Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να βαλεις το Mobile data alerter κι εναλλακτικα το

Minimoni. Βεβαια εφοσον εχεις vodafone μπορεις να καλεις και να σου λενε.

 

Εφαρμογή καταγραφής κίνησης ΒΒ (κυρίως για κλήσεις) BlackTrack

Uberman let us know about this new solution for tracking and logging your emails and phone calls on your BlackBerry. The app stores this information along with any notes you wish to add and emails you a weekly activity report from your device.

 

Features:

Automatically logs your BlackBerry phone and email activities Allows you to add notes to your BlackBerry activity log Automatically sends a daily or weekly log to your email.

Report includes:

Time

Duration

Type of Communication

Activity Details

 

The app is totally free and is supported by advertising on your weekly report. The solution works pretty well but I am not sure if the logs are also stored on their servers. From their FAQ it looks like they are not but it makes me wonder how the reports are generated if they are not… I sent them an email asking and will hopefully hear back soon since that may be a security risk.

 

Εγώ. Ελευθερώνει ram αυτόματα αλλά και χειροκίνητα. Εμένα από τότε που το έχω βάλει έχουν σταματήσει τα "κρεμάσματα".

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς? V3?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάντως το έχω περάσει απο χθές το memory up v3 και μου έχει βγάλει 2 φορες ένα μηνυμα Uncaught application the system has to be restarted, αλλά ευτυχώς η συσκευή δεν κάνει το restart.

 

Δεν έχω δει και τρελή διαφορά σε θέμα μνήμης. Σου γλυτώνει με κάθε quick boost 2mb μνήμης.

 

Θέλω να τσεκάρω και την μπαταρία. Άν μου την ρίχνει θα το βγάλω, αλλιώς το κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς? V3?

 

Ναι, http://www.emobistudio.com/download_memoryup_personal.asp

 

 

 

Εγώ πάντως το έχω περάσει απο χθές το memory up v3 και μου έχει βγάλει 2 φορες ένα μηνυμα Uncaught application the system has to be restarted, αλλά ευτυχώς η συσκευή δεν κάνει το restart.

 

Σπάνιο αυτό που αναφέρεις. Εμένα ποτέ δεν το έχει βγάλει. Μάλλον κάποιο conflict πρέπει να είναι με κάποιο application εκτός και αν παίζει ρόλο και το OS που φοράς.

 

Δεν έχω δει και τρελή διαφορά σε θέμα μνήμης. Σου γλυτώνει με κάθε quick boost 2mb μνήμης

 

Παιδιά μην μπερδεύεστε. Δεν σου ελευθερώνει "program memory" αλλά RAM Memory.

Υπάρχει διαφορά. Το τηλέφωνο "τρέχει" ποιο γρήγορα και δεν έχεις "memory leak" γιατί τρέχει στο background.

Αυτό που πρέπει να παρακολουθήσεις είναι αν σου "κρεμάει" το τηλέφωνο. Εμένα έχει σταματήσει πάντως να "κρεμάει".

 

 

Θέλω να τσεκάρω και την μπαταρία. Άν μου την ρίχνει θα το βγάλω, αλλιώς το κρατάω.

 

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την μπαταρία. Τουλάχιστον στο δικό μου. Το πρόγραμμα είναι "αθόρυβο" και δεν το καταλαβαίνεις.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την μπαταρία. Τουλάχιστον στο δικό μου. Το πρόγραμμα είναι "αθόρυβο" και δεν το καταλαβαίνεις.

 

Έχω την pro έκδοση και με τα avanced settings. Έχει κάτι αλγορίθμους που, όπως λέει, το κάνουν να τρέχει ακόμη καλύτερα και μάλλον αυτο φταίει για το error.

 

Η βασική έκδοση απ ότι είδα στο site δεν κάνει απο μόνη της boost, αλλά μόνο χειροκίνητα. Οπότε λογικό να μην σου τρώει μπαταρία.

 

Θα περιμένω λίγο ακόμα και θα γράψω ένα review για την pro έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Η βασική έκδοση απ ότι είδα στο site δεν κάνει απο μόνη της boost, αλλά μόνο χειροκίνητα. Οπότε λογικό να μην σου τρώει μπαταρία

 

Δεν σε νοιάζει τόσο το boost όσο το "Run in the background and automatically help reclaim wasted memory on mobile system" κάτι το οποίο το κάνει η standard edition.

Το quick boost το κάνεις και μόνο σου μία στο τόσο, γιατί να τρως την μπαταρία εξάλλου.

Anyway εγώ έχω την standard edition (είναι δωρεάν) και είμαι μία χαρά. :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο "τρέχει" ποιο γρήγορα και δεν έχεις "memory leak" γιατί τρέχει στο background.

Αυτό που πρέπει να παρακολουθήσεις είναι αν σου "κρεμάει" το τηλέφωνο. Εμένα έχει σταματήσει πάντως να "κρεμάει".

.

 

Τα ΒΒς δεν κρεμάνε ρε παιδιά... ;)

 

Συνιστώ πάντως προσοχή με την εφαμοργή, διότι σε ξένα φόρουμς που είδα δει συζητήσεις είχα ακούσει ακόμα και για μπρικάρισμα συσκευής... Πάντως δεν έχει καταφέρει να 'πείσει' πόλυ κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΒς δεν κρεμάνε ρε παιδιά... ;)

 

Συνιστώ πάντως προσοχή με την εφαμοργή, διότι σε ξένα φόρουμς που είδα δει συζητήσεις είχα ακούσει ακόμα και για μπρικάρισμα συσκευής... Πάντως δεν έχει καταφέρει να 'πείσει' πόλυ κόσμο...

 

Και εγώ διάβασα αρκετά. Όμως έχει αποσπάσει αρκετά θετικά αλλά και αρνητικά σχόλια. Όσο για το μπρικάρισμα δεν πιστεύω οτι μπορεί μια εταιρία να κάνει release ένα πρόγραμμα τόσο ελατωματικό και να το χρεώνει και απο πάνω. Μπορεί αυτός που το πόσταρε να μπρικάρισε την συσκευή του και να τα έριξε στην εφαρμογή.

Σε λίγες μέρες θα ξέρω σίγουρα για όλα (ελπίζω να μην μάθω για το τελευταίο, γιατι ποτέ δεν ξέρεις :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΒς δεν κρεμάνε ρε παιδιά... ;)

 

Συνιστώ πάντως προσοχή με την εφαμοργή, διότι σε ξένα φόρουμς που είδα δει συζητήσεις είχα ακούσει ακόμα και για μπρικάρισμα συσκευής... Πάντως δεν έχει καταφέρει να 'πείσει' πόλυ κόσμο...

 

Δεν κρεμάνε? :) Μάλλον πλάκα κάνεις... :p Υπάρχουν themes που μετά από κάποια ώρα πάνε ποιο αργά και από την καθυστέρηση. :lol: Προσωπική εμπειρία με το "windows 7" που είναι και αγορασμένο αλλά το "leak" πάει σύννεφο. Με το memoryUp πάντως έστρωσε.

 

Μπρικάρισμα από το memoryUp? Έ όχι βρε συ, δεν παίζει τέτοιο πράγμα εκτός και αν ο συγκεκριμένος χρήστης πείραζε και "σκάλιζε" την συσκευή και τα έριξε εκεί τα αποτελέσματα. Άσε που τα bb δεν μπρικάρουν. ;)

 

Είναι πως θα "κάτσει" στον κάθε χρήστη τελικά το εκάστοτε πρόγραμμα και σε συνδυασμό την χρήση και τις εφαρμογές που έχεις φορτωμένες στο bb. :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Sorry που γράφω νέο μήνυμα αλλά αφορά τελείως διαφορετικό θέμα και ήθελα να το δείτε...

 

http://www.xo.gr/default.aspx?pid=83&&la=1 Ωραία εφαρμογή από τον ΟΤΕ.

Δείτε ποιο τηλέφωνο έχουν στις φωτογραφίες... :lol: Ά ρε τηλεφωνάρααα

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή και αρκετά χρήσιμη! Μόλις μπήκα, δεν έχει πολλές επιλογές βέβαια. Η σελίδα είναι πολυ ελαφριά και ανοίγει πολυ γρήγορα.

 

Εντάξει για το post είναι άλλο θέμα και αν τα συγχωνεύαμε το post σου θα γινόταν πολύ μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!

Κοστίζει 4usd αλλά αξίζει. Το είχαμε συζητήσει. Πλέον αν κάποιος σε καλέσει μπορείς να προσθέσεις τον αριθμό στις επαφές και μάλιστα επιλέγεις αν θα είναι στο πεδίο mobi;e/work etc.

http://κρακkberry.com/phone-assistant-v1-4-2-helps-keep-your-contacts-numbers-organized

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερτιμημένο το βρίσκω αλλά χρήσιμο για αρκετούς! Τόση συζήτηση είχε γίνει, θα λύσει σε πολλούς τα χέρια.
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για το facebook η οποία διορθώνει κάποια θέματα με το refrsh του ημερολογίου και της λίστας φίλων.

Περισσότερα θα βρούμε εδώ

Η εφαρμογή κατεβαίνει είτε μέσω του κινητού είτε από τη σελίδα http://www.blackberry.com/facebook

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για το facebook η οποία διορθώνει κάποια θέματα με το refrsh του ημερολογίου και της λίστας φίλων.

Περισσότερα θα βρούμε εδώ

Η εφαρμογή κατεβαίνει είτε μέσω του κινητού είτε από τη σελίδα http://www.blackberry.com/facebook

 

Είναι πολύ πιο γρήγορο στο refresh αλλά και στο fetching των status των φίλων σας.

Εμένα δεν μου το έβρισκε ώς Upgrade και την κατέβασα χειροκίνητα. Είχε και άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

BB FileScout v. 1.1.0.1

 

Νέο update! OTA Download

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμήσω weatherbug ή accuweather. Τα έχουμε προτείνει ξανά και είναι αρκετά καλά.

 

Οφείλω στο σημείο αυτό να πω ευχαριστώ στους κυρίους του documentz to go (Dataviz). Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά η αλλαγή του activation code από 8310 σε 9500μ ήταν αμεσότατη. Έστειλα mail και σε 15 λεπτά είχα τη λύση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο παιχνιδάκι συμβατό με 8900 και 9500.

"Mancala is one of the oldest two-player strategy games in the world. Mancala is a general name which applies to a group of very old Asian and African games in which stones or seeds were moved from cups on a game board or holes in the ground. Rules of play vary from region to region. A great counting game, Mancala requires strategy and patience". http://www.berryblow.com/mancala.html

 

OTA installation : m.berrylow.com

Είναι από τον κατασκευαστή του γνωστού κι αγαπημένου berrylabyrinth.

Καλή διασκέδαση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ένα free πρόγραμμα για bloggers. Το πρόγραμμα είναι Public beta.

 

OTA: http://blackberry.wordpress.org/install

extra info και video: http://www.intomobile.com/2009/07/07/official-wordpress-blackberry-app-open-for-beta.html

Συμβατότητα: Bold, Curve 8900, Storm and 8700

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για το facebook η οποία διορθώνει κάποια θέματα με το refrsh του ημερολογίου και της λίστας φίλων.

Περισσότερα θα βρούμε εδώ

Η εφαρμογή κατεβαίνει είτε μέσω του κινητού είτε από τη σελίδα http://www.blackberry.com/facebook

 

ρε παιδιά προσπαθώ να το κατεβάσω κ εγώ αλλά κολλάει λίγο πριν το τέλος και βγάζει invalid cod 907!

έχει τύχει σε κάποιον άλλον από εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ Post #9!

 

Δεν έχει αναφερθεί πάντως κάτι αντίστοιχο. Όπως θα διαβάσεις βέβαια είναι θέμα του πώς έχουν ανέβει τα αρχεία. Δοκίμασε απλά να το κατεβάσεις απο αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από την αναβάθμιση σε 151 επιτέλους απόκτησα lock χωρίς να ξεκλειδώνει μόλις πατάς τα κουμπιά (ελάττωμα της 141).

Έτσι αποφάσισα να ξηλώσω το SwipeLock (3d εφαρμογή που κλειδώνει το κινητό αυτόματα).

Έλα όμως που στο blackberry δεν υπάρχει λειτουργία ή ρύθμιση που να κλειδώνει μόνο του το κινητό μετά από συγκεκριμένο χρόνο που του επιλέγεις εσύ και πρέπει αν θέλεις να το κλειδώσεις να πατάς το πάνω αριστερό κουμπί.

Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα αυτό OTA link (http://www.geekandproud.net/blackberry/autolock/autolock.jad) που είναι δωρεάν και δίνει ακριβώς αυτή την λειτουργία στο κινητό χωρίς να προσθέτει εξτρά εφαρμογή. Απλώς το δίνει σαν νέα λειτουργεία του κινητού και σε μέγεθος δεν είναι πάνω από 600 bytes.

Αφού το κάνεις install μέσω του παραπάνω OTA (over the air) link, πας στα options/autolock και βάζεις το χρόνο που θέλεις να κλειδώνει το κινητό σου.

 

Εμένα πάντως μου έχει λύσει τα χέρια γιατί πολλές φορές ξεχνούσα να πατήσω το lock button και ενώ σβήνει η οθόνη τα πλήκτρα παραμένουν ενεργά με αποτέλεσμα να πατιούνται.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...