Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο ρωτησα και εγω! Το εβγαλαν το ΝΟΚΙΑ game? Απο μαγαζι το πηρες η μεταχειρισμενο?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Metaxirismeno einai.To phra me eggihsh kai apodeiksh agoras.Epishs einai anabathmismeno sthn ekdosh 4.03 Den eixe mmc mesa kai agorasa mia 16mb.Pou mporw na brw ayto to nokia game? Kai poso kanei mia 32mb,64mb,kai 128mb mmc? Epishs se esas otan sindete to usb data cable pou periixe to kouti,sas bgazei ena f driver? Tha balw ta xp mallon

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά απο εκεί που το αγόραασες θα έπρεπε να σου δώσει και την 32άρα κάρτα η οπoία περιλαμβάνει και το nokia game μέσα (τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με τα παιχνίδια που κυκλοφορούν για το n-Gage). Τουλάχιστον τα καλώδια σύνδεσης και εξωτερικής εγγραφής καθώς και τα ακουστικά στα έδωσε, έτσι;

 

Πάντως η 16άρα που πήρες δεν σου φτάνει με τίποτα. Απο την στιγμή που δαθέτει στερεοφωνικό mp3player με άψογη ακουστική είναι κρίμα να μην το φορτώσεις mp3. Θα χρειστείς τουλάχιστον μια 128άρα, έτσι και αλλιώς είναι πολύ φθηνές πια.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από mirrorofsorrow

Κανονικά απο εκεί που το αγόραασες θα έπρεπε να σου δώσει και την 32άρα κάρτα η οπoία περιλαμβάνει και το nokia game μέσα (τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με τα παιχνίδια που κυκλοφορούν για το n-Gage). Τουλάχιστον τα καλώδια σύνδεσης και εξωτερικής εγγραφής καθώς και τα ακουστικά στα έδωσε, έτσι;

 

Πάντως η 16άρα που πήρες δεν σου φτάνει με τίποτα. Απο την στιγμή που δαθέτει στερεοφωνικό mp3player με άψογη ακουστική είναι κρίμα να μην το φορτώσεις mp3. Θα χρειστείς τουλάχιστον μια 128άρα, έτσι και αλλιώς είναι πολύ φθηνές πια.

 

Mou dwse ta ekshs: kalwdio sindeshs me pc,akoustika,ena bisma gia na bazw kanonika akoustika,ena kalwdio pou sindeeis th mia akrh se allo eksoteriko hxosisthma kai thn allh akrh sto kinhto.Ayta! Sto germano pou rwthsa mou pe pws mia 128mb mmc kanei 69eurw.Ara analogika mia 32mb tha kanei katw apo 20eurw.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree (20 Απρ. 2004 , 16:58)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Mou dwse ta ekshs: kalwdio sindeshs me pc,akoustika,ena bisma gia na bazw kanonika akoustika,ena kalwdio pou sindeeis th mia akrh se allo eksoteriko hxosisthma kai thn allh akrh sto kinhto.Ayta! Sto germano pou rwthsa mou pe pws mia 128mb mmc kanei 69eurw.Ara analogika mia 32mb tha kanei katw apo 20eurw.

 

στο γερμανο ειναι και λιγο κλεφτες στο πλαισιο εχει γυρω στα 55 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μην πατε στον Γερμανο με οτι εχει σχεση με κινητα ρεεεεε..... Οι ανθρωποι ειναι ασχετοι. Μονο για μπαταριες παω εγω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

Εβαλα το κινητο μου σε προφιλ εκτος συνδεσης και με το που εκανε reboot Ενω ανοιξε κανονικα μου βγαζει σφαλμα συστηματος οτι και να πατησω!!!!!

:O
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Sfetsas

Παιδες ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

Εβαλα το κινητο μου σε προφιλ εκτος συνδεσης και με το που εκανε reboot Ενω ανοιξε κανονικα μου βγαζει σφαλμα συστηματος οτι και να πατησω!!!!!

 

Kanto kamia anabathmish!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ουτε για μπαταριλές κάνει ο γερμανός!!γώ που ήθελα μια για την ψηφιακή μου μου έδωσε ότι να νε!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia provlima.Ksafnika xalase to joystick tou ngage!To piga sto nokia shop,kai ekei mou eipan pws twra einai ok,k oti allaksan memvranes.Kostos 14 euro.Molis to pira,kai meta apo 5 lepta xalase pali:mad: Twra ti na tous kanw? Exw dikaiwma antikatastasis syskeuis?

Link to comment
Share on other sites

Τραβα και πες τα τους! Εγω αυτο θα εκανα! Μην μασας
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (21 Απρ. 2004 , 14:39)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia provlima.Ksafnika xalase to joystick tou ngage!To piga sto nokia shop,kai ekei mou eipan pws twra einai ok,k oti allaksan memvranes.Kostos 14 euro.Molis to pira,kai meta apo 5 lepta xalase pali:mad: Twra ti na tous kanw? Exw dikaiwma antikatastasis syskeuis?

 

Καλά....συγνώμη...Γιατί να πληρώσεις και να μη το καλύψει η εγγύηση;; Κι εμένα έχει αρχίσει να κάνει κάποια ψιλοκόλπα....
Link to comment
Share on other sites

Όταν δημιουργούνται τέτοιου είδους προβλήματα πληρώνεις εσύ τη ζημιά γιατί (όπως υποστηρίζουν οι νοκιοκλαμπάδες) το πρόβλημα δημιουργήθηκε απο την κακή χρήση της συσκευής. Δηλαδή οτι ο mitsos θα πάταγε τουλάχιστον ένα εκατομμύριο φορές την ημέρα το πολυπλήκτρο για να δοκιμάσει την αντοχή του. Τι να πεί κανείς. Δεν είναι μόνο στην ΝΟΚΙΑ αυτό, παντού παρατηρείται.

 

Πιο παλιά μού'χε χαλάσει το πλήκτρο ενεργοποίησης στο 7650 και έτσι και μού'κλεινε το κινητό δεν άνοιγε με τίποτα. Το πάω σ'ένα κλαμπάκι και μου λένε εσύ το χάλασες, γιατί να σε καλύπτει η εγγύηση; Πώς το χάλασα δηλαδή; Ενεργοαπενεργοποιούσα (ωραίες λέξεις, ε; ) την συσκευή για να περνάει η ώρα μου;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Autoi mou eipane pws allaksan tis mevranes:blink: Stekei auto san logikh eksigish?Twra ti na kanw,h plaketa tha thelei 200 euros!Esy ti eixes kanei sto 7650?Na zitisw antikatastash?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To piga simera,kai mou eipan pws gia antikatastash prepei na to steiloun sta kentrika.Kai tha to steiloun aurio...

Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas molis peira to n-gage doro gia thn ginaika mou epano eixe thn karta mnimhs thn 32 mb pou eixe mesa to floboarding syndesa to thl me to pc ki mou to wrike san nea syskeyh { to kalodio to usb pou einai mazi me to thl} pos mporo na engatastiso games ki alla prog me to kalodio ayto ? to pc wlepei to thl san skliro disco . mporo na xrisimopoihso to kalodio ayto me to pc suite? ki pos? den yparxei epilogei sto mt router gia usb mono com 1,2 ki infraret mia wohteia wre paidia akoma to thl mou leei oti den einai egatestimeni karta mnimis ti prepei na kano wima wima gia na do apotelesmata ? eyxaristo perimeno nea oso pio grigara ginetai me analitikes odigies
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο μπορεί, σύμφωνα με την ΝΟΚΙΑ, να χρησιμοποιηθεί μόνο για την μεταφορά mp3. Στην πράξη μπορείς να χρησιμοποιήσεις την θύρα usb και για να μεταφέρεις κάθε είδους αρχεία στην κάρτα μνήμης σου εύκολα και χωρίς να χρειαστεί να την βγάλεις ή την χρήση ενός (έτσι κι αλλιώς απαραίτητου) card reader.

 

Ο υπολογιστή σου δεν μπορεί να δεί το κινητό και τα περιεχόμενά του, οπότε δεν μπορεί και να συνδεθεί μαζί του αλλά ούτε και ανοίξει το pc suite.

 

Για να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή συνδέεις το κινητό με το καλώδιο. Πάιρνεις το πρόγραμμα που θές, το ξεζιπάρεις και το κάνεις αντιγραφή επίκόλληση σε οποιονδήποτα φάκελο θές στην κάρτα. Στη συνέχεις βγάζεις το καλώδιο (πρέπει να το βγάλεις γιατί όσο είναι συνδεμένο απομονώνεται η κάρτα και δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις απο το κινητό και ούτε και να ακούς φυσικά mp3) και με κάποιον explorer πας στον φάκελο που το έβαλες και πατάς άνοιγμα και θα αρχίσει αυτόματα η εγκατάστασή του.

 

Μπορεί το καλώδιο να έχει πολλούς περιορισμούς αλλά, κατα την άποψή μου, είnaι ό,τι καλύτερο υπάρχει στο n-Gage.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από mirrorofsorrow

Το καλώδιο μπορεί, σύμφωνα με την ΝΟΚΙΑ, να χρησιμοποιηθεί μόνο για την μεταφορά mp3. Στην πράξη μπορείς να χρησιμοποιήσεις την θύρα usb και για να μεταφέρεις κάθε είδους αρχεία στην κάρτα μνήμης σου εύκολα και χωρίς να χρειαστεί να την βγάλεις ή την χρήση ενός (έτσι κι αλλιώς απαραίτητου) card reader.

 

Ο υπολογιστή σου δεν μπορεί να δεί το κινητό και τα περιεχόμενά του, οπότε δεν μπορεί και να συνδεθεί μαζί του αλλά ούτε και ανοίξει το pc suite.

 

Για να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή συνδέεις το κινητό με το καλώδιο. Πάιρνεις το πρόγραμμα που θές, το ξεζιπάρεις και το κάνεις αντιγραφή επίκόλληση σε οποιονδήποτα φάκελο θές στην κάρτα. Στη συνέχεις βγάζεις το καλώδιο (πρέπει να το βγάλεις γιατί όσο είναι συνδεμένο απομονώνεται η κάρτα και δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις απο το κινητό και ούτε και να ακούς φυσικά mp3) και με κάποιον explorer πας στον φάκελο που το έβαλες και πατάς άνοιγμα και θα αρχίσει αυτόματα η εγκατάστασή του.

 

Μπορεί το καλώδιο να έχει πολλούς περιορισμούς αλλά, κατα την άποψή μου, είnaι ό,τι καλύτερο υπάρχει στο n-Gage.

 

Kala ola ayta pou les,alla den blepei to pc mou thn karta! Den bgazei f driver! To pc mou,blepei to kinhto,mono mesw audio manager! Otan to sindew,bgainei to onoma ngage,sto audio manager.:(

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πιο παλιά τα windows 98 δεν μου το αναγνώριζε σαν σκληρό με τίποτα. Μετά έβαλα 2000 και μού'κανε νούμερα. Μια το αναγνώριζε, μία όχι και μερικές φορές ενώ ήταν συνδεμένω μού'λεγε συσκευή δεν υπάρχει! Απο τότε που έβαλα τα XP δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Τό'χω δοκιμάσει σε πολλούς υπολογιστές με XP και το αναγνώρισαν όλοι μια χαρά. Αν δεν έχεις ΧΡ και έχεις την δυνατότητα, πέρνατα χωρίς σκέψη.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από mirrorofsorrow

Όταν είχα πιο παλιά τα windows 98 δεν μου το αναγνώριζε σαν σκληρό με τίποτα. Μετά έβαλα 2000 και μού'κανε νούμερα. Μια το αναγνώριζε, μία όχι και μερικές φορές ενώ ήταν συνδεμένω μού'λεγε συσκευή δεν υπάρχει! Απο τότε που έβαλα τα XP δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Τό'χω δοκιμάσει σε πολλούς υπολογιστές με XP και το αναγνώρισαν όλοι μια χαρά. Αν δεν έχεις ΧΡ και έχεις την δυνατότητα, πέρνατα χωρίς σκέψη.

 

Exw ta windows98.se san leitourgiko.Na balw ta xp dhladh? Den xreiazete na antikatasthsw kanena driver? Molis to syndesw tha to dei sa sklhro kateythian? Ta xw ola ta windows se cd's.Skeftomai na balw ta xp pro kala einai?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...