Jump to content

Κάτι.. έχει αλλάξει


trapped
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δεν εννοώ στο όλο όνομα του forum αλλά και στο τρόπο αντιμετώπισης μερικών πραγμάτων.. οι μοντς ''λιγάκι'' σκληρότεροι έγιναν.. με αποτέλεσμα να σβήνουν ότι ποστ τους κατεβεί οφ-τοπικ..

 

δεν το κάνω επειδή θέλω αντιπαραθέσεις! απλα δεν μ'αρέσει να βλέπω συνέχεια ποστ του είδους..

 

΄τα οφ τοπικ σβήστηκαν αν θέλετε να συνεχίσετε τη συζήτηση πηγαίνεται στο τάδε...'

 

Ερχομαι και λέω.. αν τώρα εκείνα τα άσχετα που τόσο εκνευρίζουν τους μοντς ποστς.. ήταν χρήσιμα για κάποιους χρηστες δεν ήταν αναγκαίο να σβηστουν! Θα μου πείτε.. αυτά λύνονται με PM αλλα ανταποκριση καπούτ..

 

Δεν είμαι μόνος μου.. πιστεύω υπάρχουν και άλλοι που πιστεύουν ότι κατι άλλαξε.. στην ατμόσφαιρα του τότε αγαπημένου φόρουμ.. πρώτα με τους ομοφυλοφιλους.. δεν πήρα θέση, ουτε με νοιαζει το θέμα και πιστευα πως καλα εκαναν και κλείδωναν τοσα τόπικς.. αλλα νομιζω η ζέστη τους κτύπησε κοκκινο.. κατακέφαλα και σβήνουν ότι ποστ τους έρθει..

 

Αντε κιαν το κλειδώσετε να ζήσετε και στα δικα μας!

Αντε γεια!

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

επειδή με τις γενικολογίες δε βγάζουμε άκρη, υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο παράδειγμα στο οποίο σβήστκαν ποστς?

 

μπορείς να γίνει λίιιιγο πιό συγκεκριμένος ή θες να αρκεστείς μόνο στις χαριτωμενιές του στυλ "μας χτύπησε η ζέστη κατακέφαλα...".

 

καλά το ξεκίνησες το παράπονό σου αλλά στο τέλος πολλά μας τα είπες, δε νομίζεις? θες με αυτή τη βάση να κάνουμε συζήτηση? να μας τη λες και να σου πούμε και ευχαριστώ μήπως? γιατί αν το νομίζεις όντως αυτό, τότε άλλον χτύπησε η ζέστη..

 

και απ όσο ξέρω, εκεί που μένεις κάνει πιό πολύ ζέστη από εδώ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εσένα η ζέστη σε πείραξε; Λίγη κριτική να δεχθείτε δεν θέλετε έτσι;! Μονο εμείς κάνουμε λάθη.. μόνο εμείς.. εσείς είστε εδώ μόνο για να μας τα διορθώνετε.. ε βεβεα! όσο για ένα συγκεκριμένο τοπικ είναι στο Οι αμερικανοι αδιαφορουν κτλπ.. αμα το δείς θα καταλάβεις..

 

Εγω δεν πειράζομαι ευκολα αλλά το συγκεκριμένο θέμα με πείραξε!

 

όσο για τις ζέστες και το μέρος που μένω.. έγω συνέχεια φοράω καπέλο αν κατάλαβες τι εννοω!

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

κριτική είναι ευπρόσδεκτη χωρίς όμως περιττούς "καλωπισμούς". αν δεν υπήρχαν στο ποστ σου οι 2-3 τελευταίες προτάσεις, δεν θα είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα, πίστεψέ με!

 

αλλά είναι αυτό που σου είπα ήδη... ναι και θα μας τα χώνεις, περιμένεις και ευχαριστώ?

 

άλλο η κριτική και άλλο το χώσιμο... έχει διαφορά, μεγάλη...

 

στο θέμα μας... pm στον ΤΝ97 έστειλες να του πείς τη διαφωνία σου με το σβήσιμο? όχι.. τα ποστς δεν έχουν χαθεί, οπότε αν υπάρξει συζήτηση και συννενόηση, αυτά θα μπορέσουν να επανέλθουν. :)

 

αλλά και σ αυτή τη περίπτωση, όπως και στη περίπτωση με τους gays, προτιμήσατε τη λύση της δημόσιας κατακραυγής παρά της συννενόησης...

 

οι κανόνες υπάρχουν για να τηρούνται, κάτι που δεν βλέπω τις τελευταίες μέρες να γίνεται.. τι πιό απλό από ένα Pm? αλλά ευκολότερα ανοίγετε θέματα "κάτω οι μοντς, ουυυυ", παρά συζητάτε, συννενοείστε μαζί τους... το χετε δοκιμάσει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που επεμβαίνω, αλλά τα πράγματα είναι απλά:

 

Το φόρουμ είναι αυτό που είναι, οι mods είναι αυτοί που είναι...

Αν κάποιον τον ενοχλεί η συμπεριφορά τους, υπάρχουν κι άλλα σχετικά fora για να συμμετέχει (insomnia, techteam, fora εξωτερικού).

Και εγώ πολλές φορές έχω ενοχληθεί με τη συμπεριφορά κάποιον mods εδώ μέσα, και απλά αποφάσισα να μην ξαναασχοληθώ μαζί τους...(και αυτοί αντίστοιχα!)

 

Προσωπικά, διαφωνώ κάθετα με το κλείδωμα threads, όταν αυτό γίνεται επειδή θεωρήθηκε από καποιον Mod off topic ή ότι εξαντλήθηκε. Σαφώς και πρέπει να υπάρχει μια τάξη, και θέματα που υπάρχουν ήδη να κλειδώνονται με τη σχετική παραπομπή, αλλά είναι εντελώς αυθαιρεσία το να κλειδώνεις ένα θέμα επειδή εσύ θεωρείς ότι πρέπει να τελειώσει.

Τελευταίο παράδειγμα, αυτό με τους gay. Βγήκαν τόσα άτομα που ήθελαν να συνεχιστεί, αλλά ο mod επιμένει στο κλείδωμα. Και μένα προσωπικά δεν με αφορά το sticky topic της F1, αλλά δεν με απασχολεί το αν κλειδωθεί ή όχι, απλώς δεν το διαβάζω...

Όπως επίσης αντιδημοκρατικό είναι να κλειδώνεις με το έτσι θέλω θέματα που αφορούν παράπονα προς mods, με την προτροπή ότι η συζήτηση συνεχίζεται με PM. Κάνετε λάθος. Έχουν όλοι δικαίωμα να μάθουν τι γίνεται από πίσω. Και δεν υπάρχει δικαιολογία ότι είναι κουραστικές τέτοιες συζητήσεις, γιατί πολύ απλά μπορεί κάποιος από τον τίτλο του θέματος να καταλάβει αν τον αφορά ή όχι. Άλλωστε γιαυτό δεν υπάρχει και ο "Σχολιασμός";;

 

Και κάτι τελευταίο: Το ότι κάποιος πατάει το κουμπάκι "Αποδέχομαι τους όρους πρόσβασης και χρήσης" δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει δικαίωμα να σχολιάζει τους όρους αυτους...Πόσο μάλλον όταν τους βλέπει να παραβιάζονται χωρίς επέμβαση, ή να εφαρμόζονται με διάκριση.

Παράδειγμα: οι κατά καιρούς "αποκλειστικότητες" του Surfer, που είναι όλο μισόλογα και υποννούμενα ενοχλούν πολύ κόσμο. Δεν είδα ποτέ όμως παρέμβαση, ή κλείδωμα από κάποιον mod. (για να μην ξεκινήσει κανένα flame, δηλώνω και πάλι ότι εκτιμώ πολύ τον Surfer και την συνεισφορά του στο forum, απλά θα ήθελα να συνεισφέρει όταν έχει πραγματικά κάτι δεδομένο στα χέρια του!Γνώμη μου ε;)

 

πάντα φιλικά και χωρίς διάθεση παρεξηγήσεων, τρονικ

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα..! εστειλα PM! 2 Χρόνια μπένω τώρα στο unwired και στο myphone.. και ποτέ μου δεν έχω παραβιάσει τους κανόνες!

 

οι κανόνες υπάρχουν για να τηρούνται, κάτι που δεν βλέπω τις τελευταίες μέρες να γίνεται.. τι πιό απλό από ένα Pm? αλλά ευκολότερα ανοίγετε θέματα "κάτω οι μοντς, ουυυυ", παρά συζητάτε, συννενοείστε μαζί τους... το χετε δοκιμάσει ποτέ?

 

Επίσης δεν είπα κάτω οι μοντς! Αλλα βλέπεις αλλα σκέφτεσαι άλλα ακους.. [θυμάσαι τη ζέστη που σού λεγα; ;) ] Kαι PM εστειλά για εξηγήσεις! όπως είπα και πιο πριν δεν έχω παραβιάσει ποτέ τους κανόνες! και αν ήταν εντελώς ασχετό ενα ποστ δεν θα έκανα όλη αυτή τη κουβέντα! αλλα ήταν ενα ποστ που εξηγούσε καποια πράγματα!

 

Δεν με ενδιαφέρει που έσβησε το συγκεκριμένο ποστ αλλα δεν θα θελά κάποιος άλλος να βρεθεί στη θέση μου..

 

Αγαπώ αυτό το χώρο! Μόλις ενωθώ εδώ μπένω! Αλλά δυστυχώς καποιες καταστάσεις επιβαρύνουν την ατμόσφαιρα με αποτέλεσμα να μην είναι όλα όπως παλια.. ούτε γαλήνια..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

οκ δεν είπες κάτω οι μοντς, απλά ότι μας βάρεσε η ζέστη και κάνουμε ό,τι θέλουμε.. ναι, όντως, έχει μεγάλη διαφορά, σόρυ....

 

και για να μην παίζουμε με τις λέξεις... ο μοντ σου απάντησε στα Pm σου? έκρινες την απάντησή του μη ικανοποιητική? pm στον admin ή σε κάποιον super moderator?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tronik

 

Όπως επίσης αντιδημοκρατικό είναι να κλειδώνεις με το έτσι θέλω θέματα που αφορούν παράπονα προς mods, με την προτροπή ότι η συζήτηση συνεχίζεται με PM. Κάνετε λάθος. Έχουν όλοι δικαίωμα να μάθουν τι γίνεται από πίσω. Και δεν υπάρχει δικαιολογία ότι είναι κουραστικές τέτοιες συζητήσεις, γιατί πολύ απλά μπορεί κάποιος από τον τίτλο του θέματος να καταλάβει αν τον αφορά ή όχι. Άλλωστε γιαυτό δεν υπάρχει και ο "Σχολιασμός";;

 

δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις γιατί πολύ απλά έτσι αναφέρουν οι κανονισμοί που υπήρχαν ανέκαθεν, και στο unwired... τώρα έγινε ενοχλητικό αυτό? (δεν αναφέρομαι προσωπικά σ εσένα, απλά το χω απορία).

αν υπάρχει πρόβλημα, pm - e-mail στον MsK, διάλογος-συζήτηση και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται...

 

εδώ στο Σχολιασμό όμως, δεν έχουν χώρο τέτοιες συζητήσεις, γιατί πολύ απλά δεν είναι λαϊκό δικαστήριο εδώ.. δεχόμαστε τη κριτική, αλλά δεν υπάρχουν και δικηγόροι, κατήγοροι, δικαστές.. μόνο καλή διάθεση και συννενόηση κατόπιν συζήτησης... :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό φαίνεται.. όμως σαν λιγακι προβλημα μου φαίνεται έχουμε με κάποιους μοντς βρε παιδί μου.. :nooffence:

 

Tεσπα εγώ δεν τα παραταώ! Τωρα το τι σχεση έχει το λαικό δικαστήριο δεν ξέρω.. Οff-topic! σβηστε τοοοο! κλειδωστε το βρε παιδια! αντε!

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Wappy

εδώ στο Σχολιασμό όμως, δεν έχουν χώρο τέτοιες συζητήσεις, γιατί πολύ απλά δεν είναι λαϊκό δικαστήριο εδώ.. δεχόμαστε τη κριτική, αλλά δεν υπάρχουν και δικηγόροι, κατήγοροι, δικαστές.. μόνο καλή διάθεση και συννενόηση κατόπιν συζήτησης... :)

 

OK! Έχω άλλη γνώμη, αλλά δεν έχει σημασία!

Καλή διάθεση υπάρχει σίγουρα! Τα λέμε!

 

Φιλικά, τρονικ :)

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που άνοιξε ένα τέτοιο θέμα... :)

Οι παρατηρήσεις μου:

-Δεν καταλαβαίνω το ότι κελιδώνονται θέματα επειδή κάποιος πιστεύει ότι εξαντλήθηκαν, ιδίως από τη στιγμή που εξακολουθούν να γίνονται Posts σε αυτό, και μάλιστα σοβαρά και τεκμηριωμένα. Γιατί πχ εξαντλήθηκε το θέμα με τους ομοφυλόφιλους και όχι πχ αυτό με την Coca Cola; Στο πρώτο γινόντουσαν ακόμη posts και στο δεύτερο έχουν σταματήσει καμμία εβδομάδα... Δύο μέτρα και δύο σταθμά;

-Γιατί δεν επιτρέπεται, ουσιαστικά η συζήτηση πάνω στα θέματα των κανονισμών; Γιατί ηη μόνιμη απάντηση "έτσι λένε οι κανονισμοί" (που εμείς γράψαμε);

-Γιατί, από τη μία οι mods προσπαθούν να κρατήσουν ένα επίπεδο (ή τουλάχιστον έτσι λένε) και από την άλλη επιτρέπουν posts του στυλ "όξω οι λούγκρες"; Γιατί επιτρέπουν υπογραφές με γυναίκες που φιλιούνται και με γυναίκες με μαγιώ; Δεν είμαι σεμνότυφος, κάθε άλλο, αλλά να μην υπάρχουν αντιφέσεις στη συμπεριφορά των Mods...

Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο... Στο Unwired τα πράγματα πολλές φορές έφταναν στο "αποφασίζω και διατάζω" και "mod είμαι και κάνω ό,τι θέλω" (να θυμίσω πχ την επισημασμένη αγγελία κάποιου; ). Θέλω να πιστεύω ότι τώρα τα πράγματα θα αλλάξουν.

Και μην ξεχνάμε κάτι: Myphone, Unwired κτλ δεν είναι ούτε οι κανόνες, ούτε οι moderators. Είναι οι απλοί χρήστες...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολύτως.. με συμπλήρωσες.. τωρα θα μου πει ο wappy βρήκες σύμμαχο η κατι τέτοιο.. αλλα είναι η πικρή αλήθεια!
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

οι άσχημες συζητήσεις του unwired ήρθαν και εδώ... με συμπέρασμα: ποιος το έκανα? ο μοντ φυσικά... τι να πω. άλλη δουλειά δεν έχουμε να τα βάζουμε με τους δημιουργούς και διαιτητές του φόρουμ? άντε πάμε για κανά μπάνιο... βρείτε νέα, ανεβάστε φωτογραφίες και ποστάρετε ον τόπικ. εμένα που έχουν σφηστεί γύρω στα 500-600 ποστς στο unwired.

τέσπα ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

 

φιλικά πάντα, Αλέξης

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλουμε για το σβήσιμο των ποστς στο unwired φίλε αλέξη.. και οι άσχημες συζητήσεις του unwired τις ξεκινούμε κάτω απο καποιες προυποθέσεις και κάποια πράγματα που ενοχλούν όχι μόνο εμένα.. αλλα και μια μάζα ανθρώπων εδω μεσα..
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είπε ότι φταίνε οι mods... Αλλά αν υπάρχει θέμα για το "πού τον παρκάρετε" και δεν σβηστεί σε δέκα δευτερόλεπτα, φταίνε οι Moderators, περισσότερο από αυτόν που το άνοιξε...
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

οκ ρε σεις. φεύγουν όμως διακοπές σιγά σιγά, πρεπει εμείς να τους τρελάνουμε??? οκ, εκείνο το θέμα του Maxpower κλειδώθηκε πιο μετά, απλά ήταν ένα σήμα κατατεθέν ότι γύρησε ο Max ;)

ας χαλαρώσουμε όλοι λίγο και ασχοληθούμε με την πραγματική ουσία του φορουμ: την δημιουργία και όχι την συνεχή κριτική (αν και χρειάζεται που και που, πιστεύω πως δεν είναι αναγκαία τώρα) :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τώρα που είναι διακοπές.. ας χαλαρώσουν οι μοντς.. εμεις μια χαρα ειμαστε.. φτου έρχονται οι μοντς μας τα χαλάνε κάπως..
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως δεν συμμετεχω σε τετοιες συζητησεις αλλα ειπα να κανω μια εξαιρεση σημερα. Ειμαι αρκετα μεγαλυτερος απο τους περισσοτερους απο σας και αυτο μου δινει το σχετικο πλεονεκτημα (μηπως ειναι μειονεκτημα αραγε?) να μην ξεχειλιζω απο παθος...

Αγαπητοι φιλοι επιτρεψτε μου λοιπον να σας πω οτι κατα την αποψη μου το προβλημα εχει πολλες πλευρες και το δικιο δεν ειναι απριορι απο την μερια ουτε των υπευθυνων του forum ουτε των χρηστων. Μερικα παραδειγματα:

1. Eπιτρεπεται να υπαρχουν σε ενα forum και μαλιστα με συγκεκριμενο αντικειμενο θεματα οπως "που τον παρκαρετε?" και "χρειαζονται οι gay" (αραγε αν η πλειοψηφια των χρηστων αποφασισει οτι δεν χρειαζονται ποιος θα αναλαβει το θεαρεστο εργο να τους εξαφανισει?). Θα προτιμουσα να ειχαμε την ωριμοτητα οχι απο ηθικολογια αλλα γιατι προσβαλλουν την αισθητικη μας και να μην τα ανοιγουμε και να μην συμμετεχουμε αλλα δυστυχως δεν υπαρχει απο ολους αυτη η ωριμοτητα. Δεν θα πρεπει να γινει κατι? Ξεφραγο αμπελι ειναι? Καλως η κακως αποδεχτηκαμε ορους λειτουργιας. Ας εφαρμοστουν.

2. Να εφαρμοστουν εγραψα και αμεσως θελω να συμπληρωσω οπως καποιος φιλος παραπανω σωστα επισημανε να εφαρμοστουν παντου και παντοτε. οχι επιλεκτικα οχι μονοπλευρα οχι με κριτηρια φιλιας και δημοσιων σχεσεων. Οχι στενα και στεγνα αλλα με ευρυτητα πνευματος και διαθεση καλης συνεργασιας.

3. Οι υπευθυνοι κανουν μια δυσκολη δουλεια και πρεπει να τους το αναγνωρισουμε και την κανουν αρκετα καλα. Μια συμβουλη θα διακινδυνευα. Σε περιπτωσεις οπως αυτες που συζηταμε καλο θα ηταν η συμπεριφορα τους να ειναι πιο "επαγγελματικη" να μην μπαινει το προσωπικο στοιχειο γιατι τοτε γινονται μερος του προβληματος. Καταλαβαινω οτι μερικες φορες "βγαινουν απο τα ρουχα τους" αλλα αφου επελεξαν αυτο τον ρολο καλο ειναι να τον διεκπεραιωνουν με την δεουσα ψυχραιμια.

4. Οι χρηστες τελος ας ειμαστε πιο χαμηλων τονων. Φρασεις οπως αυτες του εναρκτηριου μηνυματος για την επιδραση της ζεστης ειναι αμεσα προσβλητικες και αντι να προσφερουν κατι μετατοπιζουν την ουσια της συζητησης.

5. Κατα καιρους ακουω διαφορα και δεν τα εχω σχολιασει ποτε για το τι γινεται μεταξυ των υπεθυνων, του Μανου κλπ για τσακωμους, κλικες, ερωτηματικα γιατι τελειωσε το unwired κλπ. Αγαπητοι μου φιλοι εμενα τι με νοιαζει? Εγω θελω να εχω διαθεσιμο εναν χωρο διαλογου και πληροφορησης για την κινητη τηλεφωνια και ολα τα υπολοιπα με αφηνουν παγερα αδιαφορο.

 

Φιλικα

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Mα εγώ ξεκίνησα την συζήτηση για κατι ποστς που σβηστήκαν, σε κάποιο τοπικ για τα smartphones και τους αμερικάνους.. ρώτησα κάποιο να με διαφωτίσει τη διαφορά που είπε κάποιος φίλος και τσακ πανω σε κάτι χρήσιμο να το σβήσιμο..
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

OK.

 

Ας το πάρουμε απο την άλλη πλευρά.

 

Εστω ότι ΚΑΚΩΣ κλείδωσα το θέμα με τους gay (παρόλο που έχω εξηγήσει ήδη 3-4 φορές ότι θεώρησα πολύ κατωτάτου επιπέδου μηνύματα όπως "Εξω οι λούγκρες" και "Χίτλερ που είσαι" που καταφανώς ήταν επανειλημμένη παραβίαση των Ο.Π.Χ.). :!:

 

Ολοι εσείς που σας άρεσε το θέμα περί Gay ΓΙΑΤΙ δεν μου στείλατε ένα PΜ να μου πείτε "ΡΕ, κακώς το κλείδωσες. Εγώ ήθελα να γράψω εκεί μέσα.". Είπε κανείς ότι έχω(έχουμε) το αλάθητο του Πάπα? :confused:

 

Αντί λοιπόν να γίνει ένα PM ο αγαπητός P800lover "γάζωσε" το φόρουμ με 2ο και 3ο :blink: παρόμοιο θέμα και επίσης με άλλα ΔΥΟ :!: θέματα διμαρτυρίας στο Σχολιασμό. :wacko:

 

Δύο PMs έλαβα , ένα από τον unforgiven και ένα σήμερα από τον stred οι οποίοι μου λένε ότι κακώς το κλείδωσα (κατόπιν εορτής ωστόσο και αφολυ έχει γίνει της π..νας με άπειρα ποστς).

 

Ωστόσο αγαπητέ `trapped αν με "είχε βαρέσει η ζέστη στο κεφάλι" δεν θα καθόμουν τώρα να συζητώ το θέμα , απλά θα πάταγα το κουμπάκι ΒΑΝ και τότε πραγαματικά θα ήμουν για γέλια ή για κλάματα (διαλέξτε).

 

Μήπως κακώς κλείδωσα και το θέμα του αγαπητού μου MAX Power για το πως παρκάρουμε το ...πέος μας?? :worry:

 

Σε λίγο να ανοίξουμε και κανα θέμα "Πως μαμάει το κουνούπι?" και να κλειδωθεί να γράφουμε , μα γιατί κλειδώθηκε? Ηταν τόσο ενδιαφέρον θέμα... :alien:

 

Συμφωνώ απολύτως με αυτό που γράφτηκε παραπάνω , να εφαρμόζονται ΙΣΟΙ κανόνες για όλους και πιστέψτε με το προσπαθώ όσο μπορώ. Στο παρελθόν μέχρι και την καθαίρεση moderator εισηγήθηκα για επανειλημμένη παράβαση των Ο.Π.Χ.

 

Συμπέρασμα. Οσο και αν σας φαίνεται παράξενο οι moderators, super moderators , co-administrators, administrator είναι και αυτοί ανθρωποι. :!:

 

Και λάθη κάνουν όπως όλοι μας άλλωστε. Καλό θα όταν υπάρχει μια ένσταση να εκφράζεται πρώτα στο moderator που έχει άμεση σχέση με το θέμα και αν αυτός σας γράψει, τότε με PM σε ένα super mod (Αρχιμήδης, Global Moderator, Mythozz) και αν σας γράψει και αυτός τότε με PM σε έναν co-administrator (Wappy, Speedy, Vampyre) και τέλος στον Administrator (MsK).

 

Αν μετά από όλα αυτά δεν "βρείτε το δίκιο σας" ..ε τότε τι να πω. ΟΚ. (Εϊμαστε όλοι μαμάκες και εσύ ο ένας ο σωστός :rolleyes: )

 

Ενστάσεις/παρατηρήσεις πάντα δεκτές. :whistle:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας για να αποδείξω και τα λεγομενά μου , το αγαπημένο σας θέμα για τους Gay είναι και πάλι ανοικτό για να γράψετε. :!:
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όλοι είμαστε άνθρωποι, δεν είπε κανένας το αντίθετο, αγαπητέ Vampyre... :)

Μην κολλάς όμως στα περί gay... Προσωπικά, το ίδιο θα με ενοχλούσε αν γινόταν το ίδιο σε οποιοδήποτε θέμα. Και σαφέστατο θα έπρεπε, κατά τη γνώμη μου, να σβηστούν τα προσβλητικά και χυδαία posts και να γίνουν συστάσεις. Ακόμα (αν έχει σημασία) διαφωνώ και με τη στάση του P800lover. Από κάποιο σημείο και μετά το παράκανε...

Το θέμα με το "παρκάρισμα" έπρεπε να σβηστεί αυτούσιο.

Να ρωτήσω κάτι; Αν είμαι νέος χρήστης και με το που μπω δω κ@λους και λεσβιακά στις υπογραφές, θέματα για το "πού τον παρκάρετε" και posts "έξω οι λούγκρες" ή "δουλειά δεν είχε ο διάολος...", ποιός θα με μαζέψει μετά; Ποιός θα μου απαγορεύσει να γράφω ό,τι θέλω και όπως θέλω;

 

ΥΓ: Μόλις είδα την αλλαγή στο θέμα για τους gay... Πολύ σωστή κίνηση...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια! Ημαρτον! εγώ δεν μίλησα για το gay topic, ας μεινει κλειστό! ΠΟΣΟΣ ΜΕ ενδιαφέρει! εγω σας μίλησα για κάποια ποστς που διαγράφηκαν και όχι για τους gay! ..
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...