Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Παιχνίδια N-Gage σε όλα τα κινητά Series 60


pentraks
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file aristotelhs2060 to The_Elder_Scrolls_Travels_Shadowkey_NGAGE-ENGAGE den paizei sto N70 opos les stin lista.to ebala bgazontas ta epikinda libs kai den paizei.oso gia to fix pio pano pou dineis oyte ayto paizei.oso gia to libs pou mpainoyn?sto system/apps i sto system..?:(

 

 

Τα επικίνδυνα libs θα τα βγάλεις από το φάκελο Ε\system\libs αλλά ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. Και αν εγκαθιστάς περισσότερα παιχνίδια ngage, τα ίδια αυτά αρχεία libs θα τα βάλεις στο φάκελο του κάθε παιχνιδιού.

 

Τα αρχεία του φακελου libs μπαίνουν στον φάκελο Ε\system\libs της κάρτας μνήμης (κάνοντας overwrite ε όποια αρχεία εκεί χρειάζεται).

 

Σ' εμένα πάντως το παιχνίδι The_Elder_Scrolls_Travels_Shadowkey_NGAGE-ENGAGE δουλεύει κανονικά (με το ΒΤ ενεργοποιημένο, αλλά χωρίς ήχο μέσα στο παιχνίδι).

 

Noμίζω ότι "το παιχνίδι παίζεται" στο φάκελο Ε\system\libs και στο 1) τι αρχεία έχει μέσα 2) πόσο νέα είναι αυτά τα αρχεία.

 

Αυτό το λέω γιατί με τα libs που δίνει ο φίλος Αριστοτέλης στο fix του Ashen σταματούν να παίζουν κάποια "παλιά" ngage όπως το Xanadu Next και το Catan ενώ αν κρατήσω τα δικά μου libs τα παιχνίδια αυτά παίζουν κανονικά μαζί με τα νεώτερα High Seize, Pathway to Glory και Pathway to Glory II (Ikuza Islands), τα οποία συνεχίζουν να παίζουν με τα νέα libs έτσι κι αλλιώς...

 

Τέλος πάντων.... ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!:D :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oso gia to sims file pan82 as sou leei auto me th plhrh mnhmh otan to xanatrexeis tote apla bgale thn mmc kai xanavalthn kai trexto xwris na theseis kan thema afou th xanavaleis!

 

Αυτό με τη πλήρης μνήμη το γράφει μόνο τη πρώτη φορά μετά κάνω αυτό με τη κάρτα και όταν το ξανατρέχω μου δείχνει απλά την αρχική οθόνη με μια κλεψύδρα που υποτίθετε ότι φορτώνει αλλά δε φορτώνει ποτέ:(

Τεσπα μετά την αναβάθμιση θα το ξαναδοκιμάσω :)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη πλήρης μνήμη το γράφει μόνο τη πρώτη φορά μετά κάνω αυτό με τη κάρτα και όταν το ξανατρέχω μου δείχνει απλά την αρχική οθόνη με μια κλεψύδρα που υποτίθετε ότι φορτώνει αλλά δε φορτώνει ποτέ:(

Τεσπα μετά την αναβάθμιση θα το ξαναδοκιμάσω :)

 

Ισως όντως να παίζει ρόλο η αναβάθμιση. Εγώ στο Ν70 έχω περασμένη την τελευταία (18-11-2005) και μου τρέχει με τον τρόπο που έχει αναφερθεί πιο πάνω :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

kalhespera paidia kai kales giortes!! lete to ashen na paizei kanonika kai se nokia 7610 me to fix pou lete?!!

 

 

aposo exw dei mia ereuna pou ekana sto iphone paizei. twra an deis kai auth th lista pou den thn ekana egw alla th vrhka kai einai gia 7610 leei oti de paizei.alla einai palia kai gia os7 exoun bgei apo tote pou bghke h lista polla fixes.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη πλήρης μνήμη το γράφει μόνο τη πρώτη φορά μετά κάνω αυτό με τη κάρτα και όταν το ξανατρέχω μου δείχνει απλά την αρχική οθόνη με μια κλεψύδρα που υποτίθετε ότι φορτώνει αλλά δε φορτώνει ποτέ:(

Τεσπα μετά την αναβάθμιση θα το ξαναδοκιμάσω :)

 

 

apoti vlepw pantws siga siga epalhtheuomai.kai mena etsi ginetai file diavase kala tis odhgies.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

nickvog eixes apoluto dikio gia to sims.kai oi odhgies sou gia to pws nanoixei epishs oloswstes. epanalavmavw loipon

 

1) katevazete The_Sims_Bustin_Out_RETAIL_NGAGE-ENGAGE kai pernate to fakelo system sthn mmc me mmc reader

2) patate afairesh kartas mnhmhs kai kleisimo olwn twn efarmogwn

3) bazete thn karta

4) anoigete to sims kai akoute mono hxo

5) pathste to plhktro tou menu gia multitasking

6) epilexte to tilefwno

7) xana plhktro menu

8) epilexte to sims kai idou to apotelesma!

 

screenshots sims ngage apo n70!

 

 

egw exw brei etoimo to sims apo to i-phone giati na kanoume diskola pragmata ? :)

re paidia egw pisteuw pos to swsto einai na bazoume oloi ta paixnidia pou exoume kai apla na leme ti xriazete na ginei gia na doulepsoun ( *****arisma etc) .

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές το "sims" εννοείς το NGAGE παιχνίδι "The Sims Bustin Out" ???

 

Aν όντως αυτό λες δώσε μας ένα λινκ από το i-phone να το κατεβάσουμε και μεις και να πάψουμε να κάνουμε το παραπάνω κόλπο.

 

Πάντως εγώ νομίζω ότι εννοείς το SIMS 2 που είναι JAVA παιχνίδι (και φυσικά καμμία σχέση με το πιο πάνω NGAGE) και αυτό το λέω γιατί το i-phone το επισκέπτομαι συχνά και δεν έχω δει κάτι τέτοιο που λες (αν μιλάς βέβαια περί του NGAGE sims....)

 

Φιλικά...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

nickvog an milas gia mena fusika ennow to sims bustin out tou ngage.allwste to topic einai paixnidia ngage se alla series60 kinhta.ta java ennoeitai oti paizoun:)
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

nickvog an milas gia mena fusika ennow to sims bustin out tou ngage.allwste to topic einai paixnidia ngage se alla series60 kinhta.ta java ennoeitai oti paizoun:)

 

Mιλάω για τον φίλο kikler που λέει ότι έχει βρει το παιχνίδι "sims" στο i-phone.org και το τρέχει χωρίς να χρειαστεί να καταφύγει στο κόλπο που έχω προτείνει....

 

Επαναλαμβάνω αν έχει καταφέρει να τρέχει το ngage "sims busting out" χωρίς την διαδικασία που περιέγραψα στην προηγούμενη σελίδα.... είναι πέραν του δέοντος καλοδεχούμενος να μας δώσει λεπτομέρειες :rolleyes:

 

 

P.S. Και ένα UPDATE στον τρόπο που πρότεινα για να τρέχει κανείς το παιχνίδι...

Δεν χρειάζεται να βγάζετε και να βάζετε την κάρτα μνήμης.... ΑΡΚΕΙ να ανοίγετε καλά το πορτάκι μέχρι να βγάλει μήνυμα για την έξοδο της κάρτας και μετά απλά να το κλείνετε ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά λίστα για παιχνίδια που είναι συμβατά με το 6680 υπάρχει?

για δες ΕΔΩ :)

Link to comment
Share on other sites

where i can find the ngage installer to install the ngage games

You can find blzinstapp in the first group in my signature

 

(http://groups.yahoo.com/group/Jim87/files/Emulators%20for%20nokia%206600/)

 

You must register in order to download it.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα το sims που εχεται πει ποιο πισω(απο i-phone)το ανοιγω και μενει και κολαειστην κλεψιδρα ουε αρχειζει με ηχο ουτε τιπτα αλλο.δοκιμασα και το κολπο που βγαζεις την mmc και παλι τιποτα
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ποια ειναι η διαφορα μεταξυ Asphalt,κ Asphalt 2?γιατι το κατεβασα απο διαφορα site το περασα στο κινητο κ το ενα γραφει Asphalt κ το αλλο Asphalt 2.βεβαια μονο το ενα παιζει απλα ρωταω ενημερωτικα.κ επισης να ρωτησω για το ashen κ το fix που υπαρχει οτι ναι μεν διαβασα τις προηγουμενες απαντησεις αλλα παλι δεν καταλαβα που πανε τα αρχεια που υπαρχουν χυμα μες στο φακελο,τα εβαλα στα libs αλλα τιποτα,τωρα τα χω πεταξει χυμα μες στο system αλλα παλι τιποτα!!μηπως ειμαι :blink:
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους ..

*** Εχω Ν70 και έχω κατεβαση το GAME απο i-phone ****

Η απορία μου είναι για το GAME Rally Pro Contest... Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν κάποιος το έχει είναι όλες οι πίστες ενεργοποιημένες ? αν ΝΑΙ τότε με ποιό τρόπο γίνεται αυτό ? . Γίνεται καπως ιδιαίτερα το install ή απλά με το sis .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

μου φενεται οτι το rally pro δεν παιζει στο Ν70,παντως εγκατεστησε το sis κ προσπαθησε να περνας τους χρονους που ζηταει,υπαρχει κ μια εκδοση που οι πιστες ειναι ξεκληδωμενες αλλα δυστυχως δεν την εχω:O
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

μου φενεται οτι το rally pro δεν παιζει στο Ν70,παντως εγκατεστησε το sis κ προσπαθησε να περνας τους χρονους που ζηταει,υπαρχει κ μια εκδοση που οι πιστες ειναι ξεκληδωμενες αλλα δυστυχως δεν την εχω:O

ok - se euxaristo poli .kales giortes

Link to comment
Share on other sites

an lete gia to rally pro contest fusika kai paizei giati iparxei eidikh ekdosh gia to n70.mh rotate gia mh ngage game sto topic auto omws re guys.oso gia na xekleidwseis oles tis pistes arkei na antikatasthseis ena save.dat sto fakelo tou paixnidiou me ena pou kikloforei.egw allwste to xw termatisei kai ta xw xekleidwsei ola sto n70.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

P.S. Και ένα UPDATE στον τρόπο που πρότεινα για να τρέχει κανείς το παιχνίδι...

Δεν χρειάζεται να βγάζετε και να βάζετε την κάρτα μνήμης.... ΑΡΚΕΙ να ανοίγετε καλά το πορτάκι μέχρι να βγάλει μήνυμα για την έξοδο της κάρτας και μετά απλά να το κλείνετε ;)

 

Δηλαδή όποιος δεν έχει hot swap έχει φάει πόρτα έτσι?:confused: Εγώ για να βγάλω την mmc πρέπει να βγάλω και τη μπαταρία...Αλλά δεν πιστεύω να παίξει έτσι :p

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα save για το Asphalt?

Εκανα φορματ το τηλεφωνο και μου σβηστηκαν τα data .

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

το aspalt 2 εχει βγει και μαλιστα εχουν βγαλει και κρακεντ δειτε:h**p://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=88992&highlight=Asphalt+Urban

τι πρεπει να κανουμε ομως για να λειτουργισει??μεσα στο zip εχει 2 αρχεια.και το παιχνιδι ειναι χωρισμενο σε 5 κομματια και μεσα στο zip του παιχνιδιου εχει κατι data id game id που μενουν ξεμπαρκα.οποιος καταφερει να το λειτουργισει ας πει πως το εκανε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...