Jump to content

Sony Ericsson Z770i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.Πηρα και εγω σημερα το κινητο και εχω μια ερωτηση.Στις επιλογες δικτυου οταν το εχεις μονο gsm εχει κανονικα σημα,οταν το εχεις gsm and 3g εχει παλι σημα και διπλα στο μετρητη σηματος εχει ενα Η.Τι σημαινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι:

Είναι αργό στην εξερχόμενη κλήση και υστερεί στην απόδοση του Ηχείου:)

geia! Einai aleithia oti exei mapa plhktrologio????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πηρα και εγω σημερα το κινητο και εχω μια ερωτηση.Στις επιλογες δικτυου οταν το εχεις μονο gsm εχει κανονικα σημα,οταν το εχεις gsm and 3g εχει παλι σημα και διπλα στο μετρητη σηματος εχει ενα Η.Τι σημαινει αυτο;

 

HSPA High-Speed Downlink Packet Access Δυνατότητα αποστολής δεδομένων εως και 14.4Mbits/s

 

geia! Einai aleithia oti exei mapa plhktrologio????

 

Εμενα το πληκτρολογιο του μου φαινεται μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ηθελα να ρωτήσω αν το Ζ770i μπορει να κανει και να λάβει Video κλήσεις. Σας παρακαλω απαντηστε, γιατι είναι μεγαλη αναγκη!!!:cry:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτήσω αν το Ζ770i μπορει να κανει και να λάβει Video κλήσεις. Σας παρακαλω απαντηστε, γιατι είναι μεγαλη αναγκη!!!:cry:

 

οχι KnP δεν διαθετει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις σήμερα ενεργοποιήθηκε μια καρτούλα Wind F2G που έχω από φορητότητα. Κλήσεις και μηνύματα δουλεύουν μια χαρά, αλλά μου είναι αδύνατο να λειτουργήσω wap και internet, παρά το ότι έχω ενεργοποιήσει το Wind Plus Non-stop. Δοκίμασα τις χειροκίνητες ρυθμίσεις καθώς η wind δεν έχει αυτόματες για το Z770i, αλλά δεν γινόταν να συνδεθεί. Οι ρυθμίσεις που έβαλα είναι:

 

APN: gwap.b-online.gr

Όνομα χρήστη: wap

Κωδικός πρόσβασης: wap

Αίτημα σύνδεσης: Μη ενεργό

Διεύθυνση IP: ...

Διεύθυνση DNS: ...

Έλεγχος ταυτότητας: Καμία, PAP, CHAP

Συμπίεση δεδομένων: Μη ενεργό

Συμπίεση κεφαλίδων: Μη ενεργό

 

Και στις ρυθμίσεις proxy:

Proxy: Ενεργό

Ίδιες για ολ. διακόμ: Ενεργό

 

Και στον HTTP Proxy:

Όνομα χρήστη:

Κωδικός πρόσβ:

Διεύθυνση proxy: 192.168.200.10

Θύρα: 9401

 

 

Επίσης έβαλα τις αυτόματες ρυθμίσεις για το K800i (αφού έχει το A200 μενού όπως και το Z770i) και όντως είναι οι ίδιες, οπότε δε νομίζω να έχω κάνει κάτι λάθος. Μήπως υπάρχει κάτι που παρέλειψα για το non-stop;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει με ακριβώς αυτές τις ρυθμίσεις. Είτε ήμουν σε χώρο που δεν έπιανε ούτε GPRS σήμα (πολύ πιθανό), είτε δεν είχαν ενεργοποιηθεί ακόμα όλες οι υπηρεσίες (επίσης πιθανό).

 

Να ενημερώσω επίσης ότι οι αυτόματες ρυθμίσεις για το K800i δουλεύουν μια χαρά στο Z770i.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μόλις χθες αγόρασα αυτό το κινητό εκ μέρους του πατέρα μου.

Ήθελε ένα φθηνό, (κάτω από 150 Ευρώ), αναδιπλούμενο, με σχετικά μεγάλη οθόνη και εύχρηστο. Τον ενδιέφερε επίσης η μεγάλη αυτονομία.

Με την ως τώρα ασχολία μαζί του, (ούτε μια μέρα καλά καλά), είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Δεδομένου ότι το πήρα σε προσφορά 130 Ευρώ, νομίζω ότι δύσκολα θα βρει κανείς κάτι αντίστοιχο σε αυτή την τιμή.

Είχα κατά νου και το Nokia 6125 αλλά προτίμησα αυτό, λόγο μεγαλύτερης και καλύτερης οθόνης αλλά και λόγω καλύτερης κάμερας...

Το πληκτρολόγιο για το οποίο έχει γίνει τόσος ντόρος... το βρίσκω πάρα πολύ καλό και εύχρηστο αλλά και εντυπωσιακά στιλάτο!!! (όπως και όλη τη συσκευή φυσικά)

Φαίνεται ότι τα όποια προβλήματα παρουσιάστηκαν κατά την παρουσίαση του κινητού στο myphone, δεν ισχύουν.

Ελπίζω να κρατήσει στον χρόνο...

 

Και μια ερώτηση:

Πως μπορώ να μάθω την έκδοση Firmware του κινητού?

 

E D I T:

Αφήστε, με λίγο περισσότερο ψάξιμο το βρήκα. Στο Service Menu μπαίνεις πατώντας διαδοχικά τα πλήκτρα:

ΔΕΞΙΑ * ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ * ΑΡΙΣΤΕΡΑ *

Εκεί, βρίσκεις κι άλλες πληροφορίες εκτός από το Firmware.

Επίσης, το IMEI της συσκευή, μπορείς εκτός των άλλων να το δεις πατώντας: * # 0 6 *

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...