Jump to content

Απίστευτη ταλαιπωρία


Panos_theo_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw edw kai 8 xronia telestet tim wind.Prin liges meres apofasisa na allaksw to kartokinito mou se sundesi wind pada.apo ekei arxizei i talaipwria. piga sto katastima wind tis perioxis mou kai ekana aitisi gia sundesi to savvato 17/11.omws to sustima eixe provlima etsi piga ksana ti deutera. mou edwsan ti suskeui kai tin usim kai pira to nokia 6120 classic. xtes mou evalan monoi tous tilephoniti,enw eixa eidopoiisi klisewn stin palia grammi.pira tilefwno sti ekuipiretisi kai mou eipan oti tha mou valoun tilephwniti kai eidopoisi klisewn. gegonos pou de sunevi ,giati opote to thumotan ti diktuo mou estelne mia klisi apo tis toses.Meta mou edwsan mia karta kai gia dwrean upiresies 3g.esteila ton kwdiko kai kamia apantisi.

to vradu ola fainontan kala sto kinito, wspou to kinito trwei to prwto tou flasaki (kleinei anoigei mono tou), den edwsa polu simasia nokia einai allwste.omws to prwi me epairnan tilephwno kai de me akougan.opws eimai pigainw sti wind kai to diapistwnoun.mou lene omws de ginetai na s'to allaksoume giati exeis milisei panw apo 30' gegonos pou de mou eixan anaferei.mou eftiaksan tin eidopoiisi klisewn, mou edwsan tin apodeiksi agoras pou de mou tin eixan dwsei toses mers logw provlimatos. aneferan pws i dwrean upiresies 3g eixan provlima. oso gia to provlima tou kinitou ,to opoio eftiakse afou mou ekleisan k anoiksan to kinito, kati pou iksera k o idios mou eipan oti de ginetai allagi.an thelw na to steiloun sti nokia na kanei mia vdomada gia anavathmisi, alliws pigaine o idios sta kentrika kai dwse to. to piga sti glufada sta kentrika tous eipa ti sumvainei me to kinito kai mou lene ,afou to pigan stous texnikous pws leitourgei kanonika apla to diktuo 3g exei provlima stin ellada kai na mi xrisimopoiw ti kinito mou se 2 suxnotes, mono gia video klisi kai meta na to allazw se gsm,kati pou thewrw asxeto me to kollima tou tilephonou.tous eipa gia anavathmisi k mou anferan pws de xreiazetai.pira metepeita,pira sto katastima tis wind kai tous eipe gia to nokia k to 3g. mou apantisan autoi thas kseroun kai malista gelousan eirwnika. auto ithela na sas grapsw kai elpizw kapoia pragmata na veltiwthoun.

Link to comment
Share on other sites

καλη η παρατηρηση σου hostis.σχετικα με το προβλημα σε ολα τα καταστηματα οντως υπηρχε μεχρι και την δευτερα.επισης για τα 30 λεπτα σχετικα με την εγγυηση στην νοκια και αυτο ισχυει και ως συνηθως σου δινουν ενα φυλλο απου αναγραφει ολες τις προυποθεσεις ωστε να μπορουν να στο αλλαξουν.ολα μου φαινοντα καλα φιλε εκτος απο την λαθος ενημερωση για τον τηλεφωνητη και την ειδοποιηση κλησεων.και τελος εφοσον πηρες νοκια με symbian λογισμικο ειναι λογικο εχεις τετοιες περιεργες συμπεριφορες.
Link to comment
Share on other sites

.επισης για τα 30 λεπτα σχετικα με την εγγυηση στην νοκια και αυτο ισχυει και ως συνηθως σου δινουν ενα φυλλο απου αναγραφει ολες τις προυποθεσεις ωστε να μπορουν να στο αλλαξουν

 

Δηλαδή είναι επίσημη πολιτική της εταιρίας αυτό; :blink: Όπως το διάβασα, νόμιζα ότι ήταν μπούρδα που σκαρφίστηκαν εκείνη τη στιγμή για να τον διώξουν! Αυτό είναι παράνομο...:mad:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρεία έχει τα δικά της όρια για άμμεση αλλαγη της συσκευής. Η ΝΟΚΙΑ έχει 30 λεπτά ομιλία και 7 μέρες. Παλιά είχε 5 λεπτά και μία μέρα!!!! Νομίζω ότι είναι η μοναδική που συνεχίζει να έχει όριο στα λεπτά ομιλίας. Τώρα αν είναι παράνομο ή οχι δεν το γνωρίζω αλλά έτσι είναι....

Κινητό symbian=κολλήματα. Και αν δεν το σβήνεις το βράδυ το κινητό σου, τότε καλό είναι ένα reset κάθε 2 μέρες.

Πάντως έτσι όπως τα λες δεν είναι και η απίστευτη ταλαιπωρία..!!!

Link to comment
Share on other sites

tous eipa ti sumvainei me to kinito kai mou lene ,afou to pigan stous texnikous pws leitourgei kanonika apla to diktuo 3g exei provlima stin ellada kai na mi xrisimopoiw ti kinito mou se 2 suxnotes, mono gia video klisi kai meta na to allazw se gsm,kati pou thewrw asxeto me to kollima tou tilephonou.tous eipa gia anavathmisi k mou anferan pws de xreiazetai.pira metepeita,pira sto katastima tis wind kai tous eipe gia to nokia k to 3g. mou apantisan autoi thas kseroun kai malista gelousan eirwnika. .

 

Συγγνώμη τι φοβερή απάντηση είναι αυτή που σου δώσαν απο την ΝΟΚΙΑ! :lol: Καλά έχουν χαζέψει εντελώς??????:!: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρεία έχει τα δικά της όρια για άμμεση αλλαγη της συσκευής. Η ΝΟΚΙΑ έχει 30 λεπτά ομιλία και 7 μέρες. Παλιά είχε 5 λεπτά και μία μέρα!!!! Νομίζω ότι είναι η μοναδική που συνεχίζει να έχει όριο στα λεπτά ομιλίας. Τώρα αν είναι παράνομο ή οχι δεν το γνωρίζω αλλά έτσι είναι....

 

:mad::mad::mad:

http://www.efpolis.gr/content/content.asp?catid=77

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

1.Ο τηλεφωνητής μπαίνει αυτόματα απο το σύστημα όταν περνάει η σύνδεση,με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών το απενεργοποιείς άμεσα.

2.Οσον αφορά την εγγύηση και την περίπτωση άμεσης αντικατάστασης οι περιορισμοί τίθενται απο την κατασκευάστρια εταιρία.Σε αντίθετη περίπτωση που γίνει θέμα το χρεώνεται τo κατάστημα...

3.Το θέμα με τις αποδείξεις υπήρξε λόγω γενικου προβλήματος στα συστήματα.

4.Το κινητό είναι Symbian,τα κολλήματα και τα restart καλό είναι να μην σε ενοχλούν...

5.Οσον αφορά το θέμα με το 3G λογικό είναι να κάνει αίσθηση η απάντηση της ΝΟΚΙΑ και η αποποίηση ευθυνων της εις βάρος του δικτύου,έχω δει πολλά 6120 να λειτουργούν άψογα με το UMTS ενεργοποιημένο...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

 

kai ti σημαίνουν αυτα? δηλαδή όλες οι εταιρειες παρανομούν? μπορει και ναι αλλα μου φαινετε παραξενο. Δηλαδή δεν έγινε σε καποιον δικηγόρο? ή καποιος να παει σε δικηγόρο? όλοι το ανέχτηκαν.... υπάρχει κάποια καταδικαστική απόφαση?

Το κακό όμως είναι ότι αυτές τις μαλ@@@ιες τις αντιμετωπίζουν τα καταστήματα. και όχι η νοκια ή η κάθε νόκια....

Link to comment
Share on other sites

kai ti σημαίνουν αυτα? δηλαδή όλες οι εταιρειες παρανομούν? μπορει και ναι αλλα μου φαινετε παραξενο. Δηλαδή δεν έγινε σε καποιον δικηγόρο? ή καποιος να παει σε δικηγόρο? όλοι το ανέχτηκαν.... υπάρχει κάποια καταδικαστική απόφαση?

Το κακό όμως είναι ότι αυτές τις μαλ@@@ιες τις αντιμετωπίζουν τα καταστήματα. και όχι η νοκια ή η κάθε νόκια....

 

Το θέμα είναι οτι ο κόσμος δεν καταλαβαίνει οτι η Wind,και φυσικά κ οι άλλες εταιρίες,πουλάνε δίκτυο και υπηρεσίες,οχι Nokia και SE...

Οταν έρχεται ο άλλος στο κατάστημα να κάνει σύνδεση για να πάρει φθηνό κινητό χωρις να τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο δεν υπάρχει λόγος και οι πωλητές να ασχολούμαστε με τα βίτσια του καθενός που θέλει V8 με Flexy25 δωρεάν.:confused:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

5.Οσον αφορά το θέμα με το 3G λογικό είναι να κάνει αίσθηση η απάντηση της ΝΟΚΙΑ και η αποποίηση ευθυνων της εις βάρος του δικτύου,έχω δει πολλά 6120 να λειτουργούν άψογα με το UMTS ενεργοποιημένο...

 

Εχουμε δει ποσο καλα 3G κινητα φτιαχνει η Νοκια με το 6280... που οταν δουλευει με umts πας να παιξεις joker... Αναβαθμηση εκανες στο κινητο? Αν οχι κοτσαρε το στο καλωδιο και τρεχα το προγραμμα (http://www.nokia.com). Αν δεν κανει πηγαινε στην Νοκια και πες να σου κανουν μια. ΠΡΟΣΕΧΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΝΗΜΗ (μυνηματα, φωτογραφιες, το 'να, το αλλο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δει ποσο καλα 3G κινητα φτιαχνει η Νοκια με το 6280... που οταν δουλευει με umts πας να παιξεις joker... Αναβαθμηση εκανες στο κινητο? Αν οχι κοτσαρε το στο καλωδιο και τρεχα το προγραμμα (www.nokia.com). Αν δεν κανει πηγαινε στην Νοκια και πες να σου κανουν μια. ΠΡΟΣΕΧΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΝΗΜΗ (μυνηματα, φωτογραφιες, το 'να, το αλλο κλπ)

 

Βασικά έννουσα και εγώ οτι δεν ευθύνεται το δικτυο,αλλα πολλές φορες οι συσκευές,και οτι η ΝΟΚΙΑ την έκανε με ελαφρά απο το θέμα λέγοντας πως φταίει το δίκτυο για να μην ασχοληθεί με το πρόβλημα του φίλου.;)

Αν και συγκεκριμένα το 6120 είναι εξαιρετικό σε 3G λειτουργίες.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

epeidi de mou ekanan anavathmisi,meta piga na to kanw monos mesw internet kai de ginotan, giati dietheta to newtero logosmiko.tin alli mera to kinito ekane ta idia tou pali,de me akougan. to piga kai mou eipan pws tha to steiloun sto ekswteriko.mou eipan tha kanei 12 ergasimes. vevaia itan kai enas mprosta mou pou ekane 1 mina na tou to feroun,den to eftiaksan kai itan gemato katsavidies kai efaga mia psilofriki.oson afora sto diktuo tis wind ofeilw na pw pws den eixa kapoio allo provlima.
Link to comment
Share on other sites

Τι τα θέλετε τα πολύπλοκα τηλέφωνα;

Αφού (ειδικά τα Νόκια) βγάζουν προβλήματα.

Εγώ έχω απλές συσκευές νόκια και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...