Jump to content

[Off-topic] Nέος υπολογιστής: Σύνθεση, προτάσεις, αγορές, ερωτήσεις


mol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδες.εχω ενα προβλημα με τον desktop και χρειαζομαι την βοηθεια σας.

καταρχην ειναι:pentium 4,2,4ghz,256 ram ddr-333mhz.windows xp home edition.

το προβλημα ειναι οτι η μνημη χτυπαει κατι 70-90%,με απτελεσμα να κολλαει απιστευτα το pc.λε γω τωρα:αν παρω μια μνημη ram στα 256 θα κανει δουλεια?ή να παρω 512?μηπως να παρω αλλες 2 των 256 και να εχω συνολο 256x3=768mb?

τι λετε?να εχω 2x256 ή να εχω 256+512?

thanx για τις απαντησεις;)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο ολα αυτα:p

 

Βγαζεις/πετας/πουλας/δανειζεις την 256 στα 333 και παιρνεις 2x512 στα 400 (σιγουρεψου οτι το mobo υποστηριζει 400αρες μνημες) και εισαι αρχοντας.

 

Αλχημειες τυπου 256+512 δεν τις προτεινω. Ουτε 2x256 γιατι τη σημερον ημερα 512 ειναι πολυ λιγα:)

Link to comment
Share on other sites

πως θα σιγουρευτω οτι υποστηριζει η μητρικη 400αρεσ?βασικα δεν εχω βρει πουθενα στα 333 και σκεφτομουν να παρω 400αρες.επειδη δεν εχω αρκετα χρηματα λεω να παρω μια 512 στην αρχη και να την εχω μαζι με την 256 και αργοτερα να βγαλω την 256 και να παρω αλλη μια 512.να το κανω ή μπα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να διαβασεις το manual ή να μπεις στο site της μητρικης σου για να δεις τα τεχνικα χαρακτηριστικα. Λογικα υποστηριζει αλλα για να εισαι καλυμενος στο λεω.

 

Στο ξαναλεω, δεν ειμαι υπερ της σαλατας:D Οχι οτι ειναι κακο αλλα προτιμω ομοια πραγματα να εχω στο pc. Αν θες να βαλεις τωρα 256+512 (με διαφορετικες συχνοτητες) μπορεις να βαλεις.:)

 

εγω λεω να βαλω αλλα φοβαμαι μην υπαρξει προβλημα.δεν εχω ξανακανει αλλαγη hardware στον υπολογιστη μου και το ψιλοφοβαμαι.οχι μην χαλασω κατι,απλα μην δημιουργηθει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα επειδη ειναι διαφορετικες συχνοτητες.

σε ευχαριστω πολυ.τελικα υποστηριζει 400αρες.και μεχρι 3 γιγα.θα παρω μια 512 και μετα συνεχιζω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...