Jump to content

Recovery & Disk Clone Tools


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Acronis True Image

 

Απλά και μόνο επειδή λειτουργεί !!!

Δεν μου λες κάτι...:confused:

Ποια version και γιατί; Πόσο χώρο πιάνει; Λειτουργεί και στο background όπως το Ghost; Γράφει cd-dvd;

Από το Ghost δεν μπορώ να πω ότι είμουν ικανοποιημένος...

Link to comment
Share on other sites

Acronis και ξερό ψωμί!

Και για να έχεις 100% αξιόπιστα αποτελέσματα, στήνεις το acronis, του λές να σου δημιουργήσει ένα boot cd...

Στην συνέχεια bootάρεις απο το CD και κάνεις το cloning σου χωρίς να φοβάσαι για δεσμευμένα αρχεία κτλ κτλ

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι ελαφρύ; Για ποια version λέτε; Αξίζει να πας στην τελευταία (από άποψη ταχύτητας στο cloning και στην επαναφορά) ή να κοιτάξω για προγενέστερη;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι ελαφρύ; Για ποια version λέτε; Αξίζει να πας στην τελευταία (από άποψη ταχύτητας στο cloning και στην επαναφορά) ή να κοιτάξω για προγενέστερη;

 

Αν ήδη δούλευες μια παλία έκδοση θα μέναμε στο ρητό που λέει "ότι δουλευει δεν το πειράζουμε" :)

Απο την στιγμή που δεν δουλεύεις, κατέβασε την τελευταία και καλή τύχη.

 

Γενικά κατά την δημιουργία του image δεν αργεί πολύ, αντιθέτως αργεί κατά την επαναφορά του... Πάντως πιτεύω ότι θα σου κάνει την ζωή πιο εύκολη (κάνοντας restore και όχι format->install Win->install drivers->install Apps)

 

Και σε παρακαλώ πολύ άλλαξε Nick! Μπορεί να είναι ακόμα 11 παρά, άλλα με τόσα σουβλακο-posts άρχισα να νοιώθω μια λιγούρα :lol: :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και σε παρακαλώ πολύ άλλαξε Nick! Μπορεί να είναι ακόμα 11 παρά, άλλα με τόσα σουβλακο-posts άρχισα να νοιώθω μια λιγούρα :lol: :lol:

Δεν αφήνει o MSK...:rolleyes:

 

Από το Ghost ή κάποιο αντίστοιχο γιατί είναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει o MSK...:rolleyes:

 

Από το Ghost ή κάποιο αντίστοιχο γιατί είναι καλύτερο;

 

Κοίτα, αντίστοιχα προγράμματα υπάρχουν πολλά...

Είναι το τι θα συνηθίσει κανείς (και τι θα τον βολέψει)...

Το ghost γενικά δεν μου έκατσε... Κάποια στιγμή κατέβασα το acronis και μου φάνηκε αρκετά εύχρηστο και γενικά φαίνεται ότι κάνει όσα υπόσχεται...

Επίσης πρόσεξα πως πολύς κόσμος το λατρεύει so, κόλλησα και εγώ εκεί, thats all :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Ghost μου την έσπαγε κυρίως γιατί έκανε 300 ώρες να γράψει το cd και 1 αιώνα να κάνει το restore. Ελπίζω το Acronis να είναι πιο γρήγορο και να μην χρειάζεται να επεμβαίνω στη registry για να βγάζω όλες τις βλακείες που τρέχουν στο background...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...