Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς τους εχοντες το τηλ.. Παιδια αξιζει τα χρηματα της η συσκευη? Κανει τιποτα επανεκινησεις και τετοια οπως κάποτε μου'κανε ενα Κ800..? Κυριως μ'ενδιαφερει η ακουστικη του, κατα ποσο δηλ. ακους καθαρα και δυνατα το συνομιλητη σου, και κατα δευτερον το βιντεο. Ειναι ποιοτικο-καθαρο-φωτεινο?

Ευχαριστω πολυ.

Μια χαρά κινητό είναι. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω πρόβλημα με το mgmaps. Εκανα όλες τις ρυθμίσεις αλλα δεν μου δειχνει χαρτη. Ισως εχω κανει καποιο λαθος στο Latitude και Longitude. Δεν εχω πολυκαταλαβει ποια πρεπει να βαλω. Οταν το ανοιξω με wordpad μου βγαζει πολλα απο αυτα. Μπορει να βοηθησει κανενας???

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κινητό είναι. Είμαι αρκετά ευχριστημένος

το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι η οθόνη φαίνεται σβηστή στο ηλιακό φώς, δεν υπάρχει ο ειδικός αισθητήρας ο οποίος θα αναλάβει την αυτόματη αυξομείωση της φωτεινότητάς της, τόσο για τη βελτιστοποίηση της ευκρίνειας, όσο και για την ελαχιστοποίηση της άσκοπης σπατάλης ενέργειας.

abacab
Link to comment
Share on other sites

το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι η οθόνη φαίνεται σβηστή στο ηλιακό φώς, δεν υπάρχει ο ειδικός αισθητήρας ο οποίος θα αναλάβει την αυτόματη αυξομείωση της φωτεινότητάς της, τόσο για τη βελτιστοποίηση της ευκρίνειας, όσο και για την ελαχιστοποίηση της άσκοπης σπατάλης ενέργειας.

+1!!!!!!!!!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

+1!!!!!!!!!

 

γιαυτό πρέπει να βάλεις την φωτεινότητα στο 100% για αν μπορέσεις να βλέπεις την οθόνη, το δύσκολο είναι όταν υπάρχει σκοτεινό θέμα.......

abacab
Link to comment
Share on other sites

γιαυτό πρέπει να βάλεις την φωτεινότητα στο 100% για αν μπορέσεις να βλέπεις την οθόνη, το δύσκολο είναι όταν υπάρχει σκοτεινό θέμα.......

Είναι ήδη στο 100%

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω ακούσει διάφορα, το πάνω μέρος του κινητού (που έχει ασημι χρώμα) τί ειναι μεταλλικό ή βαμμένο πλάστικο?

 

Επίσης εαν ξέρει ή το έχει κανει κανείς,... εαν αγοράσεις κινητό απέξω (ευρώπη) μπορείς μετά να του κάνεις αναβάθμιση και να του περάσεις τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω ακούσει διάφορα, το πάνω μέρος του κινητού (που έχει ασημι χρώμα) τί ειναι μεταλλικό ή βαμμένο πλάστικο?

 

Πλαστικό είναι, το τηλέφωνο δεν έχει μεταλλικά μέρη.

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό είναι, το τηλέφωνο δεν έχει μεταλλικά μέρη.

 

Πλαστικό,το οποίο από ασημί έχει αρχίσει να ξεβάφει σε κάποια σημεία...

Το ίδιο συμβαίνει και με τις πλαινές ασημί γραμμές(δεν ξέρω πως αλλιώς να τις πω) οι οποίες ξεβάφουν και αυτές...

Και αν συμπεριλάβω και το ότι μου χάλασε από τον πρώτο μήνα το κάλλυμα της κάμερας το εν λόγω κινητό...μόνο ανθεκτικό δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο για ενα συγγενη μου αλλα λογω της φυσης της δουλειας του ισως χρειαζεται το φλας να μενει αναμεννο..ξερετε να το δουλευει σαν φακο για 1-3 λεπτα...οπως πχ στο κ770...

καποιος χρηστης μηπως ειναι ευκολο να μας πει αν γινετε?τι λετε αξιζει η αγορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο για ενα συγγενη μου αλλα λογω της φυσης της δουλειας του ισως χρειαζεται το φλας να μενει αναμεννο..ξερετε να το δουλευει σαν φακο για 1-3 λεπτα...οπως πχ στο κ770...

καποιος χρηστης μηπως ειναι ευκολο να μας πει αν γινετε?τι λετε αξιζει η αγορα?

ισως με εφαρμογη να μπορεις να χρησιμοποιεις το flash σαν φακο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα ρωτησα μηπως μπορεις να το κανεις μεσω της καμερας...οι χρηστες θα ξερουν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο για ενα συγγενη μου αλλα λογω της φυσης της δουλειας του ισως χρειαζεται το φλας να μενει αναμεννο..ξερετε να το δουλευει σαν φακο για 1-3 λεπτα...οπως πχ στο κ770...

καποιος χρηστης μηπως ειναι ευκολο να μας πει αν γινετε?τι λετε αξιζει η αγορα?

 

Δουλεύει κανονικά με επιλογή για ένα λεπτό, μόνιμο και SOS (αναβοσβήνει).

Link to comment
Share on other sites

εγω την Τριτη θα εχω στα χερια μου φτηνο θα το αγορασω μονο 48,50 με επιδοτηση μακαρι να μην βρεχει για να δω την εφαρμογη τρακερ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;

 

ειναι μια εφαρμογη που λειτουργει μεσω ιντερνετ κ GPS και οταν τρεχει καποιο ατομο δειχνει την ταχυτητα με την οποια τρεχει στο τελοs σου βγαζει μια καρτελα με μεσω ορο ταχητηταs θερμιδεs που εχασε και την διαδρομη μπορειs να δειs και οταν εισαι σε αυτοκινητο,λεωφοριο κ.α

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια εφαρμογη που λειτουργει μεσω ιντερνετ κ GPS και οταν τρεχει καποιο ατομο δειχνει την ταχυτητα με την οποια τρεχει στο τελοs σου βγαζει μια καρτελα με μεσω ορο ταχητηταs θερμιδεs που εχασε και την διαδρομη μπορειs να δειs και οταν εισαι σε αυτοκινητο,λεωφοριο κ.α

Thnx!

 

Αλλά αφού είναι μέσω net δε νομίζω ότι αξίζει να το κάνεις..

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

όχι..δεν χρεώνεσαι:happy:

 

Εχω κοντά μια βδομάδα το κινητό και έχω τα 2 εξής προβληματάκια:

- Το καπακι της μπαταρίας στην δεξια πλευρά "παίζει" λίγο σαν να μην παταει καλα

-Ειδικά σε εφαρμογες που χρησιμοποιούν το GPS μερικές φορές τρώει σκαλώματα!!

σε σημείο που πρεπει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω.

 

Απλώς θέλω να ξερω αν αντιμετωπιζει κανεις τα ίδια για να κάνω αν χρειαστεί καμια αναβάθμιση λογισμικού η να παω στη Wind να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Πάντως, αν εξεραίσουμε τα παραπάνω είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος με το κινητο. Λίγο αργό όπως ολα τα ericsson στην πλειοψηφία τους αλλά το GPS το γουστάρω πολυ!

Ακόμα το ψάχνω, αλλά με το TrekBuddy αρχίζω να βγάζω άκρη και εχω φτιαξει χάρτες και το λειτουργώ κανονικά!!

 

..αν κάποιος θέλει συμβουλες και οδηγίες μπορώ να βοηθησω για το Trekbuddy. Ειναι σχετικά εύκολο πραγματικα..και ακριβες!!

 

Γεια σου φιλε μου,

Σε παρακαλω πολυ αν μπορεις γιατι εχω απελπιστει παρα πολυ με αυτο το κινητο

βοηθησε με να κανω να δουλευει το gps χωρις να χρεωνομαι

Αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου το προγραμμα αυτο που λες οτι σου δουλευει και χαρτες της Ελλαδας

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !!

 

Γεια και χαρά,

 

Έχω ένα c702 με το αρχικό firmware (R3BA030). . . . . . . . . ..

Το firmware πως το βλεπουμε ??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα...Πρώτη φορα που γράφω στο forum....Περισσότερο σαν παρατηρητής μπαίνω εδώ....

Λοιπόν το αγόρασα και εγώ πριν από 5 μέρες, περισσότερο λόγω gps και τιμής-με αναβάθμιση συσκευής από Wind μου βγήκε 40€...Σάν λειτουργίες πολυ απλό και εύκολο σε σχέση με το KRZR K1 που είχα πριν.Το GPS δουλέυει μια χαρά(Καβάλα) συνδέεται σε 1-2 λεπτα και σε διαδρομές με το αυτοκίνητο πάλι δείχνει ακριβώς το στίγμα.Κανένα απολύτως πρόβλημα.Έχω βάλει και Wind plus non stop οπότε λογικά νομίζω πως δεν θα χρεώνομαι εξτρά για το GPRS που χρησιμοποιεί το google maps,ή μήπως όχι?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα...Πρώτη φορα που γράφω στο forum....Περισσότερο σαν παρατηρητής μπαίνω εδώ....

Λοιπόν το αγόρασα και εγώ πριν από 5 μέρες, περισσότερο λόγω gps και τιμής-με αναβάθμιση συσκευής από Wind μου βγήκε 40€...Σάν λειτουργίες πολυ απλό και εύκολο σε σχέση με το KRZR K1 που είχα πριν.Το GPS δουλέυει μια χαρά(Καβάλα) συνδέεται σε 1-2 λεπτα και σε διαδρομές με το αυτοκίνητο πάλι δείχνει ακριβώς το στίγμα.Κανένα απολύτως πρόβλημα.Έχω βάλει και Wind plus non stop οπότε λογικά νομίζω πως δεν θα χρεώνομαι εξτρά για το GPRS που χρησιμοποιεί το google maps,ή μήπως όχι?

 

Νομίζω πως η Wind τώρα τελευταια εχει κανονικα ογκοχρέωση...

Ψάχτο λίγο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών που μίλησα μου είπαν πως σε wap sites είναι απεριόριστα ενώ αν μπώ σε σελίδες μέσω google, κανονικά στο internet δηλ. τοτε χρεώνομαι.Το google moblie maps είναι wap site οπότε λογικά δεν χρεώνομαι εξτρα.Θα δούμε μόλις έρθει ο λογαριασμός....
Link to comment
Share on other sites

με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών που μίλησα μου είπαν πως σε wap sites είναι απεριόριστα ενώ αν μπώ σε σελίδες μέσω google, κανονικά στο internet δηλ. τοτε χρεώνομαι.Το google moblie maps είναι wap site οπότε λογικά δεν χρεώνομαι εξτρα.Θα δούμε μόλις έρθει ο λογαριασμός....

 

με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών που μίλησα μου είπαν πως σε wap sites είναι απεριόριστα ενώ αν μπώ σε σελίδες μέσω google, κανονικά στο internet δηλ. τοτε χρεώνομαι.Το google moblie maps είναι wap site οπότε λογικά δεν χρεώνομαι εξτρα.Θα δούμε μόλις έρθει ο λογαριασμός....

 

Εγώ πάντως με wind plus non stop δεν χρεώνομαι όταν χρησιμοποιώ εφαρμογές με το GPS!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...