Jump to content

Πρόβλημα με το Google Maps


antgeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Στο γραφείο έχω σύνδεση OTEnet 768Kbps και modem/router SpeedTouch 530i. Η σύνδεση γίνεται μέσω τοπικού δικτύου και μοιράζεται σε άλλους τέσσερις ηλ. υπολογιστές.

 

Στο σπίτι έχω σύνδεση OTEnet 8Mbps και modem/router Philips CGA5722N/TE. Η σύνδεση γίνεται με καλώδιο Ethernet απ' ευθείας στον ηλ. υπολογιστή μου.

 

Έχω ένα Apple Powerbook με Λ/Σ Mac OS X 10.5.3 "Leopard", το οποίο το πηγαινοφέρνω μεταξύ γραφείου και σπιτιού.

 

Το πρόβλημα είναι ότι, όταν είμαι σπίτι, δεν λειτουργεί σωστά το Google Maps [και όλα τα άλλα σάϊτ που βασίζονται σ' αυτό, όπως http://www.ploigos.gr]. Δεν φορτώνονται σωστά ούτε οι χάρτες ούτε οι δορυφορικές φωτογραφίες. Κι αν φορτωθούν, μετά από πολλά δευτερόλεπτα, δεν θα είναι όλες. Ή, όταν κάνω ζουμ, δεν μεγεθύνονται οι εικόνες. Κι αυτό γίνεται με όλους τους browser [safari, Firefox, Camino, OmniWeb, Opera].

 

Είναι ένα πολύ παράξενο κι ενοχλητικό πρόβλημα. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, θα τού είμαι ευγνώμων.

 

Σάς ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

Αντώνης

Tír gan teanga, tír gan anam.
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι σε όλους τους υπολογιστές?

 

αν ναι βάλε το νεότερο fw στο router.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι σε όλους τους υπολογιστές?

 

αν ναι βάλε το νεότερο fw στο router.

 

Στο σπίτι, όπου υπάρχει το πρόβλημα, χρησιμοποιώ μόνο έναν υπολογιστή --- το Powerbook.

 

Μάλλον στο Philips θα είναι το πρόβλημα. Θα δοκιμάσω να βάλω το νεότερο f/w. Ευχαριστώ. Δεν το είχα σκεφτεί, για να πώ την αλήθεια...

Tír gan teanga, tír gan anam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...