Jump to content

Ερώτηση για ενα παλαιολιθικό laptop


DarthStergius
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα Omnibook HP XE3 χιλιαρη και πριν λιγες μερες μου καηκε (για δευτερη φορα) ο δισκος...:mad:

(Ειχα πανω εναν 40gb)

Βρηκα εναν καινουριο 160ρη γυρω στα 60 ευρω και η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Μπορει να "σηκωσει " τετοιον δισκο αυτο το laptop ή ειμαι για καινουριο??Γιατι κατα τα αλλα,αν και παλιο,το μηχανημα ειναι μια χαρα και κανω την δουλεια μου χωρις προβλημα...(την εγκατασταση θα την κανω ο ιδιος οποτε δεν θα πληρωσω εργασια...)

thanx Παιδες....

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα laptops έχουν SATA δίσκους. Το δικό σου μάλλον θα έχει IDE, οπότε αν βρεις τέτοιον δε θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι IDE ειναι αυτος που βρηκα απλα επειδη ειναι 4πλασιος φοβαμαι μην δεν μπορει να τον σηκωσει.....

thanx παντως φιλε ;)

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς hardware, λογικά θα είσαι οκ. Τώρα για το software, BIOS και λειτουργικά προ-XP ίσως να έχουν πρόβλημα, αν και δεν το νομίζω αφού δούλεψε με επιτυχία ο 40άρης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια εχω ενα Omnibook HP XE3 χιλιαρη και πριν λιγες μερες μου καηκε (για δευτερη φορα) ο δισκος...:mad:

(Ειχα πανω εναν 40gb)

Βρηκα εναν καινουριο 160ρη γυρω στα 60 ευρω και η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Μπορει να "σηκωσει " τετοιον δισκο αυτο το laptop ή ειμαι για καινουριο??Γιατι κατα τα αλλα,αν και παλιο,το μηχανημα ειναι μια χαρα και κανω την δουλεια μου χωρις προβλημα...(την εγκατασταση θα την κανω ο ιδιος οποτε δεν θα πληρωσω εργασια...)

thanx Παιδες....

 

τελικα τι εβαλες φιλε γιατι εχω και εγω ενα ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...