Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ee tote exo ellatomatiki siskeui, den eksigite allios , i apla koroideuomaste, poy tis idate tis kales foto? ektos an exete kani tipota rithmiseis eksidikeymenes. Oso gia to net den ksero alla ego den sindeomai

 

Στο αυτοματο το εχω και εγω, και αν ηταν να κοροιδευω τον κοσμο και να μην βγαζει καλες φωτο θα ειχα πουλησει αυτο και οχι το Ν82 που εδωσα και μεχρι τωρα εβγαζε τις καλυτερες φωτο που ειχα δει απο κινητο και εχει και καλυτερο φλας απο το samsung (του οποιου πιστευω να διορθωσουν σε αναβαθμιση).

Σε περιεργες συνθηκες φωτισμου...δεν παιζεται, σκεψου λοιπον σε κανονικες.........;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το να κοροϊδευόμαστε προφανώς δεν είναι κουβέντα που τιμά κανέναν και δεν έχει και νόημα να γίνεται. Πόσο μάλλον όταν εδώ μπαίνουν άνθρωποι που θέλουν να διαβάσουν μια γνώμη για το αν θα πάρουν η όχι μαι συσκευή για την οποία θα πρέπει να δώσουν κι ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό.

Όσον αφορα τις φωτογραφίες το να διαφέρει η γνώμη κάποιοων για το πόσο καλές φωτό βγάζει ένα τηλ. είναι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά δεν είναι φυσιολογικό ο ένας να τις βρίσκει τέλειες κι ο άλλος άθλιες. Όχι δεν έχω κάνει εξειδικευμένες ρυθμίσεις. Πάντα στο αυτόματο βγάζω.:)

 

 

 

1) Δοκίμασα μέσω wi-fi να κατεβάσω ένα .rar κι έβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται άρα φαντάζομαι έχει να κάνει με την πλατφόρμα.

2) Ότι εφαρμογή μπορείς να εγκαταστήσεις στα S60 μπορείς κι εδώ αλλά με τα γνωστά σφάλματα πιστοποιητικού......;) Δεν έχω βάλει αυτές, όσες όμως, έχω βάλει για S60 είναι οκ.

3) Java εφαρμογές παίζουν κανονικότατα. Wind plus δεν έχω αλλά δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αυτό.

4) Δεν έχω ασχοληθεί.

5) Το wi-fi του είναι μια χαρά. Τώρα δεν ξέρω τι εννοείς σε σχέση με το Ρ1 και δεν το είχα κιόλας!

 

:)

 

ok thanks καταλαβα μπορεις παντος να βαλεις την οπερα 8.60 σε sis να δεις αν κατεβαζει rar?για το wifi ενωω σε εμβελια και σταθεροτητα στη συνδεση

Link to comment
Share on other sites

παιδες ενδιαφερμε και γω για το κινητο και θελω να κανω μερικες ερωτησεις στους κατοχους

1 κατεβαζει αρχεια rar, sis η ειναι οπως τα νοκια s60 που κατεβαζουν μονο ζιπ? και που τα αποθηκευει στην εσωτ η στην καρτα μνημης?

2 εφαρμογες οπως slovoed,mobilex,python παιζουν κανονικα?

3 java εφαρμογες οπως οπερα μινι, gmail τρεχουν με γουιντ πλας?

4 με το gps τι γινετε σε αλλους δουλευει και σε αλους οχι?

και τελος το wifi του πως το βλεπετε σε σχεση με το p1

thanks

 

Κατεβαζω κανονικα ολα τα αρχεια,απλα θες και το δωρεαν x plore για να τα ανοιγεις.τα αποθηκευεις οπου θες.πασης φυσεως εφαρμογες,εφοσον ειναι φτιαγμενες για τη συγκεκριμενη πλατφορμα,δουλευουν εννοειται!γιατι οχι?το gps,αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγιες θα δουλεψει κομπλε.δεν ειναι δυνατον να ειναι τα μισα κινητα ελατωματικα,θελει τον τροπο του,δεν γινεται να το θες και τσαμπε και κρ ακαρισμενο ετοιμο,και να ειναι και πανευκολο!το wi fi μια χαρα το βρισκω,μπαινω ταχυτατα και δε μου εχει κανει ποτε κατι τελοσπαντων

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

ok thanks καταλαβα μπορεις παντος να βαλεις την οπερα 8.60 σε sis να δεις αν κατεβαζει rar?για το wifi ενωω σε εμβελια και σταθεροτητα στη συνδεση

 

Το οπερα μινι χρησιμοποιησε,οχι το μομπαιλ,μονο αν θες να δεις κατι με φλας,θα το δεις με το μπραουζερ του κινητου,που θεωρειται κορυφαιος

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

ee tote exo ellatomatiki siskeui, den eksigite allios , i apla koroideuomaste, poy tis idate tis kales foto? ektos an exete kani tipota rithmiseis eksidikeymenes. Oso gia to net den ksero alla ego den sindeomai

 

Πουλα το...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Πουλα το...

 

Γιατί να το πουλήσει ρε Βάγγελη? Εσυ ήσουν κατενθουσιασμένος και με τη φωτογραφικη και με όλα απ'οτι διαβασα στις 34 σελίδες του forum. Ειλικρινα πάντως εχω προβληματιστεί, ακύρωσα την παραγγελία του N82 λόγω υψηλου SAR και ήμουν έτοιμος να πάρω το G810 αλλά με τόσα προβλήματα που λέτε οτι έχει (GPS εκτός σύνδεσης, φωτογραφικη που πρεπει να βαλεις ειδικές ρυθμισεις και να κναεις το σταβρο σου για να βγει καλη κτλ) δεν ξέρω αν αξιζει να το εμπιστευτώ. Μπορει σας παρακαλώ κανείς να μας δώσει μια υπευθυνη συμβουλη για το αν τελικά λειτουργει φυσιολογικα το GPS και η φωτογραφική?

Επίσης κατι πολυ σημαντικο για όσους το χρησιμοποιύν..απο σήμα πώς πάει??? Μήπως επειδή έχει χαμηλο SAR δεν εχει και καλό σημα???

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πουλήσει ρε Βάγγελη? Εσυ ήσουν κατενθουσιασμένος και με τη φωτογραφικη και με όλα απ'οτι διαβασα στις 34 σελίδες του forum. Ειλικρινα πάντως εχω προβληματιστεί, ακύρωσα την παραγγελία του N82 λόγω υψηλου SAR και ήμουν έτοιμος να πάρω το G810 αλλά με τόσα προβλήματα που λέτε οτι έχει (GPS εκτός σύνδεσης, φωτογραφικη που πρεπει να βαλεις ειδικές ρυθμισεις και να κναεις το σταβρο σου για να βγει καλη κτλ) δεν ξέρω αν αξιζει να το εμπιστευτώ. Μπορει σας παρακαλώ κανείς να μας δώσει μια υπευθυνη συμβουλη για το αν τελικά λειτουργει φυσιολογικα το GPS και η φωτογραφική?

Επίσης κατι πολυ σημαντικο για όσους το χρησιμοποιύν..απο σήμα πώς πάει??? Μήπως επειδή έχει χαμηλο SAR δεν εχει και καλό σημα???

 

Κοίτα αυτές τις 3 φωτογραφίες που έχω επισυνάψει και τα συμπεράσματα δικά σου. Δεν είναι και οι καλύτερες μου που έχω βγάλει αλλά αρκετά καλές πιστέυω. Σε σύκριση με το D900i που είχα παλιά και νοουμένου οτι είναι κινητό εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τώρα αν υπάρχει έξω άλλο κινητό καλύτερο απο αυτό, δεν ξέρω επειδή δεν το έχω ψάξει και πολύ. Και οι ρυθμίσεις δεν είναι και καμιά ολόκληρη ιστορία. Απλά νομίζω εργοστασιακά έρχεται η ευκρίνεια σαν επιλογή "κανονικη" (που είναι και λογικό επειδή χωρίς εξωτερική μνήμη το κινητό θα γεμίσει αρκετά γρήγορα) και απλά εσύ το βάζεις στο "υψηλή". Τα iso και αυτά δεν τα έχω πειράξει μέχρι τώρα.

Για το GPS τελικά δεν είμαι σίγουρος. Στις επόμενες μέρες που θα έχω περισσότερο χρόνο θα το ψάξω περαιτέρω και θα δω τι συμβαίνει.

Για το σήμα επειδή δεν έχω και μιλήσει πολύ δεν μπόρω να εκφέρω γνώμη. Καλά μου φαινέται όμως, φυσικά είμαι και ακριβώς στην μέση μιας μεγαλούπολης οπόταν λογικό είναι να πιάνει καλά. Προσωπική μου γνώμη όμως είναι πως καλύτερα να σου πέσει η γραμμή παρά να σου γίνει το κεφάλι ψητό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γνώμη σου Anthos, εχει την καλοσύνη καποιος άλλος χρήστης που εχει το κινητο περισσότερο καιρό να μας πει την αποψη του? Εκτος του GPS και της φωτογραφικής και για το σήμα που είναι πολυ σημαντικό?
''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πουλήσει ρε Βάγγελη? Εσυ ήσουν κατενθουσιασμένος και με τη φωτογραφικη και με όλα απ'οτι διαβασα στις 34 σελίδες του forum. Ειλικρινα πάντως εχω προβληματιστεί, ακύρωσα την παραγγελία του N82 λόγω υψηλου SAR και ήμουν έτοιμος να πάρω το G810 αλλά με τόσα προβλήματα που λέτε οτι έχει (GPS εκτός σύνδεσης, φωτογραφικη που πρεπει να βαλεις ειδικές ρυθμισεις και να κναεις το σταβρο σου για να βγει καλη κτλ) δεν ξέρω αν αξιζει να το εμπιστευτώ. Μπορει σας παρακαλώ κανείς να μας δώσει μια υπευθυνη συμβουλη για το αν τελικά λειτουργει φυσιολογικα το GPS και η φωτογραφική?

Επίσης κατι πολυ σημαντικο για όσους το χρησιμοποιύν..απο σήμα πώς πάει??? Μήπως επειδή έχει χαμηλο SAR δεν εχει και καλό σημα???

 

Και εξακολουθω να ειμαι ενθουσιασμενος,οποιος νομιζει οτι εχω καμια μετοχη σαμσουνγκ,και τον κοροιδευω,για να παει να το αγορασει,να παει να το πουλησει,δεκαρα δε δινω.τι να σου πω,δεν εχω κανει καμια ρυθμιση στη φωτογραφικη,μια χαρα την κοβω,το gps το παλεψα λιγο αλλα απο τη στιγμη που η διαδικασια εγινε σωστα,ολα κομπλε,το χρησιμοποιω.το σημα,η αληθεια ειναι,πως μαλον ειναι λιγο πιο χαμηλο,σε αμμεση αντιπαραθεση με αλλα,αλλα δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

vagelisda μπορεις να μου πεις τι ακριβως ρυθμισεις εκανες για το gps???

 

Πηγαινε μηνυμα #324

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Έχω το κινητό περίπου ένα μήνα, είμαι μέσος χρήστης κινητού, με τις απαιτήσεις μου σε μια συσκευή κινητού τηλεφώνου, να ικανοποιούνται στη ιδιαίτερα απαπιτητική τηλεφωνική χρήση, στην ευκολία χειρισμού(ο χειρισμός του είναι ίδιος με τα symbian της Nokia), στο χαμηλό SAR (απ την ώρα που έμαθα τι σημαίνει) και περιστασιακά στην φωτογραφική του δυνατότητα.

Έχουν περάσει αρκετές συσκευές, από τα χέρια μου αλλά κρίνω πως το 810 είναι η καλύτερη όλων μέχρι τώρα. Είναι μια καλή στιβαρή συσκευή,με μπαταρία δυνατή ,εύκολο στην εκμάθηση και τον χειρισμό,και οι ημερήσιες φωτογραφίες του είναι αξιοζήλευτες κι ανταγωνίζονται επί ίσοις όροις την 7άρα Canon μου και την άψογη αναλογική olympus.

Σε μιά απλή sd 4άρα που πήρα από Oteshop, έχω βάλει το Garmin 4.20.00 με τον ελληνικό 3/1 mapsource και δουλεύει μια χαρά.Βρίσκει αμέσως δορυφόρους και είναι γρηγορούτσικο.

Δοκίμασα κι έβαλα το Sygic, και παρότι το τοποθέτησα σωστά, δεν μπόρεσε να βρει δορυφόρους και το απεγκατάστησα εφόσον και το garmin είναι καλό, όπως λένε κι άλλοι χρήστες. Σε δρόμο δεν το χρησιμοποίησα αφού εξυπηρετούμε με το GPS του αυτοκινήτου.Προσωπική άποψη πως το Destinator 7 του αυτοκινήτου, είναι καλύτερο, και σίγουρα ασφαλέστερο !!

Επίσης έχω βάλει x-plore 1.2, Officesuite 4.50 κι αρκετές ανάλογες του τηλεφώνου εφαρμογές χωρίς καμία δυσκολία.Σαν συσκευή δεν την έχω φορτώσει και πολύ, και είναι αρκετά γρήγορη.

Με καθημερινή απαιτητική χρήση, δεν έχει κολλήσει καμία φορά και μόνο μια φορά, μου έσβησε? ίσως κι από δικό μου λάθος .

Έχει καλό software για pc και μέσω αυτού έχει αρκετές δυνατότητες.

Μπαίνει αμέσως στο internet με Cosmote wap, (δεν κάνω χρήση όμως,προτιμώ να μπαίνω με το laptop ή σταθερό pc) και μια φορά μπήκα μέσω Wi-Fi για δοκιμή μέσω δικού μου router..Δεν είχα πρόβλημα.Απλή κι εύκολη διαδικασία.

Αυτά τα λίγα για όσους θέλουν μια αντικειμενική γνώμη για το εν λόγω κινητό.

Γιάννης

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με εχουν ρωτησει δυο τρεις,να διευκρινησω,πως οτι εικονιδια εχει το κινητο,σχετικα με προγραμμα πλοηγησης,απο το εργοστασιο,δεν μας χρησιμευουν,μην παιδευεστε τσαμπα,ειναι μονο για το προγραμμα NΑVΙGΟΝ,το οποιο ομως δεν υπαρχει προεγκατεστημενο στα ελληνικα κινητα,και ετσι κι αλλιως δεν εχει λεπτομερεις χαρτες ελλαδας.αν εγκαταστησετε το Gαrmine,που ειναι και το πιο δοκισμενο αυτη τη στιγμη,απλα θα εχετε ενα εικονιδιο στις εφαρμογες,και οτι ρυθμισεις υπαρχουν,θα γινουν μεσα απο το προγραμμα.για οσους δεν συνδεεται,νομιζω πως δεν εχουν ξεκλειδώσει το εσωτερικο gpς,η δεν το εχουν θεσει σαν ενεργο μετα.ενας προχειρος οδηγος ειπαμε στο μηνυμα #324,καντε σωστα αυτα,και μετα βλεπουμε με τις αποριες.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Έχω το κινητό περίπου ένα μήνα, είμαι μέσος χρήστης κινητού, με τις απαιτήσεις μου σε μια συσκευή κινητού τηλεφώνου, να ικανοποιούνται στη ιδιαίτερα απαπιτητική τηλεφωνική χρήση, στην ευκολία χειρισμού(ο χειρισμός του είναι ίδιος με τα symbian της Nokia), στο χαμηλό SAR (απ την ώρα που έμαθα τι σημαίνει) και περιστασιακά στην φωτογραφική του δυνατότητα.

Έχουν περάσει αρκετές συσκευές, από τα χέρια μου αλλά κρίνω πως το 810 είναι η καλύτερη όλων μέχρι τώρα. Είναι μια καλή στιβαρή συσκευή,με μπαταρία δυνατή ,εύκολο στην εκμάθηση και τον χειρισμό,και οι ημερήσιες φωτογραφίες του είναι αξιοζήλευτες κι ανταγωνίζονται επί ίσοις όροις την 7άρα Canon μου και την άψογη αναλογική olympus.

Σε μιά απλή sd 4άρα που πήρα από Oteshop, έχω βάλει το Garmin 4.20.00 με τον ελληνικό 3/1 mapsource και δουλεύει μια χαρά.Βρίσκει αμέσως δορυφόρους και είναι γρηγορούτσικο.

Δοκίμασα κι έβαλα το Sygic, και παρότι το τοποθέτησα σωστά, δεν μπόρεσε να βρει δορυφόρους και το απεγκατάστησα εφόσον και το garmin είναι καλό, όπως λένε κι άλλοι χρήστες. Σε δρόμο δεν το χρησιμοποίησα αφού εξυπηρετούμε με το GPS του αυτοκινήτου.Προσωπική άποψη πως το Destinator 7 του αυτοκινήτου, είναι καλύτερο, και σίγουρα ασφαλέστερο !!

Επίσης έχω βάλει x-plore 1.2, Officesuite 4.50 κι αρκετές ανάλογες του τηλεφώνου εφαρμογές χωρίς καμία δυσκολία.Σαν συσκευή δεν την έχω φορτώσει και πολύ, και είναι αρκετά γρήγορη.

Με καθημερινή απαιτητική χρήση, δεν έχει κολλήσει καμία φορά και μόνο μια φορά, μου έσβησε? ίσως κι από δικό μου λάθος .

Έχει καλό software για pc και μέσω αυτού έχει αρκετές δυνατότητες.

Μπαίνει αμέσως στο internet με Cosmote wap, (δεν κάνω χρήση όμως,προτιμώ να μπαίνω με το laptop ή σταθερό pc) και μια φορά μπήκα μέσω Wi-Fi για δοκιμή μέσω δικού μου router..Δεν είχα πρόβλημα.Απλή κι εύκολη διαδικασία.

Αυτά τα λίγα για όσους θέλουν μια αντικειμενική γνώμη για το εν λόγω κινητό.

Γιάννης

 

Φίλε άλλαξες τίποτα ρυθμίσεις στη φωτογραφική ή κράτησες τις εργοστασιακές? Ρωτάω γιατι απ' ότι διάβασα οι περισσότεροι που ισχυρίζονται ότι βγαζει όντως πολυ καλές φωτογραφίες έχουν αλλάξει κάποιες ρυθμίσεις, απο το σήμα είσαι ευχαριστημένος?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε άλλαξες τίποτα ρυθμίσεις στη φωτογραφική ή κράτησες τις εργοστασιακές? Ρωτάω γιατι απ' ότι διάβασα οι περισσότεροι που ισχυρίζονται ότι βγαζει όντως πολυ καλές φωτογραφίες έχουν αλλάξει κάποιες ρυθμίσεις, απο το σήμα είσαι ευχαριστημένος?

 

"Δεν ισχυριζονται" ΒΓΑΖΕΙ πολυ καλες φωτογραφιες, και αν δεις σε προηγουμενα post εχω βαλει φωτο τραβηγμενες στο τελειως αυτοματο... το μονο που αλλαξα ηταν η ποιοτητα της φωτο που εργοστασιακα ηταν στο "κανονικη" και το εβαλα στο "υψηλη"

Καποια στιγμη ειχα βαλει σαν ρυθμιση την αντιθεση να ειναι στο full αλλα τελικα στο αυτοματο βγαινουν καλυτερες και σκεψου οτι δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε την σταθεροποιηση της εικονας....

Τωρα απο σημα δεν εχει και το καλυτερο αλλα εχει πολλη χαμηλη ακτινοβολια, δεν μου εχει κλεισει ποτε ...οποτε το προτιμω απο το να εχει καλυτερο σημα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

"Δεν ισχυριζονται" ΒΓΑΖΕΙ πολυ καλες φωτογραφιες, και αν δεις σε προηγουμενα post εχω βαλει φωτο τραβηγμενες στο τελειως αυτοματο... το μονο που αλλαξα ηταν η ποιοτητα της φωτο που εργοστασιακα ηταν στο "κανονικη" και το εβαλα στο "υψηλη"

Καποια στιγμη ειχα βαλει σαν ρυθμιση την αντιθεση να ειναι στο full αλλα τελικα στο αυτοματο βγαινουν καλυτερες και σκεψου οτι δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε την σταθεροποιηση της εικονας....

Τωρα απο σημα δεν εχει και το καλυτερο αλλα εχει πολλη χαμηλη ακτινοβολια, δεν μου εχει κλεισει ποτε ομως...οποτε το προτιμω απο το να εχει καλυτερο σημα.

 

Τις είδα τις φωτογρφίες και είναι όντως εντυπωσιακές για κινητό, απλά αν διαβάσεις και κάποια άλλα post πιο πίσω που κράζουν την φωτογραφική του και πρέπει να κάνεις και τόσα πολλά (οσα εχει πει ο vaggelisda και μπραβο στο παιδι για το χρόνο του) για να ενεργοποιήσεις το GPS, έρχεσαι σε σύγχυση ειδικά αν είναι να σκάσεις τόσα λεφτά! Να είναι καλά η επιδότηση του "James".

Ξέρει κανείς αν είναι συμβατό με bluetooth Νοκια BH-800?

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Τις είδα τις φωτογρφίες και είναι όντως εντυπωσιακές για κινητό, απλά αν διαβάσεις και κάποια άλλα post πιο πίσω που κράζουν την φωτογραφική του και πρέπει να κάνεις και τόσα πολλά (οσα εχει πει ο vaggelisda και μπραβο στο παιδι για το χρόνο του) για να ενεργοποιήσεις το GPS, έρχεσαι σε σύγχυση ειδικά αν είναι να σκάσεις τόσα λεφτά! Να είναι καλά η επιδότηση του "James".

Ξέρει κανείς αν είναι συμβατό με bluetooth Νοκια BH-800?

 

Δεν ειναι θεμα του να ενεργοποιησεις το gps γιατι απο οτι καταλαβα δεν εχει προγραμμα πλοηγησης, εγω που του εχω βαλει το garmin δουλευει μια χαρα που σημαινει οτι δεν εχει προβλημα το gps του.

Για να το εγκαταστησεις υπαρχει μια διαδικασια αλλα αυτο επειδη το προγραμμα ειναι "σπασμενο" αν δεν θες να την περασεις το αγοραζεις αυθεντικο....

Για το αλλο που ρωτας δεν γνωριζω αλλα μπορεις να μπεις ιντερνετ και να το ψαξεις....

Οσο για τα λεφτα δεν ειναι και τοσο πολλα σε συγκριση παντα με τα νοκια που εχουν τα ιδια πραγματα και δεν εχουν τοσο καλη κατασκευη. Ενα νοκια με ολα οσα εχει το g810 πρωτη τιμη ειχε 750....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα του να ενεργοποιησεις το gps γιατι απο οτι καταλαβα δεν εχει προγραμμα πλοηγησης, εγω που του εχω βαλει το garmin δουλευει μια χαρα που σημαινει οτι δεν εχει προβλημα το gps του.

Για να το εγκαταστησεις υπαρχει μια διαδικασια αλλα αυτο επειδη το προγραμμα ειναι "σπασμενο" αν δεν θες να την περασεις το αγοραζεις αυθεντικο....

Για το αλλο που ρωτας δεν γνωριζω αλλα μπορεις να μπεις ιντερνετ και να το ψαξεις....

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αυτο που τελικά δεν εχω καταλάβει με το GPS, είναι αν τελικά απλά δουλεύει, δεν ρωτάω αν δουλεύει με καποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπως το Garmin, απλα θέλω να μάθω αν δίνει για παράδειγμα συντεταγμένες για το που βρίσκεσαιή θέλει ρυθμίσεις και γι αυτό? Είναι πολυ σημαντικό για μένα αυτό γιατι εχω την υπηρεσία James και πρέπει να μου δίνει το GPS κινητού συντεταγμένες για να μου κάνουν απο το κέντρο επιχειρήσεων φωνητική καθοδήγηση ή να επέμβουν σε περίπτωση ανάγκης.

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε άλλαξες τίποτα ρυθμίσεις στη φωτογραφική ή κράτησες τις εργοστασιακές? Ρωτάω γιατι απ' ότι διάβασα οι περισσότεροι που ισχυρίζονται ότι βγαζει όντως πολυ καλές φωτογραφίες έχουν αλλάξει κάποιες ρυθμίσεις, απο το σήμα είσαι ευχαριστημένος?

 

Δεν θυμάμαι να άλλαξα κάτι στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής. Παρόλα αυτά τώρα που το κοιτάζω είναι επιλεγμένη η υψηλή ευκρίνεια, ίσως και να το πείραξα,δεν θυμάμαι.

Για σήμα μπορώ να πω, πως στο εξοχικό μου πάντα είχε κάποια δυσκολία η Cosmote.

Δηλαδή εάν με άλλες συσκευές είχα 2-3 γραμμές σήματος, με το G810 είχα μία γραμμή λιγότερη. Δεν έχασε ποτέ το σήμα, αλλά κάποια στιγμή 1 ή 2 φορές ξανακάλεσα κλήση για καλύτερη επικοινωνία.Στην σκέψη όμως της υποπολλαπλάσιας ακτινοβολίας που έχει σαν συσκευή, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που τελικά δεν εχω καταλάβει με το GPS, είναι αν τελικά απλά δουλεύει, δεν ρωτάω αν δουλεύει με καποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπως το Garmin,

 

Oσες φορες προσπαθησα απλως να βρω το σημα δεν τα καταφερα...δεν ξερω μηπως επρεπε να περιμενω παραπανω για να βρει σημα αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω "πως" και "αν" δουλευει χωρις προγραμμα πλοηγησης....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Oσες φορες προσπαθησα απλως να βρω το σημα δεν τα καταφερα...δεν ξερω μηπως επρεπε να περιμενω παραπανω για να βρει σημα αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω "πως" και "αν" δουλευει χωρις προγραμμα πλοηγησης....

 

Μα είναι δυνατόν να έχουν κλειδωμένο το GPS για οποιαδήποτε χρήση? Τι ειναι αυτό? Το GPS δεν είναι μόνο για να βάλεις πρόγραμμα πλοήγησης και θα έπρεπε να λειτουργεί ετσι κι αλλιώς δίνοντας τουλάχιστον τις συντεταγμένες που βρισκόμαστε όταν το έχουμε ανοιχτο! Πολυ μεγαλο μείον της συσκευής αν όντως είναι έτσι!

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Θα τα ξαναπω,αν και εγω τα λεω,εγω τα ακουω,δεκα τυπακια ειμαστε ολοι ολοι,και ρωτατε δυο ερωτησεις συνεχως.το gps ειναι κλειδωμενο,οπως ειναι ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗ,ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ,ειναι ολα κλειδωμενα,χωνεψτε το,επισης η διαδικασια ξεκλειδωματος,δέκτη και χαρτων,δεν ειναι καθολου,μα καθολου δυσκολη,για εναν αρχαριο στην τεχνολογια,οπως εγω ας πουμε,ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΝΟΚΙΑ,καποιες πολυ μικρες λεπτομερειες αλλαζουν,για αυτο και εγραψα τις οδηγιες,οσο πιο κατανοητα μπορω να εκφραστω,απλα πολλοι οπως κι εγω,καποια λεπτομερεια ξεχνουν,μια τελεια,ενα γραμμα κεφαλαιο..κατι,και δε δουλευει.αν εχετε κανει αποτυχημενη προσπαθεια εγκαταστασης καλυτερα να κανετε φορματ μετα,αλλιως μου φαινεται δεν παιζει να δουλεψει περνώντας το απο πανω,δοκιμαστε πρωτα τη διαδικασια λεμε και μετα πειτε αν ειναι δυσκολη,ελεος δλδ,θελετε το γ@μ@το προγραμμα πλοηγησης,δωρεαν και χαρισμα,με ενημερωμενους ελληνικους χαρτες,και αν γινεται να το εγκαταστησει και καποιος τηλεγραφικα.εγω πριν δυο μηνες δεν ηξερα απολυτως τπτ απο ολα αυτα,ουτε τι ειναι symbian,αλλα ξεψαχνισα το φορουμ,πιστεψτε με,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ απορεια,υπαρχει απαντημενη,αλλα και παλι απανταμε οτι ξερουμε,τουλαχιστον,εστω μεσα σε αυτη τη συζητηση,ψαχτε και πιο πριν να δειτε τι λεει,κατανταει βαρετο οποιος μπαινει να ρωταει πως δουλευει το gps και αν ειναι οντως η καμερα φοβερη,τρομερη κτλ

Ύ.γ το gps δε χρεωνεται,παρα μονο στην εκκινηση καποια λεπτα,αν ειναι τσεκαρισμενη η λειτουργια γρηγορης ευρεσης δορυφοσου με τη βοηθεια του δικτυου

Υ.γ2 ρε παιδια,ειναι δυνατον να περιμενετε να δουλεψει χωρις προγραμμα?αν κοτσαρετε μια κεραια gpς στο κομπιουτερ,απλα και μονο επειδη τη διαθετει,λετε να ξεκινησει απο μονο του να σας δειχνει χαρτες και πορειες?

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Υ.γ2 ρε παιδια,ειναι δυνατον να περιμενετε να δουλεψει χωρις προγραμμα?αν κοτσαρετε μια κεραια gpς στο κομπιουτερ,απλα και μονο επειδη τη διαθετει,λετε να ξεκινησει απο μονο του να σας δειχνει χαρτες και πορειες?

 

Πορείες και δρόμους φυσικά και δεν θα δείξει χωρίς πρόγραμμα πλοήγησης. Τις συντεταγμένες όμως για το που είσαι ναι. Αφού υπάρχει ενσωματομένο πρόγραμμα για ειδικά αυτό το σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...