν δεν υπάρχει στοκ, αλλά μ ένα dispute σου επιστρέφουν αμέσως τα λεφτά. Και μου χουν καλύψει κι εγγύηση τηλεφώνου χωρίς να με καλύπτει paypal

 

τόσο ποιοτητα δηλαδη ;; μαλιστα ευχαριστω πολυ !!

Για μένα κορυφή μετά την Huawei και Lenovo

UK κατέληξε το δέμα λέμε, από 10/11. Απλά και στο Paypal που τους το υπέδειξα, αγρόν αγόραζαν. Δεν πειράζει, θα τα πάρω πίσω τα λεφτά, δεν σκάω.
Εφόσον το δέμα πήγε σε διεύθυνση διαφορετική από αυτή που έχεις δηλωσει στο paypal στην παραγγελία, το paypal σου επιστρέφει τα χρήματα 100%. Κάτι λάθος έχεις κάνει, δεν εξηγείται αυτό, αλλιώς μιλάμε για απάτη από το paypal, που πρέπει να καταγγείλεις παντού
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω αν βάλαν την δική μου διεύθυνση πάνω στο δέμα, ή κάποιου εγγλέζου. Εγώ υπέδειξα που πήγε το δέμα στο Paypall και φαντάζομαι το είδαν και μόνοι τους από το tracking. Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω. Τα λεφτά θα τα πάρω πίσω είτε από το focal, είτε από την Eurobank...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω αν βάλαν την δική μου διεύθυνση πάνω στο δέμα, ή κάποιου εγγλέζου. Εγώ υπέδειξα που πήγε το δέμα στο Paypall και φαντάζομαι το είδαν και μόνοι τους από το tracking. Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω. Τα λεφτά θα τα πάρω πίσω είτε από το focal, είτε από την Eurobank...

Μπορείς ν ανεβάσεις κάπου τη συνομιλία σου με το paypal στο dispute? Αν είναι όπως τα λες, το paypal είναι αναξιόπιστο, αφού δικαίωσε έμπορο που δωσε tracking πακέτου που πήγε σ άλλη χώρα αντί στον αγοραστή

Link to comment
Share on other sites

Η συνομιλία με το Focal μέσω Paypal Resolution Center.

 

12/2/2013 10:25 GMT+02:00 - PayPal: Buyer escalated this dispute to a Claim.

12/2/2013 10:25 GMT+02:00 - Buyer: Hallo,Item shipped at 12th of October Nothing has arrived yet and i don't think it will ever. Nothing has entered Greece, as shown in national ELTA post tracking site (also talked to a ELTA representative who confirmed this).Tracking number RE628859379SE , tracking site http://directlinktrackedplus.com/multipletrack-client2.php shows no traffic for 25 days now.Thank you.

11/29/2013 06:16 GMT+02:00 - Seller: Hope you can get it soon.pamela

11/28/2013 10:35 GMT+02:00 - Buyer: Why should I? What will change? It is already 20+ days within EU. Normally it would take 2-3 business days to arrive from Sweden to Greece. I will wait until Monday and then escalate the case. Thank you...

11/28/2013 08:41 GMT+02:00 - Seller: Could you wait till Dec.5?Connie

 

Ακολούθησαν και κάνα 2-3 mail με το Paypal, που μου λέγανε ότι λάβανε ενημέρωση από τον Seller ότι τους έδωσε το tracking για έλεγχο και εγώ τους απαντούσα ότι το πακέτο έφυγε μεν, πήγε στην αγγλία δε. Εν τέλει έκανα Claim και μετά από 10-12 μέρες μου ήρθε προχτές αυτό

 

Status

 

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

 

If you're not satisfied with this decision because you received the item but it isn't what you expected, you can appeal this decision.

 

Τώρα περιμένω από το Focal να κάνει refund μέσω RMA και αν δεν γίνει, πάω Eurobank να τραβήξω πίσω τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν έχει κλείσει. Μετα απο 25 μέρες ανοιξες dispute? Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η συνομιλία με το Focal μέσω Paypal Resolution Center.

 

12/2/2013 10:25 GMT+02:00 - PayPal: Buyer escalated this dispute to a Claim.

12/2/2013 10:25 GMT+02:00 - Buyer: Hallo,Item shipped at 12th of October Nothing has arrived yet and i don't think it will ever. Nothing has entered Greece, as shown in national ELTA post tracking site (also talked to a ELTA representative who confirmed this).Tracking number RE628859379SE , tracking site http://directlinktrackedplus.com/multipletrack-client2.php shows no traffic for 25 days now.Thank you.

11/29/2013 06:16 GMT+02:00 - Seller: Hope you can get it soon.pamela

11/28/2013 10:35 GMT+02:00 - Buyer: Why should I? What will change? It is already 20+ days within EU. Normally it would take 2-3 business days to arrive from Sweden to Greece. I will wait until Monday and then escalate the case. Thank you...

11/28/2013 08:41 GMT+02:00 - Seller: Could you wait till Dec.5?Connie

 

Ακολούθησαν και κάνα 2-3 mail με το Paypal, που μου λέγανε ότι λάβανε ενημέρωση από τον Seller ότι τους έδωσε το tracking για έλεγχο και εγώ τους απαντούσα ότι το πακέτο έφυγε μεν, πήγε στην αγγλία δε. Εν τέλει έκανα Claim και μετά από 10-12 μέρες μου ήρθε προχτές αυτό

 

Status

 

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

 

If you're not satisfied with this decision because you received the item but it isn't what you expected, you can appeal this decision.

 

Τώρα περιμένω από το Focal να κάνει refund μέσω RMA και αν δεν γίνει, πάω Eurobank να τραβήξω πίσω τα λεφτά...

 

εγω θα σου ελεγα να παρεις τηλεφωνο το πεηπαλ,απο οτι συ γραφουν αυτοι λενε οτι εχεις παραλαβει το κινητο αλλα δεν ειναι αυτο που περιμενες

 

If you're not satisfied with this decision because you received the item but it isn't what you expected, you can appeal this decision.

Αφου δεν το εχεις παραλαβει,μηπως δεν εχουν παρει χαμπαρι τι εχει συμβει?

Link to comment
Share on other sites

Dispute άνοιξα 43 μέρες μετά την πληρωμή. Το Claim έκλεισε και αυτό που γράφουν είναι αν θέλω να το ξανανοίξω, μόνο σε περίπτωση που φτάσει το κινητό αλλά δεν είναι αυτό που πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

HDC S4 legend και No.1 S6 είναι ακριβώς τα ίδια κινητά. Υπάρχει κι αντίστοιχο θέμα για τη συσκευή στο φόρουμ, κι είναι εντάξει σε γενικές γραμμές, με πλεονέκτημα το μαζεμμένο μέγεθός της. Παρ' όλ αυτά θα σου πρότεινα το THL W8, κι ας ειναι ακριβότερο και μεγαλύτερο σε μέγεθος. Το fastcardtech είναι μια χαρά, απ τα παλιότερα καταστήματα, απαντανε κι άμεσα στο skype όταν τους χρειαστείς. Ταλαιπωρούν καμιά φορά αν δεν υπάρχει στοκ, αλλά μ ένα dispute σου επιστρέφουν αμέσως τα λεφτά. Και μου χουν καλύψει κι εγγύηση τηλεφώνου χωρίς να με καλύπτει paypal

 

 

Για μένα κορυφή μετά την Huawei και Lenovo

Εφόσον το δέμα πήγε σε διεύθυνση διαφορετική από αυτή που έχεις δηλωσει στο paypal στην παραγγελία, το paypal σου επιστρέφει τα χρήματα 100%. Κάτι λάθος έχεις κάνει, δεν εξηγείται αυτό, αλλιώς μιλάμε για απάτη από το paypal, που πρέπει να καταγγείλεις παντού

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ... τελικά το fastcardtech το εμπιστεύεσαι βλέπω .. Μου έχει κάνει πολύ ''κλικ'' το galaxy s4 legend 2 όπως ανέφερες αλλά με τόσα αρνητικά reviews για το site δεν μου έρχεται εύκολα να τους εμπιστευτώ ... σαν κινητό (εκτός από τις κριτικές του σαιτ) σου φαίνεται αρκετά καλό ;; κουμπώνουν άνετα τα πλαστικά του γνήσιου galaxy s4 ;;

Edited by maoliostab
Link to comment
Share on other sites

Μια και ασχολείστε κάποιοι και κάνατε αγορές από κινεζομάγαζο, Ποιο προτείνετε, ποιο δίνει coupon? Σκέφτομαι για Lenovo K900 ή Vibe X,Z, Ευχαριστώ :) Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες ... τελικά το fastcardtech το εμπιστεύεσαι βλέπω .. Μου έχει κάνει πολύ ''κλικ'' το galaxy s4 legend 2 όπως ανέφερες αλλά με τόσα αρνητικά reviews για το site δεν μου έρχεται εύκολα να τους εμπιστευτώ ... σαν κινητό (εκτός από τις κριτικές του σαιτ) σου φαίνεται αρκετά καλό ;; κουμπώνουν άνετα τα πλαστικά του γνήσιου galaxy s4 ;;
Διάβασε εδώ για το κινητό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5083088#post5083088

Μπορείς σαφώς να το βρεις κι αλλού. Ειναι 1:1 σε μεγεθος με το samsung gs4, έχω φέρει αρκετά τέτοια. Αλλά πολύ μέτριο το wifi του

εγω θα σου ελεγα να παρεις τηλεφωνο το πεηπαλ,απο οτι συ γραφουν αυτοι λενε οτι εχεις παραλαβει το κινητο αλλα δεν ειναι αυτο που περιμενες

If you're not satisfied with this decision because you received the item but it isn't what you expected, you can appeal this decision.

Αφου δεν το εχεις παραλαβει,μηπως δεν εχουν παρει χαμπαρι τι εχει συμβει?

ποοιο ειναι το τηλέφωνο του paypal;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια παραγγελία από minideal.Στο mail που μου έστειλε το paypal στο shipping address έχει κανονικά την διεύθυνσή μου αλλά δίπλα στο shipping address γράφει unconfirmed.Είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια παραγγελία από minideal.Στο mail που μου έστειλε το paypal στο shipping address έχει κανονικά την διεύθυνσή μου αλλά δίπλα στο shipping address γράφει unconfirmed.Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Tι σχεση εχει αυτο που ρωτας με το νημα;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ για το κινητό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5083088#post5083088

Μπορείς σαφώς να το βρεις κι αλλού. Ειναι 1:1 σε μεγεθος με το samsung gs4, έχω φέρει αρκετά τέτοια. Αλλά πολύ μέτριο το wifi του

 

ποοιο ειναι το τηλέφωνο του paypal;

 

στο contact us σου δινει δυο επιλογες,μια να τους στειλεις μεηλ και μια να τους τηλεφωνησεις,οταν κανεις κλικ στο δευτερο σου δινει εναν κωδικο και το τηλεφωνο,παιρνεις και τους δινεις τονξ κωδικο και συνεχιζεις αναφεροντας το θεμα σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω κάνει μια παραγγελία απο aliexpress μέσω singapore post.

απο τις 4/12 στο site των ελτα μου λέει : κλείσιμο απο IPS.

Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ? μπορώ να το ψάξω κάπως αλλιώς ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω κάνει μια παραγγελία απο aliexpress μέσω singapore post.

απο τις 4/12 στο site των ελτα μου λέει : κλείσιμο απο IPS.

Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ? μπορώ να το ψάξω κάπως αλλιώς ?

 

μπορεις να παρεις τηλεφωνο τα ελτα,το σαιτ τους μπλοκαρει αρκετες φορες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω κάνει μια παραγγελία απο aliexpress μέσω singapore post.

απο τις 4/12 στο site των ελτα μου λέει : κλείσιμο απο IPS.

Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ? μπορώ να το ψάξω κάπως αλλιώς ?

Πρέπει να διαβάσεις τον οδηγό στην υπογραφή μου
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο διάβασα τον οδηγό σου , αν δεν κάνω λάθος γράφεις ότι μπορεί να πάρει μέχρι και δύο εβδομάδες σπάνια και περισσότερο μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος στο αεροδρόμιο.
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο διάβασα τον οδηγό σου , αν δεν κάνω λάθος γράφεις ότι μπορεί να πάρει μέχρι και δύο εβδομάδες σπάνια και περισσότερο μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος στο αεροδρόμιο.

 

Έχω κ εγώ παραγγελία από minideal από 7/12 τα ΕΛΤΑ γράφουν κλείσιμο από IPS.Μην αγχώνεσαι.Λογικά την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...