Jump to content

Σκοποβολή - οπλοκατοχή


romap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος luke ( 5 Ιαν. 2004 , 19:16)

 

mpravo!se poion sylogo eisai an epitrepete?

egw eixa katevei se 2-3 agwnes prin 3 xronia kai twra ksanaksekinisa proponhseis.tha katevenw kai se agwnes.proponoumai sto zirhneio.

 

na omologhsw oti kegw ama xanw kamia volh polly eksw apo ekei pou prepei katevazw kati mpinelikia alla entaksei ... :whistle: :whistle:

 

 

Ειμαι στον σκοπευτικο συλλογο "Ζευς".Θελω και εγω να ξεκινησω παλι(Βασικα τωρα τον Σεπτμβριο το σταματησα)αλλα θα μπορω-λογω υποχρεωσεων-να πηγαινω μονο Δευτερα.Παντως κατι ειναι και αυτο :)

 

 

Προς SpecFor21,andy:

Συμφωνω και με τους 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημείωση : *Το ακόλουθο ποστ δεν είναι 100% για εδώ αλλά ούτε και 100% για το υπο-φόρουμ με τις ταινίες κλπ, οπότε το έβαλα εδώ μιας και μου ταιριάζει πιο πολύ...*

 

Μόλις είδα ένα ντοκυμαντέρ με τίτλο "Bowling For Columbine" το οποίο κατέβασα μετά από παρότρυνση ενός φίλου.Το συγκεκριμένο ντοκυμαντέρ, μιλάει για το θέμα "Οπλοκατοχή" στις ΗΠΑ και αναφέρεται κυρίως σε ένα περιστατικό που έγινε στο γυμνάσιο Columbine με νεκρούς 12 μαθητές και 1 καθηγητή καθώς και ένα άλλο που έλαβε μέρος σε δημοτικό σχολείο της πόλης Φλιν με θύμα ένα 6χρονο(!!!) κοριτσάκι.

Το "μεγαλείο" των ΗΠΑ σε όλο τους το μεγεθος...

Προτείνω να το δείτε ανεπιφύλακτα (σχετικοί και μή) μιας και μπορεί να βγάλλει ο καθένας πολλά και ουσιώδη συμπεράσματα κυρίως στο τί προκαλλεί αυτό το χάος με τους φόνους στην πιο ασφαλή χώρα του κόσμου.....

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος engineer ( 7 Ιαν. 2004 , 13:53)

 

mipwws kapios gnwrizh an yparxei syllogos skopovolhs me makrikana opla? (oxi kinigetika)

 

milas gia tyfekia?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SpecFor21 ( 7 Ιαν. 2004 , 00:45)

 

Σημείωση : *Το ακόλουθο ποστ δεν είναι 100% για εδώ αλλά ούτε και 100% για το υπο-φόρουμ με τις ταινίες κλπ, οπότε το έβαλα εδώ μιας και μου ταιριάζει πιο πολύ...*

 

Μόλις είδα ένα ντοκυμαντέρ με τίτλο "Bowling For Columbine" το οποίο κατέβασα μετά από παρότρυνση ενός φίλου.Το συγκεκριμένο ντοκυμαντέρ, μιλάει για το θέμα "Οπλοκατοχή" στις ΗΠΑ και αναφέρεται κυρίως σε ένα περιστατικό που έγινε στο γυμνάσιο Columbine με νεκρούς 12 μαθητές και 1 καθηγητή καθώς και ένα άλλο που έλαβε μέρος σε δημοτικό σχολείο της πόλης Φλιν με θύμα ένα 6χρονο(!!!) κοριτσάκι.

Το "μεγαλείο" των ΗΠΑ σε όλο τους το μεγεθος...

Προτείνω να το δείτε ανεπιφύλακτα (σχετικοί και μή) μιας και μπορεί να βγάλλει ο καθένας πολλά και ουσιώδη συμπεράσματα κυρίως στο τί προκαλλεί αυτό το χάος με τους φόνους στην πιο ασφαλή χώρα του κόσμου.....

 

 

Το γνωριζω το συγκεκριμενο ντοκιματερ.Μιας που μου το θυμισες θα παω να το παρω.Το προτεινω και εγω:up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος engineer ( 7 Ιαν. 2004 , 13:53)

 

mipwws kapios gnwrizh an yparxei syllogos skopovolhs me makrikana opla? (oxi kinigetika)

 

 

Ολοι οι συλλογοι σκοποβολης ασχολουνται με αεροβολο πιστολι αλλα και τουφεκι(και κατ'επεκταση πυροβολα).Μπορεις να πας στον συλλογο που βρισκεται κοντα στην περιοχη σου να σε ενημερωσουν καλυτερα.Αν θυμαμαι καλα στην πρωτη σελιδα του θεματος υπαρχουν και καποια site τα οποια ισως να σου φανουν χρησιμα... :) .Για οτιδηποτε πλιζ ρωτα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun ( 7 Ιαν. 2004 , 18:55)

 

Το γνωριζω το συγκεκριμενο ντοκιματερ.Μιας που μου το θυμισες θα παω να το παρω.Το προτεινω και εγω:up:

 

 

thn tainia thn exo dei kai ego kai pragmatika anatrixiasa

o tupos pou thn ekane opou emfanizetai sthn tainia phre kai oskar

anarotiemai pos zei akomh

 

 

opoios den thn exei dei xanei

Link to comment
Share on other sites

25-1-04 qa ginoun voles sto skopeutirio tou kevop apo to skopeutiko silogo dias an kapioi filoi qeloun na paroun mia empiria sto aqlima tis skopovolis as mou steiloun pm na tous enimeroso gia ton topo sunantisis ora pedio volis kai euxaristos na simetexoun stis riwois me pirovolo oplo!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andy ( 9 Ιαν. 2004 , 23:30)

 

25-1-04 qa ginoun voles sto skopeutirio tou kevop apo to skopeutiko silogo dias an kapioi filoi qeloun na paroun mia empiria sto aqlima tis skopovolis as mou steiloun pm na tous enimeroso gia ton topo sunantisis ora pedio volis kai euxaristos na simetexoun stis riwois me pirovolo oplo!!!!

 

 

Παιδια αυτο που γραφει παραπανω ο andy αξιζει.Καλο θα ηταν οσοι μπορειται και θελετε,να πατε..Οσο για την εμπειρια του να ρικεις με πυροβολο οπλο..θα σας μεινει αξεχαστη!Εγω δυστηχως λογω μαθηματων δεν θα μπορεσω με τιποτα..Σε οσυς πανε,ευχομαι..καλες βολες! :D

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει και εμενα να ασχολειθω...Ειναι αληθεια πολυ ωραιο αθλημα..:up: Που μπορω να βρω πληροφοριες σχετικα?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dj_Blade (18 Ιαν. 2004 , 21:19)

 

Με ενδιαφερει και εμενα να ασχολειθω...Ειναι αληθεια πολυ ωραιο αθλημα..:up: Που μπορω να βρω πληροφοριες σχετικα?

 

 

file Dj_Blade , αναφέρθηκαν κάποια σαιτ παραπάνω που ίσως σε βοηθήσουν.Κοιταξε να δεις αν υπάρχει καποιο σκοπευτήριο κοντα στην περιοχή σου και καντου μια επίσκεψη για περισσοτερες λεπτομέρειες.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
vasika kai egw pira simera ena crosman springmaster, to pio fthino makari na adexei kana xrono, skeftomai na asxolithw me skopovoli, ta kalitera aerovola opws sizitiete ine ta weihrauch,diana,baikal,crosman
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιότερα ενα αεροβόλο crossman 357 το οποίο κράτησε πάνω απο 5 χρόνια και έσκισε εκατοντάδες κουτάκια... τώρα πια το πούλησα και την έχω παρατήσει τη σκοποβολή... προς το παρόν :D

 

Για εσάς που ξέρετε...με ενδιαφέρει να αγοράσω ενα αεροβόλο, με σφαιρίδια ή κυπελλάκια, αλλα να γεμίζει με γεμιστήρα και όχι με μύλο...τι θα προτείνατε; :)

 

Έχω υπ'όψη μου κάτι σαν αυτό: http://www.dlairgun.com/pt80_nolaser.jpg

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Με τα όπλα έχω τρέλα εδώ και χρόνια. Ασχολούμαι με την σκοποβολή, αλλά όχι σε κάποιο σκοπευτήριο. Ευτυχώς έχω μεγάλο κήπο και κάνω εκεί σκοποβολή με στόχους που κατασκευάζω μόνος μου. Κατέχω ένα αεροβόλο ελατηρίου, το Gamo Shadow 1000 και ένα αεροβόλο πιστόλι αμπούλας Umarex CP-Sport.

Ιδού και μερικές φωτογραφίες:

Shadow

CP-Sport

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
cp 88 kai p 99 compact!!! apla ta spane ta oplakia!!! e ree ti trela mas epiase ksafnika me ta opla :P :) και ψαχνω απεγνωσμενα και κατι σε H&K USP kai kanena GLock se co2 fasi!!! exei kaneis idea???? se osa magazia eida kai sto internet d mporesa na vro tpt se ayta ta 2 modela.... :( :(
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κανείς για κάποιο καλό κατάστημα με κυνηγετικά κλπ είδη στη θεσσαλονίκη?Ενδιαφέρομαι για ένα καλό αεροβόλο.Αν έχετε να μου προτείνετε και κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο :)
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το κατάστημα.Αποφάσισα να πάρα το cp99 με το ασημένιο κλείστρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λοιπον,εχουμε και λεμε.

περα του οτι μου αρεσουν τα οπλα,οχι φυσικα για φιγουρα η το ενα και το αλλο,ισως για προστασια με τους ανωμαλους που κυκλοφορουν.θα ηθελα να μαθω ποιες οι συνεπειες της οπλοκατοχης.μιας κι ακουω πολλα και διαφορα,τι ισχυει τελικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω το μονο που ξερω ειναι οτι αν σε τσακωσουν να εχεις οπλο εξω στο δρομο, κατηγορεισαι αυτοματως για οπλοκατοχη και οπλοφορια! Τωρα αμα το χρησιμοποιησεις, κατηγορεισαι και για οπλοχρησια (το πιο σοβαρο )!!
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...