Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις το έβγαλα και με το που πάω να συνδεθώ μου βγάζει το εξής:

 

failed to connect to the internet

100

java.io.IOException: APN is not specified

 

ακριβώς.

 

στο storm θέλει apn.

 

Πάλι οφ τοπικ είστε? Το θρεντ λέγεται [ΕΠΙΣΗΜΟ] BlackBerry Bold 9000

Ούτε στο 9500 ούτε στο 8310 ούτε στο 9000 (για το οποίο μιλάμε!!!) δεν θέλουν apn. O opera είναι ΟΚ. Στα υβριδικά μπορεί.

Εδώ μιλάμε για το 9000, πριν απαντήσετε δείτε λίγο πιο πάνω ποιο κινητό είναι. :lol:

Εφόσον ο Γιώργος λέει οτι δουλεύει ρολόι δεν έχουμε παρά να τον πιστέψουμε.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε στο 9500 ούτε στο 8310 ούτε στο 9000 (για το οποίο μιλάμε!!!) δεν θέλουν apn. O opera είναι ΟΚ. Στα υβριδικά μπορεί.

Εδώ μιλάμε για το 9000, πριν απαντήσετε δείτε λίγο πιο πάνω ποιο κινητό είναι. :lol:

Εφόσον ο Γιώργος λέει οτι δουλεύει ρολόι δεν έχουμε παρά να τον πιστέψουμε.

 

τελικά έκανα test connection και δουλεύει μια χαρά χωρίς apn. τώρα συνδέεται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα test connection και δουλεύει μια χαρά χωρίς apn. τώρα συνδέεται κανονικά

Είπα κι εγώ! Όλα τα blackberry είναι ok σε αυτό. Τέλος καλό όλα καλά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ! Όλα τα blackberry είναι ok σε αυτό. Τέλος καλό όλα καλά.

 

καλά δεν ήταν και κάτι τρομερό. εφ όσον δεν χρεωνόμουν...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Αποκρυσταλλώνω τελικά ότι το 9000 είναι το καλύτερο Blackberry αυτή τη στιγμή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Here is why celebs love BlackBerry:

 

1. It’s a status symbol. If you can afford a BlackBerry Bold, you’re immediately richer than 70% of the rest of the world.

 

Απ' το BlackBerryCool.com.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και 2 μερες εγινα κατοχος ενος BB Bold,σημερα ομως βρηκα τοω χρονο να ασχοληθω λιγακι.Επειδη ειναι η πρωτη μου φορα με blackberry,μαλλον θα χρειαστω βοηθεια!!!!!:OΛοιπον καταρχην εγκατεστησα το desktop manager και το εκανα συνχρονισμο με το outlook και περασε τα παντα μια χαρα!!!!!Τωρα σιγα-σιγα θα προσπαθησω να περασω μουσικη-βιντεο & φωτογραφιες πιστευω πως θα το καταφερω.Απο εσας θα ηθελα να μου πειτε μερικα βασικα προγραμματα που θα ηταν απαραιτητα στο ''βατομουρο'' μου και τι πρεπει να κανω σχετικα με υπηρεσιες(απο Τριτη παω στην Vodafone για BIS) αν χρειαζεται καπου να δηλωσω την συσκευη η' να κανω καπου registration για οτιδηποτε!!Σας ευχαριστω!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και 2 μερες εγινα κατοχος ενος BB Bold,σημερα ομως βρηκα τοω χρονο να ασχοληθω λιγακι.Επειδη ειναι η πρωτη μου φορα με blackberry,μαλλον θα χρειαστω βοηθεια!!!!!:OΛοιπον καταρχην εγκατεστησα το desktop manager και το εκανα συνχρονισμο με το outlook και περασε τα παντα μια χαρα!!!!!Τωρα σιγα-σιγα θα προσπαθησω να περασω μουσικη-βιντεο & φωτογραφιες πιστευω πως θα το καταφερω.Απο εσας θα ηθελα να μου πειτε μερικα βασικα προγραμματα που θα ηταν απαραιτητα στο ''βατομουρο'' μου και τι πρεπει να κανω σχετικα με υπηρεσιες(απο Τριτη παω στην Vodafone για BIS) αν χρειαζεται καπου να δηλωσω την συσκευη η' να κανω καπου registration για οτιδηποτε!!Σας ευχαριστω!!!

 

καλορίζικο! καταρχάς κάνε του ένα update ή απο το DM ή με κάποια leaked έκδοση απο το blackberrynews.com (how to θα βρείς στο FAQ). πρίν ξεκινήσεις να κανεις εγκαταστάσεις πρέπει να ενεργοποιήσεις το bis γιατι όλες οι εγκαταστάσεις είναι over the air (OTA). όσο για το τι εφαρμογές μπές στο mobile.blackberry.com (με τον BB browser και identification ως blackberry) υπάρχει και αντίστοιχο thread, στην αρχή έχει πολυ χρήσιμα λινκ, που θα βρείς πολλες εφαρμογες μαζεμένες.

 

οι πιο σημαντικες κατα την γνώμη μου είναι:

facebook

quick pull (κάνει battery pull χωρις να βγαζεις μπαταρία)

viigo (rss)

google mail

msn messenger

opera mini (Ποιο γρηγορος browser απο τον ΒΒ και μπορείς να γράφεις και ελληνικά σε φόρουμ)

google maps

google sync (συγχρονισμος google calendar και επαφών)

berry torch

weatherbug

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνει το Berry Torch?

 

σαν φακός, σου αφήνει το led ανοιχτο και η οθόνη γίνεται άσπρη 100% φωτεινή.

Link to comment
Share on other sites

αν χρειαζεται καπου να δηλωσω την συσκευη η' να κανω καπου registration για οτιδηποτε!!Σας ευχαριστω!!!

 

Συμφωνώ με τα όσα είπε ο hells angel και επιπλέον μπορείς να μπεις στο http://mobileemail.vodafone.gr ώστε να δηλώσεις PIN και ΙΜΕΙ και να σετάρεις τους λογαριασμούς.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για αυτο?

 

BlackBerry Bold 9000 5.0.0.90

OS 5.0.0.90 has been found online for the BlackBerry Bold 9000. It's going to be nice to see 5.0 get rolled out.

 

For install instruction to load any OS on your BB:

 

1. Download desired OS to your PC

2. Install/run OS to PC

3. Delete vendor.xml file. It's located in c:\program files\common files\research in motion\apploader

4. Connect BB to Desktop Manager and it should prompt the upgrade. If not click app loader and that should initialize it.

5. Do not unplug BB during the process. It will take around 30-60 minutes to complete upgrade.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για αυτο?

 

BlackBerry Bold 9000 5.0.0.90

OS 5.0.0.90 has been found online for the BlackBerry Bold 9000. It's going to be nice to see 5.0 get rolled out.

 

For install instruction to load any OS on your BB:

 

1. Download desired OS to your PC

2. Install/run OS to PC

3. Delete vendor.xml file. It's located in c:\program files\common files\research in motion\apploader

4. Connect BB to Desktop Manager and it should prompt the upgrade. If not click app loader and that should initialize it.

5. Do not unplug BB during the process. It will take around 30-60 minutes to complete upgrade.

 

Είναι η beta έκδοση του Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τη με δική σου ευθύνη. Αν κρίνω από τα υβριδικά φυσάει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

την εχει δοκιμασει κανεις?

 

ΕΔΩ θα βρείς αρκετά από έναν τύπο που την δοκίμασε.

 

Όπως και ΕΔΩ.

 

Δεν είναι συμβατά τα περισσότερα applications από αυτά τα reviews που έχω διαβάσει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την παρακάτω ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση του firmware των ΒΒ.

1. Σε κάθε πακέτο upgrade υπάρχει και το κομμάτι του radio, με το οποίο η συσκευή διαχειρίζεται τα ασύρματα ραδιοδίκτυα π.χ gsm/umts, wifi κλπ.

2. Παρατήρησα όμως ότι υπάρχουν πολλές αναβαθμίσεις οι οποίες αναφέρονται στους διάφορους παρόχους.

Πως μπορούμε να ξέρουμε ότι το radio δεν είναι specific για τα διάφορα δίκτυα και είναι ένα σε κάθε περίπτωση;

Αν ισχύει το παραπάνω τότε κάθε καινούργια έκδοση OS θα κάνει για τον καθένα, αφού το radio ή θα είναι το ίδιο ή θα είναι βελτιωμένο σε σχέση με κάθε προγενέστερη έκδοση.

Η πρακτική ερώτηση είναι, υπάρχει περίπτωση να αναβαθμίσουμε και με την αναβάθμιση να δημιουργηθεί πρόβλημα στην επικοινωνία του τηλεφώνου με το δίκτυο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου(4.6.0.266) και εμεινα εντυπωσιασμενος με το οτι ολα τα στοιχεια του outlook τα κρατησε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου(4.6.0.266) και εμεινα εντυπωσιασμενος με το οτι ολα τα στοιχεια του outlook τα κρατησε!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

και οχι μονο! καθε μερα θα βλεπεις και αλλα καλουδια το ΒΒ!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου(4.6.0.266) και εμεινα εντυπωσιασμενος με το οτι ολα τα στοιχεια του outlook τα κρατησε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτή η έκδοση είναι για τη vodafone uk.

Τι δίκτυο έχεις;

Με την αναβάθμιση αλλάζει το θέμα, wallparer κ.λ.π, στην home screen;

Έχω COSMOTE, θα αλλάξει κάτι μετά το upgrade;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβασε τι λεει εδω και θα καταλαβεις!!!Σβηνεις τις ρυθμισεις της εκαστοτε εταιριας!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243313

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση είναι για τη vodafone uk.

Τι δίκτυο έχεις;

Με την αναβάθμιση αλλάζει το θέμα, wallparer κ.λ.π, στην home screen;

Έχω COSMOTE, θα αλλάξει κάτι μετά το upgrade;

 

Δεν παίζει κανένα ρόλο που είναι vodafone UK αρκεί να διαγραφεί το αρχείο vendor.html . Γίνεται backup πριν την εγκατάσταση του νέου OS οπότε ότι είχες στο κινητό σου, θα το έχεις και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κανένα ρόλο που είναι vodafone UK αρκεί να διαγραφεί το αρχείο vendor.html . Γίνεται backup πριν την εγκατάσταση του νέου OS οπότε ότι είχες στο κινητό σου, θα το έχεις και τώρα.

Το backup, πριν την εγκατάσταση του νέου OS, την κάνω εγώ ή γίνεται αυτόματα;

Φαντάζομαι με το restore δεν θα επηρεαστεί το νέο λειτουργικό δηλ. το backup δεν παίρνει αρχεία του λειτουργικού έτσι ώστε με την επαναφορά τους να δημιουργηθεί πρόβλημα.

Αυτό το λέω διότι στα WM, αν περάσουμε νέο λειτουργικό, αναβάθμιση, δεν κάνουμε restore γιατί έτσι επαναφέρουμε παλαιά αρχεία του λειτουργικού και αυτό δημιουργεί πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το backup το κάνεις χειροκίνητα όπως και το restore. Το restore δεν επαναφέρει στοιχεία os! Μη σε νοιάζει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...