Jump to content

Αναζήτηση και όριο 30 δευτερολέπτων


Guest sex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MsK: Ποια είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του εξυπηρετητή εν χρήση; Ποια του νέου (προσμένω έναν 64-bit);

 

Να μην επιβάλλονται όρια όταν ο φόρτος είναι μικρός. Έτσι όλοι θα είναι ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
MsK: Ποια είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του εξυπηρετητή εν χρήση; Ποια του νέου (προσμένω έναν 64-bit);

 

Να μην επιβάλλονται όρια όταν ο φόρτος είναι μικρός. Έτσι όλοι θα είναι ευχαριστημένοι.

Μετά τη μετάβαση στο νέο server (που έχει δύο quad-core 64-bit επεξεργαστές παρεπιμπτόντως) το όριο «κατέβηκε» από τα 30 δευτερόλεπτα στα 20 δευτερόλεπτα. Και κατά συνέπεια από 2 αναζητήσεις που μπορούσαν να γίνουν ανά λεπτό, τώρα μπορούν να γίνουν 3. Όταν γίνει και η μετάβαση στο vBulletin 3.7.x θα κατέβει το όριο δοκιμαστικά στα 15 δευτερόλεπτα με τελικό στόχο τα 10 δευτερόλεπτα (και άρα 6 αναζητήσεις / λεπτό). Και φυσικά με την χρήση των tags θα λυθεί και το πρόβλημα των αναζητήσεων για λέξεις με 3 χαρακτήρες (π.χ. e71, n95, gps κ.ο.κ) και παράλληλα θα «αποσυμφορηθεί» η αναζήτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με την αναζητηση εχω μεγαλο προβλημα,οχι με τους χρονικους περιορισμους οσο με τα αποτελεσματα.

Ενω ξερω ακριβως το ονομα του θεματος που ψαχνω,η αναζητηση δεν μου το βγαζει,ακομα και copy paste να κανω τον τιτλο και να τον βαλω στην αναζητηση παλι βγαινουν δεκαδες ασχετα αποτελεσματα.

Με μια αναζητηση στο google π.χ. Αναζήτηση και όριο 30 δευτερολέπτων myphone

με βγαζει καρφι εκει που θελω.

Γιατι συμβαινει αυτο?

Οχι οτι καιγομαι να μαθω γιατι πλεον ψαχνω απο google.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην αναζήτηση των μηνυμάτων κάποιου μέλους. Όταν βρίσκομαι σε ένα θέμα και πατήσω πάνω στο nickname ενός μέλους και επιλέξω «Εμφάνιση όλων των μηνυμάτων» μου βγάζει συνέχεια ότι επιτρέπεται αναζήτηση κάθε 20 δευτερόλεπτα.

 

Υ.Γ.

Δεν ξέρω εάν είναι το κατάλληλο θέμα...

 

Δεν μπορώ να αναπαράγω αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις. Φυσικά, η αναζήτηση των μηνυμάτων ενός μέλους εμπίπτει στον περιορισμό των 20 δευτερολέπτων, αλλά... αν έχουν περάσει αυτά, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; (ναι, ίσως να είναι θέμα για το bug reports, αλλά ας δούμε πως θα συνεχίσει για την ώρα).

 

Εγω παντως με την αναζητηση εχω μεγαλο προβλημα,οχι με τους χρονικους περιορισμους οσο με τα αποτελεσματα.

Ενω ξερω ακριβως το ονομα του θεματος που ψαχνω,η αναζητηση δεν μου το βγαζει,ακομα και copy paste να κανω τον τιτλο και να τον βαλω στην αναζητηση παλι βγαινουν δεκαδες ασχετα αποτελεσματα. Με μια αναζητηση στο google π.χ. Αναζήτηση και όριο 30 δευτερολέπτων myphone

με βγαζει καρφι εκει που θελω. Γιατι συμβαινει αυτο? Οχι οτι καιγομαι να μαθω γιατι πλεον ψαχνω απο google.

 

Γιατί σίγουρα το Google είναι καλύτερο :lol:. Αν και δεν είναι πολλά αυτά που μπορούν να γίνουν έως την έλευση των tags, μπορείς να μου δώσεις ένα χειροπιαστό παράδειγμα; Δηλαδή, τι ήταν ακριβώς αυτό που αναζήτησες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...