Jump to content

Jincen JC777s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας χαιρετω παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σε ενα θεμα για το Jinsen jc 777s.

 

Ραγισα κατα λαθος την οθονη του κινητου μου (το ειχα στη τσεπη μου στο παντελονι μου και κουτουλησα σε μια γωνια του γραφειου μου κ ραγιστηκε ασχημα η οθονη).. Μπορω να αλλαξω την οθονη; Αν ναι, που μπορω να απευθυνθω; Αν μπορειτε απαντηστε μου σας παρακαλω γιατι ειναι dual -sim και δεν μπορω να κραταω 2 κινητα

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

http://cgi.ebay.co.uk/JC-777-touch-screen-replacement_W0QQitemZ260419727041QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item3ca239aec1&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1683|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

Είναι και Σαλονικίος ο τύπος που τα πουλάει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

ακριβως το ιδιο απλως αλλοι το βαζουνε ως v98 αλλοι ως jc777

το ειχα και ητανε πολυ καλο μην το σκεφτεσε ειναι και σε τελεια τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο απλως αλλοι το βαζουνε ως v98 αλλοι ως jc777

το ειχα και ητανε πολυ καλο μην το σκεφτεσε ειναι και σε τελεια τιμη.

 

 

Το θέμα είναι, ότι στο site δεν αναφέρεται ούτε σαν v98 αλλά ούτε σαν jc777s.

Για πές εντυπώσεις από το τηλ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από εμφάνιση δεν σας χαλάει όμως. :wacko:

Εντελώς χάλι αυτή η αισθητική των κινέζων,δεν έχουν σχεδιάσει ούτε ένα όμορφο κινητό,γι αυτό και πουλάνε οι κλώνοι τόσο πολύ.

Από τιμή πάντως σκίζει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από εμφάνιση δεν σας χαλάει όμως. :wacko:

Εντελώς χάλι αυτή η αισθητική των κινέζων,δεν έχουν σχεδιάσει ούτε ένα όμορφο κινητό,γι αυτό και πουλάνε οι κλώνοι τόσο πολύ.

Από τιμή πάντως σκίζει

 

Εξωτερικά είναι καλό! Εσωτερικά και συγκεκριμένα το μενού του το βλέπω λίγο χαζό! Αλλά γι΄αυτά που προσφέρει στη τιμή που το πουλάνε.....με 72€(μαζί με τα έξοδα αποστολής) το έχεις στο σπίτι σου! http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/quad-band-dual-sim-unlocked-cell-phone-executive-ed/

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικά είναι καλό! Εσωτερικά και συγκεκριμένα το μενού του το βλέπω λίγο χαζό! Αλλά γι΄αυτά που προσφέρει στη τιμή που το πουλάνε.....με 72€(μαζί με τα έξοδα αποστολής) το έχεις στο σπίτι σου! http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/quad-band-dual-sim-unlocked-cell-phone-executive-ed/

 

εξωτερικά είναι απαίσιο :X

εσωτερικά είναι το κλασικό παλιό μενού των κινέζικων. Βρες ένα να σου αρέσει και δώσε 90-100 και πάρε το, η διαφορά δεν είναι και τόσο μεγάλη στα χρήματα και θα πάρεις και κάτι πιο σύγχρονο και πιο όμορφο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Gemarkor ρωτησε αμα το στελνουν με ΕΜΣ γιατι αλλιως πρεπει να υπολογισεις + 20 ευρω για τελωνειο!!!!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

έχει ρε,κοτζάμ σήμα πάνω πάνω στη σελίδα!:p

Εγώ επιμένω τόσα άλλα πιο καινούρια υπάρχουν σε αυτό το site γιατί να τσιγκουνευτεί τα 10-20 ευρώ και να μην πάρει κάτι πιο φρέσκο και εμφανίσιμο;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

έχει ρε,κοτζάμ σήμα πάνω πάνω στη σελίδα!:p

Εγώ επιμένω τόσα άλλα πιο καινούρια υπάρχουν σε αυτό το site γιατί να τσιγκουνευτεί τα 10-20 ευρώ και να μην πάρει κάτι πιο φρέσκο και εμφανίσιμο;

 

Όπως? Πιστεύω ότι είναι πολύ καλό! Και οθόνη αφής και πληκτολόγιο και tv και πολλά άλλα! Το bluetooth δεν ξέρω αν θα μου δουλεύει με το Nokia BH-700 που έχω!!

 

Υ.Γ. Όταν πατάς αγορά μπορείς να επιλέξεις με Air Mail, με DHL, με Fedex και με UPS. Με EMS δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα ταιριάζει στην αισθητική σου,πάντως αυτό το V98 αν και βγήκε από τα πιο αξιόπιστα κινέζικα κινητά είναι πλέον πολύ παλιό,είναι τεράστιο και κουμουτσοειδές και κακάσχημο!:rolleyes: Δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα σου αρέσει αυτό,σχεδόν όποιο άλλο και να πάρεις πιο όμορφο θα είναι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μόλις χθές παρέλαβα το πρώτο μου JC777s, το κινητό είναι απίστευτο :).

Το μόνο που δεν κατάφερα ήταν να στέιλω SMS, ουτε από κάρτα cosmote αλλά και από κάρτα wind, κλήσεις κάνει κανονικά.

Μήπος θέλει καμία ρύθμηση για SMS? :help:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το jc777s και αντιμετωπίζω δύο προβλήματα με τα Handsfree.

 

Το πρώτο μου πρόβλημα είναι ότι με το που με καλεί κάποιος, το κινητό απαντάει μόνο του. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να πρέπει να πατάω το πλήκτρο του handsfree για να απαντήσει;

 

Το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι χρειάζομαι και ένα δεύτερο σετ handsfree και δεν μένω Αθήνα για να πάω από Στουρνάρη. Ξέρετε κάποιο online κατάστημα που να τα πουλάει φθηνά (πχ 5-6 ευρώ);

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όσοι δεν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το bluetooth,

ποιο bluetooth χρησιμοποιείτε;

 

Έχω δοκιμάσει δύο τα 320 Plantronics και Motorola H300 και πρέπει να τα κρατάς στο 20 εκατοστά εως μισό μέτρο για να ακούς καθαρά και να μην αποσυνδέονται.

Link to comment
Share on other sites

Όπως? Πιστεύω ότι είναι πολύ καλό! Και οθόνη αφής και πληκτολόγιο και tv και πολλά άλλα! Το bluetooth δεν ξέρω αν θα μου δουλεύει με το Nokia BH-700 που έχω!!

 

Υ.Γ. Όταν πατάς αγορά μπορείς να επιλέξεις με Air Mail, με DHL, με Fedex και με UPS. Με EMS δεν έχει.

 

Dear Konstantinos,

 

Thank you for your Chinavasion.com order ref. 36xxxx

 

This is a note to let you know your order will be sent out soon, and we have upgraded your shipping method to "EMS".

 

============================

What Is EMS?

 

EMS is an express air mail service.

 

The delivery is fast, trackable, and successful arrival of your goods is guaranteed.

 

There is no additional charge for using EMS, we have simply changed the delivery method on your order.

 

============================

Why The Change?

 

According to our recent experience sending to importers in your country, your local Customs enforces import restrictions quite strictly.

 

These controls can cause delays or even seizure of the goods in cases where you are importing multiple pieces of a product.

 

Courier shipments such as UPS, FedEx, and DHL get inspected more strictly and slower than Air Mail or EMS shipments.

 

EMS shipping will help your package clear customs faster and may also reduce your liability to import duty/tax if applicable.

 

============================

 

We will send you a tracking number for your order in the next couple of days.

 

If you have any questions about this, please reply back to this email as soon as possible.

-----------------------------------------------

-----------------------------------------------

 

Ειχα επιλέξει UPS (ΕΜΣ δεν έβγαζε στις επιλογές) στον τρόπο πληρωμής με 20 κατι ευρω καθώς το απλό ταχυδρομείο είχε 11 ευρω οπότε προτίμησα την ασφάλεια και την ταχύτητα του κούριερ!

Ομως σήμερα μου έστειλαν το παραπάνω email και θα το στείλουν με EMS!!!

Δε μου είπαν κάτι για αλλαγή στην χρέωση!

Πληροφοριακά πήρα αυτό

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το jc777s και αντιμετωπίζω δύο προβλήματα με τα Handsfree.

 

Το πρώτο μου πρόβλημα είναι ότι με το που με καλεί κάποιος, το κινητό απαντάει μόνο του. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να πρέπει να πατάω το πλήκτρο του handsfree για να απαντήσει;

 

Το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι χρειάζομαι και ένα δεύτερο σετ handsfree και δεν μένω Αθήνα για να πάω από Στουρνάρη. Ξέρετε κάποιο online κατάστημα που να τα πουλάει φθηνά (πχ 5-6 ευρώ);

Επίσης, όσοι δεν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το bluetooth,

ποιο bluetooth χρησιμοποιείτε;

 

Έχω δοκιμάσει δύο τα 320 Plantronics και Motorola H300 και πρέπει να τα κρατάς στο 20 εκατοστά εως μισό μέτρο για να ακούς καθαρά και να μην αποσυνδέονται.

 

κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με το τελωνειο.Παρηγγειλα δυο κινητα jc777s και μου ζητανε 74 ευρω.Τι μπορω να κανω στην περιπτωση μου?Η μεταφορα ειχε γινει με την EMS.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με το τελωνειο.Παρηγγειλα δυο κινητα jc777s και μου ζητανε 74 ευρω.Τι μπορω να κανω στην περιπτωση μου?Η μεταφορα ειχε γινει με την EMS.

 

φιλε μου δυστυχως θα αναγκαστεις να τα δωσεις σε περιπτωση που δεν τα δωσεις πανε πισω διορθωστε με αν κανω λαθος παδια :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δυστυχως θα αναγκαστεις να τα δωσεις σε περιπτωση που δεν τα δωσεις πανε πισω διορθωστε με αν κανω λαθος παδια :)

 

Πηγα μιλησα και τα κατεβασα στα 20 ευρο το τελωνειο και 16 του ταχυδρομιου, συνολο 36 ευρω.Παντως εχουν αγριεψει τα πραγματα με το τελωνειο, εχουν

τιμες μερικων συσκευων και συμφωνα με αυτα χρεωνουν οτι τους κατεβει.

Τα κινεζικα τιμολογια δεν τα υπολογιζουν καθολου!!!!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia...

pira k gw to gnwsto kinito....k tha ithela na mou peite me ena pm....

an gnwrizei kaneis pws kanw tis rithmiseis to internet!!!

exw k vodafon k cosmote!!!

efxaristw

Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia...

pira k gw to gnwsto kinito....k tha ithela na mou peite me ena pm....

an gnwrizei kaneis pws kanw tis rithmiseis to internet!!!

exw k vodafon k cosmote!!!

efxaristw

 

Ελληνικά σε παρακαλώ...:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά σε παρακαλώ...:)

καλησπερα παιδια...

πειρα κ γω το γνωστο κινιτο (jc777s) και θα ηθελα να μου πειτε με ενα pm..

αν γνωριζει κανεις πωσ κανω τισ ριθμισεισ στο internet???

εχω και vodafone k cosmote..

ευχαριστω...

 

ΟΚ ΤΩΡΑ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

πειρα κ γω το γνωστο κινιτο (jc777s) και θα ηθελα να μου πειτε με ενα pm..

αν γνωριζει κανεις πωσ κανω τισ ριθμισεισ στο internet???

εχω και vodafone k cosmote..

ευχαριστω...

 

ΟΚ ΤΩΡΑ

 

τι ρυθμισεις εννοεις φιλε μου:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jincen JC777s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...