Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:D paidia phga sto link pou anaferetai ath 1h selida gia na katevasw to route66 kai ton xarth alla den ta katafera.pataw sth mhxanh anazhthshs ths selidas "route66" kai mou vgazei para polla links.ti na kanw?epsaksa kai sto mirk sto #aivanet alla den to vrhka.pleasa help.eyxaristw! :D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=533295#post533295 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia an mporei kapoios na dosei kanena link na to katevaso ?

 

Δεν μπηκες καν στον κοπο να διαβασεις το post του nervous πριν απο εσενα οπου δινει το link!!!!! :X

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εχμ, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Τουλάχιστον στο root του E: και στους μη system folders (Επειδη δεν τους βλεπω) copy paste φακέλων γίνεται κανονικά (με το Nokia Phone Browser και usb καλώδιο στο 6630). Όσο για τα αρχεία που πάνε στο E:/system/apps/route 66, αυτά τα πέρασα αρχικά στο root του Ε: και μετά μέσω του τηλεφώνου με το FExplorer cut, paste στο σωστο directory.

Πάντως συμφωνώ, πάρτε ένα card reader, κάνει την ζωη πιο εύκολη και είναι και πιο γρήγορο. Και τουλάχιστον με το 6630 δεν χρειάζεται να ανοιγοκλείνεις τα καπάκια για να βγάλεις την κάρτα.

 

Επιπλέον εχθές πήρα και ενα Bluetooth GPS receiver και δοκίμασα το πρόγραμμα, το οποίο όμως στην περιοχή χαλανδρίου, αμαρουσίου και πεύκης δεν επιλέγει τις σωστές διαδρομές, και σε πολλές περιπτώσεις επιμένει οτί μπορείς να πας σε δρόμους που απαγορεύεται.

Και η κορυφή είναι στην περιοχή του Ο.Α.Κ.Α. που έκαναν όλες αυτές τις αλλαγές την τελευταία στιγμή οπου οι μισοί δρόμοι δεν υπάρχουν καν και όταν πηγαινεις το προγραμμα νομίζει οτι οδηγεις στα χωράφια :lol: :lol: :lol:

Τεσπά παρ'ολα αυτα είναι πολύ καλό και διασκεδαστικό.

 

θα συμφωνησω , και εγω ολα με το καλωδιο τα περασα και καθησα και εσβησα πραγματα που δεν χρειαζονταν και γλιτωσα καπου στα 10 MB .

 

Ποσο το πηρες το gps receiver και τι μαρκα ειναι?????

Link to comment
Share on other sites

loipon agorasa card reader kai peresa to programa milame telio to mono provlima einai oti an kai sto fakelo iparxei h elliniki glosa stis rithmisis den tin exei mporo na kano kati ?

eyxaristo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

loipon agorasa card reader kai peresa to programa milame telio to mono provlima einai oti an kai sto fakelo iparxei h elliniki glosa stis rithmisis den tin exei mporo na kano kati ?

eyxaristo

 

Δεν εχει ελληνικα στο μενου.Τα Ελληνικα αυτα που ειδες ειναι για τις φωνητικες οδηγιες. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω , και εγω ολα με το καλωδιο τα περασα και καθησα και εσβησα πραγματα που δεν χρειαζονταν και γλιτωσα καπου στα 10 MB .

 

Ποσο το πηρες το gps receiver και τι μαρκα ειναι?????

Πήρα το CRUXII Bluetooth GPS Receiver της Emtac μέσα απο το buy & sell. Το πήρα μεταχειρισμένο (2-3 φορες) 140 ευρώ και καινούριο κάνει γύρω στα 161 ευρώ στο http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=112532 και το σχετικό review θα το βρείς εδώ.

Δεν είχα GPS receiver ποτέ και δεν ξέρω τις διαφορές μεταξύ τους πάντως αυτό δουλεύει μια χαρά.

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε γιατι μετα το format που του εκανα πριν 2 μηνες ενω δουλευει κανονικα οταν παω στις αποθηκευμενες διευθυνσεις μου γραφει ¨εφαρμ εκλεισε route66 kern-exec 3 και με πεταει εξω απο το route66....??
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα... Απλά έβαλα την καρτέλα History (όταν πηγαίνω σ' αυτή με πετάει έξω) να είναι τελευταία, εως ότου κάνω reinstall... Δε πρέπει να υπάρχει άλλη λύση, εκτός αν βρούμε τον φάκελο στον οποίο αποθηκεύεται το ιστορικό και σβήσουμε τα αντίστοιχα αρχεία γιατί μάλλον δε μπορεί να ανεχτεί πολλά... Κι αυτό γιατί, στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον, το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά από πολλοστή χρήση του Route κι ενώ δεν είχα εγκαταστήσει/απεγκαταστήσει κάποια άλλη εφαρμογή (κι ούτε είχα μπει στο κόπο να καθαρίσω το ιστορικό...). Όποιος γνωρίζει κάτι για το folder του ιστορικού, θα μας βοηθούσε να δοκιμάσουμε...
panozR
Link to comment
Share on other sites

Paidia,egw exw enan Bluetooth adaptor (card reader exw sto spiti mou pou einai 350 xlm makria),ena laptop me Win 98 SE (pou den einai diko mou), ena 7610 me to cd tou ALLA to Nokia PC Suite pou exei einai mono gia win 2000 kai xp...Sto site tis Nokia DEN iparxei PC Suite gia 98...Pws mporw na metaferw ta arxeia pou xreiazontai sto kinito??? Kata proto logo giati kai meta eimai sigouros pws tha exw problima afou apo Symbian......den ta paw kai poly kala...Bebaia to na perasw ta arxeia katarxas sto tilefwno einai ena prwto bima kai elpizw pws i arxi tha einai to imisi tou pantos!!!
Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso giati emena to route 66 mou zitaei register????ti na kano gia na to apofygo?

Μάλλον δεν εχεις ακολουθήσει τα βήματα εγκατάστασης σωστά. Πρώτα περνάς όλα τα αρχεία στους σωστούς φακέλους E:\System\Apps\Route66 και E:\Route66 (οπού E: είναι η ΜΜC κάρτα στο κινητό σου) και στο τέλος κάνεις εγκατάσταση του .sis αρχείου. Πήγαινε στην πρώτη σελίδα του thread (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=40093&page=1&pp=20) και δες μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Kaneis? Boitheia????

 

Επειδή η βοήθεια που ζητάς έχει μεγαλύτερη σχέση με το να συνδέεις το κινητό σου μέσω bluetooth κάνε μία αναζήτηση στο σχετικό thread

 

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Bluetooth

 

και άν δεν μπορέσεις να πάρεις κάποια βοήθεια απο αυτά που θα βρείς εκεί κανε post με το πρόβλημά σου μήπως μπορεί κανένας να σε βοηθήσει

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso giati emena to route 66 mou zitaei register????ti na kano gia na to apofygo?

 

Μου φαινεται οτι register ζηταει αμα δεν εχεις εγκαταστησει το *.sis.(δεν ειμαι ομως και 100% σιγουρος)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι register ζηταει αμα δεν εχεις εγκαταστησει το *.sis.(δεν ειμαι ομως και 100% σιγουρος)

 

Απ' ότι εχω καταλάβει, οταν περνάμε εμείς τα αρχεία στους 2 φακέλους, ουσιαστικά κάνουμε manual εγκατάσταση του προγράμματος. Άρα με το να περνάς το αρχείο .sis μετα την manual εγκατάσταση ουσιαστικα αναβαθμίζεις το πρόγραμμα στην "ειδική" έκδοση που δεν ζητάει register, κάνοντας overwrite κάποια συγκεκριμένα αρχεία ή/και προσθέτοντας κάποια άλλα.

 

Οπότε αν κανεις manual εγκατάσταση και δεν περάσεις το .sis αρχείο σου ζητάει register. Αν πρώτα εγκαταστήσεις το sis αρχείο και μετά κανεις manual εγκατάσταση ουσιαστικά σβήνεις το update οπότε πάλι σου ζητάει register.

 

Άρα πρώτα περνάμε τα αρχεια στους 2 φακέλους και μετά κανουμε install το .sis αρχείο....

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάνα τρικ για να παίξει και σε 3660 που έχει λιγότερη μνήμη RAM (512 Κβ) και κάρτα MMC 54 ΜΒ; (έστω και μόνο το χάρτη της Αθήνας)

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάνα τρικ για να παίξει και σε 3660 που έχει λιγότερη μνήμη RAM (512 Κβ) και κάρτα MMC 54 ΜΒ; (έστω και μόνο το χάρτη της Αθήνας)

 

thanx

 

Δοκιμασε με καμμια εφαρμογη που κανει memory compression

px Space Doubler,Stacker,System Tools

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous

thanx

 

έχω δοκιμάσει ήδη με το Space Doubler αλλά δεν είδα φως..

 

θα δοκιμάσω εκτενέστερα και με τα Stacker,System Tools και θα επανέλθω..

Link to comment
Share on other sites

nervous

thanx

 

έχω δοκιμάσει ήδη με το Space Doubler αλλά δεν είδα φως..

 

θα δοκιμάσω εκτενέστερα και με τα Stacker,System Tools και θα επανέλθω..

 

Yπαρχει και η περιπτωση να τρεχει σε Flight mode profile το 3660

με το System Tools.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει και η περιπτωση να τρεχει σε Flight mode profile το 3660

με το System Tools.

Η σε μια αδεια απο οτιδηποτε αλλο προγραμμα MMC(θελει 2,4 mb free για να τρεξει)...

 

Μπορεις να το βαλεις στην 16αρα του κουτιου αφου πρωτα σβησεις οτι δεν χρειαζεται.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...