Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα τει του 5ου λογικά δε θα πέσουν οι βάσεις? κυρίως για την επαρχία...

Λογικα ναι,,λενε οτι αυξησαν τις θεσεις στην επαρχια και γι αυτο μπορει να πεσουν,,,αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε ποτε σιγουροι,,μονο θεωρητικα βασιζεται

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικα ναι,,λενε οτι αυξησαν τις θεσεις στην επαρχια και γι αυτο μπορει να πεσουν,,,αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε ποτε σιγουροι,,μονο θεωρητικα βασιζεται

 

8a pesoun :D

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με κατατοπισει καποιος σχετικα με τις δυο υψηλοτερες οικονομικες σχολες στην θεσσαλονικη, δηλαδη το οικονομικο μακεδονιας και την οργανωση και διοικηση επιχειρησεων?

σε τι διαφερουν, ποια αξιζει περισσοτερο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με κατατοπισει καποιος σχετικα με τις δυο υψηλοτερες οικονομικες σχολες στην θεσσαλονικη, δηλαδη το οικονομικο μακεδονιας και την οργανωση και διοικηση επιχειρησεων?

σε τι διαφερουν, ποια αξιζει περισσοτερο κτλ.

 

Για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη για τις δύο παραπάνω σχολές θα πρότεινα να μελετήσεις το κύκλο σπουδών της κάθε σχολής. ;)

 

Από μια γρήγορη ματιά που έχω ρίξει στα μαθήματα παρατήρησα πως το Οικονομικό έχει πολλά περισσότερα θεωρητικά μαθήματα γύρω απο οικονομικές επιστήμες κάτι που δεν σου δίνει εξειδικευμένες γνώσεις σε κάποιο αντικείμενο πχ. μάρκετίνγκ, διοίκηση ανθρωπίνων πόρων, επιχειρηματικότητα κλπ. Τα εργαστήρια και η ενασχόληση με τη πληροφορική είναι ελάχιστα (εισαγωγή σεη χρήση εφαρμογών γραφείου, πληροφορική κλπ.)

 

Αντίθετα, το Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων είναι ένα πιο εξειδικευμένο τμήμα με κύκλο σπουδών που στοχεύει στη παροχή γνώσεων γύρω από το επιχειρηματικό περιβάλλον. Έχει μαθήματα πιο εξειδικευμένα όπως Κοινωνιολογία, Ψυχολογίας, Ανθρωπίνων Πόρων, Μάρκετινγκ, Διοίκησης Επιχειρήσεων κλπ. Ακόμη, τα εργαστήρια είναι πιο εξειδικευμένα με εκμάθηση βασικών γλωσσών προγραμματισμού και Πληροφοριακών Συστημάτων.

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Μακεδονίας είναι ένα πολύ καλό τμήμα με οργανωμένο και δομημένο κύκλο σπουδών! Το Οικονομικό είναι πιο θεωρητικό και θα το πρότεινα μόνο αν ήθελες να κάνεις μετά μεταπτυχιακό σε ένα πιο εξειδικευμένο αντικείμενο γύρω από τα Οικονομικά, Νομική, Θεωρία Οικονομικών Επιστημών κλπ...

 

Ελπίζω να έδωσα τα βασικά στοιχεία της κάθε σχολής με μια γρήγορη ματιά στο κύκλο σπουδών τους. Καλή επιτυχία σε ό,τι διαλέξεις τελικά! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ρε φιλε να΄σαι καλα!

συμπεραινω οτι οργανωση και διοικηση λεει πιο πολλα αλλα δεν θα βιαστω!

ας βγουν τα αποτελεσματα και βλεπουμε;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ρε φιλε να΄σαι καλα!

συμπεραινω οτι οργανωση και διοικηση λεει πιο πολλα αλλα δεν θα βιαστω!

ας βγουν τα αποτελεσματα και βλεπουμε;)

 

Αν και με σκουλήκια Αρειανούς δεν συνομιλώ θα κάνω μια εξαίρεση... :p:lol::shifty:

 

(Έχε χάρη που δεν το πρόσεξα νωρίτερα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Είμαι καινούργια στο forum, ωστόσο το παρακολουθώ εδώ και καιρό

 

Υπάρχει κανείς εδώ που έίναι υποψήφιος για 10% σε στρατιωτικές σχολές?

 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και με σκουλήκια Αρειανούς δεν συνομιλώ θα κάνω μια εξαίρεση... :p:lol::shifty:

 

(Έχε χάρη που δεν το πρόσεξα νωρίτερα...)

 

εσυ τουρκακος εισαι ε?

ουτε εγω συνομιλω!:p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τις βάσεις των ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά για το 4ο πεδίο? Λέτε να μείνουν στα ίδια επίπεδα? Απ' ότι ξέρω οι θέσεις των εισακτέων στα συγκεκριμένα ιδρύματα θα είναι οι ίδιες με πέρυσι.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τις βάσεις των ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά για το 4ο πεδίο? Λέτε να μείνουν στα ίδια επίπεδα? Απ' ότι ξέρω οι θέσεις των εισακτέων στα συγκεκριμένα ιδρύματα θα είναι οι ίδιες με πέρυσι.

 

8a anevoun arketa kapoies .. alles 8a anevoun ligo alla 8a anevoun

Link to comment
Share on other sites

σε λιγοτερο απο 10 ωρες δινω το πρωτο μου μαθημα πανελληνιες (μαθηματικα) για πρωτη φορα :cry:
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

σε λιγοτερο απο 10 ωρες δινω το πρωτο μου μαθημα πανελληνιες (μαθηματικα) για πρωτη φορα :cry:

Επαναληπτικές?Αναρωτιέμαι πόσο πιο δύσκολο θα μπορούσαν να το κάνουν..

Αλλά μην ανυσυχείς στο ίδιο επίπεδο θα είναι μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα ήταν ευκολάκια εκτός απο το 3ο που ήθελε λίγο παραπάνω σκέψη.Δυσκόλεψε αρκετούς και κάποια μέσα στην τάξη ζητούσε διευκρίνηση επειδή έλεγε οτι δεν υπάρχει στο βιβλίο ενώ υπήρχε.Τέλος πάντων
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα ήταν ευκολάκια εκτός απο το 3ο που ήθελε λίγο παραπάνω σκέψη.Δυσκόλεψε αρκετούς και κάποια μέσα στην τάξη ζητούσε διευκρίνηση επειδή έλεγε οτι δεν υπάρχει στο βιβλίο ενώ υπήρχε.Τέλος πάντων

Καλά,θα'θελες να ήταν εύκολα.Ας έδινες φέτος πρώτη φορά και θα σου'λεγα αν τα βλεπες εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εύκολα μου φάνηκαν τώρα δεν ξέρω για σένα.Και την πρώτη φορά που έδωσα πανελλήνιες έγραψα 20
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εύκολα μου φάνηκαν τώρα δεν ξέρω για σένα.Και την πρώτη φορά που έδωσα πανελλήνιες έγραψα 20

Εγώ μιλάω για τα θέματα των ημερήσιων ενιαίων λυκείων.Δε ξέρω τι γίνεται στα τεε.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο φίλος μιλούσε για πανελλήνιες τεε

 

Μακάρι να βάλουν αύριο Δημοκρατία

Ε συγγνώμη αλλά εγώ δε το κατάλαβα.Νόμιζα ότι μιλούσε για των εμερήσιων-ενιαίων:O

Νόμιζα ότι ήταν για τις επαναληπτικές.Πότε είναι αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Μα ο φίλος μιλούσε για πανελλήνιες τεε

 

Μακάρι να βάλουν αύριο Δημοκρατία

 

Πολυ ακουγεται για Δημοκρατια αλλα μπορει να κανουν καμια εκπληξη με τα Ναρκωτικα εξαιτιας του Σεργιανοπουλου...εγω μονο τη Διατροφη Του Πλανητη δεν εχω διαβασει...θα προσευχομαι μη πεσει αυριο,γιατι τωρα που θα ξεκινησω επαναληψη δεν προλαβαινω να τα μαθω...

BMW RULES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...