Jump to content

Aπεγνωσμένος σε Virus που δεν φεύγει...


costastsak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κόλλησα ένα ιο τον οποίο δεν μπορώ να διώξω ούτε με το Panta ούτε με το Spyboot. Μου βγαίνει συνέχεια ένα pop up το οποίο λέει " Windows has detected an internet attack attempt...Somebody's trying to infect to your pc with spywrae and harmful viruses. Run full system scan now to protect your pc from internet attacks hijacking attempts and spyware! Click here to download spyware remover fot total protection" Και μετά από λίγο ανοίγει μόνος του ο explorer σε μια σελίδα για να κατεβάσω ένα antispyware. Το μόνο που κατάφερα είναι να δίωξω από το desktop ένα gif κόκκινο το οποίο με παρέπεμπε σε αυτή την σελίδα. Mπορεί κάποιος να με βοηθήσει; (Δεν αντέχω άλλο format). Eυχαριστώ πολύ...
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησα ένα ιο τον οποίο δεν μπορώ να διώξω ούτε με το Panta ούτε με το Spyboot. Μου βγαίνει συνέχεια ένα pop up το οποίο λέει " Windows has detected an internet attack attempt...Somebody's trying to infect to your pc with spywrae and harmful viruses. Run full system scan now to protect your pc from internet attacks hijacking attempts and spyware! Click here to download spyware remover fot total protection" Και μετά από λίγο ανοίγει μόνος του ο explorer σε μια σελίδα για να κατεβάσω ένα antispyware. Το μόνο που κατάφερα είναι να δίωξω από το desktop ένα gif κόκκινο το οποίο με παρέπεμπε σε αυτή την σελίδα. Mπορεί κάποιος να με βοηθήσει; (Δεν αντέχω άλλο format). Eυχαριστώ πολύ...

 

Θα τρεξεις αυτο φιλε μου και δεν θα μεινει ουτε ιχνος!!! :cool:

 

http://rapidshare.com/files/52332864/HijackThis_v1.99.1.exe.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι σήμερα που άνοιξα το pc δεν μπαίνει ούτε στο ίντερνετ. Αυτό που μου λες το κατέβασα από τη δουλειά για να το βάλω στο pc μου. Και θέλω να σε ρωτήσω το εξής. Κατέβασα εχτές ένα παρόμοιο αρχείο (hijack έγραφε) και σε ξένο forum από όπου το βρήκα έλεγε κάποιος ότι ένα notepad που θα βγάλει πρέπει να το κάνω copy paste κάπου και δεν καταλάβαινα που.Αν είναι το ίδιο μπορείς να με βοηθήσεις περισσότερο; Εν τω μεταξύ δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το panda που μου είπαν οτι είναι super δεν έκανε δουλειά και ο ιος με τσάκισε... Ευχαριστώ πάντως.
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

to panda den einai k oti kalitero.lathos sou eipan.ego exo ena tis f secure pou theoritai apo tis korifaies kai den exo antimetopisei pote problima me ious.1 sbise ola ta cookies k ta temp files.sinithos ekei mpenoun ioi.meta koita me adware k sybot gia tyxon problimata.gia to telos me to regisrtry mechanic kane ena scan na deis ti pezetai.mporei na einai kapoia adinamia stin registry.oti thes edo eimai.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα οτι μου είπατε αλλά το πρόβλημα παραμένει και κάτω δεξιά μου αναβοσβήνει ένα κόκκινο χ. Και παρατηρώ οτι αυτή την $%#@@%^ σελίδα μου την βάζει συνέχεια ως deafult page στον IE. Kαι συνέχεια μου βάζει μέσα στα windows ένα φακελάκι το οποίο γράφει privacy danger και το οποίο έχει μέσα το gif που μου το κάνει wallpaper και ένα html. Κάμοια άλλη βοήθεια; Ευχαριστώ πολύ...
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Έκανα οτι μου είπατε αλλά το πρόβλημα παραμένει και κάτω δεξιά μου αναβοσβήνει ένα κόκκινο χ. Και παρατηρώ οτι αυτή την $%#@@%^ σελίδα μου την βάζει συνέχεια ως deafult page στον IE. Kαι συνέχεια μου βάζει μέσα στα windows ένα φακελάκι το οποίο γράφει privacy danger και το οποίο έχει μέσα το gif που μου το κάνει wallpaper και ένα html. Κάμοια άλλη βοήθεια; Ευχαριστώ πολύ...

 

Κάνε ένα scan εδώ ρε φίλε. Ποτέ δεν ξέρεις... Θα πάρει κάποια ώρα βέβαια.

http://housecall.trendmicro.com/

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα scan εδώ ρε φίλε. Ποτέ δεν ξέρεις... Θα πάρει κάποια ώρα βέβαια.

http://housecall.trendmicro.com/

 

Ρε φίλε το έκανα βρήκε το πρόβλημα αλλά μου λέει οτι δεν μπορεί να το λύσει και να επικοινωνήσω με την εταιρία για να τους εξηγήσω το πρόβλημα. Και μου βγάζει οτι το αρχείο που έχει προσβληθεί και δεν μπορεί να κάνει clean up είναι στα windows to mxduo.dll Όσο για το format δεν μου κάνει κόπο αλλά έκανα πριν από 2 μήνες πάλι λόγω αναβάθμισης

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησα ένα ιο τον οποίο δεν μπορώ να διώξω ούτε με το Panta ούτε με το Spyboot. Μου βγαίνει συνέχεια ένα pop up το οποίο λέει " Windows has detected an internet attack attempt...Somebody's trying to infect to your pc with spywrae and harmful viruses. Run full system scan now to protect your pc from internet attacks hijacking attempts and spyware! Click here to download spyware remover fot total protection" Και μετά από λίγο ανοίγει μόνος του ο explorer σε μια σελίδα για να κατεβάσω ένα antispyware. Το μόνο που κατάφερα είναι να δίωξω από το desktop ένα gif κόκκινο το οποίο με παρέπεμπε σε αυτή την σελίδα. Mπορεί κάποιος να με βοηθήσει; (Δεν αντέχω άλλο format). Eυχαριστώ πολύ...

 

Δοκίμασε το spyware doctor ( θέλει και κλειδάκια βέβαια).

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα,και σώθηκα με το πρόγραμμα.Δεν χρειάστηκε να καταφύγω στο hijack :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά format και ηρέμησα.....Δεν γινότανε τίποτα παιδιά. Ευχαριστώ πολύ παιδιά και θέλω να ευχαριστήσω και τον Samoapark ο οποίος είναι πανταχού παρών. (Φίλε μη με παρεξηγείς αλλά τρέχω σαν τον Βέγγο. Ξελασκάρω και σε παίρνω τηλ).
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...