Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garbofan (25 Αύγ. 2004 , 03:37)

 

loipoooon

exw aporia

thelw na svisw tous idi yparxontes sto kinito ixous

alla den svinoun. piga me ton seleq sto z alla mpaaa

tpt

exei kaneis kamia idea?

 

λες τους μιντι,που εχει αρχικα το κινητο???δεν σβινονται.και μην σκαλιζεις το z γιατι στο τελος θα βρεθεις να κανεις κανα φορματ

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα παιδια γιατι εχω προβλημα....μολις πηρα το ngage και εκανα install τον audio manager.παω να βαλω το ngage στη usb και δν το αναγνωριζει.κανω reboot στο pc (χωρις να αποσυνδεσω το ngage) και μου το αναγνωριζει σαν συσκευη(usb mass storage device) αλλα οχι σαν removable disk οπως παλια.το audio manager δν το αναγνωριζει καθολου.ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dante 2004 (27 Αύγ. 2004 , 16:35)

 

μια ερωτησουλα παιδια γιατι εχω προβλημα....μολις πηρα το ngage και εκανα install τον audio manager.παω να βαλω το ngage στη usb και δν το αναγνωριζει.κανω reboot στο pc (χωρις να αποσυνδεσω το ngage) και μου το αναγνωριζει σαν συσκευη(usb mass storage device) αλλα οχι σαν removable disk οπως παλια.το audio manager δν το αναγνωριζει καθολου.ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

kane oti kaneis kai klise to audio manager.pane sto o ipologistis mou kai des an iparxei deuteros skliros enw exeis to n-gage sindedemeno me usb.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο ηταν το προβλημα μου.ενω το εβλεπε ως συσκευη δν το εβλεπε ως δισκο.πηγα λοιπον απτο bios και εβαλα απο το ayto να το αναγνωριζει ως hard disk.το ξανα συνδεσα και λυθηκε το προβλημα.thanks για την απαντηση παντως :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dante 2004 (28 Αύγ. 2004 , 08:59)

 

βασικα αυτο ηταν το προβλημα μου.ενω το εβλεπε ως συσκευη δν το εβλεπε ως δισκο.πηγα λοιπον απτο bios και εβαλα απο το ayto να το αναγνωριζει ως hard disk.το ξανα συνδεσα και λυθηκε το προβλημα.thanks για την απαντηση παντως :D

 

παρακαλώ αν και δεν βοήθησα :)

Αφού όμως λύθηκε επιτυχώς το πρόβλημά σου όλα καλά! :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Munhma apo mirrorofsorrow

 

Το κινητό αναγνωρίζει την κάρτα; Γιατί μετά απο αναβάθμιση, συνήθως, μην πω πάντα, δεν την αναγνωρίζει και πρέπει να γίνει και φορμάτ στην καρτα μνήμης. Κάντης φορμάτ λοιπόν, μπές με έναν file manager και δες αν υπάρχουν φάκελοι εκτός απο το system, κανονικά πρέπει να υπάρχουν, αν όχι δημιούργησε. Πήγαινε στον φάκελο system, πάτησε properties και βάλε την επιλογή hidden στο off. Τώρα πρέπει να στο αναγνωρίζει όταν το συνδέσεις με τον υπολογιστή και να σου εμφανίσει και τον φάκελο system.

 

 

Apantisi

To dokimasa kai otan patao properties exei tis exis epologes!!

readonly off

hidden off

archive on

system off

Otan prospatho na allaxo kapia apo autes mou leei failed to change!!!

Ti allo na kano??

Plzzzz help!!

thodoris
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντάξει. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να είναι στο off τα readonly και hidden. Αν πάλι δεν στην αναγνωρίζει ο υπολογιστής ούτε το κινητό, πρέπει να έχει φάει κόλλημα η κάρτα. Βρες έναν card reader ή μια άλλη συσκευή (ψηφιακή, pda κτλ) και κάντης απο κει φορμάτ. Πολλές φορές το φορμάτ απο το ίδιο το κινητό δεν αρκεί.
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντάξει. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να είναι στο off τα readonly και hidden. Αν πάλι δεν στην αναγνωρίζει ο υπολογιστής ούτε το κινητό, πρέπει να έχει φάει κόλλημα η κάρτα. Βρες έναν card reader ή μια άλλη συσκευή (ψηφιακή, pda κτλ) και κάντης απο κει φορμάτ. Πολλές φορές το φορμάτ απο το ίδιο το κινητό δεν αρκεί.

 

Ενταξει ολα αυτα!!

Αλλα το κολλημα το τρωει απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση!!

Επισης αυτο το κανει σε ολες τις καρτες που βαζω (γνησιες με παιχνιδια)!!

Αξιζει να κανω φορματ στο σονικ ή στο τονυ χοκ???

Για να δω αν φταει τελικα η καρτα!!

Και αν κανω φορματ σε αυτες θα σβησει το εκατερωθεν παιχνιδι??

Κατα την αποψη μου ειμαι μαλλον ενα κλειδωμα της νεας αναβαθμισης!!

Δεν υπαρχει αλλη εξηγηση!!

Περιμενω απαντηση!!

Να σαι καλα!!

thodoris
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 2 Σεπ. 2004 , 16:06)

 

Nokia ships one million N-Gage game decks

 

na ta disekatomiriostisei :p
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fagib2002 ( 3 Σεπ. 2004 , 23:42)

 

Paidia to Asphalt - Urban Gt uparxei sto irc?

 

eimai sxedon sigouros oti akoma den iparxei oute stis apothikes tis nokia!Perimenoune na bgei,na to agorasei kapoios,kai meta me to kalo sto irc gia na mpei stis mmc mas :)
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fagib2002 ( 3 Σεπ. 2004 , 23:42)

 

Paidia to Asphalt - Urban Gt uparxei sto irc?

 

υπομονη χτες το ανακοινωσε η νοκια

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ξαφνικα πριν απο 2 μερες επαψε ο υπολογιστης να μου ανγνωριζει το ngage? :cry: το συνδεω στην usb και ενω το κινητο βγαζει το σηματακι της συνδεσης ο υπολογιστης τιποτα...τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asmodeus ( 7 Σεπ. 2004 , 16:29)

 

ρε παιδια γιατι ξαφνικα πριν απο 2 μερες επαψε ο υπολογιστης να μου ανγνωριζει το ngage? :cry: το συνδεω στην usb και ενω το κινητο βγαζει το σηματακι της συνδεσης ο υπολογιστης τιποτα...τι μπορει να φταιει?

 

to kanei kai mena auto kamia fora alla otan to kse-sindew kai to ksana-sindew to anagnorizei kanonika..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR ( 7 Σεπ. 2004 , 16:32)

 

to kanei kai mena auto kamia fora alla otan to kse-sindew kai to ksana-sindew to anagnorizei kanonika..

 

δυστυχως εμενα δεν μου το αναγνωριζει με ΤΙΠΟΤΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asmodeus ( 7 Σεπ. 2004 , 16:39)

 

δυστυχως εμενα δεν μου το αναγνωριζει με ΤΙΠΟΤΑ

 

Ekanes kati prin na ginei to kako?Kapoio format isws..peirakses kapoio driver...de mporw na skeftw kati allo.Etsi sta ksafnika giati na to kanei..kapoia anavathmisi sto kinito isws?alla kai pali meta apo anavathmisi gia poio logo na to kanei auto.. :confused:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ted ( 8 Σεπ. 2004 , 03:37)

 

kai ego to exo auto to problem pleon..

kai eimai se adiexodo!!

alla to epatha meta apo anabathminsi..

 

meta apo anavathmisi kserw oti i karta mnimis thelei ena format.kane ena format loipon mesa apo to kinito kai meta des an pali eksakolouthei na min sto anagnorizei to pc.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αλλιως κλειδωσαν την επιλογη που βλεπει ο υπολογιστης το N-Gage σαν σκληρο :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos ( 8 Σεπ. 2004 , 13:53)

 

Αλλιως κλειδωσαν την επιλογη για να βλεπει ο υπολογιστης το N-Gage :D

 

mporoun na kanoun kati tetoio?!
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλα νεα!

 

Κυκλοφορησε μια εφαρμογη η οποια επιτρεπει να αλλαξεις τα εικονιδια στο N-Gage! (Πραγματικα εγω τα ειχα βαρεθει!)

 

Λεγεται Freak SysIconz βρισκεται σε εκδοση 0.09 αλλα λειτουργει...! Την εγκατεστησα και με το default theme της εφαρμογης τα εικονιδια εγιναν... πιο παιχνιδιαρικα να το πω... :p Την εφαρμογη την βρηκα στο IRC αλλα κοιταξτε και στο forum του AIVAnet... :rolleyes: Το ακριβες ονομα που την βρηκα ειναι icons_theme_for_n-gage_by_blue_dragon74.rar

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Τα εικονιδια δεν ειναι του QD! Αλλωστε η εφαρμογη δεχετε διαφορα themes τα οποια αλλαζουν τα εικονιδια!

 

Υ.Γ. Η εφαρμογη νομιζω λειτουργει μονο σε N-Gage και 6600... :) Για αλλη μια φορα λοιπον... N-Gage rocks! :cool:

 

Enjoy dudes...! :alien:

 

EDIT Download now that thing from AIVAnet ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...