Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mia kai to paizeis poly xypnios, na se pliroforiso oti paizei na einai oi xartes (me ellinikous i greeklish dromous) opos einai kai sto destinator gia pocket pc, kai oxi o xartis, den to exo dei akomi !! Me tin eukaireia, i Destinator tha kykloforisei to Destinator gia smartphones se ligo kairo !

 

Φιλαρακο καταρχην χαλαρωσε.Εφοσον οπως λες δεν το εχεις δει ακομη μην κανεις εσυ τον ξυπνιο.στην προηγουμενη εκδοση ειναι ενα αρχειο .prm .Αν ξερεις κατι σιγουρα πεστο αλλιως :X Οσο για το destinator ,αν εψαχνες λιγο τις πιο πισω σελιδες θα εβλεπες οτι εχει αναφερθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok, min trelainesai, alloste einai i proti evdomada pou xrisimopoio Series 60 (pio prin eixa Windows mobile kai UIQ). Efxaristo poly gia tis plirofories sou kai nasai sigouros oti thasai o protos pou tha tou steilo to xarti !
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ok, min trelainesai, alloste einai i proti evdomada pou xrisimopoio Series 60 (pio prin eixa Windows mobile kai UIQ). Efxaristo poly gia tis plirofories sou kai nasai sigouros oti thasai o protos pou tha tou steilo to xarti !

Καλωσηρθες φιλε μου στον κοσμο των s60.Δε θα το μετανιωσεις να σαι σιγουρος.Ποσο καιρο περιμενεις το πακετο?Πριν σε ρωτησα για τον αν θα υπαρχει μεσα ο ελληνικος χαρτης γιατι καπου ανεφερες την Ολλανδια και νομιζα οτι μενεις εκει και ηθελα να ξερω αν εχεις παραγγειλει το πακετο με τον ολλανδικο χαρτη η αυτο με ολους τους χαρτες της ευρωπης.Εκει εγινε η παρεξηγηση :) οταν παραλαβεις να το δοκιμασεις να μας πεις και μας εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ton xarti mou ton parigile enas filos mou doro apo to site tis Route, den exo dei tin diadikasia alla mou eipe oti erxetai mes tin evdomada apo Ollandia. Den gnorizo ean to site einai europaiko i amerikaniko alla oute kai me noiazei afou ego den tha pliroso. Elpizo mexri paraskevi na exei erthei to cdaki. Oson afora ta Nokia, den xero akomi ti na po. Pano pou pira to 6680 tora exo mperdeftei kai skeftomai to N70 ! Telos panton, to Mobile 7 kanei gia ola !
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ok, min trelainesai, alloste einai i proti evdomada pou xrisimopoio Series 60 (pio prin eixa Windows mobile kai UIQ). Efxaristo poly gia tis plirofories sou kai nasai sigouros oti thasai o protos pou tha tou steilo to xarti !

 

Συγγνώμη ρε παιδιά για το off topic, αλλά φίλε kkmet πως και μεταπήδησες από Windows mobile και UIQ σε Series60?? :wacko: :cry: Δεν είναι το παρόντος αλλά... just curious!!

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το mobile 7 με τον Ιταλικο χαρτη στο 3230 και λειτουργει αψογα,μονο που ειναι λιγο πιο αργο απο το παλιο!λογικο νομιζω!Και αμα το πολυζορισω χτυπαει και restart!
:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπλεξει!

Διαβασα τα περισσοτερα μηνυματα που υπαρχουν για αυτο το θεμα ομως εχω ακομα προβλημα στην εγκατασταση του route66!

 

Μολις κανω τα τρια βηματα που λετε στις οδηγειες και παω να τρεξω το route66 προγραμμα αυτο ανοιγει και μολις βγαλει την οθονη με το σημα του route66 απλα σβήνει!!!!! :cry:

 

Τα βηματα που κανω είναι τα :

-Σβηνω τα παντα απο την καρτα

-αντιγραφω με card reader τους δυο φακέλους system και route66

-βαζω την καρτα στο κινητο (nokia 6670)

-κανω εγκατασταση (στη καρτα) του ROUTE66_from#aivanet.giannisKM.and.PredatorK.sis

-αντιγραφω τον χαρτη (greece.prm)στον φακελο maps

-δοκιμαζω να τρεξω την εφαρμογή.....και παει να ξεκινησει και σταματαει!

 

Τα αρχεια τα βρικα στο irc....

Τη διαδικασια την εχω δοκιμασει τουλαχιστον 5 φορες!

 

Αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο ή αν εχετε να προτείνεται κατι please help me!

 

 

-

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπλεξει!

Διαβασα τα περισσοτερα μηνυματα που υπαρχουν για αυτο το θεμα ομως εχω ακομα προβλημα στην εγκατασταση του route66!

 

Μολις κανω τα τρια βηματα που λετε στις οδηγειες και παω να τρεξω το route66 προγραμμα αυτο ανοιγει και μολις βγαλει την οθονη με το σημα του route66 απλα σβήνει!!!!! :cry:

 

Τα βηματα που κανω είναι τα :

-Σβηνω τα παντα απο την καρτα

-αντιγραφω με card reader τους δυο φακέλους system και route66

-βαζω την καρτα στο κινητο (nokia 6670)

-κανω εγκατασταση (στη καρτα) του ROUTE66_from#aivanet.giannisKM.and.PredatorK.sis

-αντιγραφω τον χαρτη (greece.prm)στον φακελο maps

-δοκιμαζω να τρεξω την εφαρμογή.....και παει να ξεκινησει και σταματαει!

 

Τα αρχεια τα βρικα στο irc....

Τη διαδικασια την εχω δοκιμασει τουλαχιστον 5 φορες!

 

Αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο ή αν εχετε να προτείνεται κατι please help me!

 

 

-

Όλα σωστά φαίνεται να τα κάνεις αλλά δε ξέρω μήπως δεν έχεις κατεβάσει το κανονικό κρασαρισμένο αρχείο, δε δοκιμάζεις και ένα άλλο να κατεβάσεις;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eχω δοκιμασει και αλλα κρακ*ρισμ*να route66 απο το emule καθώς και απο τη σελίδα κάποιου που το προτείνεται στο φορουμ αλλα μου βγαζει ακριβως το ιδιο!

 

Δεν μπορεί να συμβαίνει μόνο σε μενα! (Γιατι θεε μου! :cry: ) :)

 

Αν καποιος αλλος το εχει αντιμετωπίσει ας μου πει τι πρέπει να προσέξω ή να κανω.....

 

 

ΥΓ [Δεν ξέρω αν βοηθάει]

Ξεχασα να αναφερω οτι την πρωτη φορα που το τρεχω μου βγαζει και το προειδοποιητικο μηνυμα (να μη μου τραβαει την προσοχή όταν οδηγω κτλ κτλ ), μετα με ρωταει αν θελω να ξαναδω αυτο το μηνυμα.....και μετα κλεινει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eχω δοκιμασει και αλλα κρακ*ρισμ*να route66 απο το emule καθώς και απο τη σελίδα κάποιου που το προτείνεται στο φορουμ αλλα μου βγαζει ακριβως το ιδιο!

 

Δεν μπορεί να συμβαίνει μόνο σε μενα! (Γιατι θεε μου! :cry: ) :)

 

Αν καποιος αλλος το εχει αντιμετωπίσει ας μου πει τι πρέπει να προσέξω ή να κανω.....

 

 

ΥΓ [Δεν ξέρω αν βοηθάει]

Ξεχασα να αναφερω οτι την πρωτη φορα που το τρεχω μου βγαζει και το προειδοποιητικο μηνυμα (να μη μου τραβαει την προσοχή όταν οδηγω κτλ κτλ ), μετα με ρωταει αν θελω να ξαναδω αυτο το μηνυμα.....και μετα κλεινει!!!!!

Kανονικά θα έπρεπε μετά από αυτό το μήνυμα να σε βάζει μέσα κανονικά, δε ξέρω μήπως κάνει εμπλοκή με κάποιο άλλο πρόγραμμα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να είσαι 100% σίγουρος είναι να φορμάρεις κάρτα και μνήμη και να το περάσεις από την αρχή αν και τότε δε τρέχει τότε φταίει το αρχείο που έχεις κατεβάσει. Να σου πω περνάς το Route66 φάκελο απλά μέσα στη κάρτα Ε: και τον άλλο φάκελο μέσα στο φάκελο E:system/apps;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

exei bgei to mobile 7 athens sta gnosta meri(irc,ipho*e)?

Δυστυχώς αν είχε βγει εδώ θα είμασταν;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Apo Nokia Communicator 9100 se SE P800 se SE P900 se Qtek 2020 se Qtek S100 se SE P910 kai telos se Nokia 6680. Ta windows einai ta pio astathi kai den kanoun gia tilefono !!! To P910 to edosa gia to kainourgio alla den mporo na perimeno mexri to Marti ! Etsi katelixa sto 6680 kai stous kainourgious xartes !
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο n70 το mobile7 όπως αναφέρεται στα προηγούμενα post,

αλλά χωρίς card reader αλλά μέσω καλωδίου usb.Oταν τρέχω το πρόγραμμα

δεν ανοίγει λέτε να φταίει η εγκατάσταση μέσω καλωδίου??

 

Ευχαριστώ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο n70 το mobile7 όπως αναφέρεται στα προηγούμενα post,

αλλά χωρίς card reader αλλά μέσω καλωδίου usb.Oταν τρέχω το πρόγραμμα

δεν ανοίγει λέτε να φταίει η εγκατάσταση μέσω καλωδίου??

 

Ευχαριστώ!!!!

 

Έχεις βάλει και τον ελληνικό χάρτη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά θα έπρεπε μετά από αυτό το μήνυμα να σε βάζει μέσα κανονικά, δε ξέρω μήπως κάνει εμπλοκή με κάποιο άλλο πρόγραμμα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να είσαι 100% σίγουρος είναι να φορμάρεις κάρτα και μνήμη και να το περάσεις από την αρχή αν και τότε δε τρέχει τότε φταίει το αρχείο που έχεις κατεβάσει. Να σου πω περνάς το Route66 φάκελο απλά μέσα στη κάρτα Ε: και τον άλλο φάκελο μέσα στο φάκελο E:system/apps;

file pan28

 

Περνάω τους φακέλους που υπάρχουν στα κρ*κ σε μια αδεια καρτα, δηλαδη αντιγραφω copy-paste με το card reader τους δυο φακελους φακέλους route66 και system στην καρτα (αρα στο Ε). Υπάρχει πρόβλημα με αυτό?

 

Ως τώρα εκανα format με την εντολη *#7370# αλλά τίποτα

Τώρα θα κάνω και το κανονικό φορματ 3+πρασινο+*+ΟΝ και ελπιζω να καταφερω κατι....

 

Thanks for the help !

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ

 

Εχω την εντύπωση ότι πρέπει να περαστούν οι καινούργιοι συμβατοί με mobile7 χάρτες για να λειτουργήσει το πρόγραμμα...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπλεξει!

Διαβασα τα περισσοτερα μηνυματα που υπαρχουν για αυτο το θεμα ομως εχω ακομα προβλημα στην εγκατασταση του route66!

 

Μολις κανω τα τρια βηματα που λετε στις οδηγειες και παω να τρεξω το route66 προγραμμα αυτο ανοιγει και μολις βγαλει την οθονη με το σημα του route66 απλα σβήνει!!!!! :cry:

 

Τα βηματα που κανω είναι τα :

-Σβηνω τα παντα απο την καρτα

-αντιγραφω με card reader τους δυο φακέλους system και route66

-βαζω την καρτα στο κινητο (nokia 6670)

-κανω εγκατασταση (στη καρτα) του ROUTE66_from#aivanet.giannisKM.and.PredatorK.sis

-αντιγραφω τον χαρτη (greece.prm)στον φακελο maps

-δοκιμαζω να τρεξω την εφαρμογή.....και παει να ξεκινησει και σταματαει!

 

Τα αρχεια τα βρικα στο irc....

Τη διαδικασια την εχω δοκιμασει τουλαχιστον 5 φορες!

 

Αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο ή αν εχετε να προτείνεται κατι please help me!

 

 

-

 

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα,αλλα δεν πρεπει να κανειs copy τον φακελο system αλλα τα περιεχομενα αυτου τοu φακελου στο φακελο system που προϋπάρχει στη καρτα!

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα,αλλα δεν πρεπει να κανειs copy τον φακελο system αλλα τα περιεχομενα αυτου τοu φακελου στο φακελο system που προϋπάρχει στη καρτα!

 

Και τον φακελο system να κανει copy το ιδιο πραγμα ειναι γιατι κατα την αντιγραφη θα σου πει οτι αν βρει καποιο ιδιο φακελο θα τον κανει overwrite,αλλα επειδη δεν θα εχει κανενα τετοιο φακελο τοτε κανενα προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το δημοφιλής πρόγραμμα πλοήγησης, πρόκειται να γίνει σύντομα διαθέσιμο και για τις συσκευές που στηρίζονται στην πλατφόρμα Series 60.

 

H προγραμματισμένη έναρξη διάθεσης του προγράμματος είχε οριστεί για τις 5 Δεκεμβρίου

 

Οι συμβατές συσκευές στην πρώτη έκδοση θα είναι:

Nokia: 6680, 6681, 6630, 6670, 6600, 6260 και N90

 

http://www.destinatortechnologies.com/export/desttech/imageGallery/products/symbian.gif

 

Γενικά χαρακτηριστικά:

 

• Easy to set-up and use.

• Receive live area information using Yahoo! Local.

• Enabled for traffic alerts.

• Send text messages to your friends and family so they can navigate to you.

• Voice guided turn-by-turn instructions.

• Automatic re-calculation when making an unexpected turn.

• Ability to preview your route.

 

 

Easy Trip Planning

 

Pre-plan your destination by getting instant local area information, including restaurants, hotels, and your favorite places to go. Avoid roads on your planned route with one click and preview your route before you start your trip.

 

Quick start

 

• Easy to set and install

• Automatic Bluetooth®-connection

• No activation fee

 

You choose between…

 

• 4 routing options (fastest, shortest, least turns, walking)

• Voice and visual guidance

• Navigate to a new, favorite, or recent places

 

Connect with your friends and family

 

• Send a text message with your location

• Navigate to a location received via a text message

 

Select your screen view

 

• 2D or 3D maps

• Turn-by-Turn directions

• Driving directions list

• Choose from a range of map colors

 

Available Purchasing Options

 

Destinator for Smartphone (Nokia symbian operating system) will be available for online purchase on December 5, 2005 for U.S. and Canadian residents only:

• Software package (software + map material)

• Bluetooth® GPS receiver incl. car holder and accessories (sold separately at any Circuit City, Best Buy or online retail store).

 

Απαιτήσεις:

 

For your Smartphone:

 

• Symbian Mobile Smartphone

• 32 MB RAM

• external memory card: SD/MMC/MiniSD/RS-MMC

• interface for GPS antenna: Bluetooth®, USB or serial

 

For your Desktop PC:

 

• PC with AMD/Intel Prozessor (300 MHz or faster)

• Microsoft Windows 98/98SE/Me/NT/2000/XP

• 64 MB RAM

• 4x CD-ROM drive

The Destinator development team is constantly testing new devices for compatibility. New smartphones come onto the market regularly.

 

 

Περισσότερες πληροφορίες:

 

http://www.destinatortechnologies.com/consumer/smartphone/Overview.1.symbian_smartphone.shtml

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λεει ο asymbibastos gia toys fakeloys..... ;)

 

Molis ekana format sto kinito me ti methodo prasino+3+*+ON kai tha ksanakano tin diadikasia egatastasis....

 

 

Alla mporei na moy pei kapoios poy mporo na bro ena route66 cra**ked poy na doyleyei sigoyra? Mi prospatho tsampa!

 

Kapoios poy na to exei dokimasei sto diko toy....

 

Isos an mporei kapoios na moy steilei se email (ayto poy exei xrisimopoiisei o idios) sto millisoft44@yahoo.gr ?

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow αυτό το προγραμματάκι είναι σαν το route 66????μπορείς δηλαδή ανα πάσα στιγμη να ξέρεις που είσαι>??σε ποιες περιοχές...??
Ανταλλάσω samsung E900 με motorola ΚRZR-K1...Όποιος ενδιαφέρεται ας pm me........
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε συνδιασμό βέβαια με ένα GPS receiver το οποίο θα είναι συνδεμένο με την συσκευή μέσω bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά΄τα έχω παίξει δεν δουλεύει με τίποτα στο τηλ μου. Βρήκα το route 33 με ιταλικό περιεχόμενο. Το sis του κανονικά. το εγκατέστησα με υπέρυθρες απο το laptop όμως όσες φορες το κάνω πάντα΄μετα από δυο δευτερα ανοίγει η κίτρινη οθόνη και μετά κρασάρει kern exec 3 και κλείνει. Τι να κάνω; merci
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...