Jump to content

Globalnav 358: Γίνεται να εγκατασταθεί το Destinator 6; (PNA)


Γιάννης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρε ενας δικος μου με 169 ευρω απο Γερμανο μια συσκευη pna Globalnav 358.

 

Γινεται να βαλει το destinator ???Εχει το προγραμμα navimate pro 420.

\nΕυχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πηρε ενας δικος μου με 169 ευρω απο Γερμανο μια συσκευη pna Globalnav 358.

 

Γινεται να βαλει το destinator ???Εχει το προγραμμα navimate pro 420.

 

Ευχαριστω.

 

 

και εγω έχω το 368 και προσπαθω να βρω μια λύση με το Destinator αλλα τιποτα. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.. Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έσβησα κατά λάθος το περιεχόμενο της κάρτας μνήμης προσπαθώντας να περάσω φωτογραφίες μέσα φωτογραφίες. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Γίνεται τίποτα ή κλαίω τα 99€ που έδωσα για να το πάρω; Thanks.
Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Βήματα για εγκατάσταση του Dest στο GlobalNav:

1. Αφαιρούμε το φάκελο MobileNavigator από την κάρτα μνήμης (τον κρατάμε κάπου για καλό και για κακό)

2. Δημιουργούμε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το ίδιο όνομα: MobileNavigator

3. Μέσα σε αυτό τον φάκελο τοποθετούμε την έκδοση του Destinator για ΡΝΑ. Βάζουμε και όποιον χάρτη θέλουμε "χύμα" μέσα στον ίδιο φάκελο (GreeceU/GreeceE ή άλλο χάρτη).

4. Μετονομάζουμε το αρχείο Destinator.exe σε MobileNavigator.exe

5. Κάνουμε επανεκκίνηση του GlobalNav πατάμε πλοήγηση από το μενού και είμαστε έτοιμοι.

 

ΥΓ1: Οι παραπάνω ενέργειες γίνονται μέσω σύνδεσης με το PC (στο δικό μου έβλεπε μόνο την κάρτα μνήμης σαν "αφαιρούμενο δίσκο" και όχι την συσκευή) ή μόνο με την κάρτα μνήμης σε card reader.

ΥΓ2: Ολα τα παραπάνω τα κάνετε με δική ΣΑΣ ευθύνη.:O

Link to comment
Share on other sites

Βήματα για εγκατάσταση του Dest στο GlobalNav:

1. Αφαιρούμε το φάκελο MobileNavigator από την κάρτα μνήμης (τον κρατάμε κάπου για καλό και για κακό)

2. Δημιουργούμε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το ίδιο όνομα: MobileNavigator

3. Μέσα σε αυτό τον φάκελο τοποθετούμε την έκδοση του Destinator για ΡΝΑ. Βάζουμε και όποιον χάρτη θέλουμε "χύμα" μέσα στον ίδιο φάκελο (GreeceU/GreeceE ή άλλο χάρτη).

4. Μετονομάζουμε το αρχείο Destinator.exe σε MobileNavigator.exe

5. Κάνουμε επανεκκίνηση του GlobalNav πατάμε πλοήγηση από το μενού και είμαστε έτοιμοι.

 

ΥΓ1: Οι παραπάνω ενέργειες γίνονται μέσω σύνδεσης με το PC (στο δικό μου έβλεπε μόνο την κάρτα μνήμης σαν "αφαιρούμενο δίσκο" και όχι την συσκευή) ή μόνο με την κάρτα μνήμης σε card reader.

ΥΓ2: Ολα τα παραπάνω τα κάνετε με δική ΣΑΣ ευθύνη.:O

Δούλεψε άψογα. Σ'ευχαριστώ πολύ. Ήμουν έτοιμος να το πετάξω από το μπαλκόνι. Και πάλι σ' ευχαριστώ.

Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...
Nα την έχεις :cool:

 

Gourou τον gps μηπως μπορεις να μου δωσεις τα φωτα σου !! Ενας φιλος πηρε το Globalnav 4000SL και προσπαθω να κανω εγκατασταση το destinator 7 συμφωνα με τις πιο πανω οδηγιες αλλα δεν κανει τιποτα.Τι κανω λαθος? η πρεπει να γινει καποια αλλη διαδικασια

Ευχαριστω

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης έχει ένα αρχείο shell.ini.To ανοίγεις στο pc και γράφεις το μονοπάτι του προγράμματος που θέλεις να τρέξεις
Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης έχει ένα αρχείο shell.ini.To ανοίγεις στο pc και γράφεις το μονοπάτι του προγράμματος που θέλεις να τρέξεις

 

Να μην το κανω ξεχωριστα δηλαδη στην καρτα αλλα με το καλωδιο συνδεσης που δινει μαζι του ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;To αρχείο πρέπει να το ανοίξεις στο pc για να μπορέσεις να το επεξεργαστείς.Αυτό για να γίνει πρέπει να συνδέσεις την συσκευή στο pc ή να χρησιμοποιήσεις ένα card reader.Eπειδή το ginius είναι κλειδωμένο πάνω στην κάρτα συνιστώ να πάρεις μια άλλη κάρτα και κράτα ένα backup στο pc σου.Ακόμη και μετά από φορματ της κάρτας,αν ξαναβάλεις το αντίγραφο θα δουλέψει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

ok bbb αυτο εννουσα και εγω αλλα επειδη πιο πανω ενας φιλος εγραψε να γινει συνδεση με pc προφανος με Active Sync γιαυτο ρωτησα.Any way δεν μπορεσα να κανω κατι! Ευχαριστω παντως για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

sos!!κατεβασα το αρχειο destinator9 συμπιεζμενο.για την αποσυμπιεση μου ζηταει

΄΄enter password for the encrypted file:GreeceGRE/Default.ldm΄΄.ξερει καποιος κατι?HELP!!παντως κανετε φοβερη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...