Jump to content

Samsung SGH-D980 Dual SIM


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks παιδιά, με καλύψατε. Το είδα σήμερα και το δοκίμασα στο Media Markt και μου άρεσε πολύ. Έβγαλα και φωτογραφίες και είμαι ικανοποιημένος μπορώ να πώ (εντάξει δεν είναι και σαν ψηφιακή, αλλά καμία σχέση με το ΝΟΚΙΑ μου χωρίς φλάς και με 1.3mp - και άσε που έχω και 2 για τις 2 SIM).

 

Σε σχέση με το 5722 μου το προτείνετε δηλαδή ανεπιφύλακτα? Γιατί κάτι διάβασα οτι μετά από κάποιο καιρό χαλάει και αργεί πολύ και κάτι τέτοια.... Επίσης με προβληματίζει οτι είναι παλιότερο μοντέλο από το 5722. Έχει καμία άλλη διαφορά η ελλάτωμα?

 

Περιμένω Συμβουλές....

 

Υ.Γ: Να το πάρω από Media Markt ή από e-click που το έχει 50€ φθηνότερα? Ποιό είναι καλύτερο, το Κορεάτικο ή το Ασιατικό και πως τα ξεχωρίζω? Ξέρετε ποιό φέρνει το e-click και ποιό το Media Markt? Από εγγύηση και Support από την Ελληνική αντιπροσωπεία ισχύει από όπου κ αν το πάρω? Firmware updates κάνει η αντιπροσωπεία?

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε το D980 από το eclick. Την κλωνοποιημένη θα την βάλεις στην πρώτη υποδοχή.

 

Δες πόσο έχει στο ΠΛΑΙΣΙΟ.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το D980 από το eclick. Την κλωνοποιημένη θα την βάλεις στην πρώτη υποδοχή.

 

Δες πόσο έχει στο ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

223€ λέει αλλά δεν υπάρχει πια μου λένε από το πλαίσιο, και όντως αν μπεις από το site και επιλέξεις samsung δεν το έχει...

Εσύ που το βρήκες το link ?

 

Επαφές με όλα τα στοιχεία μπορώ να περάσω από το ΝΟΚΙΑ στο Samsung ?

 

Παίζει να έχω κάποιο πρόβλημα επειδή είναι παλιότερο μοντέλο σε σχέση με το Β5722 ? Έχει κανένα bug ξέρεις?

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

223€ λέει αλλά δεν υπάρχει πια μου λένε από το πλαίσιο, και όντως αν μπεις από το site και επιλέξεις samsung δεν το έχει...

Εσύ που το βρήκες το link ?

 

Επαφές με όλα τα στοιχεία μπορώ να περάσω από το ΝΟΚΙΑ στο Samsung ?

 

Παίζει να έχω κάποιο πρόβλημα επειδή είναι παλιότερο μοντέλο σε σχέση με το Β5722 ? Έχει κανένα bug ξέρεις?

 

Το κινητό είναι καλό. Το χρησιμοποιώ επαγγελματικά πάνω από ένα χρόνο και με έχει κολλήσει κανά δυο φορές.

 

Το πρόγραμμα σύνδεσης με το PC είναι προβληματικό. Σε εμένα δουλεύει μόνο με XP. Σε αυτό θα παιδευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα σύνδεσης με το PC είναι προβληματικό. Σε εμένα δουλεύει μόνο με XP. Σε αυτό θα παιδευτείς.

Δουλεύει και με 7 αν βάλεις run as XP.

Link to comment
Share on other sites

XP έχω έτσι κ αλλιώς.... Θα κάνω δουλειά τι λέτε?

 

Υποθέτω πως αν περάσω τις επαφές από το ΝΟΚΙΑ με όλα τα στοιχεία τους σε Outlook, από εκεί θα μπορέσω να τις ρίξω μετά στο SAMSUNG μέσω της σουίτας του και να μην χάσω τίποτα, τι λέτε? Επειδή πρέπει να μην χάσω τον κατάλογό μου, μου είναι πολύ απαραίτητος...

 

Κατά τα άλλα Hands Free με ένα ακουστικό χρησιμοποιώ, και φορτιστή αυτοκινήτου, που δεν πιστεύω να δυσκολευτώ να βρώ ...

 

Το παρήγγειλα από e-click, μου είπανε σε 2 εργάσιμες, οπότε λογικά την Πέμπτη. Κάνουν και 3 άτοκες με την καρτούλα οπότε μια χαρά... Έρχεται λέει από Γερμανία, οπότε να υποθέσω οτι είναι το Ευρωπαϊκό.... ? Τι διαφορές έχει από το Κορεάτικο ?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και με 7 αν βάλεις run as XP.

 

Είχα πρόβλημα καταρχάς στην εγκατάσταση.

Θα το δοκιμάσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ξαναπήρανε από το e-click το απόγευμα και μου είπανε οτι ήρθε και να πάω να το πάρω!! Θα πάω αύριο το πρωί...

 

Μου αρέσει που στην αρχή μου είπανε οτι θέλει 2 εργάσιμες και οτι θα έρθει από Γερμανία... Τι είναι, διακτινίστηκε?? Χεχε...

 

Άντε να δούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.

 

Να σαι καλά... Εδώ δίπλα το έχω αλλά δεν έχω αδειάσει ακόμα να το ανοίξω καν...

Μου θέλουνε και μείωση μισθού μετά με τέτοια αφοσίωση που δείχνω.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα με τη μεταφορά του ευρετηρίου μέσω Outlook κατά 80-85%. Δεν μου περνάει μόνο όσες επαφές έχουν 2 αριθμούς ιδίου είδους νομίζω (π.χ. 2 κινητά, 2 σπιτιού κτλ).

 

Είναι ωραίο το τηλεφωνάκι, και η μπαταρία κρατάει καλά (made in korea - finished in china γράφει επάνω, λετε να μου έτυχε το Κορεάτικο??)

 

ΑΠΟΡΙΕΣ:

1. Δεν έχει κάποιο τρόπο να πηγαίνεις προς τα κάτω, όταν πχ. βρίσκεσαι στο ευρετήριο και θέλεις να προχωρήσεις μια-μια τις επαφές, παρά μόνο με την οθόνη αφής ?

 

2. Ομάδες στις επαφές δεν γίνεται να κάνω κάπως??

 

3. Τα Widgets που έχει στην αρχική οθόνη, γιατί όταν τα πατάω από εκεί δεν κάνει τίποτα? π.χ. το φακελάκι για να πάω να γράψω μήνυμα....

 

4. Με λογισμικό και αναβαθμίσεις τι παίζει? Πως βλέπω ποιό έχω, και ποιό είναι το τελευταίο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

1. Μόνο με την οθόνη αφής.

2. Πατάς πάνω δεξιά το βελάκι και πας στις ομάδες. Μετά πας μενού δημιουργία.

3. Πρέπει να μεταφέρεις το widget στην επιφάνεια εργασίας.

4. Δεν έχει χρειαστεί να ασχοληθώ με αναβάθμιση, οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

5. Αλλαξε avatar. :)

Link to comment
Share on other sites

3. Πρέπει να μεταφέρεις το widget στην επιφάνεια εργασίας.

 

Γίνε λίγο πιο σαφής....

 

Εγώ βλέπω στην αρχική οθόνη κάποια shortcuts, τα οποία επιλέγω ποιά θα εμφανίζονται από τις ρθυμίσεις οθόνης->widgets, αλλά όταν τα πατάω δεν κάνουν τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα με τη μεταφορά του ευρετηρίου μέσω Outlook κατά 80-85%. Δεν μου περνάει μόνο όσες επαφές έχουν 2 αριθμούς ιδίου είδους νομίζω (π.χ. 2 κινητά, 2 σπιτιού κτλ).

 

Είναι ωραίο το τηλεφωνάκι, και η μπαταρία κρατάει καλά (made in korea - finished in china γράφει επάνω, λετε να μου έτυχε το Κορεάτικο??)

 

ΑΠΟΡΙΕΣ:

1. Δεν έχει κάποιο τρόπο να πηγαίνεις προς τα κάτω, όταν πχ. βρίσκεσαι στο ευρετήριο και θέλεις να προχωρήσεις μια-μια τις επαφές, παρά μόνο με την οθόνη αφής ?

 

2. Ομάδες στις επαφές δεν γίνεται να κάνω κάπως??

 

3. Τα Widgets που έχει στην αρχική οθόνη, γιατί όταν τα πατάω από εκεί δεν κάνει τίποτα? π.χ. το φακελάκι για να πάω να γράψω μήνυμα....

 

4. Με λογισμικό και αναβαθμίσεις τι παίζει? Πως βλέπω ποιό έχω, και ποιό είναι το τελευταίο ?

 

Χρήσιμα θα βρεις τα πλήκτρα αυξομείωσης του ηχείου. Με αυτά μπορείς να ανεβοκατεβαίνεις στα μενού. Δοκίμασε.

 

Τα widgets πρέπει να τα "σύρεις" εκτός της πλαινής περιοχής έτσι ώστε να τα ενεργοποιήσεις. Αφού τελειώσεις μετην δουλειά σου, τα σέρνεις ξανά πίσω.

 

Με την αναβάθμιση δεν έχω βρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τα widgets πρέπει να τα "σύρεις" εκτός της πλαινής περιοχής έτσι ώστε να τα ενεργοποιήσεις. Αφού τελειώσεις μετην δουλειά σου, τα σέρνεις ξανά πίσω.

 

Ωχ, ναι... Καλά είναι δυνατόν ? Βλακεία δεν είναι αυτό ? Να το σύρω για να το πατήσω να στείλω ένα μήνυμα και μετά να το σύρω πάλι πίσω στην πλαϊνή περιοχή που όπου δεν λειτουργεί ?

 

Τουλάχιστον αυτά που εμφανίζει όταν πατάς επάνω στην οθόνη, λειτουργούν απευθείας, αν και δεν ξέρω από που τα επιλέγεις ακόμα και αν μπορείς να τα αλλάξεις....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης διαπίστωσα σε ενα mp3 που βαζω για ήχο κλήσης, οτι όταν με καλούνε, ξεκινάει να παίζει σιγά και μετά από περίπου 1 δευτερόλεπτο παίζει δυνατά από το ηχείο, με αποτέλεσμα να χάνονται οι 2 πρώτες λέξεις του ρεφρέν... Αυτό διορθώνεται, ή να κάνω edit το αρχείο και να του προσθέσω λίγο silence στην αρχή ?
Link to comment
Share on other sites

OK...

 

Με το καλώδιο του USB δεν φορτίζει την μπαταρία ? Πρέπει να αγοράσω και φορτιστή αυτοκινήτου ?

Τον είδα εδώ στα 15,80€ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003963 .

 

Καμιά πρόταση ?

 

Μονό ακουστικό υπάρχει ?

 

Η κάρτα μνήμης πρέπει να είναι μέχρι 2GB ή έχει δοκιμάσει κανείς και παραπάνω? Έχω βάλει μια 2άρα τώρα, αλλά κάπου πρέπει να έχω και μια 8άρα...

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν έχω βρει πως γράφοντας μήνυμα με το T9, και ενώ βγάλει την λέξη που είναι τσεκαρισμένη, πως μπορώ να κάνω matches και τις υπόλοιπες λέξεις που βγαίνουν με την ίδια πληκτρολόγηση, για να επιλέξω αυτή που θέλω...

 

Το έχει βρει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, το βρήκα με το πλήκτρο "0" κάνει matches και επιλέγεις από τις λέξεις που βγάζει, ποιά θέλεις....

 

Σχετικά με το Firmware, ξέρει κανείς ποιο είναι το τελευταίο ? Εμένα έχει το D980BDIB1 . . .

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω *#1234#

 

Πήρα την SAMSUNG και δεν ξέρανε καν πως κοιτάω την έκδοση του . . . Μου έλεγαν οτι πρέπει να το πάω στο service επειδή για το συγκεκριμένο δεν γράφει κάτι στο site.... btw *#1234# είναι ο κωδικός για να το δεις....

 

Ξέρει κανείς ποιο είναι το τελευταίο ? Εμένα έχει το D980BDIB1 . . .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D980 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...