Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HEY φιλε μου μπασκετμπολιστα σε πετυχα!!!Πως πηγε η προπονηση?Μολις ειδα ενα πολυ ωραιο εργο στον alpha κ περασαν καπως οι ωρες...αντε να δουμε πως περνουν οι αλλες 9 κ κατι......Εγω αναγκαστικα θα παω ΘΕΣ\ΝΙΚΗ γιατι σπουδαζει κ η αδερφη μου εκει οποτε....κ εγω θα παρω τη μεταγραφη μου για εκει...

 

Φίλη είναι... :p

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω αναγκαστικα θα παω ΘΕΣ\ΝΙΚΗ γιατι σπουδαζει κ η αδερφη μου εκει οποτε....κ εγω θα παρω τη μεταγραφη μου για εκει...

Αυτό μην το έχεις καθόλου σίγουρο.Η μετεγγραφή λόγω αδερφού-αδερφής που σπουδάζει υπάρχει με ποσοτικό περιορισμό.Συνεπώς δεν παίρνουν όλοι μετεγγραφή αλλά όσοι πληρούν περισσότερα κριτήρια(εισόδημα,αριθμός τέκνων κλπ).Και εγώ έχω αδερφή που σπουδάζει στο ΑΠΘ αλλά πολύ δύσκολα το βλέπω να παίρνω μετεγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

HEY φιλε μου μπασκετμπολιστα σε πετυχα!!!Πως πηγε η προπονηση?Μολις ειδα ενα πολυ ωραιο εργο στον alpha κ περασαν καπως οι ωρες...αντε να δουμε πως περνουν οι αλλες 9 κ κατι......Εγω αναγκαστικα θα παω ΘΕΣ\ΝΙΚΗ γιατι σπουδαζει κ η αδερφη μου εκει οποτε....κ εγω θα παρω τη μεταγραφη μου για εκει...

 

μια χαρά πήγε η προπόνηση..ψόφησα και τώρα μάλλον θα πέσω εύκολα για νάνι. Και εγώ θέλω Θεσσαλονίκηηηηηηηηηη

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, είναι πολύ δύσκολο να πάρεις μεταγραφή στα κεντρικά και διάσημα πανεπιστήμια της χώρας..

οταν ήμουν εγώ στη σχολή θυμάμαι, στο δεύτερο (κάποιο και στο τρίτο) εξάμηνο πλάκωσαν ένα σωρό παιδιά, που δεν είχαν έρθει μέχρι τότε.. γιατί είχαν σίγουρη την μεταγραφή στο αντίστοιχο τμήμα της Παντείου κ φανταστείτε ότι πήγαιναν και παρακολουθούσαν εκεί μαθήματα κανονικά!! όταν έφαγαν άκυρο ήρθαν στο νησί και έτρεχαν να καλύψουν την ύλη να περάσουν τα μαθήματα, γιατί τότε στη σχολή τα 2 πρώτα εξάμηνα είχαν 7 υποχρεωτικά (και δύσκολα) μαθήματα, τα οποία αν δεν περνούσες με την πρώτη... μετά ήταν παλουκάκι ... ακόμα κ γι' αυτούς που παρακολουθούσαν κανονικά..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μην το έχεις καθόλου σίγουρο.Η μετεγγραφή λόγω αδερφού-αδερφής που σπουδάζει υπάρχει με ποσοτικό περιορισμό.Συνεπώς δεν παίρνουν όλοι μετεγγραφή αλλά όσοι πληρούν περισσότερα κριτήρια(εισόδημα,αριθμός τέκνων κλπ).Και εγώ έχω αδερφή που σπουδάζει στο ΑΠΘ αλλά πολύ δύσκολα το βλέπω να παίρνω μετεγγραφή.

 

Υπάρχει τέτοιου είδους μετεγγραφή; Και μαλιστα σε οικογένειες που δεν είναι πολύτεκνες;Νόμιζα πως είχε καταργηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μετριάσω τον ενθουσιασμό σας ή να το παίξω παντογνώστης αλλά επειδή ήμουν κ εγώ στη δικιά σας θέση πριν 2 χρόνια θα σας πώ κάτι που μου είχε πεί ο καθηγητής μου στον προγραμματισμό τέτοια εποχή περίπου και δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

"Το πανεπιστήμιο θα σας απογοητεύσει..."

 

Υ.Γ. Σας περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη ψάρια...:lol: Άντε με το καλό και καλή επιτυχία σε όλους. Όποιος περάσει Οικονομικό ΑΠΘ εδώ είμαι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μετριάσω τον ενθουσιασμό σας ή να το παίξω παντογνώστης αλλά επειδή ήμουν κ εγώ στη δικιά σας θέση πριν 2 χρόνια θα σας πώ κάτι που μου είχε πεί ο καθηγητής μου στον προγραμματισμό τέτοια εποχή περίπου και δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

"Το πανεπιστήμιο θα σας απογοητεύσει..."

 

Υ.Γ. Σας περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη ψάρια...:lol: Άντε με το καλό και καλή επιτυχία σε όλους. Όποιος περάσει Οικονομικό ΑΠΘ εδώ είμαι!

Βασικά και έχω ακούσει παρόμοια πράγματα από φοιτητές ακόμα και καλούς πολυτεχνίτες και απ' την αδερφή μου πως θα απομυθοποιήσω πολλά πράγματα σχετικά με το πανεπιστήμιο... Έγω πάντως σ' όλους απαντώ πως είμαι υπερβολικά ενθουσιασμένος για να σκεφτώ οτιδήποτε αρνητικό για το πανεπιστήμιο, ειδικά τώρα στη φάση που βρίσκομαι... Πάντως και δίκιο να έχουν εγώ δε το μετανιώνω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιου είδους μετεγγραφή; Και μαλιστα σε οικογένειες που δεν είναι πολύτεκνες;Νόμιζα πως είχε καταργηθεί.

 

Εννοείς για την μετεγγραφή λόγω οικονομικής δυσχέρειας ;;;;

Αν εννοείς αυτό τοτε να διευκρινίσω κάτι που δεν διευκρίνισε ο ζαφος..

Αν θες να κάνεις μετεγγραφή λόγο οικονομικού προβλήματος (εννοείται πως πρέπει να δηλώσει ο γονέας ένα εισόδημα χαμηλότερο από το όριο που υπάρχει) τοτε πρέπει να μείνεις ένα χρόνο στην πόλη που πέρασες και έπειτα αν από αυτούς που θέλουν να πάρουν μετεγγραφή λόγο οικονομικού προβλήματος έχεις το μεγαλύτερο βαθμό τοτε πασ στη πόλη που έχει αντιστοιχία, δηλαδή και εδώ ένα μικρό ποσοστό παίρνουν...

Σίγουρη μετεγγραφή έχουν οι τρίτε.. (να μην έχει περάσει κάποιο παιδί το 26 έτος ηλικίας του) και οι πολύτεκνοι..οι υπόλοιποι τον πούλο:)

 

Επίσης παιδάκια, όσοι θέλετε να πάρετε μετεγγραφή να κινηθείτε άμεσα..κάπου νοέμβρη γίνονται οι διαδικασίες αν θυμάμαι καλά.άντε..6 ώρες και 50 λεπτά έμειναν

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες που φθάνουν στην alfavita.gr οι βάσεις εισαγωγής για την Ιατρική Αθηνών είναι 19.306, για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του ΕΜΠ είναι 19.090, για τη Νομική Αθηνών είναι18.978, για το Παιδαγωγικό Αθήνας είναι 18696, για το Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης είναι 18.780.

 

Η alfavita.gr παρακολουθεί το θέμα και θα ανακοινώσει κάθε ασφαλή πληροφορία που φθάνει σε αυτήν μέχρι την πλήρη ανακοίνωση των βάσεων από το υπουργείο Παιδείας.

Link to comment
Share on other sites

Kai logika 8a prepei prwta na pas ekei pou perases na kaneis eggrafh nomizw kai meta meteggrafi e?

 

Ναι (αυτό το γράφω για να καταλάβει το σάιτ ότι έκανα μήνυμα πάνω από 10 χαρακτήρες)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΕΙΣ: Νομική Θράκης 18.243, Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Αθήνας 17.351, Οδοντιατρική Αθήνας 18.857, Λογιστικής και χρηματοοικονομικής, Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας 18.474, Φιλολογία Αθήνας 17.645, Εκπαίδευσης και αγωγής στην προσχολική ηλικία 17.442
two beer,or not two beer??
Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΕΙΣ: Νομική Θράκης 18.243, Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Αθήνας 17.351, Οδοντιατρική Αθήνας 18.857, Λογιστικής και χρηματοοικονομικής, Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας 18.474, Φιλολογία Αθήνας 17.645, Εκπαίδευσης και αγωγής στην προσχολική ηλικία 17.442

 

ksereis gia politikon mixanikon ksanthis??plzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πού ακριβώς υπάρχουν οι βάσεις στο ίντερνετ?Είδα αλφαβίτα αλλά δεν λέει κάτι.Βοηθήστε:(
Link to comment
Share on other sites

http://www.alfavita.gr/mainmenu.php

pano deksia parousiazontai ta trexonta themata, prwta exei gia tis vaseis

prepei na patas refresh gia na deis an ananeonontai

good luck

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...