Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΧΩ ΕΝΑ SAMSUNG G810i KAI ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ.ΕΧΩ ''ΦΑΕΙ'' ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΝU ΚΑΙ ΤΟ MANUAL ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΕΧΩ ΕΝΑ SAMSUNG G810i KAI ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ.ΕΧΩ ''ΦΑΕΙ'' ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΝU ΚΑΙ ΤΟ MANUAL ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?:[/quote

 

Ρυθμισεις>γενικες>προσωπικες ρυθμισεις>κατασταση αναμονης>ενεργη αναμονη,βαζεις το οχι και εισαι ετοιμος.

υπαρχει ηδη 8εμα για το G810i .

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ SAMSUNG G810i KAI ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ.ΕΧΩ ''ΦΑΕΙ'' ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΝU ΚΑΙ ΤΟ MANUAL ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?:[/quote

 

Ρυθμισεις>γενικες>προσωπικες ρυθμισεις>κατασταση αναμονης>ενεργη αναμονη,βαζεις το οχι και εισαι ετοιμος.

υπαρχει ηδη 8εμα για το G810i .

 

thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα κατά λάθος το οποίο δεν κάθεται καλά και μου δημιουργεί προβλήματα. Προσπαθώ να το κάνω απεγκατάσταση , βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να κλείσουν κάποιες εφαρμογές πρώτα, πατάω το ΝΑΙ, κρασάρει και κάνει επανεκκίνηση. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πχ χειροκίνητος για να το αφαιρέσω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι καινούριος κάτοχος του G810. Είναι το πρώτο μου smart phone και είμαι πολύ ικανοποιημένος με όλες του τις λειτουργίες.

Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμα να λειτουργήσω είναι ο ενσωματωμένος web browser.

Αν έχω ορίσει κάποιο Σημείο Πρόσβασης, ο browser κλείνει μόνος του, πριν καν προλάβει να ανοίξει σε κλάσματα δευτερολέπτου, και βγαίνει το μήνυμα " Τέλος εφαρμ.: Web ".

Αν δεν έχω ορίσει Σημείο Πρόσβασης αλλά το έχω αφήσει στο "Ερώτηση πάντα", ανοίγει ο browser, αλλά κλείνει πάλι μόνος του όταν εισάγω μια διεύθυνση και επιλέξω 'Μετάβαση' .

Να σημειώσω ότι με τον Opera δεν έχω κανένα πρόβλημα, μπαίνω στο internet κανονικά. Το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο με τον ενσωματωμένο. :!:

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Κάποια επιπλέον ρύθμιση να χρειάζεται μήπως; ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. :) Μιας και είναι η πρώτη σου επαφή με την πλατφόρμα series 60, καλό είναι να διαβάσεις το S60 3rd Edition Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει πολύ.

 

Για το πρόβλημά σου τώρα, ίσως ευθύνεται κάποια εφαρμογή που πέρασες και δημιουργεί conflict. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο "mirrorofsorrow", υπάρχει conflict.

'Αρχισα να απεγκαθιστώ ένα-ένα τα προγράμματα που είχα εγκαταστήσει και υπεύθυνο τελικά είναι το CorePlayer :mad:, είτε αυτό είναι εγκατεστημένο στο τηλέφωνο είτε στην κάρτα μνήμης.

Χωρίς αυτό, ο browser δουλεύει μια χαρά.

Έπαιξα με τις ρυθμίσεις του, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία...

Είμαι και εγώ νέος χρήστης του Samsung G810 και θα ήθελα να ρωτήσω ..πως κάνω update το λειτουργικό του????ας μου πεί κάποιος σε πμ ή και εδω...δοκίμασα software update απο την νοκια...αλλα δεν το αναγνωρίζει....ας μ πει καποιος.. :P:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς αποκλείεται με software της NOKIA να κάνεις αναβάθμιση σε SAMSUNG.

Η SAMSUNG πρόσφατα νομίζω ενσωμάτωσε στο PC Studio τη δυνατότητα αναβάθμισης firmware, στην 7.7 έκδοση. Όμως αυτή την έκδοση δε την έχει διαθέσιμη για το G810, παρά μόνο για άλλα κινητά, όπως π.χ. το i8510 , όπου έχει βγάλει και καινούριο firmware μάλιστα γι' αυτό.

Η 7.7 δεν ξέρω αν κάνει για το G810, δεν έχω δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς αποκλείεται με software της NOKIA να κάνεις αναβάθμιση σε SAMSUNG.

Η SAMSUNG πρόσφατα νομίζω ενσωμάτωσε στο PC Studio τη δυνατότητα αναβάθμισης firmware, στην 7.7 έκδοση. Όμως αυτή την έκδοση δε την έχει διαθέσιμη για το G810, παρά μόνο για άλλα κινητά, όπως π.χ. το i8510 , όπου έχει βγάλει και καινούριο firmware μάλιστα γι' αυτό.

Η 7.7 δεν ξέρω αν κάνει για το G810, δεν έχω δοκιμάσει...

 

Βασικά έχω το πρόβλημα π είπε και ένα member πιο πριν...όταν βάζω τα ακουστικά μου βγάζει 3 επιλογές επιλέγω και μου βγάζει το σφαλμα "Τέλος εφαρμογής ASYThread - [1000b000" και έβγαλε error και τερμάτισε την εφαρμογή καθώς και μετά απο αυτό πρέπει να βγαλω την μπαταρία για να σβήσει...

να κάνω αναβάθμηση την κάνω μέσω του στούντιο ή μήπως μπορώ αν κάνω κατι άλλο ή δν πρόκειται να φτιαχτεί???? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο και το πιο ασφαλές είναι να το πας σε εξουσιοδοτημένο service.

Αν είσαι Αθήνα θα πας στην Omnitech, Τζώρτζ 26 Πλ. Κάνιγγος.

Θα σου κάνουν αναβάθμιση δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο και το πιο ασφαλές είναι να το πας σε εξουσιοδοτημένο service.

Αν είσαι Αθήνα θα πας στην Omnitech, Τζώρτζ 26 Πλ. Κάνιγγος.

Θα σου κάνουν αναβάθμιση δωρεάν.

 

Καλος..Ευχαριστώ πολύ...καληνύχτα :):D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι καινούριος κάτοχος του G810, αλλά αντιμετωπίζω προβλήματα στις κλήσεις, τα οποία έχουν αναφερθεί ήδη από χρήστες του forum, καθώς περιστασιακά η φωνή μου ακούγεται σαν "συνθεσάιζερ", όπως χαρακτηριστικά έχει ειπωθεί.

 

Για αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού του (η έκδοση που έχω είναι η G810BDHF3 2008-06-19);

 

Έχει νόημα να το στείλω για service;

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω το Nokia 5800 με την επιδότηση των 300 ευρώ μου (το έχω κάνει τάμα να μη δίνω πολλά λεφτά από την τσέπη μου για κινητό), μπαίνω σήμερα στο site της vodafone και..... Samsung g810: €309!!!

 

Τελικά θα το τσιμπήσω μάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ξέρει κάποιος πως είναι η κάμερά του και το φλας σε σχέση με το Ν82;

 

Ευχαριστώ.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
Το σκέφτηκες καλά; :p :D

 

Αν επιτρέπεται ποιο το ύφος της ερώτησης;

Το ρωτάω καθαρά από ενδιαφέρον επειδή σκέφτομαι την εν λόγω πρόταση της Samsung ως την επόμενη συσκευή μου.

Έχοντας πραγματικά αγανακτήσει από τα αμέτρητα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει με το N78 τόσο στο λειτουργικό κομμάτι (ακόμη και με την τελευταία αναβαθμισμένη έκδοση λογισμικού) όσο και με τη μετριότατη ποιότητα κατασκευής, περιμένω τον επόμενο μήνα την επιδότησή μου για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την χειρίστηκα για λίγο και μου άφησε τις χειρότερες εντυπώσεις. Αυτό που μου έκανε τεράστια εντύπωση (αρνητική βέβαια), είναι η τραγική υλοποίηση του feature pack 1 στην συγκεκριμένη συσκευή.

 

Για μένα, οποιοδήποτε featue pack 2 της nokia, ανεξαρτήτως χαρακτηριστικών, είναι πολύ καλύτερη αγορά σε σχέση με το 810. Η samsung δεν τα κατάφερε καθόλου καλά στον τομέα του software.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
Την συσκευή την χειρίστηκα για λίγο και μου άφησε τις χειρότερες εντυπώσεις. Αυτό που μου έκανε τεράστια εντύπωση (αρνητική βέβαια), είναι η τραγική υλοποίηση του feature pack 1 στην συγκεκριμένη συσκευή.

 

Για μένα, οποιοδήποτε featue pack 2 της nokia, ανεξαρτήτως χαρακτηριστικών, είναι πολύ καλύτερη αγορά σε σχέση με το 810. Η samsung δεν τα κατάφερε καθόλου καλά στον τομέα του software.

 

Thanx man.

Να πω την αλήθεια, το κινητό το χρησιμοποιώ ως επί το πλείστον στις πολύ βασικές λειτουργίες του οπότε ίσως να μη με επηρεάσει τόσο το πρόβλημα που περιγράφεις παραπάνω.

Από την ποιότητα κατασκευής / στιβαρότητα της συσκευής; Εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής σχετικά καλή (καλύτερη απο τα περισσότερα N series ) αλλά η στιβαρότητά του ήταν μέτρια (η συσκευή ήταν πολυχρησιμοποιημένη). Από θέμα εμφάνισης πάντως, δεν μου άρεσε καθόλου. Υπερβολικά χοντρή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...