Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε λάτρης- ούτε γνώστης.

Είμαι ακριβώς το αντίθετο.

Απλώς επεσήμανα τις σοβαρές διορθώσεις που έχουνε κάνει.

Δεν είπα ότι είναι καλύτερο! απλώς βελτιώθηκε..

Περισσότερη συζήτηση στο Θέμα: Smart2go Navigator - Nokia Maps.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορουμε να περασουμε διαφορα POI στο Garmin 5?? Θελω να συμπεριλαμβανονται και καμερες ταχυτητας!! Πηγα στο xxxxxxx αλλα δινει 3 links στη πρωτη σελιδα?? Υπάρχει κατι ενημερωμενο??
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορουμε να περασουμε διαφορα POI στο Garmin 5?? Θελω να συμπεριλαμβανονται και καμερες ταχυτητας!! Πηγα στο xxxxxxxxxxx αλλα δινει 3 links στη πρωτη σελιδα?? Υπάρχει κατι ενημερωμενο??

www.index.pois.gr ειναι ο,τι πιο ενημερωμενο και αξιοπιστο υπαρχει για ελλαδα.επισης θα προτεινα ολοι να συμβαλουν σε αυτο με το να δινουν καποια poi.

 

για να μην εμφανιζονται τα poi (και του garmin και αυτα που εβαλα εγω) πανω στο χαρτη τι ρυθμιση πρεπει να κανουμε.εχω την 4,20,00

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει με επιτυχια τον μονο του τον autodrive 1.5 και τα αρχεια που εχω μεσα τωρα ειναι αυτα τα 3 :gmapbmap.img gmapsupp.img gmapsupp.unl

Κατεβασα προσφατα και τον europe navigator 2008 και θελω να τον βαλω και αυτον μεσα αλλα το αρχειο που εχω κατεβασει 1.36 γβ εχει και αυτο ονομα gmapsupp.img

Με τι ονομα πρεπει να το περασω ωστε να εχω και τους 2 χαρτες??? Αν το μετονομασω θα χρειαστει να φτιαξω ξεχωριστο unl αρχειο η απλα στο ηδη υπαρχον θα προσθεσω και εναν ακομα κωδικο ξεκλειδωματος???

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει με επιτυχια τον μονο του τον autodrive 1.5 και τα αρχεια που εχω μεσα τωρα ειναι αυτα τα 3 :gmapbmap.img gmapsupp.img gmapsupp.unl

Κατεβασα προσφατα και τον europe navigator 2008 και θελω να τον βαλω και αυτον μεσα αλλα το αρχειο που εχω κατεβασει 1.36 γβ εχει και αυτο ονομα gmapsupp.img

Με τι ονομα πρεπει να το περασω ωστε να εχω και τους 2 χαρτες??? Αν το μετονομασω θα χρειαστει να φτιαξω ξεχωριστο unl αρχειο η απλα στο ηδη υπαρχον θα προσθεσω και εναν ακομα κωδικο ξεκλειδωματος???

 

Τα ονόματα που αναγνωρίζει το πρόγραμμα είναι τα

gmapbmap.img

gmapsupp.img

gmapprom.img

gmapsup2.img

 

οπότε αφού χρησιμοποιείς τα δυο πρώτα ονόματα, μετονόμασε τον χάρτη που θες να βάλεις σε κάποιο από τα άλλα δυο και θα τον αναγνωρίσει το πρόγραμμα

 

φυσικά θα χρειαστείς και το αντίστοιχο unl με τον κωδικό ξεκλειδώματος

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!χρονια πολλα!να κανω και εγω μια ερωτηση που σιγουρα θα εχει απαντηθει απειρες φορες!εχω την εκδοση 5 και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να το ρυθμισω ωστε να αποφευγει τα διοδια!(για να καταλαβετε χθες πληρωσα διοδια στην αττικη για μια αποσταση ενος χιλιομετρου την οποια διδρομη θα μπορουσε να την εχει αποφυγει)ελπιζω σε απαντηση σας!ευχαριστω
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!χρονια πολλα!να κανω και εγω μια ερωτηση που σιγουρα θα εχει απαντηθει απειρες φορες!εχω την εκδοση 5 και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να το ρυθμισω ωστε να αποφευγει τα διοδια!(για να καταλαβετε χθες πληρωσα διοδια στην αττικη για μια αποσταση ενος χιλιομετρου την οποια διδρομη θα μπορουσε να την εχει αποφυγει)ελπιζω σε απαντηση σας!ευχαριστω

 

Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Δρομολόγηση > Ρυθμίσεις αποφυγής > Αποφ. διοδίων

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Δρομολόγηση > Ρυθμίσεις αποφυγής > Αποφ. διοδίων

 

ευχαριστω πολυ

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙA ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ.ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒAΣΩ ΤΟ ΧΑΡΤΊ EUROPE NAV. 2008 KSRI ΚAΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ?

 

 

Στα γνωστά χιλιοειπωμένα μέρη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Εγκατέστησα την έκδοση 5 του garmin στο Ν78 και δουλεύει μια χαρά. Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να ψάξω μια διέυθυνση, πόλη κλπ παρόλο που γυρίζω την γλώσσα του πληκτρολογίου στα Ελληνικά βγάζει το μήνυμα nothing found σαν να μην καταλαβαίνει τους ελληνικούς χαρακτήρες! πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα (στις επιλογές γλώσσας έχω μόνο αγγλικά και κάτι κινέζικα). Sorry αν έχει απαντηθεί ξανά!
Link to comment
Share on other sites

Σβήνουμε το αρχείο gmsup από τον φάκελο Garmin\apps\symbian\Res για να έχουμε ελληνικό μενού.
Link to comment
Share on other sites

Σβήνουμε το αρχείο gmsup από τον φάκελο Garmin\apps\symbian\Res για να έχουμε ελληνικό μενού.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Είσαι φοβερός!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!!εχω ενα νοκια Ν78 και μολις εγκατεστησα το Garmin ΧΤ ολόκληρο και για πρώτη φορά στο κινητο μου(αρχάριος στο symbian)!!ολα καλα αλλα πως βάζω να κοιτάει το εσωτερικό GPS kai oxi to bluetooth???βρισκω το card id και μετα μου μετατρεπει αυτον τον κωδικο με το σχετικο πρόγραμμα αλλα οταν το γραφω SW.UNL το παω στο κινητο στο φάκελο Garmin αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα πάλι ψάχνει για Bleutooth GPS...τι κάνω λαθος??ευχαριστώ προκαταβολικά...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Πατάς άκυρο στην αναζήτηση εξωτερικού Gps, πας ρυθμίσεις- σύστημα- απομακρυσμένο gps, επιλέγεις εσωτερικό gps και πατάς ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!!εχω ενα νοκια Ν78 και μολις εγκατεστησα το Garmin ΧΤ ολόκληρο και για πρώτη φορά στο κινητο μου(αρχάριος στο symbian)!!ολα καλα αλλα πως βάζω να κοιτάει το εσωτερικό GPS kai oxi to bluetooth???βρισκω το card id και μετα μου μετατρεπει αυτον τον κωδικο με το σχετικο πρόγραμμα αλλα οταν το γραφω SW.UNL το παω στο κινητο στο φάκελο Garmin αλλα οταν ανοιγω το προγραμμα πάλι ψάχνει για Bleutooth GPS...τι κάνω λαθος??ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Αν έχεις εγκαταστήσει την έκδοση 5.00, από την στιγμή που έχεις ετοιμάσει το SW.UNL, το μόνο που μένει είναι να ενεργοποιήσεις το εσωτερικό GPS πηγαίνοντας: Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Απομακρυσμένο GPS και επιλέγεις "χρήση του προσαρτημένου/ενσωματωμένου".

 

Γιώργο με πρόλαβες. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα κατι δεν κανω καλα με το SW.UNL..οταν το περνάω στο κινητό εμφανίζετε με .txt στο τελος...την σβήνω αλλα παλι τα ιδια...μήπως δεν το αποθηκεύω σωστά κατα το φτιαξιμο στο word pad?εχω απελπιστεί...

 

Δεν εμφανίζονται στο απομακρισμένο GPS οι επιλογές που μου λετε...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Αφού περάσεις το αρχείο στο κινητό, θα ανοίξεις το x-plore και θα διορθώσεις απο κει την κατάληξη. Αν δεν έχεις το x-plore περασμένο στο κινητό σου, κάνε το. Είναι άκρως απαραίτητη εφαρμογή.

 

ΥΓ.Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου, μην κάνεις νέο ποστ, χρησιμοποίησε το πλήκτρο http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif.

Link to comment
Share on other sites

Παλι τιποτα!!!εχω τρελανει ολο το φορουμ....Στις πληροφορίες εχει τρεις κοδικους και εγω στο προγραμμα δινω τον τριτο(ταυτοτητα καρτας)λογικα αυτο δεν ειναι?πολυ μπελας μου φαινετε....Δοκιμασα και με χ plore αλλα τιποτα...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Παλι τιποτα!!!εχω τρελανει ολο το φορουμ....Στις πληροφορίες εχει τρεις κοδικους και εγω στο προγραμμα δινω τον τριτο(ταυτοτητα καρτας)λογικα αυτο δεν ειναι?πολυ μπελας μου φαινετε....Δοκιμασα και με χ plore αλλα τιποτα...

Εισαι σιγουρος οτι αρχειο sw.unl δεν εχει και επιπλεον καταληξη txt? ,δηλ να

ειναι sw.unl.txt. Πρεπει να ειναι sw.unl

 

Εχεις ενεργοποιησει στο pc σου να φαινονται οι γνωστες καταληξεις των αρχειων ?

 

Μπορεις επιπλεον με καποιον file manager να το τσεκαρεις αυτο.

rename το υποτιθεμενο αρχειο απο sw.unl.txt σε sw.unl

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι αρχειο sw.unl δεν εχει και επιπλεον καταληξη txt? ,δηλ να

ειναι sw.unl.txt. Πρεπει να ειναι sw.unl

 

Εχεις ενεργοποιησει στο pc σου να φαινονται οι γνωστες καταληξεις των αρχειων ?

 

Μπορεις επιπλεον με καποιον file manager να το τσεκαρεις αυτο.

 

λογικα κατι τετοιο πρεπει να γινετε..σιγουρα δεν εχει καταληξη τχτ...θα βρω file manager gia pc..eyxaristo...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

λογικα κατι τετοιο πρεπει να γινετε..σιγουρα δεν εχει καταληξη τχτ...θα βρω file manager gia pc..eyxaristo...

 

Να'σαι καλα !

οχι για pc ,για το κινητο ! :O

 

επιπλεον δες και το παραπανω που εγραψα :

Εχεις ενεργοποιησει στο pc σου να φαινονται οι γνωστες καταληξεις των αρχειων ?

 

Εαν το κανεις αυτο ,θα μπορεσεις να σβησεις την καταληξη txt απο το pc σου,αφηνοντας

μονο το sw.unl !!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...