Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μόνο εμένα δεν βολεύει καθόλου η εργοστασιακή? Έχω πάρει κάτι silicon αλλά απ' τα jeans δεν βγαίνουν για ΚΑΝΕΝΑ λόγο. χαχα. Πέρα απ' την πλάκα όμως, με έχουν βολέψει αρκετά, αν εξαιρέσει κανείς πως κάνουν το bold να φαίνεται ακόμα πιο... χοντροκομένο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω με αυτό το σκεπτικό την πήρα αλλά δεν άντεξα. Στο κάτω κάτω bold έχεις, δείξ το! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τρία πράγματα και από μένα.

1. Το πίσω καπάκι τρίζει (του έβαλα από τη μέσα μεριά ταινία με χαρτάκι και έτσι κάπως διορθώθηκαν τα πράγματα):wacko:

2. Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μας δίνει το αναλυτικό call log; (χρόνο για εισερχόμενες - εξερχόμενες - σύνολο κ.λ.π.):O

3. Υπάρχει τρόπος να έχουμε κατά την πληκτρολόγιση κειμένων κάποιο είδος Τ9;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω με αυτό το σκεπτικό την πήρα αλλά δεν άντεξα. Στο κάτω κάτω bold έχεις, δείξ το! :lol

 

Δεν έχεις άδικο απ' τη μια, απ την άλλη όμως πάλι, γλιτώνω τριξίματα στα καπάκια, μη βραχεί στα τραπέζια και το κάνει κ λίγο πιο ανθεκτικό. Κι εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει πως να το έχω. Περιμένω να βγεί το Onyx να μου λύσει το πρόβλημα. Χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το εξης προβλημα. Εχω βαλει την 266 απο ενα site το οποιο στο τελος ελεγε vodafone uk. Εμαθα βεβαια οτι δεν εχει καμια σημασια απλα θα επρεπε να σβησω το vendor αρχειο. Το οποιο και εσβησα. Το θεμα μου ειναι οτι ενω το εγκατεστησα σωστα οταν λαμβανω mails δεν αναβοσβηνει το led. Βρηκα καποια ρυθμισει μεσα στο blackberry που ελεγε για led και το εβαλα στο on αλλα δεν αναβοσβηνει τιποτα. Τι μπορει να φταιει;;;; μπορει καποιο τσακαλι να με βοηθησει;;; η εστω να μου πει καποια εκδοση που να λειτουργει σωστα και να γραφει και ελληνικα;;;; pleaseeee helppp!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το εξης προβλημα. Εχω βαλει την 266 απο ενα site το οποιο στο τελος ελεγε vodafone uk. Εμαθα βεβαια οτι δεν εχει καμια σημασια απλα θα επρεπε να σβησω το vendor αρχειο. Το οποιο και εσβησα. Το θεμα μου ειναι οτι ενω το εγκατεστησα σωστα οταν λαμβανω mails δεν αναβοσβηνει το led. Βρηκα καποια ρυθμισει μεσα στο blackberry που ελεγε για led και το εβαλα στο on αλλα δεν αναβοσβηνει τιποτα. Τι μπορει να φταιει;;;; μπορει καποιο τσακαλι να με βοηθησει;;; η εστω να μου πει καποια εκδοση που να λειτουργει σωστα και να γραφει και ελληνικα;;;; pleaseeee helppp!!!!!

 

ξαναπέρασε το os! και θα φτιάξει λογικά. δεν φταίει η έκδοση του λογισμικού που πέρασες. όλες ίδιες είναι, το μόνο που αλλάζει είναι οι γλώσσες

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.

Γνωριζεις αν υπαρχει καποια καινουργια εκδοση που να λειτουργει σωστα φυσικα και να εχει και ελληνικα;;;

Link to comment
Share on other sites

Τρία πράγματα και από μένα.

1. Το πίσω καπάκι τρίζει (του έβαλα από τη μέσα μεριά ταινία με χαρτάκι και έτσι κάπως διορθώθηκαν τα πράγματα):wacko:

2. Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μας δίνει το αναλυτικό call log; (χρόνο για εισερχόμενες - εξερχόμενες - σύνολο κ.λ.π.):O

3. Υπάρχει τρόπος να έχουμε κατά την πληκτρολόγιση κειμένων κάποιο είδος Τ9;

 

1. Όντως τρίζει

2. Ψάξε στο blackberryapps.com.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

@angel1979: τίποτα φίλε μου, ελπίζω να βοήθησα! Δες στο blackberrynews.com στο section με τα ος. Κατέβασε την τελευταία που λέει miltulanguage (όχι Dutch η east Asian) και θα έχει ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...μολις πηρα το BB bold απο την vod και εχω μερικες απορίες:eek:

1. Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το gmail γτ μου δίνει μόνο την επιλογή BB Enteprise Server...:blink::worry:

2. Ανοίγοντας την εφαρμογή google maps δεν βρίσκει δίκτυο(ενώ και 3g και wifi είναι ενεργοποιημενο).

3. Υπάρχει πρόγραμμα gps που να κάνει save τους χάρτες του στην μνήμη;:!:

 

Σας Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...μολις πηρα το BB bold απο την vod και εχω μερικες απορίες:eek:

1. Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το gmail γτ μου δίνει μόνο την επιλογή BB Enteprise Server...:blink::worry:

2. Ανοίγοντας την εφαρμογή google maps δεν βρίσκει δίκτυο(ενώ και 3g και wifi είναι ενεργοποιημενο).

3. Υπάρχει πρόγραμμα gps που να κάνει save τους χάρτες του στην μνήμη;:!:

 

Σας Ευχαριστω...

 

1. μπές στο mobile.google.com

2. έχεις ενεργοποιημένη bis? δοκίμασε ένα battery pull

3. το blackberry maps αυτο κάνει

Link to comment
Share on other sites

BIS ακόμα δεν έχεις, για αυτό δε βγάζει άλλη επιλογή. Όλοι οι χάρτες είναι over the air και ουσιαστικά κρατάει cache.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

....Το ΒΙS πως αλλιώς ενεργοποιείται..; Τώρα είδα πως ενω απο τον browser κανω surf κανονικά(hotspot) το wifi εχει παύλα και οχι τικ...οσο για το bb maps δεν το ειχε η συσκευή και προσπαθώ να το κατεβάσω τωρα!!!
Link to comment
Share on other sites

....Το ΒΙS πως αλλιώς ενεργοποιείται..; Τώρα είδα πως ενω απο τον browser κανω surf κανονικά(hotspot) το wifi εχει παύλα και οχι τικ...οσο για το bb maps δεν το ειχε η συσκευή και προσπαθώ να το κατεβάσω τωρα!!!

 

το bis είναι οι υπηρεσίες της ΒΒ, δηλαδή συμπίεση δεδομένων, real-time emails, browser και ΒΒ maps. μόλις τις ενεργοποιήσεις απο τον πάροχο σου (δεν χρεώνεσαι κάτι παραπάνω απο το υπάρχον πρόγραμμα που έχεις για πλοήγηση, λογικά θα έχεις κάποιο) θα σου εμφανιστούν τα εικονίδια maps και browser και τα γράμματα 3g η gprs θα γίνουν κεφαλαία

Link to comment
Share on other sites

θα το προσπαθήσω!!! Ευχαριστώ για την βοήθεια ειμαι καινούριος στον κόσμο τον BB...!!!!

 

τίποτα φίλε μου και ότι χρειαστείς.. εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακόμα...γτ στο wifi γίνετε αυτο που σ ποσταρα πριν δλδ υπαρχει παυλα και οχι τικ...???

 

δεν ξέρω, αλλά υποθέτω οτι είναι γιατί δεν έχεις bis. ακόμα και με wifi το χρειάζεται η συσκευή για να δουλέψει σωστά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες θέλω να φέρω το εν λόγο κινητό από αμερική και θα ήθελα να ξέρω αν είναι κλειδωμένο. τι πρέπει να δω για να καταλάβω αν ειναι κλειδωμενο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες θέλω να φέρω το εν λόγο κινητό από αμερική και θα ήθελα να ξέρω αν είναι κλειδωμένο. τι πρέπει να δω για να καταλάβω αν ειναι κλειδωμενο?

 

απ ότι διάβασα ο μόνος τρόπος (πριν πάρεις το κινητό στα χέρια σου) είναι να δεις αν έχει πάνω το logo κάποιου παρόχου. βέβαια στο internet υπάρχουν αρκετά site που στο ξεκλειδώνουν, επι πληρωμή βέβαια. η διαδικασία του ξεκλειδώματος είναι απλή πάντως. αν η διαφορά της τιμής είναι μεγάλη και κλειδωμένο να είναι πάρ το, αλλά η έλλειψη εγγύησης σε τέτοια τηλέφωνα είναι τεράστιο ρίσκο

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα της Vodafone και δοκιμάζοντας ένα storm είδα ότι κατά την εισαγωγή κειμένου υπήρχε κάποιο σύστημα συμπλήρωσης της πληκτρολογούμενης λέξης, κάτι σαν Τ9. Αυτό υπάρχει λόγω επιπρόσθετου λογισμικού της Vodafone ή υπάρχει ούτως ή άλλως από την RIM.

Στο bold που έχω όμως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Και ερωτώ, δεν υπάρχει γενικώς στα bolt ή δεν υπάρχει επειδή εγκατέστησα έκδοση firmware για τη Vodafone UK και βγάζοντας την αντίστοιχη για Cosmote;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα της Vodafone και δοκιμάζοντας ένα storm είδα ότι κατά την εισαγωγή κειμένου υπήρχε κάποιο σύστημα συμπλήρωσης της πληκτρολογούμενης λέξης, κάτι σαν Τ9. Αυτό υπάρχει λόγω επιπρόσθετου λογισμικού της Vodafone ή υπάρχει ούτως ή άλλως από την RIM.

Στο bold που έχω όμως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Και ερωτώ, δεν υπάρχει γενικώς στα bolt ή δεν υπάρχει επειδή εγκατέστησα έκδοση firmware για τη Vodafone UK και βγάζοντας την αντίστοιχη για Cosmote;

 

Τ9/Suretype/πως-αλλιώς-τα-λένε δεν έχουν λόγο ύπαρξης σε qwerty keyboards... Αντίθετα για να γλυτώσεις όλα αυτά παίρνεις κινητό με qwerty.

Αν παρόλα αυτά προτιμάς T9 κλπ, τότε παίρνεις το Pearl που είναι και μια σταλιά :)

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Τ9/Suretype/πως-αλλιώς-τα-λένε δεν έχουν λόγο ύπαρξης σε qwerty keyboards...

Αλλιώς, παίρνεις το 81ΧΧ :)

Φυσικά και βοηθούν, π.χ γράφεις τη λέξη 'παρακαλώ' και φτάνοντας στο 'παρ' σου δίνει πρόταση για τη λέξη όπου με ένα μόνο κλικ την περνάει. Άσε που κάνει με αυτό τον τρόπο και ένα είδους ορθογραφικό έλεγχο. Αυτό δεν είναι βοήθεια;

Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ στο wm με πλήρες πληκτρολόγιο.

Όμως δεν απάντησες στο ερωτημά μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και βοηθούν, π.χ γράφεις τη λέξη 'παρακαλώ' και φτάνοντας στο 'παρ' σου δίνει πρόταση για τη λέξη όπου με ένα μόνο κλικ την περνάει. Άσε που κάνει με αυτό τον τρόπο και ένα είδους ορθογραφικό έλεγχο. Αυτό δεν είναι βοήθεια;

Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ στο wm με πλήρες πληκτρολόγιο.

Όμως δεν απάντησες στο ερωτημά μου.

 

Ο ορθογραφικός έλεγχος υπάρχει ήδη στο Bold. Αλλά ακριβώς αυτό που λέει ο eleco, δεν υπάρχει λόγος στο Qwerty να χρησιμοποιείται αυτή η λειτουργία. Αντί για 1,5 δευτερόλεπτο δλδ, να γράφεις τη λέξη σε 1,3?

 

Τέλος πάντων δεν έχει να κάνει σχέση με το OS αλλά με το κινητό. Εμένα στην .266 από Vodafone UK , δεν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...