Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Παιχνίδια N-Gage σε όλα τα κινητά Series 60


pentraks
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που δινεις ειναι το ιδιο που ειχα δωσει στην προιγουμενη σελιδα??αν ναι τοτε και εγω τα ιδια εχω βαλει αλλα εχει προβληματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο που δινεις ειναι το ιδιο που ειχα δωσει στην προιγουμενη σελιδα??αν ναι τοτε και εγω τα ιδια εχω βαλει αλλα εχει προβληματα

 

nai einai to idio.3exasa oti itan stin proigoumeni selida.pantos ego den exo kanena problima.trexei mia xara.kalitera den ginete:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή μην εγκαταστήσετε το Glimmerati! Υπάρχει πρόβλημα και μετά την εγκατάσταση χάνεται η δυνατότητα να αναζητήσετε άλλες συσκευές μέσω BT. Ενώ όλοι σας βρίσκουν κανονικά εσείς δε βρίσκεται τίποτα. Την έπαθα και εκεί που έψαχνα να βρω τι παίζει διάβασα ένα post στο ιphone από ένα παιδί που το έπαθε και το πρόβλημα είναι ότι δε διορθώνεται με την απεγκατάσταση του παιχνιδιού χρειάζεται απαραιτήτως reset

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή μην εγκαταστήσετε το Glimmerati! Υπάρχει πρόβλημα και μετά την εγκατάσταση χάνεται η δυνατότητα να αναζητήσετε άλλες συσκευές μέσω BT. Ενώ όλοι σας βρίσκουν κανονικά εσείς δε βρίσκεται τίποτα. Την έπαθα και εκεί που έψαχνα να βρω τι παίζει διάβασα ένα post στο ιphone από ένα παιδί που το έπαθε και το πρόβλημα είναι ότι δε διορθώνεται με την απεγκατάσταση του παιχνιδιού χρειάζεται απαραιτήτως reset

Τι εννοεις reset?

Αν σβησεις κανενα lib δεν διορθωνεται?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις reset?

Αν σβησεις κανενα lib δεν διορθωνεται?

Δυστυχώς τίποτα, αφού ακόμα και να ξεκινήσεις το κινητό χωρίς τη κάρτα μνήμης όπου είναι αποθηκευμένα τα libs αλλά και οι φάκελοι του παιχνιδιού και το fix πάλι δε βρίσκεις κάτι στην αναζήτηση. Πειράζεται κάτι στο σύστημα μάλλον. Τι εννοούν reser δεν έχω καταλάβει κι εγώ αν εννοούν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η format. Εγώ πάντως μιας και είμαι χωρίς ΒΤ εδώ και μια βδομάδα δε προλαβαίνω να μπω σε διαδικασίες με το καλό θα του ρίξω ένα φορματ από βδομάδα να στρώσει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

sovara exei tetoio provlhma to glimerrati?teleutaia kati tetoia emfanise kai mena kathws den evriska to bluetooth tou pc me anazhthsh kai nomiza eftege to bluetooth sto pc kai to xanegkatesthsa ekato fores wspou telika dielusa to pc kai thelei format! allos emfanise auto to provlima?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

sovara exei tetoio provlhma to glimerrati?teleutaia kati tetoia emfanise kai mena kathws den evriska to bluetooth tou pc me anazhthsh kai nomiza eftege to bluetooth sto pc kai to xanegkatesthsa ekato fores wspou telika dielusa to pc kai thelei format! allos emfanise auto to provlima?

Eγώ το έπαθα όταν εγκατέστησα 2-3 παιχνίδια n-gage αλλά δεν ήξερα αν έφταιγε αυτό. Όταν είδα ότι και χωρίς τα libs και χωρίς τη κάρτα μνήμης αγχώθηκα ότι κάτι έπαθε το κινητό αλλά επειδή όλοι με βρίσκουν και μου στέλνουν κανονικά υπέθεσα ότι κάτι εσωτερικό θα φταίει και με φορμάτ θα λυθεί αλλά μεσούσης εξεταστικής το άφησα για την επόμενη βδομάδα. Χθες που μπήκα στο iphone βλέπω ένα μύνημα προσοχή για χρήστες Ν70 και έγραφε ένας φίλος ότι η εγκατάσταση του Glimmerati αχρηστεύει την αναζήτηση συσκευών μέσω ΒΤ. Οποτε άδικα διέλυσες το pc, μα καλά κι εσύ δεν έκανες καμιά δοκιμή να δεις αν βρίσκει άλλες συσκευές;; Εγώ το δοκίμασα με ένα σωρό κινητά για να βεβαιωθώ. Δες εδώ http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=94599

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

me format lunetai twra ?auto mas endiaferei.ama einai kanena lib sth karta mnhmhs to provlima tha paramenei.esena diorthwthhke?

Με φορματ λυνεται.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

me format lunetai twra ?auto mas endiaferei.ama einai kanena lib sth karta mnhmhs to provlima tha paramenei.esena diorthwthhke?

Με φορμάτ προφανώς και θα λύνεται αφού ουσιαστικά το κινητό επιστρέφει στην αρχική κατάσταση όπως το πήρες. Δεν έχω κάνει ακόμα φορμάτ γιατί δεν έχω χρόνο αλλά διάβασα στο iphone ότι λύνεται και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λύνεται και με απλό restore του backup που πιθανόν να έχετε κρατήσει στην κάρτα μνήμης (εννοείται πριν την εγκατάσταση του Glimmerati).

 

Εντωμεταξύ όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια παίζουν κανονικά (και τα καινούργια του BINPDA) με το αρχείο ΝΟΚΙΑFC.DLL στο φάκελο των libs, το δοκίμασα σήμερα, μετά από restore από την κάρτα μνήμης.

 

Πιστεύω ότι δε φτάινε τόσο τα libs (τα οποία εξάλλου έιναι σχεδόν τα ίδια για όλα τα ngage, απλά διαφέρουν σε νεώτερα και παλαιότερα).

 

Εγώ δεν πείραξα libs από τότε που πέρασα παλαιότερα το Xanadu next (ό,τι καινούργιο απλά περνάω το φάκελο του παιχνιδιού στα system\apps) και όλα δουλεύουν ρολόι (εννοείται και το ΒΤ από και προς το κινητό).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

kai ti na ftaiei re paidia?paraxena pramata.ontws me format diorthwthke to provlhma.de xerw twra an tha vlepei to pc vevaia giati thelei kai autos format twra.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

kai ti na ftaiei re paidia?paraxena pramata.ontws me format diorthwthke to provlhma.de xerw twra an tha vlepei to pc vevaia giati thelei kai autos format twra.

 

Γιατί να κάνεις format στο PC ??? Δεν είχε αυτό πρόβλημα, στο ΒΤ του κινητού ήταν η ζημιά. Το PC εγώ δεν το πείραξα καθόλου και όλα τώρα (μετά την επαναφορά από το μπακαπ της κάρτας μνήμης) πάνε μια χαρά όπως και πριν την εγκατάσταση του γκλιμερατι

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

apla nomiza eixe provlhma sto pc kai epeidh meta apo polles epanegkatastaseis emfanize to idio provlhma nomiza eftaige ekeino kai diegrapsa kati arxeia twn windows...
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

kai idou i lista mou pros xrhsh olwn twn happy n70 users tou myphone.isws na mporousa na kanw kapoies veltiwseis alla paideuthka polu auto to kairo na th ftiaxw kai den antexw allo.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

kai idou i lista mou pros xrhsh olwn twn happy n70 users tou myphone.isws na mporousa na kanw kapoies veltiwseis alla paideuthka polu auto to kairo na th ftiaxw kai den antexw allo.

Τέλεια η λίστα σου Άρη απλά μια διορθωσούλα πρόσθεσε στα παιχνίδια που παίζουν κανονικά και με άψογα χρώματα και το Capcom Catan v1.0.28 BiNPDA! Το έχω περασμένο στο κινητό και παίζει μια χαρά!

 

ΥΓ: Νομίζω από το iphone το κατέβασα και το όνομα του είναι capcom[1].catan.v1.0.28.nokia.ngage.*****ed-binpda_185.rar

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

me to nokiafc.dll douleuei e?to eixa dokimasei se mena kai de douleue.tha to dokimasw xana na doume

Ναι, εμένα τρέχει κανονικά πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

gia des ligo sta libs otan to epaixes ti arxeia eixe?mono auta tou paixnidiou i kai alla?

Στα libs είχα ένα σωρό ανάμεσα στα οποία και τα GAMEUTILS.DLL και GAMECOMMS.DLL που παρέχει το παιχνίδι μαζί και είναι απαραίτητα μάλλον για να λειτουργήσει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

fifa 2005 pleon douleuei sto n70!!! apla valte ta duo libs pou exei mesa sto fix pou parathetw.ises douleuei kai se alla s60 modela.try.enjoy!

 

Edited by asymvivastos: Ποσες φορες πρεπει να πουμε οτι δεν επιτρεπεται η επισυναψη αρχειων στο forum;;;;;

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

λεει οτι μπορει να λειτουργουν και αλλα παιχνιδια με αυτα τα libs.αν μπορει κανεις poy exei to game και να βαλει το wwe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...