Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεσει καποιος να φτιαξει τον χαρτη της Καβαλας θα με βοηθησει πολυ. Βασικα οχι εμενα, αλλα ενα φιλαρακι που δεν εχει ιδεα απο αυτα και θελει να του το περασω εγω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το C902 & K850 έχουν το ίδιο πρόβλημα με την οθόνη όταν έχει ήλιο ?

Στο C702 δύσκολα διακρίνεται στον ήλιο (έπρεπε να υπήρχε αυτόματος φωτισμός όπως στο K800/810 και στα κινητά της Nokia).

abacab
Link to comment
Share on other sites

Έχω το c702 εδώ και δύο βδομάδες...Χθες μου χάλασε ξαφνικά το συρρώμενο κάλυμμα της κάμερας...Πηγαίνει πάνω-κάτω και μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί με πηγαίνει συνέχεια στο να βγάλω φωτογραφία/video.Και το έχω μόλις 2 εβδομάδες χωρίς να έχει πέσει,ζοριστεί κτλ.Το αγόρασα από τα καταστήματα Wind.Αν τους το πάω θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το στείλουν για service(1,5 μήνας+)???

 

Πρίν από λίγες ημέρες έβγαλε και το δικό μου πρόβλημα στο συρρώμενο κάλυμμα της κάμερας. Το δικό μου ανοίγει και κλείνει κανονικά απλά δεν δίνει εντολή στην κάμερα να ανοίξει. Και ανοιχτό να το έχεις, όταν πάς από το μενού στην κάμερα σου ζητά να το ανοίξεις, ενώ βλέπεις ότι η κάμερα δουλεύει κανονικά.

 

Άλλα προβλήματα?

Έχει αρχίσει ήδη να φεύγει το χρώμα στις πάνς γωνίες της πρόσοψης, χωρίς να το έχω χτυπήσει κάπου. Σαν φυσική φθορά φαίνεται (αν το είχα κανα χρόνο, αλλά το έχω ούτε μήνα).

Επίσης μερικές φορές το κουμπί # φαίνεται σαν κολημένο. Όταν το πατάς νιόθεις ότι δεν πατιέται αλλά δουλεύει και ανταποκρίνεται κανονικά.

 

Sony Ericsson Service Point here I come....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Πρίν από λίγες ημέρες έβγαλε και το δικό μου πρόβλημα στο συρρώμενο κάλυμμα της κάμερας. Το δικό μου ανοίγει και κλείνει κανονικά απλά δεν δίνει εντολή στην κάμερα να ανοίξει. Και ανοιχτό να το έχεις, όταν πάς από το μενού στην κάμερα σου ζητά να το ανοίξεις, ενώ βλέπεις ότι η κάμερα δουλεύει κανονικά.

 

Άλλα προβλήματα?

Έχει αρχίσει ήδη να φεύγει το χρώμα στις πάνς γωνίες της πρόσοψης, χωρίς να το έχω χτυπήσει κάπου. Σαν φυσική φθορά φαίνεται (αν το είχα κανα χρόνο, αλλά το έχω ούτε μήνα).

Επίσης μερικές φορές το κουμπί # φαίνεται σαν κολημένο. Όταν το πατάς νιόθεις ότι δεν πατιέται αλλά δουλεύει και ανταποκρίνεται κανονικά.

 

Sony Ericsson Service Point here I come....

 

το βάζεις μήπως στις τσεπούλες του παντελονιού σου? κυρίως στην πίσω..?

συνήθως από κάτι τέτοια γίνονται οι φθορές.. ειδικά από σκληρά υφάσματα (π.χ. τζιν)..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά. Διάβασα όλο το topic και με λίγη υπομονή τα κατάφερα!!!!

 

Απλά ακολουθήστε αυτές εδώ τις οδηγίες

 

 

Part A:

First Steps > Google Maps Install in phone.

- Download the app Mobile GMaps and install in phone.

 

Part B:

Download and configure gMapMakers > Configuracion de los mapas.

- Download gMapMaker here http://www.mgmaps.com/gMapMaker-setup.exe

-Enter here http://www.mgmaps.com/create/ and search for the map you want to download an select the area. To select a point click in the map and then click another point until you make a triangle or an square with the selected area.

- To select a Site in the map:

* Zoom Level: From 16 to 16 [maximum zoom available]

* Level of Detail: Fast [you can choose any other option in the map]

* Type of map: Google Roads Maps [you can choose the satellite, and use

a proxy in gMapMaker to be able to download the pictures without being

blocked by Google]

* Be sure to choose the type of map [Maps, Sattelite or Hybrid] That i'll

be important when verify the Mobile Gmaps config.

- Click in generate and it will create a file .map with a name like this:

Map2145687006540.map save this file in the gMapMaker folder, it should be:

C:/Archivos de Programa/gMapMaker

- Once the map download is finished, gMApMaker will generate a folder named

MGMapsCache, transfer the folder to the folder others in your phone.

 

Part C:

Phone Config to access the maps.

- Open Mobile GMaps in the phone, go to Menu/settings/Map Browsing and mark

the options "Stored Maps" and "Offline Mode" in the field "Storage Path"

select a route to save the maps, the same that in part B: Other/MGMapsCache.

- In the option "Memory Cache (Kb)" Type 6536. and save the changes.

- Go to Menu/adjusts/screen. in the option "Coordinate Format" choose the

format (DD.ddddd) and save. Then restart the app.

- Go to "MEnu/Map Types/Not Available" and enable the options "Google Maps"

"Google Satellite" or "Google Hybrid" [according to the option selected before.

Save the changes and go to "MEnu/Maps Type/Yahoo Maps" and disable all the

enabled options, this 3: MAP, SAT, HYB, and save the changes.

- Now to find the map in the phone we need to config Gmaps Mobile to make our

map the initial point of the app, otherwise it opens in another place in the globe.

- In the Pc go to C:\Archivos de programas\gMapMaker inside there is the .map file

identified as Map2145687006540, open it with WordPad, inside of this file you

can find the coordinates of the map.

*Example -23.026693823076034, -47.2412109375. write that coordinates.

- In the phone with Mobile GMaps open, go to Menu/Favorites, cilck in the icon below

Left and choose the option Add, wich have the fields"

* Name: Write the name of the city.

* Latitude: -23.02669 [using the above coordinates]

* Longitude" -47.24121 [using the above coordinates]

* PS: The coordinates should have 5 digits after the dot.

* Type of Map: Choose Google Maps [select Google Sattelite, Hybrud or the downloaded

one.

- Save the changes and restart Mobile Gmaps, go to

 

 

 

Tips:

Data: You can lower the zoom level as much as you want, if you want to download the sat

photos choose "GoogleSat" in MapTileCache, to go lower differents areas in the same

zoom follow this steps, paste the zoom in the C:\GMaps\MGMapsCache\ Folder and download

the area you want, the program will update the files.

Data2: Keep always the same folder in MGMaps to all the .map files and rename it to identify,

in this way google blocks the map downloads of the maps you already have from the proxy.

to avoid this you only need to select the same .map file that you want to block. The app

jump to all the downloaded maps, giving contuinity to the downloads and just download the

maps that google doesn't block and dont download again the ones you already have.

Obervations: In case that you can't visualize the mapz verify the file Cache.conf wich is created

automaticaly along with the maps, this file is inside the folder where you save the

maps inside MGMapsCache

 

 

Ούτε internet ούτε χρεώσεις. Να έχετε ανοιχτό το GPS στο τέλος της δοκιμής έχωντας αναγνωρίσει την θέση σας.

Μερικά path είναι διαφορετικά αλλά με λίγη προσοχή θα το καταφέρετε.

Link to comment
Share on other sites

έκανα αναβάθμιση λογισμικού....

νέα έκδοση..... 1204-9289 R3CA037 080713

και δουλεύει καλά......:)

 

ego exo thn palioterh ekdosh apo authn pou les kai otan phga na to kanoupdate apo to programma ths SE mou eipe oti den ginetai kai oti to thlefono einai hdh enhmeromeno

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα κανονικά από το πρόγραμμα, αλλά δεν είδα καμιά διαφορά εμφανή. Έχω την εντύπωση ότι χαμήλωσε λίγο ο ήχος ΜΡ3 από το εξωτερικό ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ το c702 εδώ και καμιά δεκαριά μέρες.

 

Ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν βγαίνει το καπάκι της μπαταρίας. Για να βάλω

 

για πρώτη φορά την sim και την μπαταρία, δύο άνθρωποι στο service του Πλαίσιο

 

(από όπου το αγόρασα), προσπαθούσαν και τελικά κατάφεραν να το ανοίξουν.

 

Μήπως κάποιος ξέρει να μας πει, ποιά forma διαβάζει για βίντεο ή εάν υπάρχουν κάπου

 

ποιά forma διβάζει για εικόνα, ήχο, video κλπ.

Link to comment
Share on other sites

kαι εγώ την έκανα από το πρόγραμμα, αλλά σε πρώτη φάση δεν είδα διαφορά. Θα σας πω σε λίγες μέρες με περισσότερη χρήση αν διαπιστώσω κάτι

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!πορσπαθησα πολλες φορες να φτιαξω εναν χαρτη της Θεσσαλονικης αλλα δεν μπορω...ας με εξηγησει ποιο καθαρα καποιος ή αν ειναι ευκολο να το φτιξει καποιος κ να το ανεβασει! πλιζζ βοηθεια
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το ετοιμασα το σεταρισα μολισ το δοκιμασο και εξω το ανεβαζω το ετοιμασα με χαρτη θεσσαλονικης
Link to comment
Share on other sites

http://i219.photobucket.com/albums/cc274/carpe__diem/map1greeceolo.png

 

Η διαδικασία είναι πολύ ευκολη...

Μόλις βρώ χρόνο θα σας την εξηγήσω... αλλα και αυτη στα αγγλικά είναι μια χαρά...

Το έχω δοκιμάσει παίζει τέλεια μόλις παίξει...

Αυτό γιατί κάνει 10 χρόνια να πίασει στην αρχή δορυφόρους.... τι να πω....

δεν είμαι σίγουρος γιατί.... Πάντος έχει συμβεί να πίασει αμέσως... αλλά έχει συμβεί να είμαι στο ίδιο μέρος 1 ώρα και να μην πίασει.... πάντως στο αυτοκίνητο όταν πηγαίνω πίανει πάντα....και με σωστή ταχύτητα....

 

Τώρα κατευάζω αυτό το χάρτη της ελλάδος... πηρα και μια 8GB κάρτα απ τα eshop 50κατι euro.... και ελπίζω να χωρέσει όλος θα δείξει....

 

Θα σας τον ανεβάσω οταν είναι έτοιμος....

 

Τα προβλήματα με τα κουμπιά τα έχω και γω...και μερικές φορές κολάει και κλείνει....

Έχει προβλήματα αλλα είναι γ****ο κινητό...!

 

α σε αυτό το χάρτη στο full zoom είσαι κανονικά μες την πόλη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να περάσω κάποια java παιχνίδια που έχω ήδη. Προσπάθησα να βρω κάποια επιλογή από την SonyEricsson Suite αλλά δεν είχε κάτι. Τα έκανα copy στην μνήμη του τηλεφώνου πάλι τίποτα. Σε ένα μήνυμα παραπάνω αναφαίρετε μια τοποθεσία με παιχνίδια αλλά και εκεί προτείνει μέσω wap.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να περάσω κάποια java παιχνίδια που έχω ήδη. Προσπάθησα να βρω κάποια επιλογή από την SonyEricsson Suite αλλά δεν είχε κάτι. Τα έκανα copy στην μνήμη του τηλεφώνου πάλι τίποτα. Σε ένα μήνυμα παραπάνω αναφαίρετε μια τοποθεσία με παιχνίδια αλλά και εκεί προτείνει μέσω wap.

Ευχαριστώ.

στελνεις το αρχειο jar στο κινητο σου.ανα ειναι σωστο το αρχειο τα κανει εγκατασταση μονο του το κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α σε αυτό το χάρτη στο full zoom είσαι κανονικά μες την πόλη...

 

Εννοείς ότι με αυτόν τον χάρτη κάνεις zoom και σου βγάζει τους δρόμους; Γιατί εγώ δεν ασχολήθηκα γιατί νόμιζα ότι αποθηκεύει ό,τι βλέπεις στον χάρτη, και για την Αθήνα νόμιζα ότι χρειάζονταν καμια 500αριά "πλακάκια"...

--------------------------------------------

UPDATE:

Λοιπόν, εγκατέστησα το mgmaps στο τηλέφωνό μου, πείραξα τις ρυθμίσεις όπως λένε οι αγγλικές οδηγίες λίγο πιο πάνω (βασικά αυτοσχεδίασα και λίγο).

Μετά προσπάθησα να κάνω το ίδιο με τον χάρτη που λέει ο xrys πιο πάνω, δηλαδή με όλη την Ελλάδα, και μετά από 15 ώρες μπήκε στο line 2/9 στο zoom 17, δηλαδή υπολογίζω ότι θέλει καμιά βδομάδα για να κατεβάσει όλη την Ελλάδα...

Αντ'αυτού κατέβασα τον χάρτη της Αττικής που δίνει ο thanos25 sto

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2373401#post2373401

και δουλεύει... Δηλαδή με ενεργοποιημένο το GPS (μετά το 20λεπτο που έκανε να συνδεθεί στο σπίτι), βρήκε το σημείο στο οποίο είμαι, αλλά με ζουμ μέχρι 50μ (δηλαδή 16). Για να κάνει search χρειάζεται σύνδεση, και δεν το έχω δοκιμάσει σε κίνηση...

Αν κάποιος άλλος έχει καμιά συμβουλή για περισσότερα, περιμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

φίλε xrys σε ευχαριστώ πολύ....ανυπομονώ να το ανεβάσεις:)!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα καλά με το gmaps.. το μόνο που έχω παράπονο είναι ότι δεν βρίσκω την επιλογή ώστε να είμαι πάντα στο κέντρο της οθόνης, αλλά χρειάζεται να μετακινώ εγώ το Joystick.. μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποιά ρύθμιση πρέπει να αλλάξω? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα καλά με το gmaps.. το μόνο που έχω παράπονο είναι ότι δεν βρίσκω την επιλογή ώστε να είμαι πάντα στο κέντρο της οθόνης, αλλά χρειάζεται να μετακινώ εγώ το Joystick.. μήπως μπορεί κάποιος να μου πει ποιά ρύθμιση πρέπει να αλλάξω? ευχαριστω!!

 

Υπάρχει τέτοια ρύθμιση?Γιατί και εγώ κάθε φορά με το joystick μετακινούμαι και η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο σπαστικό!

 

 

P.S. Καλωσήλθες στο myphone!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα.. το λογικό είναι να υπάρχει... αν δεν είναι μλκια του προγράμματος! τι να σ πω..

 

PS ευχαριστώ!! :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα και καλώς σας βρήκα όλους:)

 

Ενδιαφέρομαι πολυ για το συγκεκριμένο τηλ και μάλλον σήμερα θα το παραγγείλω.

Σε κατάστημα της Wind που ρώτησα, μου είπαν οτι εχει φορτωμένο τον χάρτη Ελλάδος και η χρέωση είναι 0,42€ για καθε είσοδο αν θυμάμαι καλά, ή δωρεάν αν πληρώνουμε τη δυνατότητα απεριοριστου ιντερνετ απο τη Wind :confused:

Ισχύουν αυτά, γιατι απ'οτι διαβασα παραπανω, κατεβάζετε μόνοι σας τους χάρτες.

Μήπως όλα τα παραπανω είναι για την τρίμηνη περίοδο δοκιμής;

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια σε ποιον φάκελο της κάρτας του κινητού τα αντιγράφω; Δοκίμασα στο other όπως έκανα και στο παλιό μου κινητό και δε γίνεται τίποτα.

 

Επίσης όταν το κάνω αναβάθμιση να την βγάλω την κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...