Jump to content

Samsung SGH-D410


pininfarina
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (25 Ιούν. 2004 , 10:16)

 

Πες μας σε παρακαλούμε αν τελικά το irda του είναι ξεκλείδωτο ή όχι (δηλ.αν μεταφέρει φωτό ή ήχους σε άλλο κινητο επίσης με irda), γιατί οι απόψεις σ΄αυτό διίστανται... :o

 

Βίντεο τραβά ή μόνο multi shot; Επίσης αν τραβά μπορεί να το στείλει με ΜΜS....;;; :worry:

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πολύ ωραίο, αν και με αυξημένες σχετικά διαστάσεις (συνηθησμένος από E-700 :p ). Την κεραία τι την ήθελε; Χαλάει όλη η εικόνα του. Πάντως η οθόνη και οι ήχοι πρέπει να είναι όλα τα λεφτά ;)
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το κινητο παιδια σημερα ειχα την ευκαιρια να το πιασω στα χερια μου και να σκαλισω λιγο και μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος οσο απο εμφανιση?σιγουρα σκιζει αχ γιατι να μην υποστηριζει κι mp3?αντε να βγει κι αυτο το p-730,μα πολυ ησυχια εχει πεσει εδω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haki ( 1 Ιούλ. 2004 , 14:55)

 

Καλα ρε παιδια, κανεις σας δε διαβαζει το αποσπασμα που παραθεσα λιγα posts πιο πανω απο το τεστ του Mobileburn????? Υποθετω οτι σαν νεοι ανθρωποι ξερετε και πεντε Αγγλικα! Λεει ξεκαθαρα οτι ΟΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΕΣ! Τι σας κανει να νομιζετε οτι για την Ελλαδα τροποποιησαν το λογισμικο;

 

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία, φίλε haki.... :whistle:

 

Oι ερωτευμένοι το γνωρίζουν καλά αυτό.... ;) :p

 

Αναμένουμε με αγωνία τις πρώτες εντυπώσεις από τον πρώτο χρήστη του φόρουμ, του τελικού προϊόντος.... :)

 

Ακόμα κανείς;;; :blink: :worry:

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι πραγματι πανεμορφο... Εκπληκτικη οθονη με πολυ ζωντανα χρωματα. Ενα τεστ που εκανα με το sharp gx30 εβγαλε το samsung λιγο κατωτερο στην αποδοση της καμερας. Συγκεκριμενα, ειχε ''χιονι'', ειδικα σε συνθηκες μετριου φωτισμου και μονο ομως που σταθηκε επαξια διπλα στο καλυτερο camera phone της αγορας λεει πολλα. Απιστευτη αισθηση εχει επισης το ανοιξε-κλεισε του πληκτρολογιου. Στα συν του οτι η camera παιζει και σε full screen. H απουσια καλωδιου για συνδεση με υπολογιστη ηταν αισθητη παντως. Αν ειχε bluetooth και επεκτασιμη μνημη θα ηταν απο τις καλυτερες προτασεις για αγορα...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratos ( 3 Ιούλ. 2004 , 00:40)

 

To κινητο ειναι πραγματι πανεμορφο... Εκπληκτικη οθονη με πολυ ζωντανα χρωματα. Ενα τεστ που εκανα με το sharp gx30 εβγαλε το samsung λιγο κατωτερο στην αποδοση της καμερας. Συγκεκριμενα, ειχε ''χιονι'', ειδικα σε συνθηκες μετριου φωτισμου και μονο ομως που σταθηκε επαξια διπλα στο καλυτερο camera phone της αγορας λεει πολλα. Απιστευτη αισθηση εχει επισης το ανοιξε-κλεισε του πληκτρολογιου. Στα συν του οτι η camera παιζει και σε full screen. H απουσια καλωδιου για συνδεση με υπολογιστη ηταν αισθητη παντως. Αν ειχε bluetooth και επεκτασιμη μνημη θα ηταν απο τις καλυτερες προτασεις για αγορα...

 

Φίλε Στράτο μεγιά σου.... :)

 

Πες μας τελικά irda κλειδωμένο;;; :worry:

 

Βίντεο τραβά και το αποστέλλει με ΜΜS; :worry:

 

Φωτό αντιστοίχισης κλήσης σε μεγάλο μέγεθος...;;;

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από εμένα στον Strato:

Ανάφερες ότι δεν έχει καλώδιο σύνδεσης στον υπολογιστή,όμως αν αγοράσουμε το καλώδιο,όπως κάνουν και όσοι έχουν το Ε710,θα υπάρχει επικοινωνία του τηλεφώνου με τον υπολογιστή ή είναι αδύνατη η συνδεσή του?

Σε ρωτάω γιάτι ψάχνω για τηλέφωνο και το 410 το έχω στις επιλογές μου για αγορά.

Ευχαριστώ.

Όλα είναι σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλεφωνο το ειχα για πολυ λιγο στα χερια μου και αναλωθηκα να χαζευω την καμερα και την οθονη του. Τις λεπτομερειες που ζητατε δεν ειμαι σε θεση να τις απαντησω επι του παροντος. Περισσοτερα απο την αλλη εβδομαδα.

angelob7 το καλωδιο κατα 99% ειναι το ιδιο με αυτο του Ε710 αλλα μεσα στην συσκευασια δεν ειχε cd rom, πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να ψαξει κανεις στη σελιδα της samsung για να βρει λογισμικο. ( ευρηκα http://uk.samsungmobile.com/mobile_phone/sgh-d410/manual.jsp )

Video mms απο οτι κοιταξα στο manual δεν στελνει αλλα δεν βαζω και το χερι μου στο Ευαγγελιο γιατι δεν δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιλάμε σοβαρά???Χθες το είχα στα χέρια μου!Η οθόνη,απλά κορυφή αν και δε το δείχνει τοσο πολύ,όμως η καμ ειναι ένα χάλι!!!ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΙΣΤΑ!Σε κλειστό χώρο με πολύ καλό φωτισμό έβγαζε χάλια!το 6600 μου έβγαζε καλύτερα με night mode!ΑΑΑ night mode δεν είδα,αλλά φώτιζε αυτόματα,ίσως κάνω λάθος.Στο μενού έχει SMS,Multimedia Messages,Call records,Funbox,Camera.Είχε κι άλλα όμως δε τα θυμάμαι!Πάνω και κατω από το εικονίδιο της καθε λειτουργίας έγραφε την προηγούμενη και την επόμενη. Π.χ Είχε Short Messages,πάνω απ αυτό έγραφε FunBox και κάτω Multimedia Messages.Βιντεο έχει αλλά πολύ συντομο,ποιοτικό πολύ ομως και με άριστο ζουμ(5Χ νομίζω).Εχει και multi shot.Όταν κλείνεις το πληκτρολόγιο σβήνει η οθόνη(σβηνει,δε μπαινει απλά μαυρο screensaver).Οι υπέρυθρες ειναι κλειδωμένες και μην το επαναλάβετε το ερώτημα γιατί της δοκίμασα!Το κινητό ήρθε απο Dubai πριν κυκλοφορήσει Ελλάδα.Στον κατάλογο έχει 1000 επαφές πολλαπλών πεδίων.'Οταν ανοίξεις την καμερα έχει 4 επιλογές.Take photo,My pictures,Video και άλλη μια..Δε θυμάμαι ποια.Παιχνίδια 5 νομίζω,chess,golf,ενα άλλο σαν τετρις και άλλα 2 που δε δοκίμασα.

Σαν κινητό είναι ποιοτικότατο(και το τονίζω αυτό)αλλά τα χαλάει όλα η κεραία παιδιά!ΤΕΡΑΣΤΙΑ χωρίς υπερβολή!

 

 

Δεν ηταν αυτό που περίμενα.Ήδη ο ξαδελφος μου(ιδιοκτήτης)το πουλάει και παίρνει S700(SonyEricsson).Δε θέλω να δω συγκρίσεις,πληροφοριακά το είπα.Προσωπικά ο μόνος καλός λόγος να πάρεις ενα πανάκριβο κινητό ΧΩΡΙΣ(ουσιαστικα)υπέρυθρες,καρτα μνήμης,κορυφαίο design(είπαμε,τα χαλάει ή κεραία)είναι η κορυφαία(δεν υπερβάλλω)οθονη του!Αλλά κατα τα άλλα δε θα το παιρνα!

Link to comment
Share on other sites

To κινητό αυτό δεν θα το πάρει τελικά κανένας για να το κάνει δικό του;;; :blink:

 

Είπαμε, μπορεί να μην είναι το καλύτερο, έχει όμως σε αρκετά σημεία κορυφαία χαρακτηριστικά.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! ( 4 Ιούλ. 2004 , 20:29)

Δεν ηταν αυτό που περίμενα.Ήδη ο ξαδελφος μου(ιδιοκτήτης)το πουλάει και παίρνει S700(SonyEricsson).Δε θέλω να δω συγκρίσεις,πληροφοριακά το είπα.Προσωπικά ο μόνος καλός λόγος να πάρεις ενα πανάκριβο κινητό ΧΩΡΙΣ(ουσιαστικα)υπέρυθρες,καρτα μνήμης,κορυφαίο design(είπαμε,τα χαλάει ή κεραία)είναι η κορυφαία(δεν υπερβάλλω)οθονη του!Αλλά κατα τα άλλα δε θα το παιρνα!

 

Μα το S 700 θα κυκλοφορήσει σε αρκετούς μήνες.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Aπο Dubai!Το πα απ την αρχή ότι τα παιρνει απο Dubai!Θα χω φωτος μετά τις 27-28 του μήνα γιατί θα πάμε μαζί Αγγλία(εγω κι αυτός)και θα το χει!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! ( 9 Ιούλ. 2004 , 21:05)

 

Aπο Dubai!Το πα απ την αρχή ότι τα παιρνει απο Dubai!Θα χω φωτος μετά τις 27-28 του μήνα γιατί θα πάμε μαζί Αγγλία(εγω κι αυτός)και θα το χει!

 

TO s700 DEN EXEI KIKLOFORISEI EPISIMA SE KANENA MEROS TOU KOSMOU oute sto dubai oute stin xili oute stin maladaskari. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μπορει καποιος να μου πει αν το easy gprs λειτουργει με το κινητο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ ρε παιδιά και δεν απογοητεύτικα καθόλου.

Είναι τέλειο.Μεγάλη οθόνη με τέλεια χρώματα και ανάλυση,φοβερό ντιζάην(ας είναι μεγάλη η κεραία,για κεραία είναι προτότυπη και έχει γούστο)η κάμερα βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφείες και βίντεο και έχει ευχάριστο και εύκολο μενού.Απλά απορώ γιατί ενα τόσο τέλειο κινητό έχει κλειδωμένες τις υπέριθρες(τελικά,ναι,είναι κλειδωμένες).Ποιός ο λόγος ύπαξής τους???????!!!!!!!!!

Επίσης γιατί δεν έχει bluetooth??????!!!!!! :!: :!: :!: :!:

Πάντος είναι η πρώτη φορά που πήρα κινητό και είπα...αυτό θα το αλλάξω μόνο όταν χαλάσει.

Αγορά απο Plaisio τελική τιμή 452,00€,13 Ιουλίου 2204.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω ότι η συσκευασία περιέχει 2 μπαταρίες ίδιου μεγέθους και handsfree.

Επίσεις η συσκευή λειτουργεί και με κλειστό το πληκτρολόγιο αν το δουλέψεις-ενεργοποιήσεις απο το handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariand (28 Ιούλ. 2004 , 19:07)

 

Απλά απορώ γιατί ενα τόσο τέλειο κινητό έχει κλειδωμένες τις υπέριθρες(τελικά,ναι,είναι κλειδωμένες).Ποιός ο λόγος ύπαξής τους???????!!!!!!!!!

Επίσης γιατί δεν έχει bluetooth??????!!!!!! :!: :!: :!: :!:

 

Οι κλειδωμενες υπερυθρες ειναι ισως η χειροτερη εμμονη των Κορεατων (και οχι μονο βεβαια..) μαζι με την ελλειψη Bluetooth σε παρα πολλα μοντελα που θα επρεπε να υπηρχε..αν και ηδη εχουν παρουσιαστει 1-2 μοντελα που θα ειχαν/εχουν/θα εχουν bt.

 

Απο 'κει και περα πως οι υπερυθες ειναι κλειδωμενες δεν σημαινει οτι ειναι νεκρες και δεν χρησιμευουν πουθενα. Η μεταφορα επαφων μεσω υπερυθρων αναμεσα σε 2 συσκευες μπορει να γινει κανονικα και βεβαια η μεγαλη χρησιμοτητα τους εχει να κανει με την συνδεση PC-κινητου. Αν για παραδειγμα δεν βρεις καλωδιο που ειναι προτιμοτερο για μεταφορα δεδομενων απο PC σε κινητο και εφ'οσον δεν διαθετει Bluetooth η συνδεση μεσω υπερυθρων ειναι μονοδρομος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariand (28 Ιούλ. 2004 , 19:31)

 

Το θέμα είναι, πώς τελικά λειτουργούν:

 

 

Αν και νομιζω πως μολις το ειπα αυτο, μεταξυ 2 κινητων μπορουν να σταλθουν μονο επαφες απο τον τηλεφωνικο καταλογο. Δλδ βρες αλλο ενα Samsung και δοκιμασε να στειλεις μια επαφη του τηλεφωνικου καταλογου απο το δικο σου, και θα δεις που θα σταλθει κανονικα.

 

Μεταξυ PC και κινητου η συνδεση γινεται με το καταλληλο προγραμμα για το PC ( για το D410 η επισημη Samsung δινει το Easy GPRS 2.1.8 ) . Μεσω αυτου του προγραμματος μπορεις να μεταφερεις εικονες και μελωδιες στο κινητο σου. Μοναδικη προυποθεση το PC σου να εχει υπερυθρες, αλλιως πρεπει να αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SlRator ( 3 Αύγ. 2004 , 16:27)

 

Σκεφτομαι να το αγορασω αμα δεν ερθει το P730

 

κανε λιγη υπομονη φιλε μου συντομα θα ειναι διαθεσιμο το p-730 οποτε μη βιαστεις δε λεω καλο το 410 αλλα το 730 ειναι τελειος διαφορετικη φαση ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX ( 6 Ιαν. 2004 , 00:07)

 

Eνα ακόμα όμορφο κινητό στον καταιγισμό που δεχώμαστε τον τελευταίο καιρό.

Μειωνέκτημα βέβαια... η κεραία. :cool:

 

Το πήρα το "τιμημένο". Εντυπώσεις: Δεν τρελλάθηκα κιόλας. Επειγώντως νέους ήχους και εικόνες. Βέβαια, οι υπέρυθρές του ειναι για τα μπάζα όπως πάντα στα ανατολίτικα κινητά, αλλα ψάχνω να βρώ καλώδιο για άμεση σύνδεση με το PC. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...