Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μετά να κάνεις το ίδιο και με τους χάρτες. Γενικά, όταν αλλάζεις κάρτα, πρέπει να διαγράφεις όλα τα unl και να τα φτιάχνεις απο την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να περάσεις σκέτο τον autodrive και όχι τον 3 σε 1 και μη ξεχάσεις να τον ξεκλειδώσεις

 

που τον βρισκω σκετο διοτι μονο στον 3 σε 1 υπαρχει .

μηπως εννοεις τον anavasis 3.9.0? διοτι και αυτον τον περασα σκετο και δεν μου ανοιγει η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο auto drive σκέτος στο ίδιο θέμα που βρήκες τον ανάβαση αλλά λίγες σελίδες πριν.

 

Για να δεις αν φταίνε η όχι οι χάρτες, βγαλτους όλους και άσε μόνο τον βασικό των 10ΜΒ. Αν πάλι δεν ανοίγει, κάτι άλλο φταίει.

 

Σιγουρέψου οτι ο φάκελος που πέρασες στην κάρτα μνήμης είναι ο garmin και όχι κάποιος άλλος που περιέχει τον garmin. To λάθος αυτό είναι πάρα πάρα πολύ συχνό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο auto drive σκέτος στο ίδιο θέμα που βρήκες τον ανάβαση αλλά λίγες σελίδες πριν.

 

Για να δεις αν φταίνε η όχι οι χάρτες, βγαλτους όλους και άσε μόνο τον βασικό των 10ΜΒ. Αν πάλι δεν ανοίγει, κάτι άλλο φταίει.

 

Σιγουρέψου οτι ο φάκελος που πέρασες στην κάρτα μνήμης είναι ο garmin και όχι κάποιος άλλος που περιέχει τον garmin. To λάθος αυτό είναι πάρα πάρα πολύ συχνό.

 

ανοιγει με τον βασικο μια χαρα. οποτε παω να βρω τον auto drive να βαλω πανω αυτον να δω. τι κωδικο θελει αυτος 822 και 254?

Link to comment
Share on other sites

χάρτης της Αγγλίας σκέτος ή ακόμη καλύτερα του Λονδίνου δεν παίζει?

Ψάχνω αλλά δεν.....

Κ φεύγω την επόμενη βδομάδα ρε ****το

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Ξέρω ότι κάθε νέος είναι πρόβλημα (ενταξει δεν είμαι άσχετος)άλλα κάποιος έμπειρος σχετικά με το gps για εγκατάσταση είναι εφικτό? Ή καλυτερα pm. Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι μόνος του οπότε το map id του είναι απλά το 822.

οποτε το unl αρχειο θα εχει 25 αριθμους στη σειρα?

τον εβαλα μεσα και δουλεψε κανονικα με τους προηγουμενους κωδικους! ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το προβλημα που ειχα με το πρωτο λινκ απο τον οδηγο στην πρωτη σελιδα σχετικα με τα poi.μπορειτε να μου πειτε αν δουλευει το παρακατω λινκ παρακαλω???

http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

Link to comment
Share on other sites

Xαιρεται. Εχω εγκατεστημενο το garmin 5 στο Ν82 μου και δουλευει αψογα.

Ψαχνω ομως εδω και αρκετο καιρο να βρω χαρτες για την γερμανια - αυστρια λογο του οτι στις 30 φευγω και δεν βρισκω πουθενα :wacko: ολα τα λινκ βγαζουν ερρορ..

Καμια βοηθεια λοιπον? Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Υ.Γ. εψαξα στο τοπικ αλλα τα λινκ για τους χαρτες εχουν διαγραφει απο megaupload και rapidshare

Link to comment
Share on other sites

Xαιρεται. Εχω εγκατεστημενο το garmin 5 στο Ν82 μου και δουλευει αψογα.

Ψαχνω ομως εδω και αρκετο καιρο να βρω χαρτες για την γερμανια - αυστρια λογο του οτι στις 30 φευγω και δεν βρισκω πουθενα :wacko: ολα τα λινκ βγαζουν ερρορ..

Καμια βοηθεια λοιπον? Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Υ.Γ. εψαξα στο τοπικ αλλα τα λινκ για τους χαρτες εχουν διαγραφει απο megaupload και rapidshare

Ψάξε να βρεις το Garmin City Navigator Europe NT 2009, εγκατάστησε το στον υπολογιστή και αφού το συνδέσεις με το κινητό επέλεξε να βάλεις του χάρτες που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα βγηκε αναβασις 4.0.0?

 

Ο 3.9.1 που εχουμε ειναι ιδιος με τον 4.0.1 αλλα σιγουρα στις επομενες εκδοσεις θα χρειαστει να προχωρησουμε στην 4+ :)

http://www.anavasi.gr/news.php?id=42

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά

 

Την παραμονή των Χριστουγέννων αγόρασα ένα samsung G810 με δώρο το Garmin.

Το εγκατέστησα και δούλεψε άψογα μέσα σε λίγα λεπτά. Έβρισκε δορυφούρους πολύ γρήγορα. όμως δυστυχώς μόλις συνέδεα τα ακουστικά έβγαζε μύνημα λάθους και έκανε επανεκκίνηση.

Διάβασα ότι συμβαίνει σε ελάχιστα G 810 και το έδωσα πίσω στις 27 Δεκεμβρίου.

Εν τω μεταξύ ένας φίλος μου έδωσε ένα Nokia N96 για να του περάσω το Garmin. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά είναι η αλήθεια αλλά σε μια δυο μέρες δούλευε άψογα αν και για να βρει δορυφόρο μου έβγαζε τη ψυχή.

Σήμερα μου έφεραν το καινούριο G810. Έχοντας κρατήσει την κάρτα από το προηγούμενο 810 θεώρησα ότι θα το εγκαθιστούσα πολύ εύκολα. Αμ δε!!!

Τα κατάφερα αφού τα έσβησα όλα και τα πέρασα με τη σειρά από την αρχή.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να βρει δορυφόρο. Οι χάρτες δουλεύουν κανονικά αλλά τίποτα. Βγήκα πριν από καμιά ώρα έξω αλλά δεν βρίσκει δορυφόρο αν και το είχα στο αυτοκίνητο πάνω από 20 λεπτά. Το ωραίο είναι ότι δεν έβρισκε και το Ν 96.

Τι στο καλό τρέχει. Υπάρχει περίπτωση να εξαρτάται η λήψη από τις καιρικές συνθήκες????

Κάποιος πιο ειδικός ας απαντήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο 3.9.1 που εχουμε ειναι ιδιος με τον 4.0.1 αλλα σιγουρα στις επομενες εκδοσεις θα χρειαστει να προχωρησουμε στην 4+ :)

http://www.anavasi.gr/news.php?id=42

απο τοτε που επεσε στα χερια μου ενα κινητο με windows mobile 5 του εχω εγκαταστησει και δοκιμασει 5 διαφορετικα προγραμματα gps και εχω κανει ταξιδια αθηνα εδεσσα δυο φορες και τα εχω δοκικμασει ολα.ενταξει στα βασικα ολα ειναι καλα με καλυτερη εμφανιση αυτη του igo8 με τα τρισδιαστατα κτηρια αλλα και την ομαλη κυλιση του δεικτη πανω στο δρομο.ομως το garmin ειναι το πιο ολοκληρωμενο απο ολα!και το προγραμμα αλλα και οι χαρτες(βλ.αναβασις).ειδικα την επιλογη "ιχνη" δεν την εχω βρει σε κανενα αλλο και με εσωσε στο καιμακτσαλαν σε απατητα μεσα στο χιονι δρομακια μεσα στο δασος οπου μου εδειχνε με κουκιδες το δρομο που ειχα παρει και ακολουθωντας τες γυρισα πισω αλλιως θα ειχα χαθει!απιστευτο προγραμμα.αν κυλουσε και ομαλα ο δεικτης πανω στον χαρτη για εμενα θα ηταν κομπλε.(τα τρισδιαστατα τι να τα κανεις αν ο χαρτης ειναι μαπα!)

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό τρέχει. Υπάρχει περίπτωση να εξαρτάται η λήψη από τις καιρικές συνθήκες????

Κάποιος πιο ειδικός ας απαντήσει παρακαλώ.

Μερικές φορές ο δέκτης κολλάει (λογικά είναι πρόβλημα software) και όση ώρα και να περιμένεις, δεν πρόκειται να βρει δορυφόρο. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι πρώτον να ενεργοποιήσεις το υποβοηθούμενο gps και δεύτερον, να προσπαθήσεις να βρεις σήμα στο κινητό σου πριν ξεκινήσεις την διαδρομή, όταν είσαι δηλαδή ακίνητος. Αν βλέπεις οτι δεν λοκάρει τα 3 πρώτα λεπτά, κλείσε και ξανάνοιξε την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείται το υποβοηθούμενο???

Έχει μόνο δυο επιλογες

1 απομακρυσμένο και 2 bluetooth GPS

 

Καλό θα ήταν να ενημέρωνες το avatar σου για να ξέρουμε πιο κινητό έχεις για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε

Έχεις Samsung G810, σωστά;

Έχει υποβοηθούμενο GPS; :worry:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση!

εχω το ν78 και εχω περασει το garmin 5,εκτος απ το βασικο χαρτη που εχει μεσα εχω περασει κ αλλον ενα!οταν παω στα εργαλεια στους χαρτες μου τον δειχνει,πως ομως τον επιλεγω να ειναι αυτος ο προεπιλεγμενος?να χρησιμοποιει αυτον δηλαδη?γιατι ακομα κ τωρα οταν πηγαινω να κανω αναζητηση διευθυνσης μου λεει οτι πρεπει να μπω στο garmin.com για λεπτομερειακους χαρτες κλπ!!!;):(

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρεις το Garmin City Navigator Europe NT 2009, εγκατάστησε το στον υπολογιστή και αφού το συνδέσεις με το κινητό επέλεξε να βάλεις του χάρτες που θέλεις.

 

Μπορεις να εξηγησεις λιγο τι ακριβως πρεπει να κατεβασω ,τι να εγκαταστησω πως και που γιατι με ενδιαφερει και εμενα.:):)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin είναι καλύτερο από το Default χάρτη των κινητών Nokia...?

Τι διαφορές έχει..?

 

α..καλο...ε???black and white...μερα με την νυχτα....something like that:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin είναι καλύτερο από το Default χάρτη των κινητών Nokia...?

Τι διαφορές έχει..?

 

Προσφέρει πλήρη κάλυψη σε όλη την ελληνική επικράτεια, σε πόλεις, χωριά, νησιά κλπ.

Καμία σύγκριση με την εφαρμογή "Χάρτες" της Nokia, τουλάχιστον προς το παρόν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εξηγησεις λιγο τι ακριβως πρεπει να κατεβασω ,τι να εγκαταστησω πως και που γιατι με ενδιαφερει και εμενα.:):)

Ευχαριστω

 

xxxxxxxx,SymbianOS9.x apps,σελίδα 8, όλη η Ευρώπη σε ένα αρχείο IMG 1,6 GB....τα υπόλοιπα υποθέτω τα γνωρίζεις.....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...