Jump to content

[MOTO] Honda NSR 125


hackfree
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμολυβδη δεν κανει δηλαδη?

οχι.:down: ασε που αμα εχεις βαλει δεν θα πηγαινει βημα και οι βαλβιδες θα θελουν σιγουρα ρυθμισμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι.:down: ασε που αμα εχεις βαλει δεν θα πηγαινει βημα και οι βαλβιδες θα θελουν σιγουρα ρυθμισμα.

 

Το μηχανακι απο οτι καταλαβα ειναι ενα honda nsr, το οποιο ειναι διχρονο.... εγω παντοσ μεχρι στηγμης δεν εχω δει διχρονο με βαλβiδεσ!!!11:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Εσυ καλυτερα να γραφεις σωστα.βαλβιδες σε προηγουμενο μου ποστ εννοουσα οτι δεν έχει ακριβως βαλβίδες. αλλά αντίστοιχα ανοίγματα στα τοιχώματα του κυλίνδρου, τις γνωστές πόρτες, που ανοιγοκλείνουν με το πέρασμα του εμβόλου (βαλβιδες reed)

Σ' αυτές βασίζεται και γι'αυτο είναι διχρονός ο κινητήρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιοί αγώνες φίλε Raver? Οι ενιαίοι και οι 125 Racing? Στους 125 κάθε χώρας οι περισσότεροι είχαν TZR ή RS...

 

Φίλε μου πήγαινε βάλε μια καινούργια τρόμπα λαδιού εάν φοβάσαι τόσο και βάζε λάδι κανονικά και όχι απο το ντεπόζιτο!

 

Οταν ριχνεις στο ντεποζιτο θεωριτικα εχεις καλητερη αποδοση αλλα καλο ειναι να εχει ξεχωριστο δοχειο για το λαδι και να βαζεις ενα πολυ καλο λαδι π.χ. motul η bel-ray...αυτα απο εμενα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα απο δοσολογια καλα πως να το βαζω στο ντεποζιτο.αυτος που μου την εδωσε την μηχανη μου ειπε οτι εβαζε αν θυμαμε καλα καθε 4λιτρα βενζινης 100γραμμαρια λαδιου.ειναι σωστη αυτη η αναλογια? μου ειπε ακομα αν βαλεις παραπανω θα καπνιζει λιγο παραπανω αλλα να μην βαζω λιγοτερο! εγω πως θα υπολογισω ποσο να βαζω μεσα? καθε φορα που βαζω βενζινη θα πρεπει να κοιτω ποσα λιτρα βαζει για να βαζω το αντιστοιχο λαδι με την αναλογια που ειπα ποιο πανω? και θα πρεπει να κουβαλαω μαζι μου το μπουκαλακι με το λαδι καθε φορα που βαζω βενζινη?:worry: και που θα βρω μετρητη για να υπολογιζω την σωστη ποσοτητα γραμμαριων λαδιου?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα απο δοσολογια καλα πως να το βαζω στο ντεποζιτο.αυτος που μου την εδωσε την μηχανη μου ειπε οτι εβαζε αν θυμαμε καλα καθε 4λιτρα βενζινης 100γραμμαρια λαδιου.ειναι σωστη αυτη η αναλογια? μου ειπε ακομα αν βαλεις παραπανω θα καπνιζει λιγο παραπανω αλλα να μην βαζω λιγοτερο! εγω πως θα υπολογισω ποσο να βαζω μεσα? καθε φορα που βαζω βενζινη θα πρεπει να κοιτω ποσα λιτρα βαζει για να βαζω το αντιστοιχο λαδι με την αναλογια που ειπα ποιο πανω? και θα πρεπει να κουβαλαω μαζι μου το μπουκαλακι με το λαδι καθε φορα που βαζω βενζινη?:worry: και που θα βρω μετρητη για να υπολογιζω την σωστη ποσοτητα γραμμαριων λαδιου?

 

απλος καθε φορα που βαζεις βενζινη ριχνε δυο καπακια λαδι η τρια καπακια αν βαζεις τεσσερα λιτρα βενζινη απλος καμια φορα θα εχεις παραπανο καπνιλα αυτο δεν ειναι κακο αλλα απλος μειωνετε στο ελαχιστο η αποδοση του κινητηρα...εμπλεξες με 2χρονο....τωρα λουστα..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

οταν λες καπακια τι εννοεις? με το φιλτρο δεν ειναι καλιτερα και ποιο σιγουρα? βεβαια υπαρχει περιπτωση να χαλασει αλλα δεν θα το καταλαβω?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

οταν λες καπακια τι εννοεις? με το φιλτρο δεν ειναι καλιτερα και ποιο σιγουρα? βεβαια υπαρχει περιπτωση να χαλασει αλλα δεν θα το καταλαβω?

 

δυο καπακια λεω απο το μπουκαλει που βαζεις λαδι.....ποιο φιλτρο λες?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα δεν το κατέχεις και πολύ...

Για να βάλεις νεκρά πατάς τον λεβγιε κάτω μέχρι να μην κάνει κλικ (βάζεις δηλ πρώτη ) και μετά μια απάλά επάνω ( σαν να βάζεις μισή δευτέρα)

 

Καλό είναι να υπάρχει λάδι χύμα μέσα στο τεπόζιτο αλλά όπως είπε φίλος και πιο πάνω είναι επικίνδυνο να κάτσει όλο κάτω αν το παρατήσεις κανα 2ημερό

 

Το μηχανάκι είναι πολύ δυνατό και ελαφρύ , αλλά θα πιάσεις πολλές φιλίες με το συνεργείο της γειτονιάς σου , βασικά θα είσαι τόσο τακτικός πέλάτης που καλύτερα να πάρεις την κόρη του μάστορα να σου έρχεται πιο φτηνα...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα δεν το κατέχεις και πολύ...

Για να βάλεις νεκρά πατάς τον λεβγιε κάτω μέχρι να μην κάνει κλικ (βάζεις δηλ πρώτη ) και μετά μια απάλά επάνω ( σαν να βάζεις μισή δευτέρα)

 

Καλό είναι να υπάρχει λάδι χύμα μέσα στο τεπόζιτο αλλά όπως είπε φίλος και πιο πάνω είναι επικίνδυνο να κάτσει όλο κάτω αν το παρατήσεις κανα 2ημερό

 

Το μηχανάκι είναι πολύ δυνατό και ελαφρύ , αλλά θα πιάσεις πολλές φιλίες με το συνεργείο της γειτονιάς σου , βασικά θα είσαι τόσο τακτικός πέλάτης που καλύτερα να πάρεις την κόρη του μάστορα να σου έρχεται πιο φτηνα...

 

ειχα το μηχανακι χωρις λειτουργια για πανω απο 2 βδομαδες και το πηγα βολτα σημερα αλλα μου εμεινε στο δρομο!!! και δεν επερνε μπρος! με τα πολλα,πηρε μετα απο καμια ωρα προσπαθειας και το πηγα σπιτι.το εσβηνα το αναβα δουλεβε οκ.το απογευμα πηγα να το βγαλω παλι αλλα δεν επερνε μπρος! δεν τα καταφερα! θα το παω δευτερα συνεργειο...αλλα τι μπορει να εχει τωρα?....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ειχα το μηχανακι χωρις λειτουργια για πανω απο 2 βδομαδες και το πηγα βολτα σημερα αλλα μου εμεινε στο δρομο!!! και δεν επερνε μπρος! με τα πολλα,πηρε μετα απο καμια ωρα προσπαθειας και το πηγα σπιτι.το εσβηνα το αναβα δουλεβε οκ.το απογευμα πηγα να το βγαλω παλι αλλα δεν επερνε μπρος! δεν τα καταφερα! θα το παω δευτερα συνεργειο...αλλα τι μπορει να εχει τωρα?....

το μηχανακι σου εινια για "πεταμα" το πας συνεργειο και την επομενη το πας σε μια αντιπροσωπεια και δινεις χρημα και παιρνεις ενα παπακι,για να απαλλαγεις απο την μπαχαντελα!!!

το ειπα και στο ξαναλεω..αυτη μηχανη δεν ειναι για βολτες.ειναι για πιστα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα το μηχανακι χωρις λειτουργια για πανω απο 2 βδομαδες και το πηγα βολτα σημερα αλλα μου εμεινε στο δρομο!!! και δεν επερνε μπρος! με τα πολλα,πηρε μετα απο καμια ωρα προσπαθειας και το πηγα σπιτι.το εσβηνα το αναβα δουλεβε οκ.το απογευμα πηγα να το βγαλω παλι αλλα δεν επερνε μπρος! δεν τα καταφερα! θα το παω δευτερα συνεργειο...αλλα τι μπορει να εχει τωρα?....

 

απλος το λαδι μπορει να εκατσε κατο και να μπουκωσε το φιλτρο της βενζηνης...κοιτα το αυτο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα επερνε μπρος! το εκανα μια βολτα με πολλα γκαζια να ξεμπουκωσει και το πηγα συνεργειο.εκει μου ειπανε αφου ειδανε την καπνα να βαλω βενζινη 2 ευρο γιατι το λαδι ηταν πολυ.εβαλα και το εκανα βολτα.δεν ξανακολλησε.ουτε καπνιζε.αυτο που μου τη σπαει στην μηχανη αυτη ειναι οτι κανει τρελο θορυβο οταν επιταχυνει.σε κοιτανε ολοι σαν να εισαι απο αλλον πλανητη.ασε που θα σε βρισουν αν το κυκλοφορησεις βραδι! κανα σιγαστηρα δεν εχει?!!!:lol:

ε παπι δεν προκειτε να ξαναπαρω ελεος! καμια κανονικη μηχανη θα παρω οταν το πουλησω να μπορω να πηγαινω στο αισθημα θεσσαλονικη-βεροια

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
apla na anaferw oti telikws tzampa to eixa paei to mhxanaki sto service!!! prwton exei ena diakopth choke sto timoni pou den hksera ti kanei,kai deuteron eixe ena diakopth ths benzinhs apo katw pou kata kairous to phraza kai giauto den eperne mpros!!:blink: kai oi apatewnes sto service den mou eixan pei tipota giauto gia na mou pernoun lefta!!!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
File to nsr skotostra kai einai mxnki ftiagmeno gia trela gkazia!!mi to paratiseis pote apla na to prosexeis kai ase tous allous na lene!den thelei pote ma pote na to paratiseis giati tote tha se paratisei kia afto!!!
[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
geia sas paidia...eimai to atomo pou pire to nsr 125 apo ton hackfree..........an eixa dei ta sxoleia prin to parw den 8a to eperna.....to mix exei pleksouda....pou8ena asfalies sta reumata...mizato mono...8elei hlekroniki!! lastixa ...pistoni...kai alla mixanika meli pou den exou alaxti gia kairo...dld ola apo tin arxh....:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...eimai to atomo pou pire to nsr 125 apo ton hackfree..........an eixa dei ta sxoleia prin to parw den 8a to eperna.....to mix exei pleksouda....pou8ena asfalies sta reumata...mizato mono...8elei hlekroniki!! lastixa ...pistoni...kai alla mixanika meli pou den exou alaxti gia kairo...dld ola apo tin arxh....:cry::cry:

 

δουλευει ή οχι???

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...eimai to atomo pou pire to nsr 125 apo ton hackfree..........an eixa dei ta sxoleia prin to parw den 8a to eperna.....to mix exei pleksouda....pou8ena asfalies sta reumata...mizato mono...8elei hlekroniki!! lastixa ...pistoni...kai alla mixanika meli pou den exou alaxti gia kairo...dld ola apo tin arxh....:cry::cry:

Μα κι εσυ γιατι δεν το πηγες σε ενα μηχανικο να το δει πρωτα.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oxi den douleuei...ekana blakia pou den to kitaksa ston mastora prwta :(( kai otan to eixa pari htan mia xara...o mastoras m to eide ...kratiste me ...8elei hlekroniki kai pinia gia twra...
Link to comment
Share on other sites

oxi den douleuei...ekana blakia pou den to kitaksa ston mastora prwta :(( kai otan to eixa pari htan mia xara...o mastoras m to eide ...kratiste me ...8elei hlekroniki kai pinia gia twra...

 

ποσο κανουν???

Link to comment
Share on other sites

ase 260 euro mia kainourgeia hkekt. paragkelia apo italia stin ellada den uparxei alla 8a brw mia metaxirismeni...kai pinia 8a parw new opws dipote perieliksi den kanw...kai to mataki sta pinia htan apo astrea ..po000 to alaksa kai auto..
Link to comment
Share on other sites

http://www.mylist.gr/?view=showad&adid=616&cityid=-1&lang=el edo leei oti einai modelo tou 2000 :lol::lol::lol: kai twra sto forum exei pei oti einai tou 96!! kai telika opws to eida einai tou 90 dld 18 etwn einai to mixanaki ..

http://www.gothess.gr/agg/item.asp?ID=18346 edo 8a deite mia foto apo to mix.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mylist.gr/?view=showad&adid=616&cityid=-1&lang=el edo leei oti einai modelo tou 2000 :lol::lol::lol: kai twra sto forum exei pei oti einai tou 96!! kai telika opws to eida einai tou 90 dld 18 etwn einai to mixanaki ..

http://www.gothess.gr/agg/item.asp?ID=18346 edo 8a deite mia foto apo to mix.

 

εσυ ηξερες ποσο χρονων ειναι πραγματικα το μηχανακι????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...