Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν ειμαι, θεωρησα πως ειναι αυτο.. :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν ειμαι, θεωρησα πως ειναι αυτο.. :O

 

 

Δεν πειραζει φιλε μου!το καταλαβα!απλα αν αλλοι το εχουν παρατηρησει ας μου δωσουν μια απαντηση...Μηπως εννοει δακτυλιο τα διοδια???μονο αυτο φανταζομαι γιατι οπως ειδα την διαδρομη με εβγαζε(νομιζω) εκτος δακτυλιου!

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις εικόνες του προγράμματος που εμφανίζονται στην έκθεση:

 

Μπήκα με τον X-Plore στους φακέλους του προγράμματος και άλλαξα από όλες τις είκονες που βγάζει στην έκθεση τα attributes και τα έκανα hidden. Το ίδιο είχα κάνει και με τις εικόνες του Garmin και είχε δουλέψει, αλλά εδώ όχι. Συνεχίζει να τις εμφανίζει στην έκθεση. Καμιά ιδέα;

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει φιλε μου!το καταλαβα!απλα αν αλλοι το εχουν παρατηρησει ας μου δωσουν μια απαντηση...Μηπως εννοει δακτυλιο τα διοδια???μονο αυτο φανταζομαι γιατι οπως ειδα την διαδρομη με εβγαζε(νομιζω) εκτος δακτυλιου!

 

ούτε εγώ είμαι αθηναίος αλλά λέω μήπως πήγε να σε χώσει σε καμια αττική οδό ? τσέκαρες την πορεία να δεις που στο καλό τα βρήκε τα διόδια ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις εικόνες του προγράμματος που εμφανίζονται στην έκθεση:

 

Μπήκα με τον X-Plore στους φακέλους του προγράμματος και άλλαξα από όλες τις είκονες που βγάζει στην έκθεση τα attributes και τα έκανα hidden. Το ίδιο είχα κάνει και με τις εικόνες του Garmin και είχε δουλέψει, αλλά εδώ όχι. Συνεχίζει να τις εμφανίζει στην έκθεση. Καμιά ιδέα;

Bαλε τις εικονες στο system :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Bαλε τις εικονες στο system :)

 

Δεν θα αλλάξει όμως η διαδρομή; Θέλω να πω, θα ξέρει από που να τις φορτώσει;

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Bαλε τις εικονες στο system :)

 

πως? με το card reader δεν τις βρίσκω ούτε με το y-browser..

τι πρεπει να κανουμε ακριβως ?

Link to comment
Share on other sites

πως? με το card reader δεν τις βρίσκω ούτε με το y-browser..

τι πρεπει να κανουμε ακριβως ?

Μόνο δύο είναι σε μορφή *.bmp. Οι υπόλοιπες είναι σε μορφή *.DAT μέσα στον φάκελο SKINS

 

edit: Τους έβαλα τους φακέλους με τις εικόνες στον φάκελο system αλλά δεν ανοίγει το πρόγραμμα πλέον.. (όπως ήταν λογικό άλλωστε)

 

edit #2: Δεν ξέρω για ποιό λόγο αλλά αφού ξαναμετέφερα στον φάκελο Sygic τους φακέλους που είχα μεταφέρει στον φάκελο system, σταμάτησαν να φαίνονται στην έκθεση, εφόσον βέβαια από πρίν τα είχα κάνει όλα hidden.. Περίεργα πράγματα, μάλλον ήθελαν βολτούλα.. :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόνο δύο είναι σε μορφή *.bmp. Οι υπόλοιπες είναι σε μορφή *.DAT μέσα στον φάκελο SKINS

 

edit: Τους έβαλα τους φακέλους με τις εικόνες στον φάκελο system αλλά δεν ανοίγει το πρόγραμμα πλέον.. (όπως ήταν λογικό άλλωστε)

 

edit #2: Δεν ξέρω για ποιό λόγο αλλά αφού ξαναμετέφερα στον φάκελο Sygic τους φακέλους που είχα μεταφέρει στον φάκελο system, σταμάτησαν να φαίνονται στην έκθεση, εφόσον βέβαια από πρίν τα είχα κάνει όλα hidden.. Περίεργα πράγματα, μάλλον ήθελαν βολτούλα.. :)

 

δοκίμασα κατι άλλο..

μπήκα σε όλους τους φακέλους μέσα στο "sygic" κ όπου έβλεπα αρχείο DAT το έκανα hidden κ τώρα δεν φένονται..

οταν λέω ομως σε όλους ενοώ σε όλους ακομα κ σε υποφακέλους όπως "skin\others\_palbtn\170x128 κ τέτοια δεν αφησα τπτ..

μου πιάστικε το δάχτυλο βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Σας παρουσιάζει κανένα περίεργο με το 6110;

Εμένα καθώς λειτουργεί... στα καλά καθούμενα χάνει τους δορυφόρους.

Φανταστείτε πως όταν μου το έκανε, οδηγούσα στην εξοχή και όχι στο κέντρο της ΑΘήνας.

Επίσης διαπίστωσα πως με το πρόγραμμα αυτό, το κινητό μου σέρνεται άγρια. Στο τέλος... κολλάει κιόλας και του κάνω επανεκκίνηση.

Και σε εσάς (με 6110) το ίδιο κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω εχω το 6110 , και μπορω να πω οτι και εγω εχω προβλημα . Εχω περασει και το Garmin και το Sygic και το route66 τα εχω ολα μεσα , απο ολα ομως το sygic σερνετε , αργει να ανοιξει και οταν παταω π.χ. επιλογες κανει κανα 3-4 δευτερα για να παει στην επιλογη , γενικα ολο το συστημα σερνετε , ενω στο garmin παρολο που εχω και τους χαρτες 3 σε 1 παει πολυ ποιο καλα, καμια σχεση .

Και εμένα ψιλοκαθυστερούσε μέχρι που έσβησα τα αρχεία *.upi από το φάκελο του χάρτη

Δοκιμάστε το

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ ήθελα πολύ να το ρωτήσω αυτό.Πραγματικα αν δεν ξέρεις την περιοχή είναι άστα να πάνε..Επίσης σήμερα εψαχνα για Βάρκιζα...και πουθενά....Σε αντίθεση με το route66 που με το που γραφεις μια διευ8υνση σου ψάχνει όλες τις περιοχές...

Μήπως τελικά υπάρχει και στο Sygic τρόπος να γίνει αυτό και δεν το έχουμε παρατηρήσει...?

¨

Γνωρίζει κανείς τπτ γι'αυτο τελικα???

 

Γειά χαρά.

Σας παρουσιάζει κανένα περίεργο με το 6110;

Εμένα καθώς λειτουργεί... στα καλά καθούμενα χάνει τους δορυφόρους.

Φανταστείτε πως όταν μου το έκανε, οδηγούσα στην εξοχή και όχι στο κέντρο της ΑΘήνας.

Επίσης διαπίστωσα πως με το πρόγραμμα αυτό, το κινητό μου σέρνεται άγρια. Στο τέλος... κολλάει κιόλας και του κάνω επανεκκίνηση.

Και σε εσάς (με 6110) το ίδιο κάνει;

 

Φίλε μου το δικό μου πετάει....εγω δεν έχω περάσει το Garmin πάντως...Με το Sygic δεν εχω δει ως τωρα προβλημα....και τηλ. να με παιρνουν μετα την ομιλια συνεχιζει κανονικα την πλοηγηση ουτε κολληματα ουτε τπτ.....

 

Και εμένα ψιλοκαθυστερούσε μέχρι που έσβησα τα αρχεία *.upi από το φάκελο του χάρτη

Δοκιμάστε το

 

 

Και αν θελεις για παράδειγμα να βρεις ένα μοναστηρι κοντά στη περιοχή που βρίσκεσαι πως θα το κάνεις φιλε μου χωρίς το θρησκεια.upi?????

 

Υπάρχει περίπτωση να στο βρει μετά????

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατ' αρχην, συγχαρητηρια σε σενα και τον ibiza2003 για ολη την προσπαθεια και τον κοπο που εχετε καταβαλει για να βοηθησετε ολους εμας τους σχετικους και ασχετους!!

Κατα δευτερον, απ' οτι βλεπω κυκλοφορει καποια βελτιωμενη εκδοση χαρτων για το Sygic.

Επειδη δε μπορω να "αποκωδικοποιησω" το link, υπαρχει καποιος τροπος να το βρω ή αν ειναι ευκολο, μπορεις να μου το στειλεις στο alexyari@gmail.com??

Οπως και να εχει, χιλια μπραβο και ευχαριστω και παλι για ολα...

Link to comment
Share on other sites

User 47 Error means Wrong map or Wrong position of *.mlm file
Μαλιστα ευχαριστω φιλε μου αλλα περιεργο γιατι το mlm το εχω στη σωστη θεση,αλλωστε στη προηγουμενη βερσιον δουλευει κανονικα ο νεος χαρτης,κατι αλλο παιζει η λειπει κατι απ το φακελο maps η ειναι προβλημα της 7.52...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ είμαι αθηναίος αλλά λέω μήπως πήγε να σε χώσει σε καμια αττική οδό ? τσέκαρες την πορεία να δεις που στο καλό τα βρήκε τα διόδια ?

 

παιδια την διδρομη την κανω σχετικα συχνα και την ξερω δυο ευθειες ειναι ολες και ολες!για χαβαλε το ανοιξα αλλα με παρεξενεψε!αν καποιος αλλος το εχει παρατηρησει ας ανημερωσει!(μιλαω για το θεμα με τα διοδια βασιλεωσ κωσταντινου για καλλιθεα μου εβγαλε αν θελω να αποφυγω η οχι διοδια)

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

παιδια την διδρομη την κανω σχετικα συχνα και την ξερω δυο ευθειες ειναι ολες και ολες!για χαβαλε το ανοιξα αλλα με παρεξενεψε!αν καποιος αλλος το εχει παρατηρησει ας ανημερωσει!(μιλαω για το θεμα με τα διοδια βασιλεωσ κωσταντινου για καλλιθεα μου εβγαλε αν θελω να αποφυγω η οχι διοδια)

 

bre paidia einai aplo,opos kathe programa kai afto exei tis rrythmisis tou,stis rrythmisis diodion lipon yparxoun 3 epiloges 1.na me rota panta,2.nai(propepilogi),3.oxi(proepilogi),lipon epilegete ti rrythmisi pou thelete kai teliose,profanos se osous bgazi to minyma afto exoun thn proti epilogi,paikste kai ligo me to programa kai ths rrythmisis tou.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατ' αρχην, συγχαρητηρια σε σενα και τον ibiza2003 για ολη την προσπαθεια και τον κοπο που εχετε καταβαλει για να βοηθησετε ολους εμας τους σχετικους και ασχετους!!

Κατα δευτερον, απ' οτι βλεπω κυκλοφορει καποια βελτιωμενη εκδοση χαρτων για το Sygic.

Επειδη δε μπορω να "αποκωδικοποιησω" το link, υπαρχει καποιος τροπος να το βρω ή αν ειναι ευκολο, μπορεις να μου το στειλεις

Υπάρχει μεν νεα ανανεωμένη έκδοση του προγράμματος, αλλά δεν προτείνω να την εγκαταστήσεις γιατί δεν υπάρχουν αναλυτικοί χάρτες γι΄αυτήν. Για ότι άλλο χρειαστείς, ΡΜ. ;)

 

bre paidia einai aplo,opos kathe programa kai afto exei tis rrythmisis tou,stis rrythmisis diodion lipon yparxoun 3 epiloges 1.na me rota panta,2.nai(propepilogi),3.oxi(proepilogi),lipon epilegete ti rrythmisi pou thelete kai teliose,profanos se osous bgazi to minyma afto exoun thn proti epilogi,paikste kai ligo me to programa kai ths rrythmisis tou.

 

Δεν είναι αυτό. Και εγώ έχω την ρύθμιση να με ρωτάει πάντα αλλά δε σε ρωτάει παρά μόνο όταν στην διαδρομή που σχεδιάζεις υπάρχουν διόδια. Και με έχει ρωτήσει σε μερικές διαδρομές που δεν υπάρχουν διόδια ούτε για πλάκα.

 

Πρέπει να λαμβάνει ρόλο τον δακτύλιο. Αλλά και πρόβλημα της εφαρμογής να είναι, είναι τόσο μικρό που επιλέγουμε Ναι ή Όχι και προχωράμε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μπερδεμένος με τα περί ασυμβατότητας και καλής λειτουργίας της 7.52 έκδοσης. Έχω την "ραγισμένη" έκδοση 7.0 (χωρίς τον κωδικό από τους Ρώσους), τελικά τι προτείνετε;

 

1) να βάλω την 7.52 με τον καινούργιο χάρτη 2008.Q1,

2) να κρατήσω την παλιά έκδοση 7.0 και να βάλω μόνο τον καινούργιο χάρτη ή

3) να μην κάνω αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μπερδεμένος με τα περί ασυμβατότητας και καλής λειτουργίας της 7.52 έκδοσης. Έχω την "ραγισμένη" έκδοση 7.0 (χωρίς τον κωδικό από τους Ρώσους), τελικά τι προτείνετε;

 

1) να βάλω την 7.52 με τον καινούργιο χάρτη 2008.Q1,

2) να κρατήσω την παλιά έκδοση 7.0 και να βάλω μόνο τον καινούργιο χάρτη ή

3) να μην κάνω αναβάθμιση.

 

Ευχαριστώ.

 

to deftero;)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

to deftero;)

 

Οκ αλλά στο Ρώσικο site τι θα ποστάρω για να πάρω τον κωδικό

Program: Sygic v7.0 s60v3;

Phone: Nokia N82;

ID: τον υπάρχoντα κωδικό;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά στο Ρώσικο site τι θα ποστάρω για να πάρω τον κωδικό

Program: Sygic v7.0 s60v3;

Phone: Nokia N82;

ID: τον υπάρχoντα κωδικό;

 

ean exeis parei idi kodiko palia den xriazese allo,arki na balis ton xarth.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ean exeis parei idi kodiko palia den xriazese allo,arki na balis ton xarth.

 

Είχα κάνει την 1η εγκατάσταση (ραγισμένη) χωρίς κωδικό.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει την 1η εγκατάσταση (ραγισμένη) χωρίς κωδικό.

 

ok,enoeis thn ekdosi pou xriazotan na gini signed,ara eisai ok,bale mono ton xarth kai to neo mlm.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...