Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.blackberrycool.com/wp-content/uploads/2009/01/bolt_logo_web.jpg[/imgalign]Πολύ καλός browser είναι σαν τον opera mini, ίσως και λίγο πιο γρήγορος. Υποστηρίζει java πράγμα που μας δίνει την δυνατότητα να δούμε ορισμένες σελίδες πχ facebook κανονικά όπως και στον υπολογιστή και RSS Feeds. Επιπλέον έχει και επιλογή για wi-fi!

 

Το μόνο ενοχλητικό είναι οτι δεν υποστηρίζει ελληνική κωδικοποίηση και θα βλέπετε τα ελληνικά sites κινέζικα.

 

Για τους κατόχους 9500 θα πάρει λίγο καιρό να συνηθίσουν το tap της οθόνης και το γεγονός οτι πρέπει να εμφανίζουν οι ίδιοι το πληκτρολόγιο όταν θέλουν να γράψουν σε ένα πεδίο (λίγο πιο εκνευριστικό από τον opera mini)!

 

Τελευταίο μεγάλο χαρτί του bolt είναι το YouTube, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

 

Σε πρώιμη φάση δυστυχώς ακόμα, κολλάει λίγο αλλά ξέρετε τι λένε...

 

 

Download Page

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απ όσα έχω δεί πιστεύω οτι ο skyfire θα είναι ανώτερος απο τον BlackBerry Browser τουλάχιστον στην αρχή.
Link to comment
Share on other sites

http://www.berry365.com/wp-content/uploads/2009/07/capture10_56_51.jpg

 

 

 

Επιτέλους το ΒΒΜ βγαίνει και επίσημο, τέρμα οι καθυστερήσεις στα μηνύματα και την αποστολή αρχείων!

 

Περισσότερα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορούμε να κάνουμε για να είμαστε καλυμμένοι σε περίπτωση (μακριά από μας) γίνει κάτι απ τα παραπάνω.. στην καλύτερη μήπως υπάρχει τρόπος να εντοπίσουμε την συσκευή απ το gps και στη χειρότερη τουλάχιστον να κλειδωσουμε την συσκευή κ την κ τα αρχεία της (εικόνες επαφές email) ή αν γίνεται να κλειδώνει κ η κάρτα μνήμης (να μη γίνεται να διαβαστεί ούτε από Η/Υ αν είναι δυνατόν). Είχε προτεινει κάποιο παιδί ένα app αλλά σταμάτησε την υποστήριξη του η rim νομίζω...

 

Μάλλον εννοείς κάτι τέτοιο

 

 

Για δες και αυτό: http://software.cr ac kberry.com/product.asp?id=38549&n=e-GPS#

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

http://www.berry365.com/wp-content/uploads/2009/07/capture10_56_51.jpg

 

 

 

Επιτέλους το ΒΒΜ βγαίνει και επίσημο, τέρμα οι καθυστερήσεις στα μηνύματα και την αποστολή αρχείων!

 

Περισσότερα εδώ...

 

το δουλεψες καθολου να δεις αν οντως δεν υπαρχουν οι καθυστερησεις στα μυνηματα που ειχε το leaked ?? γιατι και εμενα στην αρχη δουλευε κανονικα σαν leaked αλλα μετα στην πορεια αρχισε τα στραβα .... και αν προσθεσω και τι περασα για να κανω rollback με βαζει σε σκεψεις.Βεβαια θα μου πεις αλλα leaked και αλλο official , αλλα πολλες φορες και οι official εχουν καποια χουνερια μεχρι να στρωσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα με την βαριά μου χρήση, δουλεύει και με το παραπάνω.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζει και πολύ facebook με τους φίλους και το upload φωτογραφιών. Επιπλέον η ταχύτητα αποστολής αρχείων είναι πάρα πολύ γρήγορη!

 

Καταπληκτική δουλειά!!!!!

 

το δουλεψες καθολου να δεις αν οντως δεν υπαρχουν οι καθυστερησεις στα μυνηματα που ειχε το leaked ?? γιατι και εμενα στην αρχη δουλευε κανονικα σαν leaked αλλα μετα στην πορεια αρχισε τα στραβα .... και αν προσθεσω και τι περασα για να κανω rollback με βαζει σε σκεψεις.Βεβαια θα μου πεις αλλα leaked και αλλο official , αλλα πολλες φορες και οι official εχουν καποια χουνερια μεχρι να στρωσουν ;)

 

Καμία καθυστέρηση στα μηνύματα, έτσι κι αλλιώς είναι official. Εδώ και ένα χρόνο περίπου που έχω ΒΒ καμία επίσημη εφαρμογή δεν μου παρουσίασε οποιδήποτε πρόβλημα. Οι παλαιότεροι ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος.

 

Αν στην τελική, που αμφιβάλω, δεν είσαι ευχαριστημένος απλά ξαναπερνάς το παλιό σου ος. Το roll back είναι εύκολη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Τους χαιρετησμους μου σε ολους

Υπαρχει καποιο site με free εφαρμογες axl. και cod για να τις περασω στο berry μου ( 8900)μεσω desktop manager ;

Δινω και εγω ενα αλλα εχει κυριως Jad και Jar.

 

http://www.getjar.com

 

:thanks:

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να βάλω το Google Maps ρε παιδιά αλλά μου λέει κάτι ότι θέλει permission για να βρίσκει την θέση μου...

 

Εσείς την δουλεύετε την εφαρμογή? Οι bb maps είναι κάπως μάπα και οι google φαίνονται μονόδρομος....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Ψαχνω για μια εφαρμογη η οποια θα μπλοκαρει ΟΛΕΣ τις εισερχομενες κλησεις εκτος απο αυτες που εχω ορισει στο white list. Να στελνει στον καλουντα, οτι το κινητο ειναι κλειστο ή κατειλλημενο.

Μολις δοκιμασα τις BerryBlocker και iCallManager σε trial εκδοσεις βεβαια χωρις κανενα αποτελεσμα. Μηπως επειδη ηταν trial?(αν και λενε πως λειτουργουν κανονικα για 7 μερες).

 

Υπαρχει καποια τετοια εφαρμογη φιλοι μου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα update μέσα από τη συσκευή. Πας options/check for updates και στο κατεβάζει...

 

Εννοώ το filescout explorer....

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση Facebook σε 1.7 ή από το κινητό σας στο m.facebook.com/blackberry...

 

Περισσότερες δυνατότητες στο news feed (Επιλογή status updates, photos, κτλ όπως στο σάιτ), λίγο πιο βαρύ το είδα αλλά στην πορεία στρώνει...

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση Facebook σε 1.7 ή από το κινητό σας στο m.facebook.com/blackberry...

 

Περισσότερες δυνατότητες στο news feed (Επιλογή status updates, photos, κτλ όπως στο σάιτ), λίγο πιο βαρύ το είδα αλλά στην πορεία στρώνει...

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΝΤΑΤΑ

spis
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση είναι ΟΤΑ. Αν θές να το περάσεις υπάρχει τρόπος εδώ.

 

Μπορείς να μπαίνεις μέσω wifi κατ αυτόν τον τρόπο. Όλες οι εφαρμογές στα ΒΒ προυποθέτουν data plan για να λειτουργήσουν σωστά

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση είναι ΟΤΑ. Αν θές να το περάσεις υπάρχει τρόπος εδώ.

 

Μπορείς να μπαίνεις μέσω wifi κατ αυτόν τον τρόπο. Όλες οι εφαρμογές στα ΒΒ προυποθέτουν data plan για να λειτουργήσουν σωστά

 

Αποσυμπιέζετε το αρχείο στον κατάλογο c:\appworld. TO c ενοει στο τηλ. η καπου αλλου

spis
Link to comment
Share on other sites

Την μνήμη του τηλεφώνου εννοεί λογικά. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν μπορώ να σου πω ακριβώς αλλά η λογική είναι οτι το αποθηκεύεις στο τηλέφωνο και το τρέχεις. Δες και στο thread του 8310 υπάρχει ακόμα πιο λεπτομερής αναφορά για το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΝΤΑΤΑ

 

Εννοειται αυτό.. Δεν νομίζω ότι πρέπει να το επισημαίνουμε κάθε φορά που αναφέρουμε κάποια εφαρμογή.. bug που αντιμετωπίζω μέχρι στιγμής, είναι πως δεν παίρνω τα notifications.. Άλλος κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται το Facebook δεν τα πάει καλά με το player, στην 5 τουλάχιστον. Μου κάνει επανεκκίνηση στην συσκευή μου.

 

Με βλέπω με downgrade σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Tο bold μου το εχω παντελώς άδειο από εφαρμογές.

Όποις ξέρει ας μ στεέλε κανένα λινκ για εφαρμογες.

 

κ κατι ακομα .... με office τι γινεται?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...