Jump to content

RYE Traveler 4306


pppanagioths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σε όλους :):)ειμαι νεος στα navi παρακαλω και εγω για βοήθεια με το καινουργιο μου rye 4306 τι παίζει με dest7 πως φορτώνει κ.τ.λ στείλτε σε pm ευχαριστω εκ των προτέρω για την ανταπόκρηση;);)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα θέλω και εγώ να το αγοράσω, RYE 4306 , μπορώ να του περάσω το Destinator 7 ;;;;

 

φίλε φορτώνεις κανονικά το λειτουργικό στην κάρτα sd και όλα ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είναι η ίδια διαδικασία οπως και με το 3503? Ξέρει κανείς αν μπορούν να μπούν χάρτες της Αναβασης σε αυτό.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αγορά του 3503 χθές πήρα το 4306. Το destinator πέρασε εξίσου ευκολά. Πολύ καλά απλά το μόνο περίεργο είναι λίγο το ηχείο του που μέσω bluetooth ακούς περίεργα. Λίγο το κακό αφού για αλλο λόγο αγοράστηκε. Γενικά ικανοποιημένος. Τώρα στα σημαντικά. Μέχρι πόσους χάρτες μπορεί να παίξει. Εχω μέσα αυτόν της Ελλάδας αλλά έχω και για Destinator ολης της Ευρώπης. Μέσα στην SD κάνω copy paste τον φάκελο που θέλω? Σβήνω αυτόν της Ελλάδας? Αν το κάνω πως μετά επιλέγω τον νέο χάρτη? Επιλέγω απλά Destinator.exe και τρέχει τον νέο χάρτη? Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

 

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Δε σβήνεις κάτι απλά θα βάλεις το φάκελο του χάρτη εκεί που είναι ο φάκελος GreeceU (o φάκελος του χάρτη πχ. Italy θα έχει ένα επίπεδο μόνο).

Θα πας μέσα στο destinator εκεί που λέει διαχείρηση χαρτών για να διαλέξεις χάρτη...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σε όλους ειμαι νεος στα navi παρακαλω και εγω για βοήθεια με το καινουργιο μου rye 4306 τι παίζει με dest7 που το βρίσκεις ,πως φορτώνει, χρειάζεται SD κ.τ.λ στείλτε σε pm ευχαριστω εκ των προτέρω για την ανταπόκρηση. πάνος
;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το 4306. Υποδοχή AV για σήμα τηλεόρασης οπως το 4302, υπάρχει στο 4306;

 

Ναι έχει AV in

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια Σ.Ο.Σ

βρικα το destinator 6 ακολουθοντας της οδηγιες απο τα read me τα περναει στην καρτα και μετα τιποτα.....

τρεχω το exe αρχειο που εχει και μου λεει οτι δεν χωραει στην μνημη να το βαλω σε αλλο φακελο και τετοια....

εχω την εντυπωση οτι κατι κανω λαθος. αν θελει και μπορει καποιος ας βοηθησει θα του ημουν ευγνομων.

ευχαριστω. πανος

;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος.Εβαλα το destinator 7 στην καρτα SD ενος RYE 4305,μου βλεπει τα αρχεια,αλλα οταν παω να το τρεξω βγαζει μονο την κλεψυδρα για λιγο και τιποτα...Απελπισια...Οι χαρτες του sygic δεν ειναι κ οτι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αγορά του 3503 χθές πήρα το 4306. Το destinator πέρασε εξίσου ευκολά. Πολύ καλά απλά το μόνο περίεργο είναι λίγο το ηχείο του που μέσω bluetooth ακούς περίεργα. Λίγο το κακό αφού για αλλο λόγο αγοράστηκε. Γενικά ικανοποιημένος. Τώρα στα σημαντικά. Μέχρι πόσους χάρτες μπορεί να παίξει. Εχω μέσα αυτόν της Ελλάδας αλλά έχω και για Destinator ολης της Ευρώπης. Μέσα στην SD κάνω copy paste τον φάκελο που θέλω? Σβήνω αυτόν της Ελλάδας? Αν το κάνω πως μετά επιλέγω τον νέο χάρτη? Επιλέγω απλά Destinator.exe και τρέχει τον νέο χάρτη? Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

 

 

Ευχαριστώ,

 

Οταν λες ακους περιεργα μεσω bluetooth τι εννοεις?καταλαβαινεις τι

λεει ο αλλος η δυσκολευεσαι?επισης το 4306 εχει καλο μικροφωνο?

σε ακουει καθαρα ο αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση Μηνύματος

Μετα την αγορά του 3503 χθές πήρα το 4306. Το destinator πέρασε εξίσου ευκολά. Πολύ καλά απλά το μόνο περίεργο είναι λίγο το ηχείο του που μέσω bluetooth ακούς περίεργα. Λίγο το κακό αφού για αλλο λόγο αγοράστηκε. Γενικά ικανοποιημένος. Τώρα στα σημαντικά. Μέχρι πόσους χάρτες μπορεί να παίξει. Εχω μέσα αυτόν της Ελλάδας αλλά έχω και για Destinator ολης της Ευρώπης. Μέσα στην SD κάνω copy paste τον φάκελο που θέλω? Σβήνω αυτόν της Ελλάδας? Αν το κάνω πως μετά επιλέγω τον νέο χάρτη? Επιλέγω απλά Destinator.exe και τρέχει τον νέο χάρτη? Οποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

 

 

Ευχαριστώ,

Οταν λες ακους περιεργα μεσω bluetooth τι εννοεις?καταλαβαινεις τι

λεει ο αλλος η δυσκολευεσαι?επισης το 4306 εχει καλο μικροφωνο?

σε ακουει καθαρα ο αλλος?

 

 

Κοιτα δεν έχω εμπειρια με αλλα PNA 's αλλα στην αρχη μου φάνηκε περίργο γιατί δεν ακουγα και πολυ καλά. Τώρα όμως το συνήθισα και μου φαίνεται οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια εκδοση του Destinator7 για το RYE4306 και δουλευει αψογα...
Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα αρχίσω με μια "ανασκόπηση" του 4306.

Κατ'αρχήν το θέλω για 90% χρήση με μηχανή και 10% για αυτοκίνητο, οπότε ψάχνοντας για μια λύση να γίνει αδιάβροχο και ταυτόχρονα να σταθεί με σχετική ασφάλεια επάνω στην μηχανή βρήκα αυτό:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=147147

μένει να σιγουρευτώ οτι χωράει..

 

Αυτά που έψαχνα σε ενα gps, ήταν η μεγάλη οθόνη, για να μην δυσκολεύομαι να "διαβάσω" την οθόνη, μεγάλης διάρκειας μπαταρία (8 ώρες λέει ο κατασκευαστής, 2-3 ώρες το πολύ λέω εγω με ανοικτό το φωτισμό) και την δυνατότητα να βάλω Destinator ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα.

 

Σε αυτό το τελευταίο θέλω και μια βοήθεια, καθώς είμαι εντελώς άσχετος..

δέχομαι ευχαρίστως πμ..!

 

Υ.Γ. παρατήρησα οτι μερικές φορές το βύσμα του φορτιστή, δεν κάνει καλή επαφή, οπότε αν δεν εχεις μπαταρία μέσα, σβήνει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αλλά επικοινώνησα με την NGI (destinator) και μου είπαν ότι σε αυτή τη συσκευή δεν μπαίνει το destinator. Μόνο προεγκατεστηένο θα παίξει !!!

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αλλά επικοινώνησα με την NGI (destinator) και μου είπαν ότι σε αυτή τη συσκευή δεν μπαίνει το destinator. Μόνο προεγκατεστηένο θα παίξει !!!

 

:O

 

 

Δεν θελω να ακου χαζα....το τρεχω συνεχεια...

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπαίνει - στο λένε γιατί θέλουν να πουλάνε τις δικές τους συσκευές με το destinator πάνω, που μέχρι να έρθουν τα Vector Master και τα RYE τις είχανε και σε απαράδεκτα υψηλές τιμές... Δες το thread του 3503 και ζήτα εκεί βοήθεια πώς θα περάσεις το Destinator έκδοση για PNA...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι νεος κατοχος της συσκευης και θα ηθελα βοηθεια σχετικα με το destinator7 που το βρισκω και πως το φορτωνω. ευχαριστω...

edit: ολα οκ παιδια... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος RYE 4306 από Κωτσόβολο.

Με Destinator 7 παίζει άψογα και πολύ γρήγορα.

Bluetooth, Εξωτερικά ηχεία ok (δεν δοκίμασα το AV) και all in all ...

συστήνεται ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θα μπορουσα να έχω τις οδηγιες για το πως μπορώ να περάσω αλλους χαρτες στο PNA RYE 4306 π.χ destinator 7, Igo, miomap.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...