Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ!!!

ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...ΚΑΝΕΝΑ LINK?

thanx

 

εχεις pm

 

η τελευταια εκδοση sygic ειναι αυτη που εχω στο φακελο η 7.52.328mcgaider.ο τελευταιος (ή καλυτερα πιο αναλυτικος χαρτης )ειναι ο 2008Q1 που εχω στο φακελο αλλα δουλευει μεχρι και και την 7.199 εκδοση του φακελου.αν θες να εχεις την τελευταια εκδοση και δεν σε ενδιαφερει ο τοσο αναλυτικος χαρτης κατεβασε τον μικρο χαρτη που εχω στο φακελο ή τον pak format που ανεβασα σημερα.αν βαλεις αυτον βαλε και το pak format wcl.

 

Φίλε aristotelis είμαι στη γερμανία για το Πάσχα και πέρασα τον χάρτη Γερμανίας που έχεις στα αρχεία σου και με την έκδοση 7κάτι (αυτή που δουλεύει χωρίς προβλήματα), δε συνεργάζεται μάλλον... Ενώ βλέπει το χάρτη μέσω του all maps, όταν πάω να επιλέξω διεύθυνση με πετάει έξω το πρόγραμμα και όταν πιάνει δορυφόρο μου δείχνει απλά το βελάκι. Δε δείχνει δρόμο. Υπάρχει άλλος χάρτης Γερμανίας..?

 

Ετοιμος κατεβασε το χαρτη Γερμανιας που ειναι σε pak format δηλαδη συμβατος με την τελευταια εκδοση mcgaider.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χίλια συγνώμη αν γίνομαι pain in the *** αλλά μήπως μπορεί κάποιος να με pm λέγοντας μου από που μπορώ να κατεβάσω το sygic και πώς το κάνω sign, ή να με παραπέμψει στα κατάλληλα post? συγνώμη αλλά πραγματικά δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλα τα post γιατι πρέπει να ταξιδέψω... :O:O:)

 

Εχεις pm ;)

 

Πως απενεργοποιω το GPS στο sygic?(τουλαχιστον μεχρι τωρα βρισκω καλυτερο το garmin.θα δουμε.....)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γεωγραφική Κάλυψη

 

NaviGreece 2008.02

 

Ο νέος χάρτης της CREATIVE IMAGE είναι γεγονός!!!.

 

Μετά από εξαντλητικές προσπάθειες αρκετών μηνών ετοιμάσαμε για τους χρήστες μας το update της χαρτογραφικής μας βάσης που πλέον καλύπτει τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών χρηστών.

 

Δώσαμε ιδιαίτερο βάρος στην ποιοτική αναβάθμιση του χάρτη και προστέθηκαν πάρα πολλές πόλεις και πρωτεύουσες νομών με πλήρη κυκλοφορικά δεδομένα (*).

 

Η κάλυψη πλέον της Αττικής ξεπερνά το 97% ενώ στο επόμενο update θα αγγίξει το 100% ενώ καθημερινά ενημερώνονται οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις όλων οι Δήμων και Κοινοτήτων της Αττικής και της Θεσσαλονίκης.

 

 

 

Πιο συγκεκριμένα ο νέος χάρτης NaviGreece 2008.02 καλύπτει συνολικά:

 

1) 276.000 χλμ. πλοηγήσιμου οδικού δικτύου,

 

2) 565 Δήμους και Κοινότητες από τους οποίους 209 με πλήρη κυκλοφοριακά δεδομένα (*) (αρίθμηση, - μονοδρομήσεις - ονοματολογία),

 

3) Αναλυτική πλοήγηση σε 13.400 πόλεις, χωριά και οικισμούς,

 

4) Πάνω από 90.000 σημεία ενδιαφέροντος.

 

5) Πλήρη κάλυψη (>97%) για 27 νομούς της Ελλάδας και για όλα τα Ελληνικά νησιά,

 

6) Πάνω από 68% της συνολικής οδικής κάλυψης της Ελλάδας,

 

7) Γεωγραφική κάλυψη του 97,5% του πληθυσμού της.

 

8) Off road διαδρομές σε 17 νομούς.

 

:D

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τον έχουμε? Με ποιά έκδοση του προγράμματος είναι συμβατός?? Με ενδιαφέρει άμεσα γιατί είναι πιό γρήγορος από το garmin. Στείλτε pm.
Link to comment
Share on other sites

Great news ibiza2003! :D

Άντε να ξαναβάλουμε μπροστά το Sygic, γιατί σε ταχύτητα μενού είναι πολύ μπροστά από το Garmin. Το μόνο που έλειπε ήταν ένας πραγματικά ανταγωνιστικός χάρτης για τη χώρα μας. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την καινούργια έκδοση του McGuider αλλά ο χάρτης σε format .pak είναι με λατινικούς χαρακτήρες και αυτό δεν μου αρέσει ιδιαίτερα,ας δούμε πότε θα βγει με ελληνικούς χαρακτήρες...

Καλή Ανάσταση σε όλους:)

Link to comment
Share on other sites

Great news ibiza2003! :D

Άντε να ξαναβάλουμε μπροστά το Sygic, γιατί σε ταχύτητα μενού είναι πολύ μπροστά από το Garmin. Το μόνο που έλειπε ήταν ένας πραγματικά ανταγωνιστικός χάρτης για τη χώρα μας. :)

 

den einai mono nea....:D:grin:

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε pak format αυτος ο χαρτης?ή θα παραμεινουμε με την παλια εκδοση.αναμενουμε μεγεθος χαρτη.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τι καλος βρε παιδια?:(

Εχω γκαρμιν και σιγκικ ταυτοχρονα,και το δευτερο υστερει παρασαγκας σε τοποθεσιες,δρομους:mad:

Στην κινετα ας πουμε δεν εχει ουτε ενα δρομο το σιγκικ!:cry:

Και μιλαμε για 45 χιλ απο Αθηνα:lol:

Δεν ξερω στην χρηση GPS που δεν εχω στο 6120c,αλλα τι αλλαζει?

Εμφανιζονται δρομοι λογω GPS:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Τι καλος βρε παιδια?:(

Εχω γκαρμιν και σιγκικ ταυτοχρονα,και το δευτερο υστερει παρασαγκας σε τοποθεσιες,δρομους:mad:

Στην κινετα ας πουμε δεν εχει ουτε ενα δρομο το σιγκικ!:cry:

Και μιλαμε για 45 χιλ απο Αθηνα:lol:

Δεν ξερω στην χρηση GPS που δεν εχω στο 6120c,αλλα τι αλλαζει?

Εμφανιζονται δρομοι λογω GPS:lol:

 

ο χαρτης που ειναι ..... που ειναι ο χαρτης οεοοοο ...που ειναι ο χαρτης οεοοοο....που ειναι ο χαρτης οεοοοο ...που ειναι ο χαρτης οεοοοο ...AEK ole ole ole ole------- καλο πασχα σε ολους !!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Καλό Πάσχα σε Ολους μας.

Ο χάρτης των 56 ΜΒ είναι με ελληνικούς χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ψαχνετε

 

ανεβηκε στο φακελο.καταλογος sygic maps.με την 7.199 δουλευει μια χαρα οπως και ο προηγουμενος.εχει Ελληνικους χαρακτηρες.με την νεα εκδοση δε δουλευει.γιατι δε βγαινει σε μορφη συμβατη με την νεα εκδοση δε το καταλαβαινω..

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Καλό Πάσχα σε Ολους μας.

Ο χάρτης των 56 ΜΒ είναι με ελληνικούς χαρακτήρες?

 

ΑΛΗΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ!

 

Ναι ειναι.:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα με υγεια,Χριστος Ανεστη.Ευχαριστουμε για το update του χαρτη θα τον δοκιμασουμε.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά. Ευχαριστώ για τα update. Κατεβάζω και δοκιμάζω σήμερα μόλις μπορέσω με την παλιά έκδοση.

 

Ερώτηση: περνάμε πάνω από τα παλιά αρχεία τα αρχεία του νέου χάρτη στο φάκελο MAPS/GRC όπως και το αρχείο NaviGreece_2008.02.mlm ??

Link to comment
Share on other sites

 

ανεβηκε στο φακελο.καταλογος sygic maps.με την 7.199 δουλευει μια χαρα οπως και ο προηγουμενος.εχει Ελληνικους χαρακτηρες.με την νεα εκδοση δε δουλευει.γιατι δε βγαινει σε μορφη συμβατη με την νεα εκδοση δε το καταλαβαινω..

 

----------------

 

KALO PASXA SE OLOUS.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

NaviGreece 2008 Q2

 

ανεβηκε στο φακελο.καταλογος sygic maps.με την 7.199 δουλευει μια χαρα οπως και ο προηγουμενος.εχει Ελληνικους χαρακτηρες.με την νεα εκδοση δε δουλευει.γιατι δε βγαινει σε μορφη συμβατη με την νεα εκδοση δε το καταλαβαινω..

 

Προσπάθησα να ανοίξω το pak αρχείο με Winrar για να δω συντελεστές αλλά δε γινόταν,στα file extensions είδα ότι το pak ειναι archive like zip κλπ. αλλά μπα....

στη συνέχεια έβαλα όλα τα αρχεία του N******** 2008 σε ένα καινούριο rar το οποίο μετονόμασα μετά σε ***.pak το μετέφερα στην κάρτα και έτρεξε με την νέα έκδοση αλλά μόνο πρασινάδα είχε,πάντως δεν το απέρριψε σαν μη έγκυρο αρχείο χάρτη.Τι να πω......:confused:

Link to comment
Share on other sites

XRONIA POLLA SE OLOUS

 

tha parakalousa,na gini ligo pio diakritika olo afto,blepo oti etrekses na to baleis k sto gnosto magazaki,k gw iksera na to kano,alla den to kana,giati aragie;;eimoun apo tous protos pou to eixa k to mono pou ekana itan na enimeroso esas,dld ta paidia aftou tou forum dioti htan AKYKLOFORITO akomi,as perimenoume ligo prin to dosoume fora partida.

kalo einai se otidipote na kratame ligo ta proskimata.

 

KALO PASXA SE OLOUS.

 

αν υπαρχει προβλημα πες μου να τον μετακινησω... εκανα το Post μου πιο διακριτικο.κανε και την παραθεση σου..Sorry αν δημιουργησα προβλημα..

 

Προσπάθησα να ανοίξω το pak αρχείο με Winrar για να δω συντελεστές αλλά δε γινόταν,στα file extensions είδα ότι το pak ειναι archive like zip κλπ. αλλά μπα....

στη συνέχεια έβαλα όλα τα αρχεία του Navigreece 2008 σε ένα καινούριο rar το οποίο μετονόμασα μετά σε grc.pak το μετέφερα στην κάρτα και έτρεξε με την νέα έκδοση αλλά μόνο πρασινάδα είχε,πάντως δεν το απέρριψε σαν μη έγκυρο αρχείο χάρτη.Τι να πω......:confused:

 

δεν ειναι αρχειο winrar το pak.rostropol κανε και εσυ τροποποιηση το Post σου να μη φαινεται το ονομα του χαρτη

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά. Ευχαριστώ για τα update. Κατεβάζω και δοκιμάζω σήμερα μόλις μπορέσω με την παλιά έκδοση.

 

Ερώτηση: περνάμε πάνω από τα παλιά αρχεία τα αρχεία του νέου χάρτη στο φάκελο MAPS/GRC όπως και το αρχείο NaviGreece_2008.02.mlm ??

 

Καμιά βοήθεια?

Με τα poi που είναι ήδη εγκατεστημένα τι γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επικόληση μόνο των νεώτερων αρχείων και έτσι κράτησα τα poi που είχα φορτώσει ήδη. 'Ανοιξε, φόρτωσε τον χάρτη, βρήκε δορυφόρους σε 1 λεπτό (στο μπαλκόνι του σπιτιού) και λειτουργεί κανονικά. Θα το δοκιμάσω και στην πλοήγηση.!

Ευχαριστώ.

---

Ψαχνοντας στο internet είδα ότι υπάρχει έκδοση του προγράμματος για PC σε XP (ver. 7.50.229, map ver. 7.54).

Δεν ξέρω αν υπάρχει νεότερη έκδοση. Την κατέβασα (αλλά από άλλο ΗΥ και δεν θυμάμαι το σχετικό link. Την εγκατέστησα στο PC αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τους χάρτες. Το interface είναι το ίδιο με του κινητού. Ποιους δέχεται και με ποιους δουλεύει.

Ξέρει κανείς κάτι ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...