Jump to content

Jincen JC777s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις πως να βάλω ρυθμισεις για wind plus?

προσπαθω αλλα δεν μπορω!

Πηγαίνετε στο Μενού Υπηρεσίες:

Μενού- Υπηρεσίες – Λογαριασμός Δεδομένων – GPRS

Στη λίστα των λογαριασμών που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό λογαριασμό 3 ή 4

κ.ο.κ.

Αφου επιλέξετε το λογαριασμό πατήστε Έκδοση:

- Όνομα: Συμπληρώστε TIM GPRS (με λατινικούς χαρακτήρες)

- ΑΡΝ: Γράψτε “gwap.b-online.gr ”

- Όνομα Χρήστη: “wap”

- Password: “wap”

- Τύπος Επικ.: Κανονικός

- Πατήστε : Ολοκλήρωση και Αποθήκευση

Μετά πηγαίνετε Πίσω στο Μενού Υπηρεσίες:

Μενού –Υπηρεσίες- WAP – Ρυθμίσεις - Έκδοση Προφίλ

Στη λίστα των προφίλ που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό προφίλ 3 ή 4 κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το προφίλ πατήστε Έκδοση:

1. Όνομα: Συμπληρώστε GPRS (με λατινικούς χαρακτήρες)

2. Homepage: Συμπληρώστε: http://wapportal.tim.com.gr

3. Στο Λογαριασμό εδομένων επιλέξτε το λογαριασμό TIM GPRS που

ρυθμίσατε πιο πάνω.

4. Τύπος Σύνδεσης: Συμπληρώστε: “HTTP ”

– Proxy Address (Διεύθυνση Πληρεξούσιου): 192.168.200.010

– Proxy port (Θύρα Πληρεξούσιου): 9401

5. Όνομα Χρήστη: - κενό –

6. Κωδικός: - κενό –

Πατήστε “ Πίσω” και επιλέξτε Ενεργοποίηση Προφίλ.

Απενεργοποιήστε τη συσκευή και ενεργοποιήστε τη ξανά.

Μόλις μπείτε στις Υπηρεσίες Internet και στην αρχική σελίδα, θα ανοίξει η σελίδα

WIND PLUS.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπαινω κανονικα, αλλα δεν μου διαβαζει ιστοσελιδες με ελληνικα! πχ το google.

εχει καμοια επιλογη για κοδικοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

WAP / COSMOTE MY Cosmos

Α. Στέλνετε με γραπτό μήνυμα τη λέξη “wapa” στο 1333 και αποθηκεύετε στη

συνέχεια τις ρυθμίσεις που θα λάβετε σε επόμενο απαντητικό μήνυμα.

Απενεργοποιήστε τη συσκευή και ενεργοποιήστε τη ξανά.

Μόλις μπείτε στις Υπηρεσίες Internet και στην αρχική σελίδα, θα ανοίξει η σελίδα.

Β. Αν το wap δεν ενεργοποιηθεί παρακαλώ ακολουθήστε την παρακάτω χειροκίνητη

διαδικασία:

Στέλνετε με γραπτό μήνυμα τη λέξη “wapa” στο 1333 και έπειτα προχωρήστε στις

παρακάτω ρυθμίσεις:

Πηγαίνετε στο Μενού Υπηρεσίες:

Μενού- Υπηρεσίες – Λογαριασμός $εδομένων – GPRS

Στη λίστα των λογαριασμών που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό λογαριασμό 3 ή 4

κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το λογαριασμό πατήστε Έκδοση:

- Συμπληρώστε COSMOTE GPRS (με λατινικούς χαρακτήρες)

- ΑΡΝ: Γράψτε “ wap “

- Όνομα Χρήστη: - κενό –

- Password: - κενό –

- Τύπος Επικ.: Κανονικό

- Πατήστε : Ολοκλήρωση και Αποθήκευση

Μετά πηγαίνετε Πίσω στο Μενού Υπηρεσίες:

Μενού –Υπηρεσίες- WAP – Ρυθμίσεις - Έκδοση Προφίλ

Στη λίστα των προφίλ που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό προφίλ 3 ή 4 κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το προφίλ πατήστε Έκδοση:

1. Συμπληρώστε COSMOTE GPRS (με λατινικούς χαρακτήρες)

2. Homepage: Συμπληρώστε: “ http://wap.mycosmos.gr

3. Στο Λογαριασμό $εδομένων επιλέξτε το λογαριασμό COSMOTE GPRS που

ρυθμίσατε παραπάνω

4. Τύπος Σύνδεσης: Συμπληρώστε: “ΗΤΤΡ”

– Proxy Address: 010.010.010.010

– Proxy port: 8080

5. Όνομα Χρήστη: -κενό–

6. Κωδικός: - κενό –

Πατήστε “ Πίσω” και επιλέξτε Ενεργοποίηση Προφίλ.

Απενεργοποιήστε τη συσκευή και ενεργοποιήστε τη ξανά.

Μόλις μπείτε στις Υπηρεσίες Internet και στην αρχική σελίδα, θα ανοίξει η σελίδα

Cosmote My Cosmos

 

COSMOTE

Πηγαίνετε στο Μενού Υπηρεσίες:

Μενού- Υπηρεσίες – Λογαριασμός εδομένων – GPRS

Στη λίστα των λογαριασμών που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό λογαριασμό 3 ή 4

κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το λογαριασμό πατήστε Έκδοση:

- Συμπληρώστε το όνομα του λογαριασμού (με λατινικούς χαρακτήρες)

- ΑΡΝ: Γράψτε “ mms “

- Όνομα Χρήστη: - κενό –

- Password: - κενό –

- Τύπος Επικ.: Κανονικό

- Πατήστε : Ολοκλήρωση και Αποθήκευση

Μετά πηγαίνετε στο Μενού Μηνυμάτων:

Μενού – Μηνύματα – MMS – Ρυθμίσεις Μηνυμάτων – Έκδοση Προφίλ

Στη λίστα των προφίλ που θα εμφανιστεί επιλέξτε το κενό προφίλ 3 ή 4 κ.ο.κ.

Αφού επιλέξετε το προφίλ πατήστε Έκδοση:

1. Συμπληρώστε το όνομα του προφίλ (με λατινικούς χαρακτήρες)

2. Homepage: Συμπληρώστε: “ 195.167.65.220:8002”

3. Στο Όνομα Λογαριασμού εμφανίζεται το όνομα του λογαριασμού που

επιλέξατε παραπάνω

4. Τύπος Σύνδεσης: Συμπληρώστε: “ΗΤΤΡ”

– Proxy Address: 010.010.010.020

– Proxy port: 8080

5. Όνομα Χρήστη: - κενό –

6. Κωδικός: - κενό –

Πατήστε “ Πίσω” και επιλέξτε Ενεργοποίηση Προφίλ.

Επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών της COSMOTE για την τελική

ενεργοποίηση.

Απενεργοποιήστε τη συσκευή και ενεργοποιήστε τη ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ μεγάλη η διαδικασία δε βλέπω να τα καταφέρνω ξέρει κάποιος κανένα μαγαζί που θα μπορούσαν να μου το κάνουν αυτό;
Link to comment
Share on other sites

emena gmt mou to klepsan kai twra 8elw 3ana to idio gia mena kai dio filous mou..3erei kaneis edw kanena katastima alla oxi panw apo 100e to ka8ena..h' na mporei na mou to paraggeilei apo kina..plz einai anagki!!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην ίδια περίπτωση με τον Svvtiris θέλω να αγοράσω 3 κομμάτια με άλλα δύο φιλαράκια.Στην Ελλάδα δεν το βρήκα κάτω από 115 ανά κομμάτι(και μιλούμε για αγορά 3 κομματιών).

Τώρα επειδή δεν έχω ξανααγοράσει από ebay.

1ον)Έχω βρει έναν τύπο αλλά λέει "We will ship to confirmed Paypal address only", αυτό σημαίνει στην διεύθυνση που γράφει η κάρτα?Γιατί η κάρτα θα είναι απο φιλαράκι ο οποίος διαμένει σε διπλανή πόλη.

2ον)Στέλνει μόνο με Hongkong Post Air mailRegistered parcels,θεωρείται αξιόπιστο αυτό το ταχυδρομείο στο θέμα τελωνείο?(ο τύπος από μόνος του μου είπε να τα γράψει ως gift,με χαμηλότερο κόστος που θα του υποδείξω εγώ,χωρίς αποδείξεις στο κουτί και μου είπε καλύτερα να παραγγείλω τα 2 κομμάτια στην αρχή και μετά το άλλο).

3ον)Σε περίπτωση που περνάει ο Μητσοτάκης από έξω από το τελωνείο εκείνη την ώρα και μας πιάσει τι ποσοστό επι της τιμής επιπλέον θα πληρώσουμε?

Link to comment
Share on other sites

to 8ema einai oti den exw tpt apoti zitane autoi,oute pistitiki oute paypal kai ola auta!!mono metrita!!to kalokairi pou to eixa parei apo tin zinonos to eixa parei 150e..einai mlk na dwsw ta idia lefta meta apo tosous mines!!dld eleos me tous "kleftes" tis elladas!!pantou kerdos!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

to 8ema einai oti den exw tpt apoti zitane autoi,oute pistitiki oute paypal kai ola auta!!mono metrita!!to kalokairi pou to eixa parei apo tin zinonos to eixa parei 150e..einai mlk na dwsw ta idia lefta meta apo tosous mines!!dld eleos me tous "kleftes" tis elladas!!pantou kerdos!!!!!!!!!!!!

 

Οταν κανεις και εσυ μαγαζι και ερθεις αντιμετωπος με το φορολογικο καθεστως της Ελλάδος, ελα να το ξανακουβεντιάσουμε! Ελεος πια:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, έχω πρόβλημα με το ιντερνετ.

μπαίνω κανονικά στο google, αλλά όταν μπαίνω στο myphone ή σε άλλα forum, μου λέει "ΜΝΗΜΗ ΠΛΗΡΗΣ"

 

Τι πάιζει?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην ίδια περίπτωση με τον Svvtiris θέλω να αγοράσω 3 κομμάτια με άλλα δύο φιλαράκια.Στην Ελλάδα δεν το βρήκα κάτω από 115 ανά κομμάτι(και μιλούμε για αγορά 3 κομματιών).

Τώρα επειδή δεν έχω ξανααγοράσει από ebay.

1ον)Έχω βρει έναν τύπο αλλά λέει "We will ship to confirmed Paypal address only", αυτό σημαίνει στην διεύθυνση που γράφει η κάρτα?Γιατί η κάρτα θα είναι απο φιλαράκι ο οποίος διαμένει σε διπλανή πόλη.

2ον)Στέλνει μόνο με Hongkong Post Air mailRegistered parcels,θεωρείται αξιόπιστο αυτό το ταχυδρομείο στο θέμα τελωνείο?(ο τύπος από μόνος του μου είπε να τα γράψει ως gift,με χαμηλότερο κόστος που θα του υποδείξω εγώ,χωρίς αποδείξεις στο κουτί και μου είπε καλύτερα να παραγγείλω τα 2 κομμάτια στην αρχή και μετά το άλλο).

3ον)Σε περίπτωση που περνάει ο Μητσοτάκης από έξω από το τελωνείο εκείνη την ώρα και μας πιάσει τι ποσοστό επι της τιμής επιπλέον θα πληρώσουμε?

 

Θα αποσταλεί στη διεύθυνση αυτού που έχει το paypal, αλλά νομιζω πως μπορεις να αλλάξεις τη διεύθυνση αποστολής μέσα απο το paypal

Για να εισαι σιγουρος πως δε θα πληρώσεις τελωνείο καλύτερα 3 παραγγελιες ξεχωριστές για ποσά κάτω απο 100 δολλάρια νομιζω πως δεν πληρώνεις τελενωειο σε καμιά περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

to 8ema einai oti den exw tpt apoti zitane autoi,oute pistitiki oute paypal kai ola auta!!mono metrita!!to kalokairi pou to eixa parei apo tin zinonos to eixa parei 150e..einai mlk na dwsw ta idia lefta meta apo tosous mines!!dld eleos me tous "kleftes" tis elladas!!pantou kerdos!!!!!!!!!!!!
giati de to pairneis meso western union afou exeis metrita filos?
Link to comment
Share on other sites

giati de to pairneis meso western union afou exeis metrita filos?

 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν είναι να το πάρει από εσένα ας το πάρει με western union αφού με όσα μας έχεις δείξει εδώ είσαι αξιόπιστος.Αλλά αν είναι να το πάρει από κανένα άλλο site χίλιες φορές να πάει να δώσει τα 150€ σε κάποιον να του το πάρει παρά να τα δώσει σε κάποιο από τους εκατοντάδες απατεώνες που κυκλοφορούν στα κινέζικα site

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν είναι να το πάρει από εσένα ας το πάρει με western union αφού με όσα μας έχεις δείξει εδώ είσαι αξιόπιστος.Αλλά αν είναι να το πάρει από κανένα άλλο site χίλιες φορές να πάει να δώσει τα 150€ σε κάποιον να του το πάρει παρά να τα δώσει σε κάποιο από τους εκατοντάδες απατεώνες που κυκλοφορούν στα κινέζικα site

euxaristo file gia ta kala sou logia alla den ennoo na to parei apo mena. episis emena kanena kineziko site pou poulaei tv phones den mou efage pote lefta. kai den exo parei apo liga giati panta epsaxna tin teleia sinergasia pou tin brika se 2-3kala paidia.den ksero esas.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ελάχιστες σελίδες που έχουν ως μοναδικό τρόπο πληρωμής το western union και δεν είναι απαεώνες.το 99% των σελίδων που έχουν αυτό τον τρόπο πληρωμής μετά απο λίγες εβδομάδες εξαφανίζονται.Γενικά είναι ένας τρόπος πληρωμής που δεν δίνει καμία εξασφάλιση στον αγοραστή γι συτό συνίσταται μόνο άν γνωρίζεις αυτόν από τον οποίο αγοράζεις.Γι αυτό και είπα οκ αν είναι να αγοράσει από εσένα αλλά προσοχή άν θέλει από αλλού να πάρει από κάποιον που είναι σίγουρα δοκιμασμένος και αξιόπιστος(δύσκολο για κινέζικο site χωρις paypal)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις και εσυ μαγαζι και ερθεις αντιμετωπος με το φορολογικο καθεστως της Ελλάδος, ελα να το ξανακουβεντιάσουμε! Ελεος πια:mad:

 

sovara ee??kai einai logos na ta poulane sto diplasio..dld o germanos exei provlima forologias pou poulaei ta kinezika 150??dld 8a mas trelaneis??me alla logia mou les oti prepei oi katanalwtes na plirwnoun tous forous twn magaziwn!!katw apo 80e stin kina kai edw panw apo 150!!sxedon diplasio!!an 70e den legete listeia ti legete?????????????????

Link to comment
Share on other sites

file droulis den 8elw na mplexw me ayta kai na perimenw kamia vdomada!!ta xreiazomai sintoma!!esi ferneis??an nai poso ta dineis??

 

file esi thes tim pita olokliri kai ton skilo xortato. oso afora to germano oriste oi times tou v23-209 euro ,k530-199euro. gia na fereis apo kina polla kommatia exeis mia forologisi 14% mono kai mono epeidi to exoun se dipli katigoria sto telonio logo tileorasis afou pliroseis sou bazoun kapaki 19% fpa pou auta plironontai epitopou.

apo to site(agora kinas dld) mou isos eimai o ftinoteros, alla oti ferno gia mena eimai o akriboteros, giati tous bazo sosta ellinika tous bazo ellinika sto pliktrologio kai fisika desmeuo to xrima MOU. kai telos h kina exei kleisei mexri 5 flebari peripou logo spring festival(einai dld opos h athina ton augousto :):) )

Link to comment
Share on other sites

kala plaka exoun sto germano!!edw h jaga pou ta fernei poulaei to v23-208,k530i-195..:lol::lol: kai autoi ta poulane akoma poio akrva!!!!

 

omg koitaxte poso prepei na pilrwsei kaneis gia na exei tin lexi jaga panw sto jc678

 

JC 678

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Αναλογική TV, εγγραφή από TV , 2 κάρτες SIM και οι 2 stand by Μνήμη έως 8GB , Οθόνη αφής PDA,MP3-MP4 , GPRSκαι άλλες απίθανες λειτουργίες. Τιμη Λιανικής: 235,00 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Xoute apo xrisafi na itan ta 4grammata!!

 

wraia pes oti isxuoun auta pou les...ipe8ese oti o germanos paraggelnei 1000komatia(pes to jc777 pou eida tin timh 62e se esas)ee den 8a to pernei 50e to komati..pes 50000e+7000(14%)+9500(19%)=66500...kai autoi to poulane 200e to komati..dld 200000...afairese ta POLLA pou edwsan..133500e pou pane??sta tameia twn ftwxwn!!:!:;)

ELEOSSSSSSSSSS!!!!

to simperasma aplo:opoia kai an einai h forologia ta magazia ta oikonomane kai oi katanalwtes bgainoun koroida!!

 

ftou gkantemia...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jincen JC777s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...