Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dwkimasa na valw mia karta mnhmhs 2gb antegrapsa me card reader ola ta arxeia apo thn mia karta sth allh giati ws gnwston to leitourgiko einai apothykeymeno sthn karta mnhmhs... kai den doulepse!!! kaneis kamia idea ti mpoprei na ftaiei? to thlefwno yposthrizei mexri 4gb

 

Καλησπέρα!!

Πες μου σε παρακαλώ έκανες τπτ; Έχω κάνει φορματ στην κάρτα μου ρε γμτ κ δεν ξέρω τι να κάνω τώρα :( μήπως ξέρει κάνεις άλλος; :cry::help::help::help:

 

Edit:

Μήπως λέω μήπως! γίνετε να ανεβάσει κάνεις όλα τα αρχεία της κάρτας πχ σε rapidshare,θα δουλέψει όμως :wacko: δεν ξέρω τι να πω:cry:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μια πολύ απλή ερώτηση προς όλους όσους ξέρουν.

Αν πάω να αγοράσω μία καινούρια κάρτα SD και περάσω μέσα απ' τον υπολογιστή μου μέσω USB την τελευταία αναβάθμιση και όλα τα δεδομένα που είχα, πιστεύετε ότι θα είναι καλύτερα από τώρα που το κινητό μου δεν στέλνει, ούτε παίρνει MMS, δεν μπαίνει στο ίντερνετ και γενικά κολλάει κάθε λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Πες μου σε παρακαλώ έκανες τπτ; Έχω κάνει φορματ στην κάρτα μου ρε γμτ κ δεν ξέρω τι να κάνω τώρα :( μήπως ξέρει κάνεις άλλος; :cry::help::help::help:

 

Edit:

Μήπως λέω μήπως! γίνετε να ανεβάσει κάνεις όλα τα αρχεία της κάρτας πχ σε rapidshare,θα δουλέψει όμως :wacko: δεν ξέρω τι να πω:cry:

 

Πέρνα την τελευταία έκδοση απ' το site της Neonode... Το έκανες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πολύ απλή ερώτηση προς όλους όσους ξέρουν και όσους έχουν την όρεξη να υποθέσουν.

Αν πάω να αγοράσω μία καινούρια κάρτα SD και περάσω μέσα απ' τον υπολογιστή μου μέσω USB την τελευταία αναβάθμιση και όλα τα δεδομένα που είχα, πιστεύετε ότι θα είναι καλύτερα από τώρα που το κινητό μου δεν στέλνει, ούτε παίρνει MMS, δεν μπαίνει στο ίντερνετ και γενικά κολλάει κάθε λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την τελευταία έκδοση απ' το site της Neonode... Το έκανες αυτό?

 

ναι το εχω κανει!! αλλα τπτ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει!! αλλα τπτ

 

Ακολουθησες τα οσα αναφερονται εδω ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2310697#post2310697

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2316581#post2316581

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πολύ απλή ερώτηση προς όλους όσους ξέρουν και όσους έχουν την όρεξη να υποθέσουν.

Αν πάω να αγοράσω μία καινούρια κάρτα SD και περάσω μέσα απ' τον υπολογιστή μου μέσω USB την τελευταία αναβάθμιση και όλα τα δεδομένα που είχα, πιστεύετε ότι θα είναι καλύτερα από τώρα που το κινητό μου δεν στέλνει, ούτε παίρνει MMS, δεν μπαίνει στο ίντερνετ και γενικά κολλάει κάθε λίγο?

λογικά όχι.

 

αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις. στο κάτω κάτω μπορεί όντως να φταίει κάτι στην sd.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι τώρα τα έκανα φίλε nervous και είναι όλα καλά :)

Κ σορρυ που δεν τα είδα από την αρχή :O

 

thanks k sena salamandra7280 :D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης και με το που ξεκινάω το πρόγραμμα για την εγκατάσταση του λογισμικού ενώ εντοπίζει το κινητό, όταν πατάω εγκατάσταση μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"Η εγκατάσταση απέτυχε. Επιβεβαιώστε πως έχει τοποθετηθεί κάρτα SD στο Ν2 και πως η κάρτα SD έχει διαμορφωθεί με FAT ή FAT32."

Ξέρει κανείς τι κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης και με το που ξεκινάω το πρόγραμμα για την εγκατάσταση του λογισμικού ενώ εντοπίζει το κινητό, όταν πατάω εγκατάσταση μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"Η εγκατάσταση απέτυχε. Επιβεβαιώστε πως έχει τοποθετηθεί κάρτα SD στο Ν2 και πως η κάρτα SD έχει διαμορφωθεί με FAT ή FAT32."

Ξέρει κανείς τι κάνω τώρα?

 

Χρησιμοποιησε την εφαρμογη που δινεται εδω

 

Panasonic_SD_Memory_Card_Formatting_Software

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2316581#post2316581

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έλειψα αρκετα απο το forum λόγω διακοπών και δουλειάς. Ανακεφαλαιώνουμε. Η κατάσταση έχει ως εξής:

1. Το κινητό έχει προβλημα σε πολλούς χρήστες με την αποστολή MMS ή λήψη MMS ή και τα δυο μαζί. Σε αυτό μπορεί να ευθύνονται και τα δίκτυα ή και το κινητό και τα δίκτυα σε συνδυασμό (αυτό ακομα δεν το ξέρουν ούτε οι υπεύθυνοι). Σε όλες τις περιπτώσεις (τουλάχιστον αυτές που υπέπεσαν στην αντίληψή μου), οι σχετικές ρυθμίσεις ήταν σωστές και το λογισμικό ήταν το τελευταίο.

2. Το κινητό δυσκολεύεται σε όλους τους χρήστες με τις unicode γραμματοσειρές στα SMS (είναι γνωστό πρόβλημα των εκδόσεων των Windows για mobiles). Αν τονίσεις έστω και μια λέξη οι διαθέσιμοι χαρακτήρες πέφτουν απότομα στους 60. Εγώ προσωπικά μετά από format και επανεγκατάσταση του λογισμικού δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ούτε το τελικό "ς" γιατι φέρνει το ίδιο αποτέλεσμα με τον τονισμό (πρόβλημα που δεν το είχα πριν).

3. Το κινητό δεν συνεργάζεται σε πολλούς χρήστες με τα δίκτυα (ή το αντίστροφο) στη υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων. Νόμιζα ότι συμβαίνει μόνο στον Cosmote, αλλά διεπίστωσα από τα posts ότι συμβαίνει και με άλλα δίκτυα. Ειδικά η Cosmote, ήταν και η μόνη που το λάνσαρε στην αρχή μαζί με πακέτα σύνδεσης και θα έπρεπε τουλάχιστον να το τεστάρει πριν. Ανεπίτρεπτο!

4. Το κινητό δεν συνεργάζεται σε πολλούς χρήστες με τα δίκτυα (ή το αντίστροφο) στην υπηρεσία Προσωπικού Τηλεφωνητή, στις περιπτώσεις που το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου. Ανεπίτρεπτο από τη μεριά των εταιρειών κινητής επίσης!

5. Το κινητό, τουλάχιστον σε μένα, δεν αποστέλλει το SMS που μόλις έγραψες αμέσως, στο 90% των περιπτώσεων. Χρειάζεται επανεκκίνηση και ξανά προσπάθεια αποστολής από το φάκελλο των Προχείρων όπου σώθηκε μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια. Το κακό είναι πως μετά την πρώτη επανεκκίνηση, υπάρχει πιθανότητα πάλι γύρω στο 60% να χρειαστεί και δεύτερη επανεκκίνηση για να σταλθεί το συγκεκριμένο SMS. Δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου άλλη περίπτωση γι' αυτό αναφέρομαι μόνο στον εαυτό μου.

6. Πριν λίγο καιρό οι υπεύθυνοι μου έδωσαν ένα τρόπο για πιθανή "βελτίωση" της συμπεριφοράς του κινητού απέναντι στα παραπάνω προβλήματα και γενικά. Ο τρόπος περιγράφηκε από μένα σε προηγούμενο post, με την προσθήκη ενός link σε αμέσως επόμενο post, δια μέσω του οποίου μπορείτε να κατεβάσετε ένα προγραμματάκι τρίτου κατασκευαστή που μου προτάθηκε από τον υπεύθυνο, το οποίο ειδικεύεται στο format καρτών SD. Προσωπικά η εν λόγω διαδικασία εμένα προσωπικά δε μου πρόσφερε τίποτε (σε άλλους ίσως μπορεί να λειτουργήσει θετικά).

7. Έτσι ερχόμαστε στο σήμερα, όπου μετά την τελευταία επικοινωνία που είχα, μου προτάθηκε σαν τελική προσπάθεια η επανάληψη της παραπάνω διαδικασίας που ανέφερα, αλλά χρησιμοποιώντας την "μητρική" κάρτα SD. Αν τα προβλήματά μου συνεχιστούν μου είπαν και μετά απ' αυτό, να τους στείλω το τηλέφωνο να το ελέγξουν με μεγάλη πιθανότητα να μου το αλλάξουν. Αυτή την τελευταία προσπάθεια δεν την έκανα ακόμα. Μόλις την επιχειρήσω, θα ενημερώσω όλους σας για το αποτέλεσμα.

 

Υ.Γ. : Οι υπογραμμισμένες φράσεις είναι για τον χρήστη που του παν όλα καλά με το δικό του τηλέφωνο, και μπράβο του. :)

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

μα αλλη γλωσσα μιλαω?

 

windows ce 6.0 και οχι windows mobile 6.

 

το πρωτο η ειναι η βαση. το δευτερο ειναι εξελιγμενη εκδοση κωδικα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες,μόλις γράφτηκα για να απαντήσω στον φίλο Black_Angel ότι έχω το ίδιο πρόβλημα με την αποστολή sms.Πάρα πολλές φορές δεν στέλνει μνμ αλλά πάει στα πρόχειρα.Ευτυχώς το πρόβλημα με τους χαρακτήρες(160) σχεδόν διορθώθηκε(πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι θα γράφουμε κεφαλαία ελληνικά-για να αποφύγουμε και το ς) και προσωπικά τα MMS και το ίντερνετ δεν με πολυενδιαφέρουν αλλά τα μηνύματα μεγάλο πρόβλημα.Είχαμε κάποιο νέο από την εταιρεία?? Οφείλω βέβαια να ομολογήσω ότι δεν έχω δοκιμάσει το τρόπο που σου πρότειναν αλλά το σκέφτομαι το format(παθαίνουν κάτι οι επαφές?).Αν μάθετε κάτι καινούριο πείτε το.Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημά σου με τα sms δεν υπάρχει άλλη εξέλιξη από πλευράς της εταιρίας... Πάντως αν τους έχεις στείλει email για το πρόβλημα αυτό στην εταιρία ανάφερέ τους και το πρόβλημα με το MMS παρόλο που δεν σ' ενδιαφέρει εσένα.

Εμένα με διαβεβαίωσαν ότι θα λυθεί το πρόβλημα με τα sms στην επόμενη αναβάθμιση. Τώρα... ξέρεις πως είναι αυτά εν ελλάδι.

Όσο για το format της κάρτας αν θέλεις να το κάνεις καλό θα είναι... Δεν λύνει κάποιο ουσιαστικό και ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά εμένα από τότε που έκανα φορμάτ έπαψε να μου κολλάει τόσο συχνά το κινητό σε σχέση με πριν (βέβαια δεν είχα πρόβλημα με τα sms όπως εσύ). Το πρόβλημα με τα mms δεν λύθηκε με το φορμάτ βέβαια. Οι επαφές σου όπως και όλα τα άλλα αρχεία της κάρτας μνήμης θα χαθούν απ' ότι ξέρω γι' αυτό πρέπει να κρατήσεις ένα αρχείο backup. Δηλαδή να σώσεις κάπου τα αρχεία σου νωρίτερα. Οι επαφές μένουν στο outlook αν συγχρονίσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

to diko mou pantos to anoigo kai eno mou dixnei oti exei sima gsm den pernaei to pin ekana kai anavathmisi leitourgikou apo to sait tis etairias mipos kai doulewi alla tsifos opote kai den einai efikti kamia klisi malon aurio tha eimai sto magazi pou to pira gia antikatastasi!:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο το εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις διευθύνσεις με διάφορα... Η πρώτη θα σου χρησιμέψει σε πολλά και όχι μόνο για εφαρμογές κλπ. Κυρίως αν ξέρεις αγγλικά.

http://www.redneo.com/forum/index.php

http://neno-art.org

http://www.neono.de/Programme.htm

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετυχες σε ελλατωματικο μοντελο. Εγω το πηρα το Σαββατο και με εχει εντυπωσιασει πολυ ο τροπος χειρισμου μεσα σε ολο το μενου και επιλογες. Πραγματικα μου αρεσει πολυ και θυμιζει λιγο και το iPhone. :D

 

Θετικες οι πρωτες εντυπωσεις λοιπον. Για να δουμε και τη συνεχεια μεσα στη βδομαδα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...