Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α συγνωμη τοτε το εχω ηδη απενεργοποιημενο νασαι καλα νομιζα οτι μιασ και το ειχα βγαλει για το νοκια μαπσ επρπε να κανω το ιδιο και για το συτζικ. συγνωμη ρε παιδια για την αναστατωση ναστε ολοι καλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ligo akoma kai ta katafera :D

lipon perasa to programa , ekana reg sto rossiko site ...

ala exw to e3is provlima

otan paw edo : http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5084

pou ine to topic gia na paroume ton kodiko den me vgazi pou8ena mu grafi

" Тема не указан(-а). Если вы пришли по правильной ссылке, пожалуйста, сообщите администрации о нерабочей ссылке. " αυτο λεει "θέμα όχι ukazan(- α). Εάν φθάσατε σύμφωνα με τη σωστή αναφορά, εάν παρακαλώ, εσείς θα εκθέσετε τη διοίκηση για τη μη εργάσιμο αναφορά "

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Φίλε LuckyStriker, το σωστό λινκ για το θέμα που κάνουμε ποστ για να ζητήσουμε τον κωδικό μας, είναι το εξής

 

http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5980

Link to comment
Share on other sites

ligo akoma kai ta katafera :D

lipon perasa to programa , ekana reg sto rossiko site ...

ala exw to e3is provlima

otan paw edo : http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5084

pou ine to topic gia na paroume ton kodiko den me vgazi pou8ena mu grafi

Στην αρχική σελίδα του ρώσικου site λέει τέρμα κάτω...: "international forum" και αμέσως από κάτω "serial request" (στα αγγλικά βεβαίως).

Κάνεις κλικ εκεί και... τσακ! Είσαι στο σωστό σημείο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και παλιλιγες αποριες

 

πρωτα απολα να πω οτι το ιντερφεις του ειναι τελειο

 

παω σημερα στο φροντιστηριο

 

ηθελα απλα να μου δειχνει που βρισκομαι και που κινουμαι δεν του εβαλα να μου δειξει πως να παω καπου. παρολα αυτα εκεινο εδιχνε κατι κοκκινες μαρκαρισμενες διαδρομες και συνεχως επελεγε αλλους δρομους λες και εγω του ειχα πει οτι θελω να παω καπου. ενω δεν του ειχα πει

 

δεν υπαρχει επιλογη απλα να δειχνει το που βρισκομαι καθε φορα οποως στο νοκια μαπς?

 

στο γθρισμο εβρεχε. το ειχα βαλει να με οδηγησει σπιτι μου

οποτε αλλαζα διαδρομη ειχε ταχυτατο επανυπολογισμο της διαδρομης. ομως ρε παιδια υπαρχει αποκλιση. πρωτα πχ περναω μια στροφη και μετα μου λεει να στριψω μιλαμε για 3-4 σεκοντ διαφορα.

αυτο το προβλημα το κανει μη λειτουργικο ρε ****το το προγραμμα

μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση? που το φτιαχνει αυτο ?εχει σε αλλους σας καθυστερηση?

ειναι σα να μη νεχει καλο σημα gps και να βρισκομαι πιο πισω αποτι ειμαι πραγματικα

 

εχεις εχετε καθυστερηση?

 

 

σε ενα αλλο θρεντ διαβασα αυτο

 

 

 

 

 

Μάλλον έβαλες τον μεγάλο χάρτη των 51 ΜΒ(φάκελος GRC) μέσα με όλα τα .upi μέσα(με ελληνική περιγραφή) και το POI.rar(κατα λάθος είναι εκεί),αν τα διαγράψεις θα δουλεύει σωστά και σβέλτα-δοκίμασε το.

Τα .upi αυτά επιβαρύνουν αφάνταστα και αφορούν προσθήκες POI που ήδη όμως σε μεγάλο βαθμό εμπεριέχονται σε άλλα αρχεία του φακέλου GRC.

Προσωπικά εγώ το προτίμησα από το Garmin γιατί ανοιγει πολύ πιο γρήγορα και συμπεριφέρεται με μεγαλύτερη ακρίβεια και στην πλοήγηση είναι καλύτερο,δοκίμασε το με την τροποποίηση του φακέλου GRC,σβήσε όλα τα ελληνικής περιγραφής .upi και το POI.rar και θα με θυμηθείς

 

 

 

εγω σημερα εβαλα να εμφανιζονται αρκετα σημεια στο χαρτη. δεν κολουσε το συτζικ αλλα λετε αν τα βγαλω τα σημεια ενδιαφεροντος να γινει πιο γρηγορο?

 

 

θενξ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και παλιλιγες αποριες

 

πρωτα απολα να πω οτι το ιντερφεις του ειναι τελειο

 

παω σημερα στο φροντιστηριο

 

ηθελα απλα να μου δειχνει που βρισκομαι και που κινουμαι δεν του εβαλα να μου δειξει πως να παω καπου. παρολα αυτα εκεινο εδιχνε κατι κοκκινες μαρκαρισμενες διαδρομες και συνεχως επελεγε αλλους δρομους λες και εγω του ειχα πει οτι θελω να παω καπου. ενω δεν του ειχα πει

 

δεν υπαρχει επιλογη απλα να δειχνει το που βρισκομαι καθε φορα οποως στο νοκια μαπς?

 

στο γθρισμο εβρεχε. το ειχα βαλει να με οδηγησει σπιτι μου

οποτε αλλαζα διαδρομη ειχε ταχυτατο επανυπολογισμο της διαδρομης. ομως ρε παιδια υπαρχει αποκλιση. πρωτα πχ περναω μια στροφη και μετα μου λεει να στριψω μιλαμε για 3-4 σεκοντ διαφορα.

αυτο το προβλημα το κανει μη λειτουργικο ρε ****το το προγραμμα

μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση? που το φτιαχνει αυτο ?εχει σε αλλους σας καθυστερηση?

ειναι σα να μη νεχει καλο σημα gps και να βρισκομαι πιο πισω αποτι ειμαι πραγματικα

 

εχεις εχετε καθυστερηση?

 

 

σε ενα αλλο θρεντ διαβασα αυτο

 

 

 

 

 

Μάλλον έβαλες τον μεγάλο χάρτη των 51 ΜΒ(φάκελος GRC) μέσα με όλα τα .upi μέσα(με ελληνική περιγραφή) και το POI.rar(κατα λάθος είναι εκεί),αν τα διαγράψεις θα δουλεύει σωστά και σβέλτα-δοκίμασε το.

Τα .upi αυτά επιβαρύνουν αφάνταστα και αφορούν προσθήκες POI που ήδη όμως σε μεγάλο βαθμό εμπεριέχονται σε άλλα αρχεία του φακέλου GRC.

Προσωπικά εγώ το προτίμησα από το Garmin γιατί ανοιγει πολύ πιο γρήγορα και συμπεριφέρεται με μεγαλύτερη ακρίβεια και στην πλοήγηση είναι καλύτερο,δοκίμασε το με την τροποποίηση του φακέλου GRC,σβήσε όλα τα ελληνικής περιγραφής .upi και το POI.rar και θα με θυμηθείς

 

 

 

εγω σημερα εβαλα να εμφανιζονται αρκετα σημεια στο χαρτη. δεν κολουσε το συτζικ αλλα λετε αν τα βγαλω τα σημεια ενδιαφεροντος να γινει πιο γρηγορο?

 

 

θενξ

sigoura tha gini pio grigoro,gia to allo pou eipes koitakse mipos katalathos eixes bali kapoia diadromi,ean den bazeis diadromi,to mono pou tha kanei einai sou dixni to simio pou briskese,tora gia ti strofi pou eipes,to kanoun ola taprogramata plhoghshs alla afto den symbeni panta.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε το προγραμμα μολις το ειχα περασει στο κινητο αρα δεν ειχα βαλει καποια διαδρομη. για την αποκλιση που σου λεω, το νοκια μαπς που ειχα δοκιμασει ειχε πολθ μεγαλη ακριβεια....

γιαυτο στεναχωριεμαι γιατι το συτζικ ειναι απειρως καλυτερο.αλλα αν ειναι να αργει...

ελπιζω να ηταν ο καιρος...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει επιλογη απλα να δειχνει το που βρισκομαι καθε φορα οποως στο νοκια μαπς?

 

εγω σημερα εβαλα να εμφανιζονται αρκετα σημεια στο χαρτη. δεν κολουσε το συτζικ αλλα λετε αν τα βγαλω τα σημεια ενδιαφεροντος να γινει πιο γρηγορο?

Δεν χρειάζεται να έχει επιλογή για αυτό. Απλά έχεις ανοιχτό το πρόγραμμα, σιγουρεύεσαι ότι έχει βρει δορυφόρο και απλά το στίγμα σου σε ακολουθεί.

 

Αν τώρα βλέπεις ότι σχεδιάζει διαδρομές και επανυπολογίζει, πας Εμφάνιση Διαδρομής και επιλέγεις το Ακύρωση Διαδρομής. Δεν είναι ανάγκη να σχεδιάσεις μια διαδρομή εκείνη την στιγμή. Η εφαρμογή έχει μνήμη. Αυτό, αν και δείχνει για μειονέκτημα, είναι καλό γιατί αν πηγαίνεις κάπου, κλείσεις και ανοίξεις την εφαρμογή, δεν χρειάζεται να την ξανασχεδιάσεις. Θα συνεχίσει από κει που είσαι.

 

Αν σβήσεις τα upi από τον χάρτη GRC, θα γίνει γρηγορότερη η εφαρμογή. Αυτό είναι στάνταρ. Απλά, κάθε φορά που χρειάζεσαι να βρίσκεις κάτι, πήγαινε στα σημεία ενδιαφέροντος και τσέκαρε την κατηγορία που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

 

Πως θα μπορέσω να κάνω signed το πρόγραμμα?

Αν δεν το κάνω αυτό τι θα συμβεί?

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Eαν προσπαθησεις να βαλεις την unsigned εκδοση του Sigic χωρις να την κανεις sign απλος δεν θα μπορεσεις να την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου. Επισης το SymbianSigned δεν εκδιδει πιστοποιητικα ουτε και για αυτους που ειναι εγγεγραμμενοι οποτε θα πρεπει να βαλεις την εκδοση του Sigic που δεν χρειαζεται sign. Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασης στο 1 ποστ του παροντος :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν παιδιά...

 

Sygic MOBILE ver.7.0 build 89D [sIGNED]

 

pm για link, λόγω των νέων περιορισμών :X

 

To εγκατέστησα (Nokia N95 8GB) xωρίς να το έχω κάνει Symbian Signed, και ανοίγει μια χαρά.

Τώρα είμαι στην αναμονή για την ενεργοποίηση του χάρτη και να δω αν όλα είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

o 2008 xartis kai me tin teleftea ekdosi tou sygic FORTONETE ok ean svisoume ola ta .upi kai .poi

 

ala meta den doulevei to pliktrologio tou sygic.....

 

genikos h eteria pou exi grapsei to sygic exei kanei patata megalh:lol:

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

o 2008 xartis kai me tin teleftea ekdosi tou sygic FORTONETE ok ean svisoume ola ta .upi kai .poi

 

ala meta den doulevei to pliktrologio tou sygic.....

 

genikos h eteria pou exi grapsei to sygic exei kanei patata megalh:lol:

 

ti enoeis fortonete;esy blepeis ton xarth dld;dioti kai se mena fortone kanonika alla eblepa mono prasino,to problima me to pliktrologio ftiaxnete,toxoume pei polles fores.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ini στην νέα έκδοση, είναι διαφορετικό και δεν χρειάζεται πλέον να το αντικαταστήσουμε με το τροποποιημένο ωστε να γράφουμε Ελληνικά.

 

Deblnx, διευκρίνησε αν έβαλες την έκδοση 7.52 με τον μεγάλο χάρτη των 57ΜΒ του 2008. Αυτό το έκανες σε συσκευή Nokia ή στο P1i;

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ini στην νέα έκδοση, είναι διαφορετικό και δεν χρειάζεται πλέον να το αντικαταστήσουμε με το τροποποιημένο ωστε να γράφουμε Ελληνικά.

 

Deblnx, διευκρίνησε αν έβαλες την έκδοση 7.52 με τον μεγάλο χάρτη των 57ΜΒ του 2008. Αυτό το έκανες σε συσκευή Nokia ή στο P1i;

 

 

 

afto ekana nai sto P1i. Ama sviseis ola ta .upi kai to .poi o xartis fortonete kai grigora xoris provlima

ALLA

 

den doulevei to keyboard gia na grapseis mia odo

ean dokimaseis "provoli sto xarti" tote krasarei

 

gia 7.52 panta milaw mias kai h palioteri den pezei sta p1;)

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο Ε51. Έβγαλα όλα τα upi αλλά όχι το GRC.POI μια ςκαι το θεωρεί αρχείο του χάρτη και όχι απλά έξτρα πληροφορίες. Φόρτωσε τον χάρτη, βρήκε σήμα, αλλά μόλις πάω να κάνω το οτιδήποτε μου λέει Not Enough Memory και κλείνει κατευθείαν η εφαρμογή.

 

Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος με άλλη συσκευή να μας πει αν μπορεί να προσωρήσει στο μενού ή αν τον πετάει κατευθείαν έξω.

 

Το τονίζω, κατά την εισαγωγή του χάρτη GRC, διαγράψτε όλα τα αρχεία με κατάληξη .upi αλλά όχι το GRC.POI

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω το GRC.POI τότε η εφαρμογή δεν βλέπει καθόλου τον χάρτη και μου λέει οτι δεν έχει επιλεγεί κανένας χάρτης. Ακόμα και μέσα παο τος ρυθμ΄σιεις, δεν μπόρεσα να τον κάνω να εμφανίζεται.

 

Μόλις βάλω πίσω στη θέση του το POI, τότε βλέπει τον χάρτη, τον φορτώνει αλλά μόλις ακουμπάω κάποιο πλήκτρο. όποιο και αν είναι αυτό, κλείνει η εφαρμογή.

 

Οπότε δεν μπορώ να διαπιστώσω αν δουλεύει το πληκτρολόγιο ή όχι.

 

Πάντως με τον μικρό χάρτη των 15ΜΒ, το πληκτρολόγιο δουλεύει μια χαρά και γράφει αγγλικα΄αλλά και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, η 7.52 σας δουλευει κανονικα?

εμενα ολο kern-exec μου βγαζει μολις το τρεχω, απεγκατεστησα την εκδοση 7, εβαλα και τους νεους χαρτες στο drive_s60\maps και με το license.txt αλλα τιποτα , το κατεβασα απο το "μαγαζι" αλλα ειχε πολυ λιγοτερα αρχεια απο τον φακελο sygic της 7.

 

καμια προταση?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τις 2-3 προηγούμενες σελίδες, θα δεις οτι όλοι το αντιμετοπίζουν αυτό το πρόβλημα με τη νέα έκδοση. Ξαναβάλε την 7.00 με τον μεγάλο χάρτη των 51ΜΒ ή τον νέο των 57ΜΒ. Είναι σχεδόν ίδιοι.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να γινει κατι τετοιο

 

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες οπως σου εχουμε ξαναπει. Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...