Jump to content

Σχετικά με το Wimax (Πρόβλημα - sos)


Cosmakos88
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. εχω καιρο να γραψω κυριως λογο της σχολης. Λοιπον προσφατα μετακομια σε κατι θειους στην Καλλικράτεια για να πηγαινωερχομαι στην Θεσσαλονίκη.

 

Εντελώς τυχαία αρκετές ημέρες μετα είδα οτι το wireless μηχανηματακι που εχει πανω το λαπτοπ μου ηταν ενεργοποιημένο. ενω εβλεπα καθε φορα που το ανοιγα οτι εβγαζε το συνεφακι οτι υπαρχουν δυκτια διαθεσιμα δεν το εδινα σημασια.

 

ακριβως επειδη εχω (οπως και ολοι μας) προσωπικα ευαισθητα δεδομενα φοβαμαι μηπως τοσες ημερες εχει γινει τιποτα στον υπολογιστή μου. εχω φυσικα firewall κλπ αλλα κατα τα αλλα δεν ξερω και πολλα.

 

Δεν συνδέθηκα - ουτε μια φορα - στο δυκτιο αυτο που βρηκα (βασικά ειναι 2 αλλα το ενα απ οτι καταλαβα εχει προστασια με κωδικο ενω το αλλο οχι).

 

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορώ να κανω εναν ελεγχο απο που προερχεται το δικτυο αυτο, ποσο περιπου μακρια ειναι, ποιος το εχει, τι εξυπηρετει και αν καποια στιγμη συνδεθηκαν στον υπολογιστη μου;

 

Ευχαριστω προκαταβολικά ρε παιδια! :cry:

 

UPDATE: Μπορεί να "βλεπω" το iMax του αγίου ορους; ??? Λιγο μακρια βεβαια αλλα διαβασα κατι για 35 χλμ. βεβαια η περιγραφη του δικτυου ταιριαζει με ενα κατάστημα που υπάρχει στην πολη (χωριο) ... καποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...